Všeobecný popis hotela Defne Kumul Deluxe:

 

 • O hoteli
  Hotel Defne Kumul Deluxe je obľúbený hotelový komplex, situovaný neďaleko krásnej piesočnatej pláže. Areál hotela sa rozkladá v rozľahlej záhrade a pozostáva z viacerých 3 až 4 podlažných budov. Hotel ponúka moderné a vkusne zariadené ubytovanie v priestranných izbách, ktoré sú ideálne pre páry aj pre náročnejších klientov. Okrem ubytovania hotel poskytuje rôzne služby a zariadenia pre dokonalý odpočinok a zábavu.
   
 • Poloha
  Hotel Defne Kumul Deluxe je situovaný v malebnej dunovej krajine, neďaleko mierne sa zvažujúcej piesočnatej pláže, vzdialenej približne 490 metrov. Pre hostí je zabezpečená kyvadlová doprava na pláž. Hotel sa nachádza asi 13 km od historického centra mesta Side, ktoré je ľahko dostupné miestnou autobusovou dopravou alebo taxíkom a ponúka množstvo nákupných možností, barov, diskoték a reštaurácií.
   
 • Ubytovanie
  Hotel ponúka ubytovanie v moderných a luxusných Deluxe izbách s výhľadom do záhrady alebo na bazén. Každá izba je vybavená centrálne ovládanou klimatizáciou, telefónom, LCD TV so satelitným príjmom, minibarom, rýchlovarnou kanvicou, setom na prípravu kávy a čaju, trezorom a vlastným sociálnym zariadením. K dispozícii je tiež balkón alebo terasa.
   
 • Zariadenie hotela
  Hotelový komplex ponúka rôzne zariadenie vrátane vstupnej haly s recepciou, hlavnej a á la carte reštaurácie, Wi-Fi pripojenie v areáli hotela, internetovej miestnosti, konferenčnej miestnosti, minimarketu a obchodu so suvenírmi. Nájdete tu aj miniklub, 3 bary, vonkajší a vnútorný bazén s bezplatnými slnečníkmi, ležadlami a plážovými osuškami. Pre zábavu sú k dispozícii šmykľavky a tobogany.
   
 • Možnosti stravovania
  Hotel poskytuje službu All inclusive, ktorá zahŕňa raňajky, obedy a večere formou bufetu, ľahké občerstvenie počas dňa a neobmedzené množstvo nealkoholických a miestnych alkoholických nápojov. Stravovanie je možné čerpať na určených miestach a v určených časoch podľa pravidiel hotela. Počas večere je vyžadované formálne oblečenie.
   
 • Pláž
  Pláž pri hoteli Defne Kumul Deluxe je piesočnatá a vybavená ležadlami, slnečníkmi a plážovými osuškami zadarmo. K dispozícii je aj plážový bar, ktorý poskytuje občerstvenie od 10:00 do 18:00. Hostia môžu využívať bezplatnú kyvadlovú dopravu na pláž.
   
 • Okolie
  Hotel sa nachádza v krásnom prírodnom prostredí dunovej krajiny. V blízkosti hotela sú dostupné obchody, vzdialené asi 1 km. Pre tých, ktorí majú záujem o kultúru a históriu, mesto Side ponúka množstvo zaujímavostí a je vzdialené približne 13 km.
   
 • Vzdialenosti od
  Pláže: 490 m
  Letiska (Antalya): 60 km
  Centra mesta (Side): 13 km
  Nákupných možností: v hoteli     
Lokalita

Turecko

Turecko

Turecko sa rozprestiera na polostrove Malá Ázia a malá časť, približne 3% celkovej rozlohy, v juhovýchodnej Európe. Krajina zohrala dôležitú úlohu dávno v minulosti. Bol to obchodný uzol medzi Európou a Áziou. Dochádzalo prelínaniu náboženských a kultúrnych stretov kresťanov a islamistov.  Turecko je charakteristické svojím pieskovými plážami s azúrovým morom, ale taktiež pohoria obrastené bujarou zelenou vegetáciou. Turecko je vyhľadávane pre bohaté all inclusive rezorty. Krajina ponúka aj bohatú históriu, kultúrne pamiatky, ale aj neskutočné vodné vyžitie tak ako pre dospelých, tak aj pre deti. Medzi najznámejšej letoviská Turecka z Tureckej riviéry patria Alanya, Belek, Lara, Side, Kemer, z Egejskej riviéry Izmir, Bodrum a Kusadasi.

Alanya

Alanya sa preslávila pieskovou plážou s názvom Kleopatra Beach. Charakteristickou pamiatkou z histórie je hradná pevnosť, týčiaca sa na skalnatom brale nad morom. Z vrchu tejto pevností sa naskytá nádherný výhľad na celý prístav, mesto a pláž. Pevnosť ponúka svojím návštevníkom množstvo cenných pamiatok z rímskych, byzantských osmanský čias. Samotné centrum mesta je živé s veľkým množstvom nákupných, reštauračných príležitostí. 

Side

Inak prezívané letovisko  “staroveká pirátska Pamphylia” sa rozprestiera na polostrove v južnej časti Turecka. Názov Side je v preklade granátové jablko - symbol bohatstva a úrodnosti. Toto letovisko je veľmi bohaté na na pamiatky z doby antiky. Najznámejšie azda možno spomenúť zvyšky chrámov patriace bohom Apollónovi a bohyni Athéne. Dodnes je symbol Side Apollonov chrám.

Belek

Patrí medzi mladé, nové letoviská. Pobrežie tvoria široké pláže s bielym pieskom. Letovisko ponúka široké vyžitie vodných športov. Toto letovisko je pasované za najluxusnejšie na Tureckej riviére. Nachádzajú sa tu rezorty na vysokej úrovni zasadené do borovicových lesíkov, píniovo palmových hájikov.. Letovisko Belek obopína pohorie Taurus.

Kemer

Vyhľadávané letovisko s krátkou dobou transferu od letiska. Pláže sú skôr kamienkové, zato voda je tu azúrová. Letovisko oku lahodiace každému návštevníkovi vďaka nádhernej prírodnej scenérií. Centrum letoviska je udržiavané a posiate nákupnými možnosťami či reštauračnými zariadeniami.

Lara

Letovisko vyhľadávane kvôli veľmi luxusnými rezortom, nádhernej širokej piesočnatej pláže s azúrovou vodou.  Vyberte sa na pláž, kde Vás počká veľmi jemný piesok s príjemným kúpaním a relaxovaním. Lara je záruka kvalitných služieb s pestrými možnosťami dovolenky. Najlepšie hodnotené rezorty ponúkajú exkluzívne služby all inclusive. V tomto letovisku sa nebudete nudiť ani po zotmení. Plážová promenáda ožíva vo večerných hodinách, kde sa núkajú nákupné možnosti s reštauráciami. Lara si získala svojich návštevníkov aj vďaka blízkosti letiska.

Bodrum

Letovisko rozprestierajúce sa medzi Tureckou a Egejskou riviérou. Pasované za najživšie letovisko Turecka vďaka rušnému nočnému životu. Ponúka zachovanú tureckú kultúru kombinovanou s úžasným všesmerovým servisom. Nachádza sa tu ikonický a kúzelný prístav. Letovisko je preslávené plážami s azúrovou vodou.

Izmir

Moderné, rušné a veľmi rýchlo rastúce mesto rozprestierajúce sa na území Malej Ázie. V minulosti zohralo veľmi dôležitú úlohu a bolo poznačené nadvládami rôznych civilizácií. Toto letovisko si vyslúžilo aj prezývku Egejskej perly. Návštevníkov očarí dlhou tiahnucou zátokou pozdĺž celého mesta, posiatou jácht a plachetníc.  Pláže ktoré ponúka toto letovisko majú odlišný charakter od pláži Tureckej riviéry. Piesok je premiešaný viac s kamienkami, zato voda je čistejšia.

Mena:YTL - Turecká líra
Časový posun:+1h
Elektrický prúd:Napätie v elektrickej sieti je 220 V. Adaptér nie je potrebný.
Vakcinácia:Nie je potrebná.
Štátne zriadenie:Parlamentná republika
Jazyky:Turečtina
Hlavné mesto:Ankara 

Letoviská Turecko

8
Cestovateľský magazín

S idem.sk spoznávate svet naživo aj online. V našom magazíne pre vás pravidelne publikujeme inšpirácie na nové destinácie a užitočné cestovateľské tipy.

Nové
Koh Samui: 3. Najväčší ostrov v Thajsku
Koh Samui: 3. Najväčší ostrov v Thajsku

Nádherne čisté tyrkysové more, pokojné nepreplnené pláže s bielym pieskom, sýtozelené palmy siahajúce až nad morskú hladinu, fascinujúca kokosová džungľa, usmiati a priateľskí ľudia, neskutočne chutné a ešte aj lacné jedlo na každom kroku a kedykoľvek ste hladní, ako aj pocit bezpečia, keď sa v noci prechádzate sami po pláži alebo nočnými ulicami.

pred 8 mesiacov 1585 videní | 3 minúty čítania
5 zaujímavostí v Dubaji, ktoré vám vyrazia dych
5 zaujímavostí v Dubaji, ktoré vám vyrazia dych
pred 8 mesiacov 2462 videní | 4 minúty čítania
Santorini nezvláda nápor turistov. Ostrov pripravuje rázne opatrenia
Santorini nezvláda nápor turistov. Ostrov pripravuje rázne opatrenia
pred 8 mesiacov 7937 videní | 4 minúty čítania
Dovolenka vo Vietname: Ktoré miesta navštíviť a čo ochutnať?
Dovolenka vo Vietname: Ktoré miesta navštíviť a čo ochutnať?
pred 9 mesiacov 7346 videní | 10 minúty čítania
Navštíviť Seychely, Maldivy či Maurícius?
Navštíviť Seychely, Maldivy či Maurícius?
pred 9 mesiacov 1699 videní | 5 minúty čítania