Všeobecný popis hotela Crystal Sunset Luxury Resort & Spa: 

 

 • O hoteli
  Crystal Sunset Luxury Resort & Spa je luxusný hotel, ktorý svojim hosťom ponúka kvalitné služby a zážitky. Nachádza sa len pár krokov od krásnej piesočnatej pláže, čo ho robí ideálnym miestom pre milovníkov mora. Hotel je vhodný pre klientov všetkých vekových kategórií, od rodín s deťmi až po páry hľadajúce relax. Svojim hosťom poskytuje rôznorodé možnosti zábavy a odpočinku, vrátane veľkého aquaparku s 11 šmykľavkami, detského bazéna, ihriska a miniklubu pre deti. Na relaxáciu je určené SPA centrum s rozlohou 1000 m2.
   
 • Poloha
  Hotel Crystal Sunset Luxury Resort & Spa sa pýši svojou výnimočnou polohou vo veľkom areáli s bazénmi a vodným parkom, len cca 150 m od pláže v časti Kumköy. Jeho poloha je ideálna pre ľahký prístup do centra mestečka Side, ktoré je vzdialené len 3 km, a ponúka bohaté možnosti nákupov a objavovania historických pamiatok. Tiež sa nachádza v blízkosti mesta Manavgat a je v dosahu letiska v Antalyi.
   
 • Ubytovanie
  Hotel ponúka 584 komfortne zariadených izieb s celkovou kapacitou 1675 lôžok. Medzi rôzne typy izieb patria štandardné izby, izby s čiastočným výhľadom na more, priestrannejšie izby Deluxe a rodinné izby s dvoma spálňami. Všetky izby sú vybavené klimatizáciou, televízorom, minibarom, setom na prípravu čaju a kávy, trezorom, telefónom, vlastným sociálnym zariadením a bezplatným Wi-Fi pripojením. Každá izba má balkón, ktorý pridáva k pohodliu a relaxácii.
   
 • Zariadenie hotela
  Crystal Sunset Luxury Resort & Spa ponúka širokú škálu vybavenia pre pohodlie a zábavu svojich hostí. Hostia tu nájdu vstupnú halu s recepciou, hlavnú reštauráciu, cukráreň, snack bary, tematické reštaurácie, rôzne bary vrátane lobby baru, baru na pláži a barov pri bazéne, aquapark pre deti aj dospelých, SPA centrum a konferenčnú miestnosť. Wi-Fi pripojenie je dostupné bezplatne v celom hoteli. Pre deti je pripravený miniklub a detské ihrisko.
   
 • Možnosti stravovania
  Hotel Crystal Sunset Luxury Resort & Spa poskytuje svojim hosťom program All Inclusive, ktorý zahŕňa raňajky, neskoré raňajky, obedy a večere formou bufetu. Hostia si môžu pochutnať na rôznych pokrmoch v hlavnej reštaurácii alebo v tematických reštauráciách. Počas dňa je možné využiť ľahké občerstvenie a polnočné snacky. Ponúkané sú tiež neobmedzené množstvá nealkoholických a miestnych alkoholických nápojov.
   
 • Pláž
  Hotel sa nachádza blízko piesočnatej pláže, kde sú pre hostí zadarmo k dispozícii ležadlá, slnečníky a osušky. Pláž je vybavená barom, ktorý je otvorený denne a ponúka občerstvenie a nápoje. Navyše, plážový bar umožňuje hosťom vychutnať si atmosféru pri mori.
   
 • Okolie
  Okolie hotela Crystal Sunset Luxury Resort & Spa ponúka bohaté možnosti na objavovanie a zábavu. Hotel je situovaný blízko historického mesta Side, kde si môžu návštevníci užiť nákupy a obdivovať historické pamiatky. Taktiež sú v okolí dostupné rôzne nákupné možnosti len 1 km od hotela.
   
 • Vzdialenosti od
  Pláže: 400 m
  Letiska (Antalya): 62 km
  Centra mesta (Side): 3,5 km
  Nákupných možností: 1 km    
Lokalita

Turecko

Turecko

Turecko sa rozprestiera na polostrove Malá Ázia a malá časť, približne 3% celkovej rozlohy, v juhovýchodnej Európe. Krajina zohrala dôležitú úlohu dávno v minulosti. Bol to obchodný uzol medzi Európou a Áziou. Dochádzalo prelínaniu náboženských a kultúrnych stretov kresťanov a islamistov.  Turecko je charakteristické svojím pieskovými plážami s azúrovým morom, ale taktiež pohoria obrastené bujarou zelenou vegetáciou. Turecko je vyhľadávane pre bohaté all inclusive rezorty. Krajina ponúka aj bohatú históriu, kultúrne pamiatky, ale aj neskutočné vodné vyžitie tak ako pre dospelých, tak aj pre deti. Medzi najznámejšej letoviská Turecka z Tureckej riviéry patria Alanya, Belek, Lara, Side, Kemer, z Egejskej riviéry Izmir, Bodrum a Kusadasi.

Alanya

Alanya sa preslávila pieskovou plážou s názvom Kleopatra Beach. Charakteristickou pamiatkou z histórie je hradná pevnosť, týčiaca sa na skalnatom brale nad morom. Z vrchu tejto pevností sa naskytá nádherný výhľad na celý prístav, mesto a pláž. Pevnosť ponúka svojím návštevníkom množstvo cenných pamiatok z rímskych, byzantských osmanský čias. Samotné centrum mesta je živé s veľkým množstvom nákupných, reštauračných príležitostí. 

Side

Inak prezívané letovisko  “staroveká pirátska Pamphylia” sa rozprestiera na polostrove v južnej časti Turecka. Názov Side je v preklade granátové jablko - symbol bohatstva a úrodnosti. Toto letovisko je veľmi bohaté na na pamiatky z doby antiky. Najznámejšie azda možno spomenúť zvyšky chrámov patriace bohom Apollónovi a bohyni Athéne. Dodnes je symbol Side Apollonov chrám.

Belek

Patrí medzi mladé, nové letoviská. Pobrežie tvoria široké pláže s bielym pieskom. Letovisko ponúka široké vyžitie vodných športov. Toto letovisko je pasované za najluxusnejšie na Tureckej riviére. Nachádzajú sa tu rezorty na vysokej úrovni zasadené do borovicových lesíkov, píniovo palmových hájikov.. Letovisko Belek obopína pohorie Taurus.

Kemer

Vyhľadávané letovisko s krátkou dobou transferu od letiska. Pláže sú skôr kamienkové, zato voda je tu azúrová. Letovisko oku lahodiace každému návštevníkovi vďaka nádhernej prírodnej scenérií. Centrum letoviska je udržiavané a posiate nákupnými možnosťami či reštauračnými zariadeniami.

Lara

Letovisko vyhľadávane kvôli veľmi luxusnými rezortom, nádhernej širokej piesočnatej pláže s azúrovou vodou.  Vyberte sa na pláž, kde Vás počká veľmi jemný piesok s príjemným kúpaním a relaxovaním. Lara je záruka kvalitných služieb s pestrými možnosťami dovolenky. Najlepšie hodnotené rezorty ponúkajú exkluzívne služby all inclusive. V tomto letovisku sa nebudete nudiť ani po zotmení. Plážová promenáda ožíva vo večerných hodinách, kde sa núkajú nákupné možnosti s reštauráciami. Lara si získala svojich návštevníkov aj vďaka blízkosti letiska.

Bodrum

Letovisko rozprestierajúce sa medzi Tureckou a Egejskou riviérou. Pasované za najživšie letovisko Turecka vďaka rušnému nočnému životu. Ponúka zachovanú tureckú kultúru kombinovanou s úžasným všesmerovým servisom. Nachádza sa tu ikonický a kúzelný prístav. Letovisko je preslávené plážami s azúrovou vodou.

Izmir

Moderné, rušné a veľmi rýchlo rastúce mesto rozprestierajúce sa na území Malej Ázie. V minulosti zohralo veľmi dôležitú úlohu a bolo poznačené nadvládami rôznych civilizácií. Toto letovisko si vyslúžilo aj prezývku Egejskej perly. Návštevníkov očarí dlhou tiahnucou zátokou pozdĺž celého mesta, posiatou jácht a plachetníc.  Pláže ktoré ponúka toto letovisko majú odlišný charakter od pláži Tureckej riviéry. Piesok je premiešaný viac s kamienkami, zato voda je čistejšia.

Mena:YTL - Turecká líra
Časový posun:+1h
Elektrický prúd:Napätie v elektrickej sieti je 220 V. Adaptér nie je potrebný.
Vakcinácia:Nie je potrebná.
Štátne zriadenie:Parlamentná republika
Jazyky:Turečtina
Hlavné mesto:Ankara 

Letoviská Turecko

8
Cestovateľský magazín

S idem.sk spoznávate svet naživo aj online. V našom magazíne pre vás pravidelne publikujeme inšpirácie na nové destinácie a užitočné cestovateľské tipy.

Nové
Koh Samui: 3. Najväčší ostrov v Thajsku
Koh Samui: 3. Najväčší ostrov v Thajsku

Nádherne čisté tyrkysové more, pokojné nepreplnené pláže s bielym pieskom, sýtozelené palmy siahajúce až nad morskú hladinu, fascinujúca kokosová džungľa, usmiati a priateľskí ľudia, neskutočne chutné a ešte aj lacné jedlo na každom kroku a kedykoľvek ste hladní, ako aj pocit bezpečia, keď sa v noci prechádzate sami po pláži alebo nočnými ulicami.

pred 8 mesiacov 1483 videní | 3 minúty čítania
5 zaujímavostí v Dubaji, ktoré vám vyrazia dych
5 zaujímavostí v Dubaji, ktoré vám vyrazia dych
pred 8 mesiacov 2322 videní | 4 minúty čítania
Santorini nezvláda nápor turistov. Ostrov pripravuje rázne opatrenia
Santorini nezvláda nápor turistov. Ostrov pripravuje rázne opatrenia
pred 8 mesiacov 7834 videní | 4 minúty čítania
Dovolenka vo Vietname: Ktoré miesta navštíviť a čo ochutnať?
Dovolenka vo Vietname: Ktoré miesta navštíviť a čo ochutnať?
pred 8 mesiacov 7245 videní | 10 minúty čítania
Navštíviť Seychely, Maldivy či Maurícius?
Navštíviť Seychely, Maldivy či Maurícius?
pred 8 mesiacov 1609 videní | 5 minúty čítania