Všeobecný popis hotela Club Grand Side:

 

 • O hoteli
  Club Grand Side je obľúbený rodinný prázdninový hotel, ktorý patrí do hotelovej siete Sezer Group. Nachádza sa v krásne udržiavanej záhrade a ponúka rozľahlý rezort so 772 izbami rozmiestnenými v 28 budovách v blízkosti mora.
   
 • Poloha
  Hotel sa nachádza približne 13 km od mesta Side a 55 km od medzinárodného letiska Antalya. 
   
 • Ubytovanie
  Dvojlôžkové izby sú vybavené kúpeľňou/WC (so sprchou a sušičom vlasov), centrálnou klimatizáciou, minibarom, trezorom, TV/satélitnou televíziou, telefónom a setom na prípravu kávy a čaju. Každá izba má balkón a niektoré z izieb sa nachádzajú v budovách s výťahom. Okrem dvojlôžkových izieb existujú aj ďalšie typy izieb, vrátane ekonomických izieb, rodinných izieb s 2 spálňami a priestrannejších rodinných izieb.
   
 • Zariadenie hotela
  Hotel Club Grand Side ponúka široké zariadenie, vrátane vstupnej haly s recepciou, hlavnej reštaurácie s vonkajšou terasou, 7 barov, 3 a la carte reštaurácie (talianska, rybia a turecká), patisserie, aquapark, nákupnú pasáž, terasu na slnenie, 2 bazény, 2 detské bazény, detské ihrisko a konferenčnú miestnosť. V hoteli sa nachádza aj diskotéka a Wi-Fi pripojenie je k dispozícii v celom areáli.
   
 • Možnosti stravovania
  Hotel Club Grand Side ponúka all-inclusive stravovanie vrátane raňajok, neskorých raňajok, obeda a večere formou bufetu, popoludňajšie snacky, zmrzliny a nočné snacky. Hostia majú tiež možnosť navštíviť à la carte reštaurácie. V priebehu dňa sú k dispozícii alkoholické a nealkoholické nápoje miestnej výroby.
   
 • Pláž
  Hotel má prístup k dlhej piesočnatej pláži cez krásnu palmovú alej. Na pláži sú k dispozícii ležadlá, slnečníky a osušky zadarmo, a tiež bar na pláži, kde si môžu hoatia oddýchnuť a osviežiť sa.
   
 • Okolie
  Okolie hotela ponúka množstvo možností na zábavu a výlety. Hotelová dedinka sa nachádza približne 13 km od mesta Side, kde sa nachádzajú rôzne obchody, reštaurácie a historické pamiatky. V okolí hotela sa nachádza aj nákupné centrum s lekárňou.
   
 • Vzdialenosti od
  Pláže: priamo cez palmovú alej (približne 300 m)
  Letiska: 55 km (Antalya)
  Centra mesta Side: 13 km
  Nákupných možností: v okolí hotela     
Lokalita

Turecko

Turecko

Turecko sa rozprestiera na polostrove Malá Ázia a malá časť, približne 3% celkovej rozlohy, v juhovýchodnej Európe. Krajina zohrala dôležitú úlohu dávno v minulosti. Bol to obchodný uzol medzi Európou a Áziou. Dochádzalo prelínaniu náboženských a kultúrnych stretov kresťanov a islamistov.  Turecko je charakteristické svojím pieskovými plážami s azúrovým morom, ale taktiež pohoria obrastené bujarou zelenou vegetáciou. Turecko je vyhľadávane pre bohaté all inclusive rezorty. Krajina ponúka aj bohatú históriu, kultúrne pamiatky, ale aj neskutočné vodné vyžitie tak ako pre dospelých, tak aj pre deti. Medzi najznámejšej letoviská Turecka z Tureckej riviéry patria Alanya, Belek, Lara, Side, Kemer, z Egejskej riviéry Izmir, Bodrum a Kusadasi.

Alanya

Alanya sa preslávila pieskovou plážou s názvom Kleopatra Beach. Charakteristickou pamiatkou z histórie je hradná pevnosť, týčiaca sa na skalnatom brale nad morom. Z vrchu tejto pevností sa naskytá nádherný výhľad na celý prístav, mesto a pláž. Pevnosť ponúka svojím návštevníkom množstvo cenných pamiatok z rímskych, byzantských osmanský čias. Samotné centrum mesta je živé s veľkým množstvom nákupných, reštauračných príležitostí. 

Side

Inak prezívané letovisko  “staroveká pirátska Pamphylia” sa rozprestiera na polostrove v južnej časti Turecka. Názov Side je v preklade granátové jablko - symbol bohatstva a úrodnosti. Toto letovisko je veľmi bohaté na na pamiatky z doby antiky. Najznámejšie azda možno spomenúť zvyšky chrámov patriace bohom Apollónovi a bohyni Athéne. Dodnes je symbol Side Apollonov chrám.

Belek

Patrí medzi mladé, nové letoviská. Pobrežie tvoria široké pláže s bielym pieskom. Letovisko ponúka široké vyžitie vodných športov. Toto letovisko je pasované za najluxusnejšie na Tureckej riviére. Nachádzajú sa tu rezorty na vysokej úrovni zasadené do borovicových lesíkov, píniovo palmových hájikov.. Letovisko Belek obopína pohorie Taurus.

Kemer

Vyhľadávané letovisko s krátkou dobou transferu od letiska. Pláže sú skôr kamienkové, zato voda je tu azúrová. Letovisko oku lahodiace každému návštevníkovi vďaka nádhernej prírodnej scenérií. Centrum letoviska je udržiavané a posiate nákupnými možnosťami či reštauračnými zariadeniami.

Lara

Letovisko vyhľadávane kvôli veľmi luxusnými rezortom, nádhernej širokej piesočnatej pláže s azúrovou vodou.  Vyberte sa na pláž, kde Vás počká veľmi jemný piesok s príjemným kúpaním a relaxovaním. Lara je záruka kvalitných služieb s pestrými možnosťami dovolenky. Najlepšie hodnotené rezorty ponúkajú exkluzívne služby all inclusive. V tomto letovisku sa nebudete nudiť ani po zotmení. Plážová promenáda ožíva vo večerných hodinách, kde sa núkajú nákupné možnosti s reštauráciami. Lara si získala svojich návštevníkov aj vďaka blízkosti letiska.

Bodrum

Letovisko rozprestierajúce sa medzi Tureckou a Egejskou riviérou. Pasované za najživšie letovisko Turecka vďaka rušnému nočnému životu. Ponúka zachovanú tureckú kultúru kombinovanou s úžasným všesmerovým servisom. Nachádza sa tu ikonický a kúzelný prístav. Letovisko je preslávené plážami s azúrovou vodou.

Izmir

Moderné, rušné a veľmi rýchlo rastúce mesto rozprestierajúce sa na území Malej Ázie. V minulosti zohralo veľmi dôležitú úlohu a bolo poznačené nadvládami rôznych civilizácií. Toto letovisko si vyslúžilo aj prezývku Egejskej perly. Návštevníkov očarí dlhou tiahnucou zátokou pozdĺž celého mesta, posiatou jácht a plachetníc.  Pláže ktoré ponúka toto letovisko majú odlišný charakter od pláži Tureckej riviéry. Piesok je premiešaný viac s kamienkami, zato voda je čistejšia.

Mena:YTL - Turecká líra
Časový posun:+1h
Elektrický prúd:Napätie v elektrickej sieti je 220 V. Adaptér nie je potrebný.
Vakcinácia:Nie je potrebná.
Štátne zriadenie:Parlamentná republika
Jazyky:Turečtina
Hlavné mesto:Ankara 

Letoviská Turecko

8
Cestovateľský magazín

S idem.sk spoznávate svet naživo aj online. V našom magazíne pre vás pravidelne publikujeme inšpirácie na nové destinácie a užitočné cestovateľské tipy.

Nové
Koh Samui: 3. Najväčší ostrov v Thajsku
Koh Samui: 3. Najväčší ostrov v Thajsku

Nádherne čisté tyrkysové more, pokojné nepreplnené pláže s bielym pieskom, sýtozelené palmy siahajúce až nad morskú hladinu, fascinujúca kokosová džungľa, usmiati a priateľskí ľudia, neskutočne chutné a ešte aj lacné jedlo na každom kroku a kedykoľvek ste hladní, ako aj pocit bezpečia, keď sa v noci prechádzate sami po pláži alebo nočnými ulicami.

pred 6 mesiacov 1324 videní | 3 minúty čítania
5 zaujímavostí v Dubaji, ktoré vám vyrazia dych
5 zaujímavostí v Dubaji, ktoré vám vyrazia dych
pred 6 mesiacov 2003 videní | 4 minúty čítania
Santorini nezvláda nápor turistov. Ostrov pripravuje rázne opatrenia
Santorini nezvláda nápor turistov. Ostrov pripravuje rázne opatrenia
pred 6 mesiacov 7657 videní | 4 minúty čítania
Dovolenka vo Vietname: Ktoré miesta navštíviť a čo ochutnať?
Dovolenka vo Vietname: Ktoré miesta navštíviť a čo ochutnať?
pred 7 mesiacov 6901 videní | 10 minúty čítania
Navštíviť Seychely, Maldivy či Maurícius?
Navštíviť Seychely, Maldivy či Maurícius?
pred 7 mesiacov 1432 videní | 5 minúty čítania