Všeobecný popis hotela Club Grand Aqua: 

 

 • O hoteli
  Hotel Club Grand Aqua, sa nachádza v pôvabnej lokalite Colakli, ktorá je známa svojou nádhernou piesočnatou plážou s pozvoľným vstupom do mora. Hotel je susedom sesterského hotela Club Grand Side, čo umožňuje hosťom využívať množstvo služieb vrátane impozantného aquaparku. Výnimočný bazén v tvare lenivej rieky, tobogany a bazén s umelými vlnami zaručujú nekonečnú zábavu pri kúpaní. Hotel je ideálnym miestom pre jednotlivco, páry aj rodiny s deťmi. 
   
 • Poloha
  Hotel sa nachádza v atraktívnej lokalite Colakli s krásnou piesočnatou plážou a pozvoľným vstupom do mora. Susedí so sesterským hotelom Club Grand Side a je vzdialený 13 km od centra mesta Side. Letisko v Antalyi je vzdialené 55 km a nákupné možnosti sú dostupné priamo v hoteli.
   
 • Ubytovanie
  Hotel ponúka rôzne typy izieb, vrátane štandardných izieb s centrálne ovládanou klimatizáciou, vlastným sociálnym zariadením, televíziou, bezplatným Wi-Fi pripojením, minibarom, trezorom, setom na prípravu kávy a čaju a balkónom alebo terasou. Hotel disponuje aj rodinnými izbami, pričom niektoré z nich majú dve spálne, a ďalšími s priamym vstupom do bazéna.
   
 • Zariadenie hotela
  V hoteli nájdete bohaté vybavenie, medzi ktoré patrí vstupná hala s recepciou, hlavná reštaurácia, 3 á la carte reštaurácie, snack reštaurácia, 5 barov, diskotéka, amfiteáter, mini klub, detské ihrisko, bazén s umelými vlnami, lenivá rieka, vnútorný bazén, detský bazén so šmykľavkami, aquapark Amazon (v hoteli Club Grand Side), wellness, kaderníctvo, obchodnú galériu, bezplatné Wi-Fi pripojenie a konferenčnú miestnosť.
   
 • Možnosti stravovania
  Hotel ponúka all-inclusive stravovanie, ktoré zahŕňa raňajky, obedy a večere vo forme bufetu, ľahké občerstvenie počas dňa a neobmedzené množstvo nealkoholických a miestnych alkoholických nápojov. 
   
 • Pláž
  Pláž pri hoteli je piesočnatá a poskytuje ležadlá, slnečníky, matrace a plážové osušky zadarmo. Nakoľko sa pláž nachádza 400 m od hotela, hotel poskytuje pre pohodlie hostí bezplatný transfer na pláž.  Na pláži sa nachádza aj plážová reštaurácia a bar. 
   
 • Okolie
  Okolie hotela ponúka množstvo možností na aktivity počas dovolenky, vrátane športových aktivít, animačné programy, večerné programy, živá hudba, plážový volejbal, vodná gymnastika, aerobik, basketbal, futbal, vodné hry, stolný tenis, šípky, boccia, fitness, sauna a turecké kúpele., Hotel má tiež požičovňu bicyklov a áut pre tých, ktorí chcú objavovať okolie.
   
 • Vzdialenosti od
  Pláže: 400 m (cez palmovú alej)
  Letiska: 55 km (Antalya)
  Centra: 13 km (Side)
  Nákupných možností: v hoteli

 

 

     

Lokalita

Turecko

Turecko

Turecko sa rozprestiera na polostrove Malá Ázia a malá časť, približne 3% celkovej rozlohy, v juhovýchodnej Európe. Krajina zohrala dôležitú úlohu dávno v minulosti. Bol to obchodný uzol medzi Európou a Áziou. Dochádzalo prelínaniu náboženských a kultúrnych stretov kresťanov a islamistov.  Turecko je charakteristické svojím pieskovými plážami s azúrovým morom, ale taktiež pohoria obrastené bujarou zelenou vegetáciou. Turecko je vyhľadávane pre bohaté all inclusive rezorty. Krajina ponúka aj bohatú históriu, kultúrne pamiatky, ale aj neskutočné vodné vyžitie tak ako pre dospelých, tak aj pre deti. Medzi najznámejšej letoviská Turecka z Tureckej riviéry patria Alanya, Belek, Lara, Side, Kemer, z Egejskej riviéry Izmir, Bodrum a Kusadasi.

Alanya

Alanya sa preslávila pieskovou plážou s názvom Kleopatra Beach. Charakteristickou pamiatkou z histórie je hradná pevnosť, týčiaca sa na skalnatom brale nad morom. Z vrchu tejto pevností sa naskytá nádherný výhľad na celý prístav, mesto a pláž. Pevnosť ponúka svojím návštevníkom množstvo cenných pamiatok z rímskych, byzantských osmanský čias. Samotné centrum mesta je živé s veľkým množstvom nákupných, reštauračných príležitostí. 

Side

Inak prezívané letovisko  “staroveká pirátska Pamphylia” sa rozprestiera na polostrove v južnej časti Turecka. Názov Side je v preklade granátové jablko - symbol bohatstva a úrodnosti. Toto letovisko je veľmi bohaté na na pamiatky z doby antiky. Najznámejšie azda možno spomenúť zvyšky chrámov patriace bohom Apollónovi a bohyni Athéne. Dodnes je symbol Side Apollonov chrám.

Belek

Patrí medzi mladé, nové letoviská. Pobrežie tvoria široké pláže s bielym pieskom. Letovisko ponúka široké vyžitie vodných športov. Toto letovisko je pasované za najluxusnejšie na Tureckej riviére. Nachádzajú sa tu rezorty na vysokej úrovni zasadené do borovicových lesíkov, píniovo palmových hájikov.. Letovisko Belek obopína pohorie Taurus.

Kemer

Vyhľadávané letovisko s krátkou dobou transferu od letiska. Pláže sú skôr kamienkové, zato voda je tu azúrová. Letovisko oku lahodiace každému návštevníkovi vďaka nádhernej prírodnej scenérií. Centrum letoviska je udržiavané a posiate nákupnými možnosťami či reštauračnými zariadeniami.

Lara

Letovisko vyhľadávane kvôli veľmi luxusnými rezortom, nádhernej širokej piesočnatej pláže s azúrovou vodou.  Vyberte sa na pláž, kde Vás počká veľmi jemný piesok s príjemným kúpaním a relaxovaním. Lara je záruka kvalitných služieb s pestrými možnosťami dovolenky. Najlepšie hodnotené rezorty ponúkajú exkluzívne služby all inclusive. V tomto letovisku sa nebudete nudiť ani po zotmení. Plážová promenáda ožíva vo večerných hodinách, kde sa núkajú nákupné možnosti s reštauráciami. Lara si získala svojich návštevníkov aj vďaka blízkosti letiska.

Bodrum

Letovisko rozprestierajúce sa medzi Tureckou a Egejskou riviérou. Pasované za najživšie letovisko Turecka vďaka rušnému nočnému životu. Ponúka zachovanú tureckú kultúru kombinovanou s úžasným všesmerovým servisom. Nachádza sa tu ikonický a kúzelný prístav. Letovisko je preslávené plážami s azúrovou vodou.

Izmir

Moderné, rušné a veľmi rýchlo rastúce mesto rozprestierajúce sa na území Malej Ázie. V minulosti zohralo veľmi dôležitú úlohu a bolo poznačené nadvládami rôznych civilizácií. Toto letovisko si vyslúžilo aj prezývku Egejskej perly. Návštevníkov očarí dlhou tiahnucou zátokou pozdĺž celého mesta, posiatou jácht a plachetníc.  Pláže ktoré ponúka toto letovisko majú odlišný charakter od pláži Tureckej riviéry. Piesok je premiešaný viac s kamienkami, zato voda je čistejšia.

Mena:YTL - Turecká líra
Časový posun:+1h
Elektrický prúd:Napätie v elektrickej sieti je 220 V. Adaptér nie je potrebný.
Vakcinácia:Nie je potrebná.
Štátne zriadenie:Parlamentná republika
Jazyky:Turečtina
Hlavné mesto:Ankara 

Letoviská Turecko

8
Cestovateľský magazín

S idem.sk spoznávate svet naživo aj online. V našom magazíne pre vás pravidelne publikujeme inšpirácie na nové destinácie a užitočné cestovateľské tipy.

Nové
Koh Samui: 3. Najväčší ostrov v Thajsku
Koh Samui: 3. Najväčší ostrov v Thajsku

Nádherne čisté tyrkysové more, pokojné nepreplnené pláže s bielym pieskom, sýtozelené palmy siahajúce až nad morskú hladinu, fascinujúca kokosová džungľa, usmiati a priateľskí ľudia, neskutočne chutné a ešte aj lacné jedlo na každom kroku a kedykoľvek ste hladní, ako aj pocit bezpečia, keď sa v noci prechádzate sami po pláži alebo nočnými ulicami.

pred 8 mesiacov 1484 videní | 3 minúty čítania
5 zaujímavostí v Dubaji, ktoré vám vyrazia dych
5 zaujímavostí v Dubaji, ktoré vám vyrazia dych
pred 8 mesiacov 2323 videní | 4 minúty čítania
Santorini nezvláda nápor turistov. Ostrov pripravuje rázne opatrenia
Santorini nezvláda nápor turistov. Ostrov pripravuje rázne opatrenia
pred 8 mesiacov 7835 videní | 4 minúty čítania
Dovolenka vo Vietname: Ktoré miesta navštíviť a čo ochutnať?
Dovolenka vo Vietname: Ktoré miesta navštíviť a čo ochutnať?
pred 8 mesiacov 7249 videní | 10 minúty čítania
Navštíviť Seychely, Maldivy či Maurícius?
Navštíviť Seychely, Maldivy či Maurícius?
pred 8 mesiacov 1612 videní | 5 minúty čítania