Všeobecný popis hotela Cenger Beach:     

 

 • O hoteli
  Hotel Cenger Beach Resort je nádherným letoviskom, ktoré sa nachádza v pôvabnej lokalite Kizilot, mimo rušných stredísk a na pomedzí dvoch populárnych miest - Side a Alanya. Táto ideálna poloha poskytuje hosťom dokonalú rovnováhu medzi pokojom a prístupnosťou k najlepším atrakciám na tureckom pobreží Stredozemného mora. Hotel vyniká nielen svojou krásnou piesočnato-okruhliakovou plážou, ale aj vynikajúcimi službami a rodinnou atmosférou, ktorá ho robí vhodným pre hostí všetkých vekových kategórií. Rodiny s deťmi budú nadšené z bazéna so šmykľavkami a miestneho detského klubu, ktoré sú k dispozícii.
   
 • Poloha
  Hotel sa nachádza v tichej a prírodnej oblasti Kizilot, čo je ideálne miesto pre tých, ktorí hľadajú oddych a pohodu. Nachádza sa na krásnej piesočnato-okruhliakovej pláži, a vedie k nej priamy hotelový podchod, ktorý umožňuje jednoduchý prístup k moru.
   
 • Ubytovanie
  Hotel Cenger Beach Resort ponúka pohodlné ubytovanie v rôznych typoch izieb. Dvojlôžkové izby sú vybavené centrálne ovládanou klimatizáciou, telefónom, televíziou so satelitným príjmom, minibarom (s denným doplnením vodou), kúpeľňou so sušičom vlasov, trezorom (za poplatok) a balkónom. Okrem toho sú k dispozícii aj dvojlôžkové izby typu "Kids" s rovnakým vybavením, ale so zvýhodnenou cenou pre rodiny s dvoma deťmi, a priestrannejšie rodinné izby "Large" s poschodovou posteľou.
   
 • Zariadenie hotela
  Hotel ponúka širokú škálu vybavenia a zábavy pre svojich hostí. Patrí sem vstupná hala s recepciou, hlavná reštaurácia, dve á la carte reštaurácie (turecká a rybia, s jednou bezplatnou návštevou počas pobytu, nutná rezervácia), tri bary, bar pri bazéne, snack bar, kaviareň, diskotéka (nápoje sa platia), minimarket, PC kútik (za poplatok), bezplatné Wi-Fi na recepcii, kaderníctvo, dve konferenčné miestnosti, bazén s ležadlami, slnečníkmi a plážovými osuškami, detský bazén, vnútorný bazén, šmykľavky, mini klub pre deti vo veku 4-12 rokov a detské ihrisko.
   
 • Možnosti stravovania
  Stravovanie v hoteli je zabezpečené formou all inclusive, čo zahŕňa raňajky, obedy a večere formou bufetu, a počas dňa ľahké občerstvenie. Hostia môžu tiež neobmedzene konzumovať nealkoholické a miestne alkoholické nápoje v miestach a v časoch určených hotelom.
   
 • Pláž
  Pláž pri hoteli je piesočnato-okruhliaková, a odporúča sa mať so sebou obuv do vody pre pohodlný vstup do mora. Na pláži sú k dispozícii ležadlá, slnečníky a plážové osušky zadarmo. Navyše nachádza sa tu aj plážový bar, kde si môžete dopriať osviežujúce nápoje.
   
 • Okolie
  V okolí hotela Cenger Beach Resort nájdete množstvo možností na objavovanie a dovolenkové aktivity. Blízke mestá Side a Alanya ponúkajú bohaté histórické, kultúrne a nákupné možnosti. Okolie je tiež bohaté na prírodné krásy a možnosti pre outdoorové aktivity.
   
 • Vzdialenosti od
  Pláže: 150 m
  Letiska (Antalya): 90 km
  Centra Manavgatu: 15 km
  Centra Side: 20 km
  Nákupných možností v hoteli

 

 

 

Lokalita

Turecko

Turecko

Turecko sa rozprestiera na polostrove Malá Ázia a malá časť, približne 3% celkovej rozlohy, v juhovýchodnej Európe. Krajina zohrala dôležitú úlohu dávno v minulosti. Bol to obchodný uzol medzi Európou a Áziou. Dochádzalo prelínaniu náboženských a kultúrnych stretov kresťanov a islamistov.  Turecko je charakteristické svojím pieskovými plážami s azúrovým morom, ale taktiež pohoria obrastené bujarou zelenou vegetáciou. Turecko je vyhľadávane pre bohaté all inclusive rezorty. Krajina ponúka aj bohatú históriu, kultúrne pamiatky, ale aj neskutočné vodné vyžitie tak ako pre dospelých, tak aj pre deti. Medzi najznámejšej letoviská Turecka z Tureckej riviéry patria Alanya, Belek, Lara, Side, Kemer, z Egejskej riviéry Izmir, Bodrum a Kusadasi.

Alanya

Alanya sa preslávila pieskovou plážou s názvom Kleopatra Beach. Charakteristickou pamiatkou z histórie je hradná pevnosť, týčiaca sa na skalnatom brale nad morom. Z vrchu tejto pevností sa naskytá nádherný výhľad na celý prístav, mesto a pláž. Pevnosť ponúka svojím návštevníkom množstvo cenných pamiatok z rímskych, byzantských osmanský čias. Samotné centrum mesta je živé s veľkým množstvom nákupných, reštauračných príležitostí. 

Side

Inak prezívané letovisko  “staroveká pirátska Pamphylia” sa rozprestiera na polostrove v južnej časti Turecka. Názov Side je v preklade granátové jablko - symbol bohatstva a úrodnosti. Toto letovisko je veľmi bohaté na na pamiatky z doby antiky. Najznámejšie azda možno spomenúť zvyšky chrámov patriace bohom Apollónovi a bohyni Athéne. Dodnes je symbol Side Apollonov chrám.

Belek

Patrí medzi mladé, nové letoviská. Pobrežie tvoria široké pláže s bielym pieskom. Letovisko ponúka široké vyžitie vodných športov. Toto letovisko je pasované za najluxusnejšie na Tureckej riviére. Nachádzajú sa tu rezorty na vysokej úrovni zasadené do borovicových lesíkov, píniovo palmových hájikov.. Letovisko Belek obopína pohorie Taurus.

Kemer

Vyhľadávané letovisko s krátkou dobou transferu od letiska. Pláže sú skôr kamienkové, zato voda je tu azúrová. Letovisko oku lahodiace každému návštevníkovi vďaka nádhernej prírodnej scenérií. Centrum letoviska je udržiavané a posiate nákupnými možnosťami či reštauračnými zariadeniami.

Lara

Letovisko vyhľadávane kvôli veľmi luxusnými rezortom, nádhernej širokej piesočnatej pláže s azúrovou vodou.  Vyberte sa na pláž, kde Vás počká veľmi jemný piesok s príjemným kúpaním a relaxovaním. Lara je záruka kvalitných služieb s pestrými možnosťami dovolenky. Najlepšie hodnotené rezorty ponúkajú exkluzívne služby all inclusive. V tomto letovisku sa nebudete nudiť ani po zotmení. Plážová promenáda ožíva vo večerných hodinách, kde sa núkajú nákupné možnosti s reštauráciami. Lara si získala svojich návštevníkov aj vďaka blízkosti letiska.

Bodrum

Letovisko rozprestierajúce sa medzi Tureckou a Egejskou riviérou. Pasované za najživšie letovisko Turecka vďaka rušnému nočnému životu. Ponúka zachovanú tureckú kultúru kombinovanou s úžasným všesmerovým servisom. Nachádza sa tu ikonický a kúzelný prístav. Letovisko je preslávené plážami s azúrovou vodou.

Izmir

Moderné, rušné a veľmi rýchlo rastúce mesto rozprestierajúce sa na území Malej Ázie. V minulosti zohralo veľmi dôležitú úlohu a bolo poznačené nadvládami rôznych civilizácií. Toto letovisko si vyslúžilo aj prezývku Egejskej perly. Návštevníkov očarí dlhou tiahnucou zátokou pozdĺž celého mesta, posiatou jácht a plachetníc.  Pláže ktoré ponúka toto letovisko majú odlišný charakter od pláži Tureckej riviéry. Piesok je premiešaný viac s kamienkami, zato voda je čistejšia.

Mena:YTL - Turecká líra
Časový posun:+1h
Elektrický prúd:Napätie v elektrickej sieti je 220 V. Adaptér nie je potrebný.
Vakcinácia:Nie je potrebná.
Štátne zriadenie:Parlamentná republika
Jazyky:Turečtina
Hlavné mesto:Ankara 

Letoviská Turecko

8
Cestovateľský magazín

S idem.sk spoznávate svet naživo aj online. V našom magazíne pre vás pravidelne publikujeme inšpirácie na nové destinácie a užitočné cestovateľské tipy.

Nové
Koh Samui: 3. Najväčší ostrov v Thajsku
Koh Samui: 3. Najväčší ostrov v Thajsku

Nádherne čisté tyrkysové more, pokojné nepreplnené pláže s bielym pieskom, sýtozelené palmy siahajúce až nad morskú hladinu, fascinujúca kokosová džungľa, usmiati a priateľskí ľudia, neskutočne chutné a ešte aj lacné jedlo na každom kroku a kedykoľvek ste hladní, ako aj pocit bezpečia, keď sa v noci prechádzate sami po pláži alebo nočnými ulicami.

pred 9 mesiacov 1799 videní | 3 minúty čítania
5 zaujímavostí v Dubaji, ktoré vám vyrazia dych
5 zaujímavostí v Dubaji, ktoré vám vyrazia dych
pred 9 mesiacov 2682 videní | 4 minúty čítania
Santorini nezvláda nápor turistov. Ostrov pripravuje rázne opatrenia
Santorini nezvláda nápor turistov. Ostrov pripravuje rázne opatrenia
pred 9 mesiacov 8136 videní | 4 minúty čítania
Dovolenka vo Vietname: Ktoré miesta navštíviť a čo ochutnať?
Dovolenka vo Vietname: Ktoré miesta navštíviť a čo ochutnať?
pred 10 mesiacov 7573 videní | 10 minúty čítania
Navštíviť Seychely, Maldivy či Maurícius?
Navštíviť Seychely, Maldivy či Maurícius?
pred 10 mesiacov 1921 videní | 5 minúty čítania