Všeobecný popis hotela Papillon Belvil:

 

 • O hoteli
  Hotel Papillon Belvil je mimoriadne obľúbený hotelový komplex, ktorý spĺňa všetky požiadavky pre strávenie dokonalej dovolenky. S jeho polohou obklopenou čarovným píniovým hájom, nádhernými zelenými golfovými ihriskami, malebnou piesočnatou plážou a impozantným pohorím Taurus, hotel zaručuje nezabudnuteľný zážitok. Hotel ponúka výborné služby, množstvo rekreačných aktivít, luxusné ubytovanie a vynikajúcu gastronómiu. Je ideálnym miestom pre páry, rodiny s deťmi aj milovníkov golfu.
   
 • Poloha
  Hotel sa nachádza v rozsiahlom luxusnom rezorte s vlastnou 200 metrov dlhou piesočnatou plážou, 4 km od mesta Belek a 35 km od medzinárodného letiska Antalya. Nákupné možnosti a zábavu hostia nájdu priamo v hoteli alebo v neďalekom Beleku, kam je možné sa dostať miestnou dopravou alebo taxíkom. Pre milovníkov golfu sú v blízkosti golfové ihriská National Golf Club a Tat Golf Club.
   
 • Ubytovanie
  Hotel Papillon Belvil ponúka luxusne zariadené dvojlôžkové izby s možnosťou až dvoch prísteliek, umiestnené v bungalovoch alebo hlavnej budove. Izby sú vybavené individuálne ovládateľnou klimatizáciou, LCD TV so satelitným príjmom, Wi-Fi pripojením, minibarom s nealko nápojmi zadarmo, setom na prípravu kávy a čaju, vlastným sociálnym zariadením, trezorom a balkónom alebo terasou. Rodinné izby sú k dispozícii pre väčšie skupiny alebo rodiny.
   
 • Zariadenie hotela
  Hotel disponuje vstupnou halou s recepciou, hlavnou reštauráciou, dvoma a la carte reštauráciami (talianska a orientálna kuchyňa), piatimi barmi, tromi vonkajšími bazénmi s ležadlami, slnečníkmi a plážovými osuškami zadarmo, detským bazénom, aquaparkom so šiestimi toboganmi, mini klubom pre deti, teens klubom a Wi-Fi pripojením na recepcii zadarmo.
   
 • Možnosti stravovania
  Hotel ponúka stravovanie formou ultra all inclusive, ktoré zahŕňa raňajky, neskoré raňajky, obedy a večere formou bohatého bufetu, ľahké občerstvenie počas dňa, polnočné občerstvenie a neobmedzené množstvo nealkoholických, miestnych alkoholických a vybraných importovaných nápojov.
   
 • Pláž
  Hotel sa nachádza priamo pri krásnej privátnej piesočnatej pláži s pozvoľným vstupom do mora a nádhernou siluetou pohoria Taurus. Hosťom sú k dispozícii služby plážového baru a ležadlá a slnečníky zadarmo.
   
 • Okolie
  V okolí hotela sa nachádza píniový háj, golfové ihriská a mohutné pohorie Taurus. Centrum Beleka s reštauráciami a barmi je dostupné miestnymi dopravnými prostriedkami. Pre milovníkov golfu sú v blízkosti golfové ihriská National Golf Club a Tat Golf Club.
   
 • Vzdialenosti od
  Pláže: pri pláži
  Letiska: 35 km (Antalya)
  Centra: 8 km (Belek)
  Nákupných možností: 4 km (Kadriye)     
Lokalita

Turecko

Turecko

Turecko sa rozprestiera na polostrove Malá Ázia a malá časť, približne 3% celkovej rozlohy, v juhovýchodnej Európe. Krajina zohrala dôležitú úlohu dávno v minulosti. Bol to obchodný uzol medzi Európou a Áziou. Dochádzalo prelínaniu náboženských a kultúrnych stretov kresťanov a islamistov.  Turecko je charakteristické svojím pieskovými plážami s azúrovým morom, ale taktiež pohoria obrastené bujarou zelenou vegetáciou. Turecko je vyhľadávane pre bohaté all inclusive rezorty. Krajina ponúka aj bohatú históriu, kultúrne pamiatky, ale aj neskutočné vodné vyžitie tak ako pre dospelých, tak aj pre deti. Medzi najznámejšej letoviská Turecka z Tureckej riviéry patria Alanya, Belek, Lara, Side, Kemer, z Egejskej riviéry Izmir, Bodrum a Kusadasi.

Alanya

Alanya sa preslávila pieskovou plážou s názvom Kleopatra Beach. Charakteristickou pamiatkou z histórie je hradná pevnosť, týčiaca sa na skalnatom brale nad morom. Z vrchu tejto pevností sa naskytá nádherný výhľad na celý prístav, mesto a pláž. Pevnosť ponúka svojím návštevníkom množstvo cenných pamiatok z rímskych, byzantských osmanský čias. Samotné centrum mesta je živé s veľkým množstvom nákupných, reštauračných príležitostí. 

Side

Inak prezívané letovisko  “staroveká pirátska Pamphylia” sa rozprestiera na polostrove v južnej časti Turecka. Názov Side je v preklade granátové jablko - symbol bohatstva a úrodnosti. Toto letovisko je veľmi bohaté na na pamiatky z doby antiky. Najznámejšie azda možno spomenúť zvyšky chrámov patriace bohom Apollónovi a bohyni Athéne. Dodnes je symbol Side Apollonov chrám.

Belek

Patrí medzi mladé, nové letoviská. Pobrežie tvoria široké pláže s bielym pieskom. Letovisko ponúka široké vyžitie vodných športov. Toto letovisko je pasované za najluxusnejšie na Tureckej riviére. Nachádzajú sa tu rezorty na vysokej úrovni zasadené do borovicových lesíkov, píniovo palmových hájikov.. Letovisko Belek obopína pohorie Taurus.

Kemer

Vyhľadávané letovisko s krátkou dobou transferu od letiska. Pláže sú skôr kamienkové, zato voda je tu azúrová. Letovisko oku lahodiace každému návštevníkovi vďaka nádhernej prírodnej scenérií. Centrum letoviska je udržiavané a posiate nákupnými možnosťami či reštauračnými zariadeniami.

Lara

Letovisko vyhľadávane kvôli veľmi luxusnými rezortom, nádhernej širokej piesočnatej pláže s azúrovou vodou.  Vyberte sa na pláž, kde Vás počká veľmi jemný piesok s príjemným kúpaním a relaxovaním. Lara je záruka kvalitných služieb s pestrými možnosťami dovolenky. Najlepšie hodnotené rezorty ponúkajú exkluzívne služby all inclusive. V tomto letovisku sa nebudete nudiť ani po zotmení. Plážová promenáda ožíva vo večerných hodinách, kde sa núkajú nákupné možnosti s reštauráciami. Lara si získala svojich návštevníkov aj vďaka blízkosti letiska.

Bodrum

Letovisko rozprestierajúce sa medzi Tureckou a Egejskou riviérou. Pasované za najživšie letovisko Turecka vďaka rušnému nočnému životu. Ponúka zachovanú tureckú kultúru kombinovanou s úžasným všesmerovým servisom. Nachádza sa tu ikonický a kúzelný prístav. Letovisko je preslávené plážami s azúrovou vodou.

Izmir

Moderné, rušné a veľmi rýchlo rastúce mesto rozprestierajúce sa na území Malej Ázie. V minulosti zohralo veľmi dôležitú úlohu a bolo poznačené nadvládami rôznych civilizácií. Toto letovisko si vyslúžilo aj prezývku Egejskej perly. Návštevníkov očarí dlhou tiahnucou zátokou pozdĺž celého mesta, posiatou jácht a plachetníc.  Pláže ktoré ponúka toto letovisko majú odlišný charakter od pláži Tureckej riviéry. Piesok je premiešaný viac s kamienkami, zato voda je čistejšia.

Mena:YTL - Turecká líra
Časový posun:+1h
Elektrický prúd:Napätie v elektrickej sieti je 220 V. Adaptér nie je potrebný.
Vakcinácia:Nie je potrebná.
Štátne zriadenie:Parlamentná republika
Jazyky:Turečtina
Hlavné mesto:Ankara 

Letoviská Turecko

8
Cestovateľský magazín

S idem.sk spoznávate svet naživo aj online. V našom magazíne pre vás pravidelne publikujeme inšpirácie na nové destinácie a užitočné cestovateľské tipy.

Nové
Koh Samui: 3. Najväčší ostrov v Thajsku
Koh Samui: 3. Najväčší ostrov v Thajsku

Nádherne čisté tyrkysové more, pokojné nepreplnené pláže s bielym pieskom, sýtozelené palmy siahajúce až nad morskú hladinu, fascinujúca kokosová džungľa, usmiati a priateľskí ľudia, neskutočne chutné a ešte aj lacné jedlo na každom kroku a kedykoľvek ste hladní, ako aj pocit bezpečia, keď sa v noci prechádzate sami po pláži alebo nočnými ulicami.

pred 9 mesiacov 1832 videní | 3 minúty čítania
5 zaujímavostí v Dubaji, ktoré vám vyrazia dych
5 zaujímavostí v Dubaji, ktoré vám vyrazia dych
pred 9 mesiacov 2709 videní | 4 minúty čítania
Santorini nezvláda nápor turistov. Ostrov pripravuje rázne opatrenia
Santorini nezvláda nápor turistov. Ostrov pripravuje rázne opatrenia
pred 10 mesiacov 8155 videní | 4 minúty čítania
Dovolenka vo Vietname: Ktoré miesta navštíviť a čo ochutnať?
Dovolenka vo Vietname: Ktoré miesta navštíviť a čo ochutnať?
pred 10 mesiacov 7599 videní | 10 minúty čítania
Navštíviť Seychely, Maldivy či Maurícius?
Navštíviť Seychely, Maldivy či Maurícius?
pred 10 mesiacov 1954 videní | 5 minúty čítania