Všeobecný popis hotela Paloma Grida:

 

 • O hoteli
  Paloma Grida je luxusný hotelový komplex, ktorý svojim hosťom ponúka príjemnú atmosféru a komfort. Nachádza sa v krásnom prírodnom prostredí obľúbeného letoviska Belek a je ideálnym miestom pre aktívnu aj relaxačnú dovolenku. Hotel disponuje konceptom ultra all inclusive, čo zabezpečuje, že majú návštevníci počas celého pobytu postarané o všetko potrebné.
   
 • Poloha
  Hotel Paloma Grida sa pýši vynikajúcou polohou priamo pri mori v letovisku Belek, len 700 metrov od jeho centra. V bezprostrednej blízkosti hotela sa nachádzajú golfové ihriská, čo ocenia najmä milovníci tohto športu. Pre tých, ktorí chcú objavovať okolie, je centrum mestečka Belek s reštauráciami a obchodmi vzdialené len krátku prechádzku.
   
 • Ubytovanie
  Ubytovanie v hoteli Paloma Grida zahŕňa široký výber izieb umiestnených v 37 menších budovách rozmiestnených v krásnej záhrade. Hostia si môžu vyberať z niekoľkých typov izieb, vrátane dvojlôžkových izieb s výhľadom do záhrady, superior izieb s čiastočným výhľadom na more alebo rodinných izieb s dvoma spálňami. Všetky izby sú vybavené moderným vybavením ako klimatizácia, WiFi, LED LCD TV, minibar a balkón alebo terasa.
   
 • Zariadenie hotela
  Hotelový komplex ponúka bohaté vybavenie vrátane vonkajších a vnútorných bazénov, aquaparku, kaderníctva a mnohých barov a reštaurácií. Hosťom je k dispozícii WiFi pripojenie vo všetkých priestoroch, vrátane izieb. Pre deti sú pripravené špeciálne zábavné programy, vodné šmykľavky a klubové aktivity.
   
 • Možnosti stravovania
  Hotel Paloma Grida ponúka širokú paletu stravovacích možností v rámci programu ultra all inclusive, vrátane hlavnej reštaurácie s bufetovým servisom, šiestich a la carte reštaurácií s rôznymi kulinárskymi špecialitami a viacerých barov, vrátane snack baru na pláži a pri bazéne. Hostia si môžu vychutnať nielen miestne, ale aj medzinárodné kuchyne v pohodlí hotela.
   
 • Pláž
  Hotel sa nachádza priamo na krásnej piesočnatej pláži s pozvoľným vstupom do mora, ktorá je vhodná pre rodiny s deťmi. Ležadlá, slnečníky a osušky sú pre hostí zadarmo. K dispozícii je tiež plážový bar, kde si hostia môžu vychutnať občerstvenie priamo na pláži.
   
 • Okolie
  V okolí hotela Paloma Grida sa nachádzajú golfové ihriská, čo je ideálne pre milovníkov golfa. Okrem toho je centrum mestečka Belek s jeho obchodmi a reštauráciami vzdialené len 700 metrov, čo umožňuje ľahký prístup k miestnym atrakciám a nákupným možnostiam.
   
 • Vzdialenosti od
  Pláže: 0 m
  Centra mesta Belek: 700 m
  Reštaurácií a obchodov: 700 m     
Lokalita

Turecko

Turecko

Turecko sa rozprestiera na polostrove Malá Ázia a malá časť, približne 3% celkovej rozlohy, v juhovýchodnej Európe. Krajina zohrala dôležitú úlohu dávno v minulosti. Bol to obchodný uzol medzi Európou a Áziou. Dochádzalo prelínaniu náboženských a kultúrnych stretov kresťanov a islamistov.  Turecko je charakteristické svojím pieskovými plážami s azúrovým morom, ale taktiež pohoria obrastené bujarou zelenou vegetáciou. Turecko je vyhľadávane pre bohaté all inclusive rezorty. Krajina ponúka aj bohatú históriu, kultúrne pamiatky, ale aj neskutočné vodné vyžitie tak ako pre dospelých, tak aj pre deti. Medzi najznámejšej letoviská Turecka z Tureckej riviéry patria Alanya, Belek, Lara, Side, Kemer, z Egejskej riviéry Izmir, Bodrum a Kusadasi.

Alanya

Alanya sa preslávila pieskovou plážou s názvom Kleopatra Beach. Charakteristickou pamiatkou z histórie je hradná pevnosť, týčiaca sa na skalnatom brale nad morom. Z vrchu tejto pevností sa naskytá nádherný výhľad na celý prístav, mesto a pláž. Pevnosť ponúka svojím návštevníkom množstvo cenných pamiatok z rímskych, byzantských osmanský čias. Samotné centrum mesta je živé s veľkým množstvom nákupných, reštauračných príležitostí. 

Side

Inak prezívané letovisko  “staroveká pirátska Pamphylia” sa rozprestiera na polostrove v južnej časti Turecka. Názov Side je v preklade granátové jablko - symbol bohatstva a úrodnosti. Toto letovisko je veľmi bohaté na na pamiatky z doby antiky. Najznámejšie azda možno spomenúť zvyšky chrámov patriace bohom Apollónovi a bohyni Athéne. Dodnes je symbol Side Apollonov chrám.

Belek

Patrí medzi mladé, nové letoviská. Pobrežie tvoria široké pláže s bielym pieskom. Letovisko ponúka široké vyžitie vodných športov. Toto letovisko je pasované za najluxusnejšie na Tureckej riviére. Nachádzajú sa tu rezorty na vysokej úrovni zasadené do borovicových lesíkov, píniovo palmových hájikov.. Letovisko Belek obopína pohorie Taurus.

Kemer

Vyhľadávané letovisko s krátkou dobou transferu od letiska. Pláže sú skôr kamienkové, zato voda je tu azúrová. Letovisko oku lahodiace každému návštevníkovi vďaka nádhernej prírodnej scenérií. Centrum letoviska je udržiavané a posiate nákupnými možnosťami či reštauračnými zariadeniami.

Lara

Letovisko vyhľadávane kvôli veľmi luxusnými rezortom, nádhernej širokej piesočnatej pláže s azúrovou vodou.  Vyberte sa na pláž, kde Vás počká veľmi jemný piesok s príjemným kúpaním a relaxovaním. Lara je záruka kvalitných služieb s pestrými možnosťami dovolenky. Najlepšie hodnotené rezorty ponúkajú exkluzívne služby all inclusive. V tomto letovisku sa nebudete nudiť ani po zotmení. Plážová promenáda ožíva vo večerných hodinách, kde sa núkajú nákupné možnosti s reštauráciami. Lara si získala svojich návštevníkov aj vďaka blízkosti letiska.

Bodrum

Letovisko rozprestierajúce sa medzi Tureckou a Egejskou riviérou. Pasované za najživšie letovisko Turecka vďaka rušnému nočnému životu. Ponúka zachovanú tureckú kultúru kombinovanou s úžasným všesmerovým servisom. Nachádza sa tu ikonický a kúzelný prístav. Letovisko je preslávené plážami s azúrovou vodou.

Izmir

Moderné, rušné a veľmi rýchlo rastúce mesto rozprestierajúce sa na území Malej Ázie. V minulosti zohralo veľmi dôležitú úlohu a bolo poznačené nadvládami rôznych civilizácií. Toto letovisko si vyslúžilo aj prezývku Egejskej perly. Návštevníkov očarí dlhou tiahnucou zátokou pozdĺž celého mesta, posiatou jácht a plachetníc.  Pláže ktoré ponúka toto letovisko majú odlišný charakter od pláži Tureckej riviéry. Piesok je premiešaný viac s kamienkami, zato voda je čistejšia.

Mena:YTL - Turecká líra
Časový posun:+1h
Elektrický prúd:Napätie v elektrickej sieti je 220 V. Adaptér nie je potrebný.
Vakcinácia:Nie je potrebná.
Štátne zriadenie:Parlamentná republika
Jazyky:Turečtina
Hlavné mesto:Ankara 

Letoviská Turecko

8
Cestovateľský magazín

S idem.sk spoznávate svet naživo aj online. V našom magazíne pre vás pravidelne publikujeme inšpirácie na nové destinácie a užitočné cestovateľské tipy.

Nové
Koh Samui: 3. Najväčší ostrov v Thajsku
Koh Samui: 3. Najväčší ostrov v Thajsku

Nádherne čisté tyrkysové more, pokojné nepreplnené pláže s bielym pieskom, sýtozelené palmy siahajúce až nad morskú hladinu, fascinujúca kokosová džungľa, usmiati a priateľskí ľudia, neskutočne chutné a ešte aj lacné jedlo na každom kroku a kedykoľvek ste hladní, ako aj pocit bezpečia, keď sa v noci prechádzate sami po pláži alebo nočnými ulicami.

pred 7 mesiacov 1475 videní | 3 minúty čítania
5 zaujímavostí v Dubaji, ktoré vám vyrazia dych
5 zaujímavostí v Dubaji, ktoré vám vyrazia dych
pred 7 mesiacov 2300 videní | 4 minúty čítania
Santorini nezvláda nápor turistov. Ostrov pripravuje rázne opatrenia
Santorini nezvláda nápor turistov. Ostrov pripravuje rázne opatrenia
pred 8 mesiacov 7824 videní | 4 minúty čítania
Dovolenka vo Vietname: Ktoré miesta navštíviť a čo ochutnať?
Dovolenka vo Vietname: Ktoré miesta navštíviť a čo ochutnať?
pred 8 mesiacov 7213 videní | 10 minúty čítania
Navštíviť Seychely, Maldivy či Maurícius?
Navštíviť Seychely, Maldivy či Maurícius?
pred 8 mesiacov 1599 videní | 5 minúty čítania