Všeobecný popis hotela Gloria Verde Resort:
 

 • O hoteli
  Luxusný hotel Gloria Verde Resort, súčasť prestížnej hotelovej siete Gloria Hotels, ponúka hosťom výnimočný zážitok v obľúbenom letovisku Belek. Jeho nádherná široká piesočnatá pláž a blízkosť golfových ihrísk zaručujú ideálnu dovolenku pre milovníkov mora a golfu. Hotel je známy svojím prvotriednym servisom a výnimočnými službami, čo ho radí medzi najlepšie možnosti ubytovania v regióne.
   
 • Poloha
  Hotel sa nachádza priamo na atraktívnom mieste pri krásnej piesočnatej pláži, len 3,5 km od letoviska Belek a 30 km od historického mesta Perge. Hostia majú možnosť nakupovať a baviť sa priamo v rezorte alebo v centre Beleku, kam sa ľahko dostanú miestnou dopravou. Milovníci golfu ocenia blízkosť moderného golfového ihriska. Medzinárodné letisko Antalya je vzdialené 38 km.
   
 • Ubytovanie
  Gloria Verde Resort poskytuje štýlovo zariadené, priestranné dvojlôžkové izby s možnosťou prísteliek. Každá izba je vybavená sociálnym zariadením, telefónom, klimatizáciou, satelitnou TV, minibarom, trezorom a balkónom alebo terasou. K dispozícii sú aj izby prispôsobené hendikepovaným klientom a bezplatné Wi-Fi pripojenie.
   
 • Zariadenie hotela
  Hotel má vzdušnú vstupnú halu s recepciou, lobby barom, hlavnú a dve a la carte reštaurácie, WiFi zadarmo, TV miestnosť, úschovňu batožiny, kaderníctvo, fitness centrum, wellness centrum, saunu, parný kúpeľ, herňu, mini klub, vnútorný a vonkajší bazén, detský bazén s atrakciami vrátane šmykľaviek a toboganov, snack bar pri bazéne a športoviská.
   
 • Možnosti stravovania
  Ultra all inclusive zahŕňa raňajky, obedy a večere vo forme bufetu, celodenné občerstvenie, alkoholické a nealkoholické nápoje miestnej výroby. Pri večeri je vyžadované formálne oblečenie. Hotel organizuje tematické večere a umožňuje večerať aj v a la carte reštauráciách.
   
 • Pláž
  Hotel sa môže pochváliť nádhernou, širokou plážou s pozvoľným vstupom do mora, ideálnou pre deti i neplavcov. Ponúka širokú škálu vodných športov a služby plážového baru. Ležadlá a slnečníky sú k dispozícii zadarmo.
   
 • Okolie
  V okolí hotela sú dostupné rôzne nákupné a zábavné možnosti v centre Beleku. Okrem toho sa hotel nachádza blízko golfových ihrísk a historického mesta Perge, ktoré je ideálnym miestom pre milovníkov histórie a kultúry.
   
 • Vzdialenosti od
  Pláže: Priamo pri pláži
  Letiska: 38 km
  Beleku: 3,5 km
  Golfového ihriska: V blízkosti
  Perge: 30 km
Lokalita

Turecko

Turecko

Turecko sa rozprestiera na polostrove Malá Ázia a malá časť, približne 3% celkovej rozlohy, v juhovýchodnej Európe. Krajina zohrala dôležitú úlohu dávno v minulosti. Bol to obchodný uzol medzi Európou a Áziou. Dochádzalo prelínaniu náboženských a kultúrnych stretov kresťanov a islamistov.  Turecko je charakteristické svojím pieskovými plážami s azúrovým morom, ale taktiež pohoria obrastené bujarou zelenou vegetáciou. Turecko je vyhľadávane pre bohaté all inclusive rezorty. Krajina ponúka aj bohatú históriu, kultúrne pamiatky, ale aj neskutočné vodné vyžitie tak ako pre dospelých, tak aj pre deti. Medzi najznámejšej letoviská Turecka z Tureckej riviéry patria Alanya, Belek, Lara, Side, Kemer, z Egejskej riviéry Izmir, Bodrum a Kusadasi.

Alanya

Alanya sa preslávila pieskovou plážou s názvom Kleopatra Beach. Charakteristickou pamiatkou z histórie je hradná pevnosť, týčiaca sa na skalnatom brale nad morom. Z vrchu tejto pevností sa naskytá nádherný výhľad na celý prístav, mesto a pláž. Pevnosť ponúka svojím návštevníkom množstvo cenných pamiatok z rímskych, byzantských osmanský čias. Samotné centrum mesta je živé s veľkým množstvom nákupných, reštauračných príležitostí. 

Side

Inak prezívané letovisko  “staroveká pirátska Pamphylia” sa rozprestiera na polostrove v južnej časti Turecka. Názov Side je v preklade granátové jablko - symbol bohatstva a úrodnosti. Toto letovisko je veľmi bohaté na na pamiatky z doby antiky. Najznámejšie azda možno spomenúť zvyšky chrámov patriace bohom Apollónovi a bohyni Athéne. Dodnes je symbol Side Apollonov chrám.

Belek

Patrí medzi mladé, nové letoviská. Pobrežie tvoria široké pláže s bielym pieskom. Letovisko ponúka široké vyžitie vodných športov. Toto letovisko je pasované za najluxusnejšie na Tureckej riviére. Nachádzajú sa tu rezorty na vysokej úrovni zasadené do borovicových lesíkov, píniovo palmových hájikov.. Letovisko Belek obopína pohorie Taurus.

Kemer

Vyhľadávané letovisko s krátkou dobou transferu od letiska. Pláže sú skôr kamienkové, zato voda je tu azúrová. Letovisko oku lahodiace každému návštevníkovi vďaka nádhernej prírodnej scenérií. Centrum letoviska je udržiavané a posiate nákupnými možnosťami či reštauračnými zariadeniami.

Lara

Letovisko vyhľadávane kvôli veľmi luxusnými rezortom, nádhernej širokej piesočnatej pláže s azúrovou vodou.  Vyberte sa na pláž, kde Vás počká veľmi jemný piesok s príjemným kúpaním a relaxovaním. Lara je záruka kvalitných služieb s pestrými možnosťami dovolenky. Najlepšie hodnotené rezorty ponúkajú exkluzívne služby all inclusive. V tomto letovisku sa nebudete nudiť ani po zotmení. Plážová promenáda ožíva vo večerných hodinách, kde sa núkajú nákupné možnosti s reštauráciami. Lara si získala svojich návštevníkov aj vďaka blízkosti letiska.

Bodrum

Letovisko rozprestierajúce sa medzi Tureckou a Egejskou riviérou. Pasované za najživšie letovisko Turecka vďaka rušnému nočnému životu. Ponúka zachovanú tureckú kultúru kombinovanou s úžasným všesmerovým servisom. Nachádza sa tu ikonický a kúzelný prístav. Letovisko je preslávené plážami s azúrovou vodou.

Izmir

Moderné, rušné a veľmi rýchlo rastúce mesto rozprestierajúce sa na území Malej Ázie. V minulosti zohralo veľmi dôležitú úlohu a bolo poznačené nadvládami rôznych civilizácií. Toto letovisko si vyslúžilo aj prezývku Egejskej perly. Návštevníkov očarí dlhou tiahnucou zátokou pozdĺž celého mesta, posiatou jácht a plachetníc.  Pláže ktoré ponúka toto letovisko majú odlišný charakter od pláži Tureckej riviéry. Piesok je premiešaný viac s kamienkami, zato voda je čistejšia.

Mena:YTL - Turecká líra
Časový posun:+1h
Elektrický prúd:Napätie v elektrickej sieti je 220 V. Adaptér nie je potrebný.
Vakcinácia:Nie je potrebná.
Štátne zriadenie:Parlamentná republika
Jazyky:Turečtina
Hlavné mesto:Ankara 

Letoviská Turecko

8
Cestovateľský magazín

S idem.sk spoznávate svet naživo aj online. V našom magazíne pre vás pravidelne publikujeme inšpirácie na nové destinácie a užitočné cestovateľské tipy.

Nové
Koh Samui: 3. Najväčší ostrov v Thajsku
Koh Samui: 3. Najväčší ostrov v Thajsku

Nádherne čisté tyrkysové more, pokojné nepreplnené pláže s bielym pieskom, sýtozelené palmy siahajúce až nad morskú hladinu, fascinujúca kokosová džungľa, usmiati a priateľskí ľudia, neskutočne chutné a ešte aj lacné jedlo na každom kroku a kedykoľvek ste hladní, ako aj pocit bezpečia, keď sa v noci prechádzate sami po pláži alebo nočnými ulicami.

pred 9 mesiacov 1816 videní | 3 minúty čítania
5 zaujímavostí v Dubaji, ktoré vám vyrazia dych
5 zaujímavostí v Dubaji, ktoré vám vyrazia dych
pred 9 mesiacov 2699 videní | 4 minúty čítania
Santorini nezvláda nápor turistov. Ostrov pripravuje rázne opatrenia
Santorini nezvláda nápor turistov. Ostrov pripravuje rázne opatrenia
pred 10 mesiacov 8148 videní | 4 minúty čítania
Dovolenka vo Vietname: Ktoré miesta navštíviť a čo ochutnať?
Dovolenka vo Vietname: Ktoré miesta navštíviť a čo ochutnať?
pred 10 mesiacov 7593 videní | 10 minúty čítania
Navštíviť Seychely, Maldivy či Maurícius?
Navštíviť Seychely, Maldivy či Maurícius?
pred 10 mesiacov 1943 videní | 5 minúty čítania