Všeobecný popis hotela Kleopatra Dreams Beach:

 

 • O hoteli
  Hotel Cleopatra Dreams Beach sa nachádza na slávnej Kleopatrinej pláži na západnom okraji strediska Alanya. Hotel, ktorý je vzdialený 1,5 km od historického a obchodného centra Alanye, ponúka hosťom jedinečný zážitok s výhľadom na Stredozemné more. Klienti si môžu vychutnať kvalitné služby a pohodlné ubytovanie v tomto modernom zariadení, ktoré bolo rekonštruované pred začiatkom letnej sezóny 2024.
   
 • Poloha
  Hotel Cleopatra Dreams Beach je umiestnený len 50 metrov od známej Kleopatrinej pláže, ktorá je od hotela oddelená miestnou komunikáciou a pešou promenádou. Vzdialenosť do centra Alanye je približne 1,5 km, čo umožňuje hosťom pohodlne preskúmať lokálne obchody, reštaurácie a bary. Hotel je situovaný približne 119 km od najbližšieho letiska.
   
 • Ubytovanie
  Cleopatra Dreams Beach ponúka 172 štandardných dvojlôžkových izieb a 23 suít. Každá izba má čiastočný výhľad na more, vlastnú kúpeľňu s WC a sušičom vlasov, klimatizáciu, SAT/TV, minibar a trezor (za poplatok). K dispozícii sú aj špeciálne rodinné izby a cenovo zvýhodnené izby pre rodiny s deťmi.
   
 • Zariadenie hotela
  V hoteli sa nachádza recepcia, hlavná reštaurácia, a' la carte reštaurácia, 2 bary vrátane baru pri bazéne, dva vonkajšie bazény (s ležadlami a slnečníkmi zadarmo) a vnútorný bazén. Hostia môžu využívať aj obchod so suvenírmi, služby tureckých kúpeľov, masáže a kadernícky salón za poplatok. V celom hoteli je k dispozícii bezplatné Wi-Fi pripojenie.
   
 • Možnosti stravovania
  Hotel Cleopatra Dreams Beach poskytuje služby all inclusive, ktoré zahŕňajú raňajky, obedy a večere podávané formou bufetu. Počas dňa sú k dispozícii snacky, káva, čaj a zákusky, ako aj nealkoholické a alkoholické nápoje miestnej výroby. Plážový bar ponúka hostom osvieženie priamo na pláži.
   
 • Pláž
  Hotel sa nachádza pri dlhej a obľúbenej piesočnatej Kleopatrinej pláži, ktorá je od hotela oddelená miestnou komunikáciou a pešou promenádou. Hostia si môžu na pláži prenajať ležadlá a slnečníky za poplatok a osviežiť sa v plážovom bare.
   
 • Okolie
  Okolie hotela Cleopatra Dreams Beach je plné možností na objavovanie – s množstvom obchodov, reštaurácií, barov a turistických atrakcií v blízkosti. Hostia majú možnosť využiť rôzne športové aktivity, ako sú vodné športy na pláži, biliard a stolný tenis, a tiež si vychutnať kultúru a históriu v centre Alanye.
   
 • Vzdialenosti od
  Centra mesta: 1,5 km
  Pláže: 50 m
  Letiska: 119 km
  Nákupov: 100 m
  Turistického centra: 1,5 km
  Reštaurácií: 100 m
  Barov/krčmičiek: 100 m     
Lokalita

Turecko

Turecko

Turecko sa rozprestiera na polostrove Malá Ázia a malá časť, približne 3% celkovej rozlohy, v juhovýchodnej Európe. Krajina zohrala dôležitú úlohu dávno v minulosti. Bol to obchodný uzol medzi Európou a Áziou. Dochádzalo prelínaniu náboženských a kultúrnych stretov kresťanov a islamistov.  Turecko je charakteristické svojím pieskovými plážami s azúrovým morom, ale taktiež pohoria obrastené bujarou zelenou vegetáciou. Turecko je vyhľadávane pre bohaté all inclusive rezorty. Krajina ponúka aj bohatú históriu, kultúrne pamiatky, ale aj neskutočné vodné vyžitie tak ako pre dospelých, tak aj pre deti. Medzi najznámejšej letoviská Turecka z Tureckej riviéry patria Alanya, Belek, Lara, Side, Kemer, z Egejskej riviéry Izmir, Bodrum a Kusadasi.

Alanya

Alanya sa preslávila pieskovou plážou s názvom Kleopatra Beach. Charakteristickou pamiatkou z histórie je hradná pevnosť, týčiaca sa na skalnatom brale nad morom. Z vrchu tejto pevností sa naskytá nádherný výhľad na celý prístav, mesto a pláž. Pevnosť ponúka svojím návštevníkom množstvo cenných pamiatok z rímskych, byzantských osmanský čias. Samotné centrum mesta je živé s veľkým množstvom nákupných, reštauračných príležitostí. 

Side

Inak prezívané letovisko  “staroveká pirátska Pamphylia” sa rozprestiera na polostrove v južnej časti Turecka. Názov Side je v preklade granátové jablko - symbol bohatstva a úrodnosti. Toto letovisko je veľmi bohaté na na pamiatky z doby antiky. Najznámejšie azda možno spomenúť zvyšky chrámov patriace bohom Apollónovi a bohyni Athéne. Dodnes je symbol Side Apollonov chrám.

Belek

Patrí medzi mladé, nové letoviská. Pobrežie tvoria široké pláže s bielym pieskom. Letovisko ponúka široké vyžitie vodných športov. Toto letovisko je pasované za najluxusnejšie na Tureckej riviére. Nachádzajú sa tu rezorty na vysokej úrovni zasadené do borovicových lesíkov, píniovo palmových hájikov.. Letovisko Belek obopína pohorie Taurus.

Kemer

Vyhľadávané letovisko s krátkou dobou transferu od letiska. Pláže sú skôr kamienkové, zato voda je tu azúrová. Letovisko oku lahodiace každému návštevníkovi vďaka nádhernej prírodnej scenérií. Centrum letoviska je udržiavané a posiate nákupnými možnosťami či reštauračnými zariadeniami.

Lara

Letovisko vyhľadávane kvôli veľmi luxusnými rezortom, nádhernej širokej piesočnatej pláže s azúrovou vodou.  Vyberte sa na pláž, kde Vás počká veľmi jemný piesok s príjemným kúpaním a relaxovaním. Lara je záruka kvalitných služieb s pestrými možnosťami dovolenky. Najlepšie hodnotené rezorty ponúkajú exkluzívne služby all inclusive. V tomto letovisku sa nebudete nudiť ani po zotmení. Plážová promenáda ožíva vo večerných hodinách, kde sa núkajú nákupné možnosti s reštauráciami. Lara si získala svojich návštevníkov aj vďaka blízkosti letiska.

Bodrum

Letovisko rozprestierajúce sa medzi Tureckou a Egejskou riviérou. Pasované za najživšie letovisko Turecka vďaka rušnému nočnému životu. Ponúka zachovanú tureckú kultúru kombinovanou s úžasným všesmerovým servisom. Nachádza sa tu ikonický a kúzelný prístav. Letovisko je preslávené plážami s azúrovou vodou.

Izmir

Moderné, rušné a veľmi rýchlo rastúce mesto rozprestierajúce sa na území Malej Ázie. V minulosti zohralo veľmi dôležitú úlohu a bolo poznačené nadvládami rôznych civilizácií. Toto letovisko si vyslúžilo aj prezývku Egejskej perly. Návštevníkov očarí dlhou tiahnucou zátokou pozdĺž celého mesta, posiatou jácht a plachetníc.  Pláže ktoré ponúka toto letovisko majú odlišný charakter od pláži Tureckej riviéry. Piesok je premiešaný viac s kamienkami, zato voda je čistejšia.

Mena:YTL - Turecká líra
Časový posun:+1h
Elektrický prúd:Napätie v elektrickej sieti je 220 V. Adaptér nie je potrebný.
Vakcinácia:Nie je potrebná.
Štátne zriadenie:Parlamentná republika
Jazyky:Turečtina
Hlavné mesto:Ankara 

Letoviská Turecko

8
Cestovateľský magazín

S idem.sk spoznávate svet naživo aj online. V našom magazíne pre vás pravidelne publikujeme inšpirácie na nové destinácie a užitočné cestovateľské tipy.

Nové
Koh Samui: 3. Najväčší ostrov v Thajsku
Koh Samui: 3. Najväčší ostrov v Thajsku

Nádherne čisté tyrkysové more, pokojné nepreplnené pláže s bielym pieskom, sýtozelené palmy siahajúce až nad morskú hladinu, fascinujúca kokosová džungľa, usmiati a priateľskí ľudia, neskutočne chutné a ešte aj lacné jedlo na každom kroku a kedykoľvek ste hladní, ako aj pocit bezpečia, keď sa v noci prechádzate sami po pláži alebo nočnými ulicami.

pred 8 mesiacov 1484 videní | 3 minúty čítania
5 zaujímavostí v Dubaji, ktoré vám vyrazia dych
5 zaujímavostí v Dubaji, ktoré vám vyrazia dych
pred 8 mesiacov 2323 videní | 4 minúty čítania
Santorini nezvláda nápor turistov. Ostrov pripravuje rázne opatrenia
Santorini nezvláda nápor turistov. Ostrov pripravuje rázne opatrenia
pred 8 mesiacov 7835 videní | 4 minúty čítania
Dovolenka vo Vietname: Ktoré miesta navštíviť a čo ochutnať?
Dovolenka vo Vietname: Ktoré miesta navštíviť a čo ochutnať?
pred 8 mesiacov 7249 videní | 10 minúty čítania
Navštíviť Seychely, Maldivy či Maurícius?
Navštíviť Seychely, Maldivy či Maurícius?
pred 8 mesiacov 1612 videní | 5 minúty čítania