Všeobecný popis hotela Holiday Garden Resort:

 

 • O hoteli
  Holiday Garden Resort je päťhviezdičkový hotel, rozprestierajúci sa na 12 000 m² plochy. Je to miesto, kde je možné plne zažiť pokoj, očistu a zábavu. Tento rezort ponúka všetko v rámci all inclusive služby a svojou polohou pri mori a 50 metrov širokou piesočnato-štrkovou plážou pridáva k pohodliu pobytu. S 235 izbami v osempodlažnej hlavnej budove, Holiday Garden Resort predstavuje originálne miesto na relax.
   
 • Poloha
  Hotel sa nachádza v krásnej a kľudnej časti letoviska Okurcalar, priamo pri malebnej piesočnato-štrkovej pláži. Pre milovníkov nákupov a zábavy sú možnosti dostupné priamo v rezorte alebo v blízkom okolí, vrátane 10 km vzdialeného Avsallaru a 35 km vzdialenej Alanyi. Medzinárodné letisko Antalya je vzdialené 85 km, zatiaľ čo centrum mesta Antalya je 95 km ďaleko.
   
 • Ubytovanie
  Elegantne zariadené a vzdušné dvojlôžkové izby s možnosťou prísteliek sú vybavené sociálnym zariadením (sprcha, vaňa, toaleta, fén), telefónom, klimatizáciou, rádiom, satelitnou TV, minibarom (konzumácia za poplatok), trezorom a balkónom. Izby ponúkajú výhľad na more alebo do záhrady. Niektoré sú prispôsobené hendikepovaným klientom a sú nefajčiarske. WiFi je k dispozícii za poplatok.
   
 • Zariadenie hotela
  Rezort ponúka modernú vstupnú halu s recepciou, trezormi, turistickými informáciami, zmenárňou a lobby barom. K dispozícii sú výťahy, hlavná reštaurácia, štýlové a la carte reštaurácie, internetová kaviareň, spoločenská miestnosť so satelitnou TV, obchodná arkáda, pošta, obchodík so suvenírmi, práčovňa, služby lekára, fitnes centrum, kaderníctvo, salón krásy, SPA centrum, turecké kúpele, vnútorný vyhrievaný bazén, sauna, diskotéka, mini klub, požičovňa automobilov a motocyklov. Vonkajšie bazény s toboganmi, detský bazén, snack bar pri bazéne, opaľovacia terasa, detské ihrisko a športoviská dopĺňajú zariadenie.
   
 • Možnosti stravovania
  All inclusive stravovanie zahŕňa plnú penziu v podobe pestrého bufetu, ľahké občerstvenie počas dňa, neobmedzené množstvo rozlievaných alkoholických a nealkoholických nápojov miestnej výroby. Hostia môžu využiť služby štýlových a la carte reštaurácií. Pri večeri je vyžadované formálne oblečenie.
   
 • Pláž
  Pekná piesočnato-štrková pláž s pozvoľným vstupom do mora je ideálna pre deti i neplavcov. Ponúka sezónne motorizované aj nemotorizované vodné športy. Klientom sú k dispozícii služby plážového baru, ležadlá a slnečníky zadarmo.
   
 • Okolie
  Hotel sa nachádza v blízkosti nákupných možností a zábavy, pričom ďalšie atrakcie sú dostupné v blízkom Avsallari alebo v Alanyi.
   
 • Vzdialenosti od
  Pláže: priamo pri hoteli
  Letiska Antalya: 85 km
  Centra mesta Antalya: 95 km
  Avsallaru: 10 km
  Alanye: 35 km
  Side: 24 km      
Lokalita

Turecko

Turecko

Turecko sa rozprestiera na polostrove Malá Ázia a malá časť, približne 3% celkovej rozlohy, v juhovýchodnej Európe. Krajina zohrala dôležitú úlohu dávno v minulosti. Bol to obchodný uzol medzi Európou a Áziou. Dochádzalo prelínaniu náboženských a kultúrnych stretov kresťanov a islamistov.  Turecko je charakteristické svojím pieskovými plážami s azúrovým morom, ale taktiež pohoria obrastené bujarou zelenou vegetáciou. Turecko je vyhľadávane pre bohaté all inclusive rezorty. Krajina ponúka aj bohatú históriu, kultúrne pamiatky, ale aj neskutočné vodné vyžitie tak ako pre dospelých, tak aj pre deti. Medzi najznámejšej letoviská Turecka z Tureckej riviéry patria Alanya, Belek, Lara, Side, Kemer, z Egejskej riviéry Izmir, Bodrum a Kusadasi.

Alanya

Alanya sa preslávila pieskovou plážou s názvom Kleopatra Beach. Charakteristickou pamiatkou z histórie je hradná pevnosť, týčiaca sa na skalnatom brale nad morom. Z vrchu tejto pevností sa naskytá nádherný výhľad na celý prístav, mesto a pláž. Pevnosť ponúka svojím návštevníkom množstvo cenných pamiatok z rímskych, byzantských osmanský čias. Samotné centrum mesta je živé s veľkým množstvom nákupných, reštauračných príležitostí. 

Side

Inak prezívané letovisko  “staroveká pirátska Pamphylia” sa rozprestiera na polostrove v južnej časti Turecka. Názov Side je v preklade granátové jablko - symbol bohatstva a úrodnosti. Toto letovisko je veľmi bohaté na na pamiatky z doby antiky. Najznámejšie azda možno spomenúť zvyšky chrámov patriace bohom Apollónovi a bohyni Athéne. Dodnes je symbol Side Apollonov chrám.

Belek

Patrí medzi mladé, nové letoviská. Pobrežie tvoria široké pláže s bielym pieskom. Letovisko ponúka široké vyžitie vodných športov. Toto letovisko je pasované za najluxusnejšie na Tureckej riviére. Nachádzajú sa tu rezorty na vysokej úrovni zasadené do borovicových lesíkov, píniovo palmových hájikov.. Letovisko Belek obopína pohorie Taurus.

Kemer

Vyhľadávané letovisko s krátkou dobou transferu od letiska. Pláže sú skôr kamienkové, zato voda je tu azúrová. Letovisko oku lahodiace každému návštevníkovi vďaka nádhernej prírodnej scenérií. Centrum letoviska je udržiavané a posiate nákupnými možnosťami či reštauračnými zariadeniami.

Lara

Letovisko vyhľadávane kvôli veľmi luxusnými rezortom, nádhernej širokej piesočnatej pláže s azúrovou vodou.  Vyberte sa na pláž, kde Vás počká veľmi jemný piesok s príjemným kúpaním a relaxovaním. Lara je záruka kvalitných služieb s pestrými možnosťami dovolenky. Najlepšie hodnotené rezorty ponúkajú exkluzívne služby all inclusive. V tomto letovisku sa nebudete nudiť ani po zotmení. Plážová promenáda ožíva vo večerných hodinách, kde sa núkajú nákupné možnosti s reštauráciami. Lara si získala svojich návštevníkov aj vďaka blízkosti letiska.

Bodrum

Letovisko rozprestierajúce sa medzi Tureckou a Egejskou riviérou. Pasované za najživšie letovisko Turecka vďaka rušnému nočnému životu. Ponúka zachovanú tureckú kultúru kombinovanou s úžasným všesmerovým servisom. Nachádza sa tu ikonický a kúzelný prístav. Letovisko je preslávené plážami s azúrovou vodou.

Izmir

Moderné, rušné a veľmi rýchlo rastúce mesto rozprestierajúce sa na území Malej Ázie. V minulosti zohralo veľmi dôležitú úlohu a bolo poznačené nadvládami rôznych civilizácií. Toto letovisko si vyslúžilo aj prezývku Egejskej perly. Návštevníkov očarí dlhou tiahnucou zátokou pozdĺž celého mesta, posiatou jácht a plachetníc.  Pláže ktoré ponúka toto letovisko majú odlišný charakter od pláži Tureckej riviéry. Piesok je premiešaný viac s kamienkami, zato voda je čistejšia.

Mena:YTL - Turecká líra
Časový posun:+1h
Elektrický prúd:Napätie v elektrickej sieti je 220 V. Adaptér nie je potrebný.
Vakcinácia:Nie je potrebná.
Štátne zriadenie:Parlamentná republika
Jazyky:Turečtina
Hlavné mesto:Ankara 

Letoviská Turecko

8
Cestovateľský magazín

S idem.sk spoznávate svet naživo aj online. V našom magazíne pre vás pravidelne publikujeme inšpirácie na nové destinácie a užitočné cestovateľské tipy.

Nové
Koh Samui: 3. Najväčší ostrov v Thajsku
Koh Samui: 3. Najväčší ostrov v Thajsku

Nádherne čisté tyrkysové more, pokojné nepreplnené pláže s bielym pieskom, sýtozelené palmy siahajúce až nad morskú hladinu, fascinujúca kokosová džungľa, usmiati a priateľskí ľudia, neskutočne chutné a ešte aj lacné jedlo na každom kroku a kedykoľvek ste hladní, ako aj pocit bezpečia, keď sa v noci prechádzate sami po pláži alebo nočnými ulicami.

pred 9 mesiacov 1765 videní | 3 minúty čítania
5 zaujímavostí v Dubaji, ktoré vám vyrazia dych
5 zaujímavostí v Dubaji, ktoré vám vyrazia dych
pred 9 mesiacov 2644 videní | 4 minúty čítania
Santorini nezvláda nápor turistov. Ostrov pripravuje rázne opatrenia
Santorini nezvláda nápor turistov. Ostrov pripravuje rázne opatrenia
pred 9 mesiacov 8103 videní | 4 minúty čítania
Dovolenka vo Vietname: Ktoré miesta navštíviť a čo ochutnať?
Dovolenka vo Vietname: Ktoré miesta navštíviť a čo ochutnať?
pred 10 mesiacov 7544 videní | 10 minúty čítania
Navštíviť Seychely, Maldivy či Maurícius?
Navštíviť Seychely, Maldivy či Maurícius?
pred 10 mesiacov 1878 videní | 5 minúty čítania