Všeobecný popis hotela Grand Zaman Beach:

 

 • O hoteli 
  Hotel Grand Zaman Beach sa nachádza priamo v srdci Alanye a je známy svojou výhodnou polohou v blízkosti množstva obchodov, reštaurácií, barov a nočných podnikov. Nachádza sa pri známej Kleopatrinej pláži, od ktorej ho oddeľuje len miestna pobrežná komunikácia. Hotel sa môže pochváliť príjemnou atmosférou a kvalitou poskytovaných služieb, čo ho robí ideálnym výberom pre klientov všetkých vekových kategórií a milovníkov rušného nočného života.
   
 • Poloha
  Hotel bol zrenovovaný v roku 2010 a rozprestiera sa na šesich poschodiach. Je situovaný priamo v centre Alanye, len pár krokov od Kleopatrinej pláže, ktorú od hotela oddeľuje len miestna komunikácia. Letisko Antalya je vzdialené približne 120 km.
   
 • Ubytovanie
  Hotel ponúka celkom 170 komfortne zariadených izieb, vrátane 145 štandardných dvojlôžkových izieb a 25 rodinných izieb. Štandardné izby majú rozlohu 22 m² a sú vybavené vlastným sociálnym zariadením, telefónom, individuálnou klimatizáciou, Wi-Fi pripojením, satelitným TV, minibarom, trezorom a balkónom alebo terasou. Rodinné izby sú väčšie (35 m²) a poskytujú podobné vybavenie.
   
 • Zariadenie hotela
  Hotel má bohaté vybavenie vrátane vstupnej haly s recepciou, hlavnej reštaurácie, dvoch barov, Wi-Fi na recepcii zadarmo, internetovej kaviarne, TV miestnosti, minimarketu, kaderníctva, konferenčnej miestnosti, vnútorného a vonkajšieho bazénu s časťou pre deti, kde sú ležadlá a slnečníky zadarmo.
   
 • Možnosti stravovania
  Hotel ponúka služby na báze All inclusive, zahŕňajúce raňajky, obedy a večere formou bufetu, ľahké občerstvenie počas dňa, neobmedzené množstvo nealkoholických a miestnych alkoholických nápojov v určených časoch a miestach.
   
 • Pláž
  Kleopatrina pláž, známa svojimi okruhliakmi a jemným pieskom s pozvoľným vstupom do mora, je od hotela vzdialená len 50 m. Pláž je verejná s hotelovým úsekom, kde sú ležadlá a slnečníky zadarmo, a plážový bar (za poplatok).
   
 • Okolie
  Okolie hotela je živé a ponúka množstvo nákupných možností, reštaurácií a zábavných podnikov. Pre milovníkov športu je k dispozícii športové centrum s tenisovým kurtom, multifunkčným ihriskom, volejbalom a basketbalom vzdialené cca 200 m od hotela.
   
 • Vzdialenosti od
  Pláže: 50 m (cez cestu)
  Letiska: 125 km (Antalya)
  Centra: 800 m
  Nákupných možností: v okolí hotela    
Lokalita

Turecko

Turecko

Turecko sa rozprestiera na polostrove Malá Ázia a malá časť, približne 3% celkovej rozlohy, v juhovýchodnej Európe. Krajina zohrala dôležitú úlohu dávno v minulosti. Bol to obchodný uzol medzi Európou a Áziou. Dochádzalo prelínaniu náboženských a kultúrnych stretov kresťanov a islamistov.  Turecko je charakteristické svojím pieskovými plážami s azúrovým morom, ale taktiež pohoria obrastené bujarou zelenou vegetáciou. Turecko je vyhľadávane pre bohaté all inclusive rezorty. Krajina ponúka aj bohatú históriu, kultúrne pamiatky, ale aj neskutočné vodné vyžitie tak ako pre dospelých, tak aj pre deti. Medzi najznámejšej letoviská Turecka z Tureckej riviéry patria Alanya, Belek, Lara, Side, Kemer, z Egejskej riviéry Izmir, Bodrum a Kusadasi.

Alanya

Alanya sa preslávila pieskovou plážou s názvom Kleopatra Beach. Charakteristickou pamiatkou z histórie je hradná pevnosť, týčiaca sa na skalnatom brale nad morom. Z vrchu tejto pevností sa naskytá nádherný výhľad na celý prístav, mesto a pláž. Pevnosť ponúka svojím návštevníkom množstvo cenných pamiatok z rímskych, byzantských osmanský čias. Samotné centrum mesta je živé s veľkým množstvom nákupných, reštauračných príležitostí. 

Side

Inak prezívané letovisko  “staroveká pirátska Pamphylia” sa rozprestiera na polostrove v južnej časti Turecka. Názov Side je v preklade granátové jablko - symbol bohatstva a úrodnosti. Toto letovisko je veľmi bohaté na na pamiatky z doby antiky. Najznámejšie azda možno spomenúť zvyšky chrámov patriace bohom Apollónovi a bohyni Athéne. Dodnes je symbol Side Apollonov chrám.

Belek

Patrí medzi mladé, nové letoviská. Pobrežie tvoria široké pláže s bielym pieskom. Letovisko ponúka široké vyžitie vodných športov. Toto letovisko je pasované za najluxusnejšie na Tureckej riviére. Nachádzajú sa tu rezorty na vysokej úrovni zasadené do borovicových lesíkov, píniovo palmových hájikov.. Letovisko Belek obopína pohorie Taurus.

Kemer

Vyhľadávané letovisko s krátkou dobou transferu od letiska. Pláže sú skôr kamienkové, zato voda je tu azúrová. Letovisko oku lahodiace každému návštevníkovi vďaka nádhernej prírodnej scenérií. Centrum letoviska je udržiavané a posiate nákupnými možnosťami či reštauračnými zariadeniami.

Lara

Letovisko vyhľadávane kvôli veľmi luxusnými rezortom, nádhernej širokej piesočnatej pláže s azúrovou vodou.  Vyberte sa na pláž, kde Vás počká veľmi jemný piesok s príjemným kúpaním a relaxovaním. Lara je záruka kvalitných služieb s pestrými možnosťami dovolenky. Najlepšie hodnotené rezorty ponúkajú exkluzívne služby all inclusive. V tomto letovisku sa nebudete nudiť ani po zotmení. Plážová promenáda ožíva vo večerných hodinách, kde sa núkajú nákupné možnosti s reštauráciami. Lara si získala svojich návštevníkov aj vďaka blízkosti letiska.

Bodrum

Letovisko rozprestierajúce sa medzi Tureckou a Egejskou riviérou. Pasované za najživšie letovisko Turecka vďaka rušnému nočnému životu. Ponúka zachovanú tureckú kultúru kombinovanou s úžasným všesmerovým servisom. Nachádza sa tu ikonický a kúzelný prístav. Letovisko je preslávené plážami s azúrovou vodou.

Izmir

Moderné, rušné a veľmi rýchlo rastúce mesto rozprestierajúce sa na území Malej Ázie. V minulosti zohralo veľmi dôležitú úlohu a bolo poznačené nadvládami rôznych civilizácií. Toto letovisko si vyslúžilo aj prezývku Egejskej perly. Návštevníkov očarí dlhou tiahnucou zátokou pozdĺž celého mesta, posiatou jácht a plachetníc.  Pláže ktoré ponúka toto letovisko majú odlišný charakter od pláži Tureckej riviéry. Piesok je premiešaný viac s kamienkami, zato voda je čistejšia.

Mena:YTL - Turecká líra
Časový posun:+1h
Elektrický prúd:Napätie v elektrickej sieti je 220 V. Adaptér nie je potrebný.
Vakcinácia:Nie je potrebná.
Štátne zriadenie:Parlamentná republika
Jazyky:Turečtina
Hlavné mesto:Ankara 

Letoviská Turecko

8
Cestovateľský magazín

S idem.sk spoznávate svet naživo aj online. V našom magazíne pre vás pravidelne publikujeme inšpirácie na nové destinácie a užitočné cestovateľské tipy.

Nové
Koh Samui: 3. Najväčší ostrov v Thajsku
Koh Samui: 3. Najväčší ostrov v Thajsku

Nádherne čisté tyrkysové more, pokojné nepreplnené pláže s bielym pieskom, sýtozelené palmy siahajúce až nad morskú hladinu, fascinujúca kokosová džungľa, usmiati a priateľskí ľudia, neskutočne chutné a ešte aj lacné jedlo na každom kroku a kedykoľvek ste hladní, ako aj pocit bezpečia, keď sa v noci prechádzate sami po pláži alebo nočnými ulicami.

pred 9 mesiacov 1816 videní | 3 minúty čítania
5 zaujímavostí v Dubaji, ktoré vám vyrazia dych
5 zaujímavostí v Dubaji, ktoré vám vyrazia dych
pred 9 mesiacov 2699 videní | 4 minúty čítania
Santorini nezvláda nápor turistov. Ostrov pripravuje rázne opatrenia
Santorini nezvláda nápor turistov. Ostrov pripravuje rázne opatrenia
pred 10 mesiacov 8148 videní | 4 minúty čítania
Dovolenka vo Vietname: Ktoré miesta navštíviť a čo ochutnať?
Dovolenka vo Vietname: Ktoré miesta navštíviť a čo ochutnať?
pred 10 mesiacov 7593 videní | 10 minúty čítania
Navštíviť Seychely, Maldivy či Maurícius?
Navštíviť Seychely, Maldivy či Maurícius?
pred 10 mesiacov 1943 videní | 5 minúty čítania