Všeobecný popis hotela Eftalia Village:

 

 • O hoteli
  Rozsiahly hotelový rezort Eftalia Village sa skladá z viacerých budov umiestnených v rozľahlej záhrade a ponúka ideálne ubytovanie pre rodiny, páry aj jednotlivcov, ktorí hľadajú spojenie relaxu a zábavy. Svojim hosťom poskytuje pohodlné ubytovanie, širokú škálu stravovacích možností a bohatý výber aktivít a služieb. Celkový dizajn a atmosféra rezortu sú zamerané na poskytnutie maximálneho komfortu a pohody pre všetky vekové kategórie.
   
 • Poloha
  Hotel sa nachádza v letovisku Türkler, v blízkosti malého centra Konakli a 18 km od historického centra mesta Alanya. Piesočnatá pláž je vzdialená len 50 m od hotela. Rezort je ľahko dostupný z letiska v Antalyi, ktoré je vzdialené 120 km. Miestna doprava, ako minibus alebo "dolmuš", poskytuje jednoduchý prístup do centra mesta a okolia.
   
 • Ubytovanie
  Hotel ponúka široký výber ubytovacích možností, vrátane dvojlôžkových izieb s vlastným sociálnym zariadením a rodinných izieb rôznych veľkostí. Všetky izby sú vybavené klimatizáciou, satelitnou TV, minibarom a majú vlastný balkón alebo terasu. Rodinné izby sú špeciálne navrhnuté tak, aby vyhovovali potrebám rodín s deťmi.
   
 • Zariadenie hotela
  Medzi zariadenie hotela patrí vstupná hala s recepciou,zmenáreň, reštaurácie a bary. K dispozícii sú bazény pre dospelých aj deti, vodné šmykľavky, miniklub a ihrisko. Hostia môžu využívať fitness centrum, plážový volejbal, basketbal a mnoho ďalších športových aktivít. Pre relaxáciu sú tu jacuzzi, sauna a turecké kúpele. Wi-Fi pripojenie je dostupné za poplatok.
   
 • Možnosti stravovania
  Hostia môžu využívať all inclusive služby, ktoré zahŕňajú raňajky, obedy a večere vo forme bufetu, ako aj snacky, kávu, čaj a zákusky. Hotel ponúka viacero reštaurácií a barov, vrátane možnosti večerať v a la carte reštaurácii.
   
 • Pláž
  Piesočnato-kamienková pláž s pozvoľným vstupom do mora je ideálnym miestom pre relaxáciu a zábavu. Hostia majú k dispozícii ležadlá a slnečníky zadarmo a plážový bar. Pre deti a dospelých je pripravený aquapark s množstvom šmýkačiek a bazénov.
   
 • Okolie
  V blízkosti hotela sa nachádzajú rôzne nákupné možnosti vrátane lokálneho bazáru. Hostia môžu navštíviť aj historické centrum Alanye alebo sa vybrať na výlety do okolia.
   
 • Vzdialenosti od
  Pláže: 50 m
  Centra masta Konakli: 4 km
  Centra mesta Alanya: 18 km
  Letiska v Antalyi: 120 km
  Aquaparku Eftalia Island: v rámci plážového areálu hotela    
Lokalita

Turecko

Turecko

Turecko sa rozprestiera na polostrove Malá Ázia a malá časť, približne 3% celkovej rozlohy, v juhovýchodnej Európe. Krajina zohrala dôležitú úlohu dávno v minulosti. Bol to obchodný uzol medzi Európou a Áziou. Dochádzalo prelínaniu náboženských a kultúrnych stretov kresťanov a islamistov.  Turecko je charakteristické svojím pieskovými plážami s azúrovým morom, ale taktiež pohoria obrastené bujarou zelenou vegetáciou. Turecko je vyhľadávane pre bohaté all inclusive rezorty. Krajina ponúka aj bohatú históriu, kultúrne pamiatky, ale aj neskutočné vodné vyžitie tak ako pre dospelých, tak aj pre deti. Medzi najznámejšej letoviská Turecka z Tureckej riviéry patria Alanya, Belek, Lara, Side, Kemer, z Egejskej riviéry Izmir, Bodrum a Kusadasi.

Alanya

Alanya sa preslávila pieskovou plážou s názvom Kleopatra Beach. Charakteristickou pamiatkou z histórie je hradná pevnosť, týčiaca sa na skalnatom brale nad morom. Z vrchu tejto pevností sa naskytá nádherný výhľad na celý prístav, mesto a pláž. Pevnosť ponúka svojím návštevníkom množstvo cenných pamiatok z rímskych, byzantských osmanský čias. Samotné centrum mesta je živé s veľkým množstvom nákupných, reštauračných príležitostí. 

Side

Inak prezívané letovisko  “staroveká pirátska Pamphylia” sa rozprestiera na polostrove v južnej časti Turecka. Názov Side je v preklade granátové jablko - symbol bohatstva a úrodnosti. Toto letovisko je veľmi bohaté na na pamiatky z doby antiky. Najznámejšie azda možno spomenúť zvyšky chrámov patriace bohom Apollónovi a bohyni Athéne. Dodnes je symbol Side Apollonov chrám.

Belek

Patrí medzi mladé, nové letoviská. Pobrežie tvoria široké pláže s bielym pieskom. Letovisko ponúka široké vyžitie vodných športov. Toto letovisko je pasované za najluxusnejšie na Tureckej riviére. Nachádzajú sa tu rezorty na vysokej úrovni zasadené do borovicových lesíkov, píniovo palmových hájikov.. Letovisko Belek obopína pohorie Taurus.

Kemer

Vyhľadávané letovisko s krátkou dobou transferu od letiska. Pláže sú skôr kamienkové, zato voda je tu azúrová. Letovisko oku lahodiace každému návštevníkovi vďaka nádhernej prírodnej scenérií. Centrum letoviska je udržiavané a posiate nákupnými možnosťami či reštauračnými zariadeniami.

Lara

Letovisko vyhľadávane kvôli veľmi luxusnými rezortom, nádhernej širokej piesočnatej pláže s azúrovou vodou.  Vyberte sa na pláž, kde Vás počká veľmi jemný piesok s príjemným kúpaním a relaxovaním. Lara je záruka kvalitných služieb s pestrými možnosťami dovolenky. Najlepšie hodnotené rezorty ponúkajú exkluzívne služby all inclusive. V tomto letovisku sa nebudete nudiť ani po zotmení. Plážová promenáda ožíva vo večerných hodinách, kde sa núkajú nákupné možnosti s reštauráciami. Lara si získala svojich návštevníkov aj vďaka blízkosti letiska.

Bodrum

Letovisko rozprestierajúce sa medzi Tureckou a Egejskou riviérou. Pasované za najživšie letovisko Turecka vďaka rušnému nočnému životu. Ponúka zachovanú tureckú kultúru kombinovanou s úžasným všesmerovým servisom. Nachádza sa tu ikonický a kúzelný prístav. Letovisko je preslávené plážami s azúrovou vodou.

Izmir

Moderné, rušné a veľmi rýchlo rastúce mesto rozprestierajúce sa na území Malej Ázie. V minulosti zohralo veľmi dôležitú úlohu a bolo poznačené nadvládami rôznych civilizácií. Toto letovisko si vyslúžilo aj prezývku Egejskej perly. Návštevníkov očarí dlhou tiahnucou zátokou pozdĺž celého mesta, posiatou jácht a plachetníc.  Pláže ktoré ponúka toto letovisko majú odlišný charakter od pláži Tureckej riviéry. Piesok je premiešaný viac s kamienkami, zato voda je čistejšia.

Mena:YTL - Turecká líra
Časový posun:+1h
Elektrický prúd:Napätie v elektrickej sieti je 220 V. Adaptér nie je potrebný.
Vakcinácia:Nie je potrebná.
Štátne zriadenie:Parlamentná republika
Jazyky:Turečtina
Hlavné mesto:Ankara 

Letoviská Turecko

8
Cestovateľský magazín

S idem.sk spoznávate svet naživo aj online. V našom magazíne pre vás pravidelne publikujeme inšpirácie na nové destinácie a užitočné cestovateľské tipy.

Nové
Koh Samui: 3. Najväčší ostrov v Thajsku
Koh Samui: 3. Najväčší ostrov v Thajsku

Nádherne čisté tyrkysové more, pokojné nepreplnené pláže s bielym pieskom, sýtozelené palmy siahajúce až nad morskú hladinu, fascinujúca kokosová džungľa, usmiati a priateľskí ľudia, neskutočne chutné a ešte aj lacné jedlo na každom kroku a kedykoľvek ste hladní, ako aj pocit bezpečia, keď sa v noci prechádzate sami po pláži alebo nočnými ulicami.

pred 9 mesiacov 1765 videní | 3 minúty čítania
5 zaujímavostí v Dubaji, ktoré vám vyrazia dych
5 zaujímavostí v Dubaji, ktoré vám vyrazia dych
pred 9 mesiacov 2644 videní | 4 minúty čítania
Santorini nezvláda nápor turistov. Ostrov pripravuje rázne opatrenia
Santorini nezvláda nápor turistov. Ostrov pripravuje rázne opatrenia
pred 9 mesiacov 8103 videní | 4 minúty čítania
Dovolenka vo Vietname: Ktoré miesta navštíviť a čo ochutnať?
Dovolenka vo Vietname: Ktoré miesta navštíviť a čo ochutnať?
pred 10 mesiacov 7544 videní | 10 minúty čítania
Navštíviť Seychely, Maldivy či Maurícius?
Navštíviť Seychely, Maldivy či Maurícius?
pred 10 mesiacov 1878 videní | 5 minúty čítania