Všeobecný popis hotela Eftalia Ocean:

 

 • O hoteli
  Hotel Eftalia Ocean otvorený v roku 2017, sa nachádza v oblasti Türkler, známej svojimi piesočnatými plážami. Hotel je umiestnený na ploche 60 000 m2 a skladá sa z hlavnej päťposchodovej budovy a vedľajšej budovy so Swim-Up izbami s priamym prístupom k bazénu. Zariadenie disponuje celkovo 682 izbami, ktoré sú zariadené v modernom štýle a vybavené všetkým potrebným pre príjemnú a zábavnú dovolenku.
   
 • Poloha
  Hotel sa nachádza 18 km od perly Stredozemia – Alanye, v oblasti Türkler. Je vzdialený 5 km od centra Avsallar a Konaklı, 90 km od letiska Antalya a 60 km od letiska Gazipaşa. Centrum mesta Alanya je vzdialené približne 18 km a v blízkosti hotela sa nachádzajú nákupné možnosti. Najbližšie letisko je vzdialené asi 100 km.
   
 • Ubytovanie
  Hotel ponúka rôzne typy izieb vrátane dvojlôžkových izieb, jednolôžkových izieb, rodinných izieb a špeciálnych rodinných izieb so Swim-Up. Všetky izby sú vybavené kúpeľňou s WC, sušičom vlasov, individuálnou klimatizáciou, TV/sat., minibarom (denne dopĺňaným), telefónom, trezorom a balkónom alebo terasou.
   
 • Zariadenie hotela
  Hotel ponúka vstupnú halu s recepciou, výťah, lobby bar, hlavnú reštauráciu, a la carte reštaurácie, niekoľko barov, menšiu obchodnú arkádu, kaderníka, lekára, konferenčnú miestnosť, vnútorný bazén, vonkajší bazén s terasou na slnenie, detský bazén a aquapark so šmykľavkami. Ležadlá, slnečníky a osušky sú pri bazéne poskytované zadarmo, výmena osušiek je za poplatok. WiFi je dostupná zadarmo v hlavných častiach hotela.
   
 • Možnosti stravovania
  Hotel poskytuje službu All inclusive službu, ktorá zahŕňa raňajky, obed a večeru formou bufetu, neskoré raňajky, popoludňajší snack, kávu, čaj a zákusok, zmrzlinu (v určenú dobu), večerný snack a rozlievané alkoholické a nealkoholické nápoje miestnej výroby (24 hodín denne). Hostia si môžu vychutnať chutné jedlá v hlavnej reštaurácii a štyroch a la carte reštauráciách ponúkajúcich osmanskú, taliansku, ázijskú a grilovanú kuchyňu.
   
 • Pláž
  Hotel sa nachádza priamo pri piesočnato-okruhliakovej pláži, ktorá je prístupná privátnym podchodom. Ležadlá a slnečníky sú na pláži poskytované zadarmo. Pre hostí je k dispozícii aj bar na pláži.
   
 • Okolie
  Okolie hotela ponúka nákupné možnosti a je blízko k centru strediska Alanya. Navyše, pozdĺž pobrežia sa nachádza areál Eftalia Island s atrakciami pre deti aj dospelých, vrátane reštaurácií, barov, obchodnej arkády, kaviarne, bazénov, šmykľaviek, toboganov a vodných atrakcií.
   
 • Vzdialenosti od
  Pláže: 100 m
  Najbližšieho letiska: 100 km
  Centra mesta: 18 km     
Lokalita

Turecko

Turecko

Turecko sa rozprestiera na polostrove Malá Ázia a malá časť, približne 3% celkovej rozlohy, v juhovýchodnej Európe. Krajina zohrala dôležitú úlohu dávno v minulosti. Bol to obchodný uzol medzi Európou a Áziou. Dochádzalo prelínaniu náboženských a kultúrnych stretov kresťanov a islamistov.  Turecko je charakteristické svojím pieskovými plážami s azúrovým morom, ale taktiež pohoria obrastené bujarou zelenou vegetáciou. Turecko je vyhľadávane pre bohaté all inclusive rezorty. Krajina ponúka aj bohatú históriu, kultúrne pamiatky, ale aj neskutočné vodné vyžitie tak ako pre dospelých, tak aj pre deti. Medzi najznámejšej letoviská Turecka z Tureckej riviéry patria Alanya, Belek, Lara, Side, Kemer, z Egejskej riviéry Izmir, Bodrum a Kusadasi.

Alanya

Alanya sa preslávila pieskovou plážou s názvom Kleopatra Beach. Charakteristickou pamiatkou z histórie je hradná pevnosť, týčiaca sa na skalnatom brale nad morom. Z vrchu tejto pevností sa naskytá nádherný výhľad na celý prístav, mesto a pláž. Pevnosť ponúka svojím návštevníkom množstvo cenných pamiatok z rímskych, byzantských osmanský čias. Samotné centrum mesta je živé s veľkým množstvom nákupných, reštauračných príležitostí. 

Side

Inak prezívané letovisko  “staroveká pirátska Pamphylia” sa rozprestiera na polostrove v južnej časti Turecka. Názov Side je v preklade granátové jablko - symbol bohatstva a úrodnosti. Toto letovisko je veľmi bohaté na na pamiatky z doby antiky. Najznámejšie azda možno spomenúť zvyšky chrámov patriace bohom Apollónovi a bohyni Athéne. Dodnes je symbol Side Apollonov chrám.

Belek

Patrí medzi mladé, nové letoviská. Pobrežie tvoria široké pláže s bielym pieskom. Letovisko ponúka široké vyžitie vodných športov. Toto letovisko je pasované za najluxusnejšie na Tureckej riviére. Nachádzajú sa tu rezorty na vysokej úrovni zasadené do borovicových lesíkov, píniovo palmových hájikov.. Letovisko Belek obopína pohorie Taurus.

Kemer

Vyhľadávané letovisko s krátkou dobou transferu od letiska. Pláže sú skôr kamienkové, zato voda je tu azúrová. Letovisko oku lahodiace každému návštevníkovi vďaka nádhernej prírodnej scenérií. Centrum letoviska je udržiavané a posiate nákupnými možnosťami či reštauračnými zariadeniami.

Lara

Letovisko vyhľadávane kvôli veľmi luxusnými rezortom, nádhernej širokej piesočnatej pláže s azúrovou vodou.  Vyberte sa na pláž, kde Vás počká veľmi jemný piesok s príjemným kúpaním a relaxovaním. Lara je záruka kvalitných služieb s pestrými možnosťami dovolenky. Najlepšie hodnotené rezorty ponúkajú exkluzívne služby all inclusive. V tomto letovisku sa nebudete nudiť ani po zotmení. Plážová promenáda ožíva vo večerných hodinách, kde sa núkajú nákupné možnosti s reštauráciami. Lara si získala svojich návštevníkov aj vďaka blízkosti letiska.

Bodrum

Letovisko rozprestierajúce sa medzi Tureckou a Egejskou riviérou. Pasované za najživšie letovisko Turecka vďaka rušnému nočnému životu. Ponúka zachovanú tureckú kultúru kombinovanou s úžasným všesmerovým servisom. Nachádza sa tu ikonický a kúzelný prístav. Letovisko je preslávené plážami s azúrovou vodou.

Izmir

Moderné, rušné a veľmi rýchlo rastúce mesto rozprestierajúce sa na území Malej Ázie. V minulosti zohralo veľmi dôležitú úlohu a bolo poznačené nadvládami rôznych civilizácií. Toto letovisko si vyslúžilo aj prezývku Egejskej perly. Návštevníkov očarí dlhou tiahnucou zátokou pozdĺž celého mesta, posiatou jácht a plachetníc.  Pláže ktoré ponúka toto letovisko majú odlišný charakter od pláži Tureckej riviéry. Piesok je premiešaný viac s kamienkami, zato voda je čistejšia.

Mena:YTL - Turecká líra
Časový posun:+1h
Elektrický prúd:Napätie v elektrickej sieti je 220 V. Adaptér nie je potrebný.
Vakcinácia:Nie je potrebná.
Štátne zriadenie:Parlamentná republika
Jazyky:Turečtina
Hlavné mesto:Ankara 

Letoviská Turecko

8
Cestovateľský magazín

S idem.sk spoznávate svet naživo aj online. V našom magazíne pre vás pravidelne publikujeme inšpirácie na nové destinácie a užitočné cestovateľské tipy.

Nové
Koh Samui: 3. Najväčší ostrov v Thajsku
Koh Samui: 3. Najväčší ostrov v Thajsku

Nádherne čisté tyrkysové more, pokojné nepreplnené pláže s bielym pieskom, sýtozelené palmy siahajúce až nad morskú hladinu, fascinujúca kokosová džungľa, usmiati a priateľskí ľudia, neskutočne chutné a ešte aj lacné jedlo na každom kroku a kedykoľvek ste hladní, ako aj pocit bezpečia, keď sa v noci prechádzate sami po pláži alebo nočnými ulicami.

pred 8 mesiacov 1483 videní | 3 minúty čítania
5 zaujímavostí v Dubaji, ktoré vám vyrazia dych
5 zaujímavostí v Dubaji, ktoré vám vyrazia dych
pred 8 mesiacov 2321 videní | 4 minúty čítania
Santorini nezvláda nápor turistov. Ostrov pripravuje rázne opatrenia
Santorini nezvláda nápor turistov. Ostrov pripravuje rázne opatrenia
pred 8 mesiacov 7834 videní | 4 minúty čítania
Dovolenka vo Vietname: Ktoré miesta navštíviť a čo ochutnať?
Dovolenka vo Vietname: Ktoré miesta navštíviť a čo ochutnať?
pred 8 mesiacov 7245 videní | 10 minúty čítania
Navštíviť Seychely, Maldivy či Maurícius?
Navštíviť Seychely, Maldivy či Maurícius?
pred 8 mesiacov 1609 videní | 5 minúty čítania