Všeobecný popis hotela Eftalia Marin:

 

 • O hoteli
  Hotel Eftalia Marin otvorený v roku 2014, sa nachádza v Türkler, známom svojimi piesočnatými plážami. Hotel pozostáva z dvoch 5-poschodových hlavných budov na ploche 44 990 m² a troch dvojpodlažných víl s priamym prístupom do bazéna. Hotel ponúka ideálnu kombináciu moderného ubytovania, vynikajúcej polohy a širokého spektra služieb, čo z neho robí ideálne miesto pre relaxačnú dovolenku. 
   
 • Poloha
  Hotel sa pýši vynikajúcou polohou len 100 metrov od pláže s aquaparkom. Obchody sú vzdialené približne 800 metrov, zatiaľ čo miestne centrum letoviska Turkler je vzdialené asi 4 km. Mesto Alanya, známe ako perla Stredozemného mora, je vzdialené 15 km. Pre hostí je k dispozícii spojenie minibusmi (dolmuš) a transfer z letiska trvá približne 110 minút.
   
 • Ubytovanie
  Hotel ponúka komfortné dvojlôžkové izby s rozlohou približne 28 m². V izbách sa nachádza telefón, satelitná TV, trezor, klimatizácia, fén, sprcha, WC a balkón alebo terasa. Všetky izby sú zariadené v modernom štýle a ponúkajú všetko potrebné pre príjemnú dovolenku.
   
 • Zariadenie hotela
  Hotel sa môže pochváliť širokým spektrom vybavenia vrátane lobby s recepciou, 6 výťahov, hlavnej reštaurácie, niekoľkých barov a obchodov. Vo vonkajšom areáli sa nachádza 6 bazénov s barom a opaľovacou terasou. Hostia majú k dispozícii ležadlá, slnečníky a osušky pri bazéne zadarmo. Hotel tiež ponúka krytý bazén a Wi-Fi pripojenie vo všetkých verejných priestoroch.
   
 • Možnosti stravovania
  Hostia si môžu vychutnať pestrý výber jedál v rámci programu all inclusive, ktorý zahŕňa raňajky, obedy a večere formou bufetových stolov, neskoré raňajky, snacky počas dňa a 24-hodinovú ponuku miestnych alkoholických a nealkoholických nápojov. Možnosť večere je aj v a-la-carte reštaurácii, ktorá vyžaduje rezerváciu.
   
 • Pláž
  Hotel je situovaný len 100 metrov od štrkovo-piesočnatej pláže s pozvoľným vstupom do mora, ktorá je prístupná podchodom. Na pláži sú pre hostí k dispozícii ležadlá, slnečníky, osušky zdarma a plážový bar.
   
 • Okolie
  Hotel sa nachádza v blízkosti mnohých atrakcií a zábavných možností. V okolí sa nachádzajú obchody, nákupné centrum a zábavné zariadenia vzdialené asi 1 km. Mesto Alanya a jeho ponuka kultúrnych a historických pamiatok je vzdialené 18 km.
   
 • Vzdialenosti od
  Pláže: 100 m
  Letiska Antalya: 100 km
  Centra mesta Alanya: 15 km
  Centra Turkler: 4 km
  Najbližších obchodov: 800 m
  Nákupného centra: 1 km
      
Lokalita

Turecko

Turecko

Turecko sa rozprestiera na polostrove Malá Ázia a malá časť, približne 3% celkovej rozlohy, v juhovýchodnej Európe. Krajina zohrala dôležitú úlohu dávno v minulosti. Bol to obchodný uzol medzi Európou a Áziou. Dochádzalo prelínaniu náboženských a kultúrnych stretov kresťanov a islamistov.  Turecko je charakteristické svojím pieskovými plážami s azúrovým morom, ale taktiež pohoria obrastené bujarou zelenou vegetáciou. Turecko je vyhľadávane pre bohaté all inclusive rezorty. Krajina ponúka aj bohatú históriu, kultúrne pamiatky, ale aj neskutočné vodné vyžitie tak ako pre dospelých, tak aj pre deti. Medzi najznámejšej letoviská Turecka z Tureckej riviéry patria Alanya, Belek, Lara, Side, Kemer, z Egejskej riviéry Izmir, Bodrum a Kusadasi.

Alanya

Alanya sa preslávila pieskovou plážou s názvom Kleopatra Beach. Charakteristickou pamiatkou z histórie je hradná pevnosť, týčiaca sa na skalnatom brale nad morom. Z vrchu tejto pevností sa naskytá nádherný výhľad na celý prístav, mesto a pláž. Pevnosť ponúka svojím návštevníkom množstvo cenných pamiatok z rímskych, byzantských osmanský čias. Samotné centrum mesta je živé s veľkým množstvom nákupných, reštauračných príležitostí. 

Side

Inak prezívané letovisko  “staroveká pirátska Pamphylia” sa rozprestiera na polostrove v južnej časti Turecka. Názov Side je v preklade granátové jablko - symbol bohatstva a úrodnosti. Toto letovisko je veľmi bohaté na na pamiatky z doby antiky. Najznámejšie azda možno spomenúť zvyšky chrámov patriace bohom Apollónovi a bohyni Athéne. Dodnes je symbol Side Apollonov chrám.

Belek

Patrí medzi mladé, nové letoviská. Pobrežie tvoria široké pláže s bielym pieskom. Letovisko ponúka široké vyžitie vodných športov. Toto letovisko je pasované za najluxusnejšie na Tureckej riviére. Nachádzajú sa tu rezorty na vysokej úrovni zasadené do borovicových lesíkov, píniovo palmových hájikov.. Letovisko Belek obopína pohorie Taurus.

Kemer

Vyhľadávané letovisko s krátkou dobou transferu od letiska. Pláže sú skôr kamienkové, zato voda je tu azúrová. Letovisko oku lahodiace každému návštevníkovi vďaka nádhernej prírodnej scenérií. Centrum letoviska je udržiavané a posiate nákupnými možnosťami či reštauračnými zariadeniami.

Lara

Letovisko vyhľadávane kvôli veľmi luxusnými rezortom, nádhernej širokej piesočnatej pláže s azúrovou vodou.  Vyberte sa na pláž, kde Vás počká veľmi jemný piesok s príjemným kúpaním a relaxovaním. Lara je záruka kvalitných služieb s pestrými možnosťami dovolenky. Najlepšie hodnotené rezorty ponúkajú exkluzívne služby all inclusive. V tomto letovisku sa nebudete nudiť ani po zotmení. Plážová promenáda ožíva vo večerných hodinách, kde sa núkajú nákupné možnosti s reštauráciami. Lara si získala svojich návštevníkov aj vďaka blízkosti letiska.

Bodrum

Letovisko rozprestierajúce sa medzi Tureckou a Egejskou riviérou. Pasované za najživšie letovisko Turecka vďaka rušnému nočnému životu. Ponúka zachovanú tureckú kultúru kombinovanou s úžasným všesmerovým servisom. Nachádza sa tu ikonický a kúzelný prístav. Letovisko je preslávené plážami s azúrovou vodou.

Izmir

Moderné, rušné a veľmi rýchlo rastúce mesto rozprestierajúce sa na území Malej Ázie. V minulosti zohralo veľmi dôležitú úlohu a bolo poznačené nadvládami rôznych civilizácií. Toto letovisko si vyslúžilo aj prezývku Egejskej perly. Návštevníkov očarí dlhou tiahnucou zátokou pozdĺž celého mesta, posiatou jácht a plachetníc.  Pláže ktoré ponúka toto letovisko majú odlišný charakter od pláži Tureckej riviéry. Piesok je premiešaný viac s kamienkami, zato voda je čistejšia.

Mena:YTL - Turecká líra
Časový posun:+1h
Elektrický prúd:Napätie v elektrickej sieti je 220 V. Adaptér nie je potrebný.
Vakcinácia:Nie je potrebná.
Štátne zriadenie:Parlamentná republika
Jazyky:Turečtina
Hlavné mesto:Ankara 

Letoviská Turecko

8
Cestovateľský magazín

S idem.sk spoznávate svet naživo aj online. V našom magazíne pre vás pravidelne publikujeme inšpirácie na nové destinácie a užitočné cestovateľské tipy.

Nové
Koh Samui: 3. Najväčší ostrov v Thajsku
Koh Samui: 3. Najväčší ostrov v Thajsku

Nádherne čisté tyrkysové more, pokojné nepreplnené pláže s bielym pieskom, sýtozelené palmy siahajúce až nad morskú hladinu, fascinujúca kokosová džungľa, usmiati a priateľskí ľudia, neskutočne chutné a ešte aj lacné jedlo na každom kroku a kedykoľvek ste hladní, ako aj pocit bezpečia, keď sa v noci prechádzate sami po pláži alebo nočnými ulicami.

pred 9 mesiacov 1786 videní | 3 minúty čítania
5 zaujímavostí v Dubaji, ktoré vám vyrazia dych
5 zaujímavostí v Dubaji, ktoré vám vyrazia dych
pred 9 mesiacov 2670 videní | 4 minúty čítania
Santorini nezvláda nápor turistov. Ostrov pripravuje rázne opatrenia
Santorini nezvláda nápor turistov. Ostrov pripravuje rázne opatrenia
pred 9 mesiacov 8123 videní | 4 minúty čítania
Dovolenka vo Vietname: Ktoré miesta navštíviť a čo ochutnať?
Dovolenka vo Vietname: Ktoré miesta navštíviť a čo ochutnať?
pred 10 mesiacov 7562 videní | 10 minúty čítania
Navštíviť Seychely, Maldivy či Maurícius?
Navštíviť Seychely, Maldivy či Maurícius?
pred 10 mesiacov 1905 videní | 5 minúty čítania