Všeobecný popis hotela Delphin Botanik:

 

 • O hoteli
  Hotel Delphin Botanik, súčasť prestížneho hotelového reťazca Delphin Hotels & Resorts, sa pýši svojou polohou v bohatej palmovej záhrade plnej zelene. Hotel, známy svojimi službami na vysokej úrovni, poskytuje hosťom nespočetné množstvo bazénov a šmykľaviek pre všetky vekové kategórie. Ponúka šesť špecializovaných reštaurácií a osem barov, ktoré zaručujú gastronomické potešenie pre milovníkov dobrého jedla a pitia. Hotel je ideálny pre rodiny s deťmi a poskytuje bohatý výber športových aktivít a zábavných programov.
   
 • Poloha
  Hotel Delphin Botanik sa nachádza priamo pri okruhliakovej pláži v oblasti Okurcalar. V blízkosti hotela je dostupná menšia obchodná zóna s reštauráciami a obchodíkmi. Hotel sa nachádza 8 km od Avsallaru a cca 31 km od centier Side a Alanye, pričom medzinárodné letisko je vzdialené cca 90 km. Hostia majú možnosť využiť taxík alebo miestne minibusy tzv. dolmuše pre pohodlný prístup do okolitých letovísk.
   
 • Ubytovanie
  Hotel ponúka 453 komfortne zariadených izieb, vrátane dvojlôžkových izieb a priestranných rodinných izieb s dvoma spálňami. Každá izba je vybavená klimatizáciou, satelitnou TV, Wi-Fi pripojením, trezorom, minibarom a vlastným sociálnym zariadením s kúpeľňou a sušičom vlasov.
   
 • Zariadenie hotela
  V hoteli hostia hájdu vstupnú halu s recepciou, hlavnú reštauráciu, 6 á la carte reštaurácií a rôzne bary vrátane tých pri bazéne a na pláži. Wi-Fi pripojenie je dostupné zadarmo v lobby. K dispozícii je päť bazénov, šmykľavky a tobogany, detský bazén, relaxačný bazén a detský zábavný park.
   
 • Možnosti stravovania
  Hotel ponúka All Inclusive služby zahrňujúce raňajky, neskoré raňajky, obedy a večere formou bufetu. Počas dňa je dostupné ľahké občerstvenia a polnočné snacky. Nealkoholické a miestne alkoholické nápoje sú neobmedzené. Hostia majú tiež možnosť využiť á la carte reštaurácie.
   
 • Pláž
  Hotel sa nachádza pri dlhej piesočnatej pláži s okruhliakmi, s pozvoľným vstupom do mora. Hostia môžu bezplatne využívať ležadlá a slnečníky, osušky sú k dispozícii za zálohu. Na pláži je tiež bar, ktorý ponúka občerstvenie a nápoje.
   
 • Okolie
  Okolie hotela ponúka menšiu obchodnú zónu s reštauráciami a obchodíkmi. Vzdialenosti do ďalších letovísk sú pohodlne prekonateľné taxíkom alebo dolmušami, čo umožňuje hosťom objavovať okolité atrakcie a užívať si rôznorodé aktivity.
   
 • Vzdialenosti od
  Pláže: priamo pri pláži
  Letiska: 90 km (Antalya)
  Centra: 4 km (Okurcalar)
  Nákupných možností: 500 m      
Lokalita

Turecko

Turecko

Turecko sa rozprestiera na polostrove Malá Ázia a malá časť, približne 3% celkovej rozlohy, v juhovýchodnej Európe. Krajina zohrala dôležitú úlohu dávno v minulosti. Bol to obchodný uzol medzi Európou a Áziou. Dochádzalo prelínaniu náboženských a kultúrnych stretov kresťanov a islamistov.  Turecko je charakteristické svojím pieskovými plážami s azúrovým morom, ale taktiež pohoria obrastené bujarou zelenou vegetáciou. Turecko je vyhľadávane pre bohaté all inclusive rezorty. Krajina ponúka aj bohatú históriu, kultúrne pamiatky, ale aj neskutočné vodné vyžitie tak ako pre dospelých, tak aj pre deti. Medzi najznámejšej letoviská Turecka z Tureckej riviéry patria Alanya, Belek, Lara, Side, Kemer, z Egejskej riviéry Izmir, Bodrum a Kusadasi.

Alanya

Alanya sa preslávila pieskovou plážou s názvom Kleopatra Beach. Charakteristickou pamiatkou z histórie je hradná pevnosť, týčiaca sa na skalnatom brale nad morom. Z vrchu tejto pevností sa naskytá nádherný výhľad na celý prístav, mesto a pláž. Pevnosť ponúka svojím návštevníkom množstvo cenných pamiatok z rímskych, byzantských osmanský čias. Samotné centrum mesta je živé s veľkým množstvom nákupných, reštauračných príležitostí. 

Side

Inak prezívané letovisko  “staroveká pirátska Pamphylia” sa rozprestiera na polostrove v južnej časti Turecka. Názov Side je v preklade granátové jablko - symbol bohatstva a úrodnosti. Toto letovisko je veľmi bohaté na na pamiatky z doby antiky. Najznámejšie azda možno spomenúť zvyšky chrámov patriace bohom Apollónovi a bohyni Athéne. Dodnes je symbol Side Apollonov chrám.

Belek

Patrí medzi mladé, nové letoviská. Pobrežie tvoria široké pláže s bielym pieskom. Letovisko ponúka široké vyžitie vodných športov. Toto letovisko je pasované za najluxusnejšie na Tureckej riviére. Nachádzajú sa tu rezorty na vysokej úrovni zasadené do borovicových lesíkov, píniovo palmových hájikov.. Letovisko Belek obopína pohorie Taurus.

Kemer

Vyhľadávané letovisko s krátkou dobou transferu od letiska. Pláže sú skôr kamienkové, zato voda je tu azúrová. Letovisko oku lahodiace každému návštevníkovi vďaka nádhernej prírodnej scenérií. Centrum letoviska je udržiavané a posiate nákupnými možnosťami či reštauračnými zariadeniami.

Lara

Letovisko vyhľadávane kvôli veľmi luxusnými rezortom, nádhernej širokej piesočnatej pláže s azúrovou vodou.  Vyberte sa na pláž, kde Vás počká veľmi jemný piesok s príjemným kúpaním a relaxovaním. Lara je záruka kvalitných služieb s pestrými možnosťami dovolenky. Najlepšie hodnotené rezorty ponúkajú exkluzívne služby all inclusive. V tomto letovisku sa nebudete nudiť ani po zotmení. Plážová promenáda ožíva vo večerných hodinách, kde sa núkajú nákupné možnosti s reštauráciami. Lara si získala svojich návštevníkov aj vďaka blízkosti letiska.

Bodrum

Letovisko rozprestierajúce sa medzi Tureckou a Egejskou riviérou. Pasované za najživšie letovisko Turecka vďaka rušnému nočnému životu. Ponúka zachovanú tureckú kultúru kombinovanou s úžasným všesmerovým servisom. Nachádza sa tu ikonický a kúzelný prístav. Letovisko je preslávené plážami s azúrovou vodou.

Izmir

Moderné, rušné a veľmi rýchlo rastúce mesto rozprestierajúce sa na území Malej Ázie. V minulosti zohralo veľmi dôležitú úlohu a bolo poznačené nadvládami rôznych civilizácií. Toto letovisko si vyslúžilo aj prezývku Egejskej perly. Návštevníkov očarí dlhou tiahnucou zátokou pozdĺž celého mesta, posiatou jácht a plachetníc.  Pláže ktoré ponúka toto letovisko majú odlišný charakter od pláži Tureckej riviéry. Piesok je premiešaný viac s kamienkami, zato voda je čistejšia.

Mena:YTL - Turecká líra
Časový posun:+1h
Elektrický prúd:Napätie v elektrickej sieti je 220 V. Adaptér nie je potrebný.
Vakcinácia:Nie je potrebná.
Štátne zriadenie:Parlamentná republika
Jazyky:Turečtina
Hlavné mesto:Ankara 

Letoviská Turecko

8
Cestovateľský magazín

S idem.sk spoznávate svet naživo aj online. V našom magazíne pre vás pravidelne publikujeme inšpirácie na nové destinácie a užitočné cestovateľské tipy.

Nové
Koh Samui: 3. Najväčší ostrov v Thajsku
Koh Samui: 3. Najväčší ostrov v Thajsku

Nádherne čisté tyrkysové more, pokojné nepreplnené pláže s bielym pieskom, sýtozelené palmy siahajúce až nad morskú hladinu, fascinujúca kokosová džungľa, usmiati a priateľskí ľudia, neskutočne chutné a ešte aj lacné jedlo na každom kroku a kedykoľvek ste hladní, ako aj pocit bezpečia, keď sa v noci prechádzate sami po pláži alebo nočnými ulicami.

pred 9 mesiacov 1799 videní | 3 minúty čítania
5 zaujímavostí v Dubaji, ktoré vám vyrazia dych
5 zaujímavostí v Dubaji, ktoré vám vyrazia dych
pred 9 mesiacov 2682 videní | 4 minúty čítania
Santorini nezvláda nápor turistov. Ostrov pripravuje rázne opatrenia
Santorini nezvláda nápor turistov. Ostrov pripravuje rázne opatrenia
pred 9 mesiacov 8136 videní | 4 minúty čítania
Dovolenka vo Vietname: Ktoré miesta navštíviť a čo ochutnať?
Dovolenka vo Vietname: Ktoré miesta navštíviť a čo ochutnať?
pred 10 mesiacov 7573 videní | 10 minúty čítania
Navštíviť Seychely, Maldivy či Maurícius?
Navštíviť Seychely, Maldivy či Maurícius?
pred 10 mesiacov 1921 videní | 5 minúty čítania