Všeobecný popis hotela Bora Bora Butik:  

 

 • O hoteli
  Hotel Bora Bora sa nachádza v meste Alanya, len 60 metrov od brehu Stredozemného mora. Ponúka pohodlné ubytovanie a široké možnosti stravovania a zábavy pre svojich hostí. Hotel má 3 hviezdičky a je ideálnym miestom na relaxačnú dovolenku.
   
 • Poloha
  Hotel Bora Bora je výborne umiestnený, nachádza sa len pár krokov od pláže. V okolí hotela nájdete množstvo barov, reštaurácií a nákupných zariadení. Turistická oblasť Obaköy je vzdialená asi 2 km a centrum Alanye asi 5 km. Letisko Antalya je vzdialené približne 135 km.
   
 • Ubytovanie
  Hotel Bora Bora má 62 izieb v hlavnej budove a 61 dvojlôžkových izieb v 2 prístavbách. Všetky izby sú klimatizované a vybavené modernými zariadeniami. Každá izba má balkón, TV s plochou obrazovkou, minichladničku, bezpečnostnú schránku a kúpeľňu s toaletnými potrebami a sušičom vlasov. Pre rodiny sú k dispozícii prístelky alebo detské postieľky za poplatok.
   
 • Zariadenie hotela
  Hotel Bora Bora disponuje rôznymi zariadeniami a službami pre svojich hostí. Patrí sem vonkajší bazén, kde si hostia môžu oddýchnuť na ležadlách a slnečníkoch. Okrem toho je k dispozícii aj vnútorný bazén pre prípad zlého počasia. Deti sa môžu zabaviť na detskom ihrisku a v brodisku. Hotel má aj malý obchodík a supermarket pre tých, ktorí si chcú niečo kúpiť. WiFi je k dispozícii vo verejných priestoroch hotela. Okrem toho je tu aj možnosť požičania bicyklov na objavovanie okolia.
   
 • Možnosti stravovania
  Hotel Bora Bora ponúka rôzne možnosti stravovania. V reštaurácii si hostia môžu vychutnať chutné raňajky, obedy a večere podávané vo forme bufetových stolov. All inclusive program zahŕňa miestne alkoholické a nealkoholické nápoje od 10:00 do 23:00 hodiny. 
   
 • Pláž
  Pláž pri hoteli je piesočnato-štrková. Na pláži sú k dispozícii ležadlá a slnečníky zadrarmo a v plážovom bare je možné si objednať osviežujúce nápoje.
   
 • Okolie
  Hotel Bora Bora sa nachádza v blízkosti množstva barov, reštaurácií a obchodov. Turistická oblasť Obaköy a centrum mesta Alanya sú ľahko dostupné. V okolí hotela nájdete aj rôzne možnosti na šport a zábavu.
   
 • Vzdialenosti od
  Letiska: cca 100 km
  Železničnej stanice: cca 7 km
  Pláže: cca 50 m
  Centra mesta: cca 5 km
   
Lokalita

Turecko

Turecko

Turecko sa rozprestiera na polostrove Malá Ázia a malá časť, približne 3% celkovej rozlohy, v juhovýchodnej Európe. Krajina zohrala dôležitú úlohu dávno v minulosti. Bol to obchodný uzol medzi Európou a Áziou. Dochádzalo prelínaniu náboženských a kultúrnych stretov kresťanov a islamistov.  Turecko je charakteristické svojím pieskovými plážami s azúrovým morom, ale taktiež pohoria obrastené bujarou zelenou vegetáciou. Turecko je vyhľadávane pre bohaté all inclusive rezorty. Krajina ponúka aj bohatú históriu, kultúrne pamiatky, ale aj neskutočné vodné vyžitie tak ako pre dospelých, tak aj pre deti. Medzi najznámejšej letoviská Turecka z Tureckej riviéry patria Alanya, Belek, Lara, Side, Kemer, z Egejskej riviéry Izmir, Bodrum a Kusadasi.

Alanya

Alanya sa preslávila pieskovou plážou s názvom Kleopatra Beach. Charakteristickou pamiatkou z histórie je hradná pevnosť, týčiaca sa na skalnatom brale nad morom. Z vrchu tejto pevností sa naskytá nádherný výhľad na celý prístav, mesto a pláž. Pevnosť ponúka svojím návštevníkom množstvo cenných pamiatok z rímskych, byzantských osmanský čias. Samotné centrum mesta je živé s veľkým množstvom nákupných, reštauračných príležitostí. 

Side

Inak prezívané letovisko  “staroveká pirátska Pamphylia” sa rozprestiera na polostrove v južnej časti Turecka. Názov Side je v preklade granátové jablko - symbol bohatstva a úrodnosti. Toto letovisko je veľmi bohaté na na pamiatky z doby antiky. Najznámejšie azda možno spomenúť zvyšky chrámov patriace bohom Apollónovi a bohyni Athéne. Dodnes je symbol Side Apollonov chrám.

Belek

Patrí medzi mladé, nové letoviská. Pobrežie tvoria široké pláže s bielym pieskom. Letovisko ponúka široké vyžitie vodných športov. Toto letovisko je pasované za najluxusnejšie na Tureckej riviére. Nachádzajú sa tu rezorty na vysokej úrovni zasadené do borovicových lesíkov, píniovo palmových hájikov.. Letovisko Belek obopína pohorie Taurus.

Kemer

Vyhľadávané letovisko s krátkou dobou transferu od letiska. Pláže sú skôr kamienkové, zato voda je tu azúrová. Letovisko oku lahodiace každému návštevníkovi vďaka nádhernej prírodnej scenérií. Centrum letoviska je udržiavané a posiate nákupnými možnosťami či reštauračnými zariadeniami.

Lara

Letovisko vyhľadávane kvôli veľmi luxusnými rezortom, nádhernej širokej piesočnatej pláže s azúrovou vodou.  Vyberte sa na pláž, kde Vás počká veľmi jemný piesok s príjemným kúpaním a relaxovaním. Lara je záruka kvalitných služieb s pestrými možnosťami dovolenky. Najlepšie hodnotené rezorty ponúkajú exkluzívne služby all inclusive. V tomto letovisku sa nebudete nudiť ani po zotmení. Plážová promenáda ožíva vo večerných hodinách, kde sa núkajú nákupné možnosti s reštauráciami. Lara si získala svojich návštevníkov aj vďaka blízkosti letiska.

Bodrum

Letovisko rozprestierajúce sa medzi Tureckou a Egejskou riviérou. Pasované za najživšie letovisko Turecka vďaka rušnému nočnému životu. Ponúka zachovanú tureckú kultúru kombinovanou s úžasným všesmerovým servisom. Nachádza sa tu ikonický a kúzelný prístav. Letovisko je preslávené plážami s azúrovou vodou.

Izmir

Moderné, rušné a veľmi rýchlo rastúce mesto rozprestierajúce sa na území Malej Ázie. V minulosti zohralo veľmi dôležitú úlohu a bolo poznačené nadvládami rôznych civilizácií. Toto letovisko si vyslúžilo aj prezývku Egejskej perly. Návštevníkov očarí dlhou tiahnucou zátokou pozdĺž celého mesta, posiatou jácht a plachetníc.  Pláže ktoré ponúka toto letovisko majú odlišný charakter od pláži Tureckej riviéry. Piesok je premiešaný viac s kamienkami, zato voda je čistejšia.

Mena:YTL - Turecká líra
Časový posun:+1h
Elektrický prúd:Napätie v elektrickej sieti je 220 V. Adaptér nie je potrebný.
Vakcinácia:Nie je potrebná.
Štátne zriadenie:Parlamentná republika
Jazyky:Turečtina
Hlavné mesto:Ankara 

Letoviská Turecko

8
Cestovateľský magazín

S idem.sk spoznávate svet naživo aj online. V našom magazíne pre vás pravidelne publikujeme inšpirácie na nové destinácie a užitočné cestovateľské tipy.

Nové
Koh Samui: 3. Najväčší ostrov v Thajsku
Koh Samui: 3. Najväčší ostrov v Thajsku

Nádherne čisté tyrkysové more, pokojné nepreplnené pláže s bielym pieskom, sýtozelené palmy siahajúce až nad morskú hladinu, fascinujúca kokosová džungľa, usmiati a priateľskí ľudia, neskutočne chutné a ešte aj lacné jedlo na každom kroku a kedykoľvek ste hladní, ako aj pocit bezpečia, keď sa v noci prechádzate sami po pláži alebo nočnými ulicami.

pred 7 mesiacov 1475 videní | 3 minúty čítania
5 zaujímavostí v Dubaji, ktoré vám vyrazia dych
5 zaujímavostí v Dubaji, ktoré vám vyrazia dych
pred 7 mesiacov 2300 videní | 4 minúty čítania
Santorini nezvláda nápor turistov. Ostrov pripravuje rázne opatrenia
Santorini nezvláda nápor turistov. Ostrov pripravuje rázne opatrenia
pred 8 mesiacov 7824 videní | 4 minúty čítania
Dovolenka vo Vietname: Ktoré miesta navštíviť a čo ochutnať?
Dovolenka vo Vietname: Ktoré miesta navštíviť a čo ochutnať?
pred 8 mesiacov 7213 videní | 10 minúty čítania
Navštíviť Seychely, Maldivy či Maurícius?
Navštíviť Seychely, Maldivy či Maurícius?
pred 8 mesiacov 1600 videní | 5 minúty čítania