Všeobecný popis hotela Aria Resort & Spa Hotel:

 

 • O hoteli
  Tento hotel je ideálnym miestom pre tých, ktorí hľadajú dokonalú kombináciu relaxácie a zábavy. Nachádza sa v malebnom meste Konakli, priamo pri pláži, čo zabezpečuje neobmedzený prístup k moru a nádherným piesočnatým brehom. Okrem toho sa môžete tešiť na pohodlné ubytovanie, výbornú stravu a rôznorodé aktivity.
   
 • Poloha
  Hotel má výhodnú polohu, nachádza sa len 3 km od centra mestečka Konakli a 15 km od rušného mesta Alanya. Letisko v Antalyi je vzdialené 103 km, čo znamená, že transfer z letiska je pohodlný a rýchly. Okrem toho sú obchody, reštaurácie a bary vzdialené iba približne 450 metrov od hotela, čo zabezpečuje ľahký prístup k občerstveniu a nákupom.
   
 • Ubytovanie
  V hoteli nájdete rôzne typy izieb, vrátane dvojlôžkových izieb, izieb s výhľadom na more a rodinných izieb pre väčšie skupiny. Každá izba má moderný dizajn a je vybavená klimatizáciou, kúpeľňou s WC, sušičom vlasov, SAT TV, setom na prípravu kávy a čaju, telefónom, minibarom a trezorom (za poplatok). Niektoré izby majú aj balkón, kde si hostia môžu vychutnať výhľad na more alebo okolie.
   
 • Zariadenie hotela
  Hotel je plne vybavený pre pohodlný a zábavný pobyt. Ponúka Wi-Fi pripojenie, vonkajšie a vnútorné bazény, vrátane bazéna so šmykľavkami pre deti a dospelých. Pre tých, ktorí hľadajú adrenalínový zážitok, sú k dispozícii tobogány. Okrem toho, v hoteli nájdete recepciu, reštaurácie, bary, cukráreň, obchodíky, minimarket, práčovňu, kadernícky salón a konferenčné miestnosti.
   
 • Možnosti stravovania
  Hotel ponúka ultra all inclusive stravovací program, ktorý zahŕňa raňajky, obedy a večere formou bufetu. Okrem toho sú k dispozícii neskoré raňajky, skoré raňajky, turecká a la carte reštaurácia (1x týždenne), poobedná káva, čaj, sušienky, zákusky, zmrzlina, poobedný snack, cukráreň a nočná polievka a snack. Hostia si môžu vybrať aj z vybraných alkoholických a nealkoholických nápojov miestnej výroby počas určených hodín.
   
 • Pláž
  Priamo pri hoteli sa nachádza 250 metrov dlhá piesočnatá pláž s ležadlami, slnečníkmi a osuškami zadarmo. Hotel sa postaral o to, aby pláž bola pohodlná a príjemná pre hostí.
   
 • Okolie
  V okolí hotela nájdete mnoho možností na zábavu a aktivity, vrátane plážového volejbalu, stolného tenisu, šípok a ďalších športových aktivít. Hotel tiež ponúka denné aj večerné animačné programy a večerné show pre oddychový zážitok.
   
 • Vzdialenosti od
  Pláž: Priamo pri hoteli
  Letisko v Antalyi: 103 km
  Centrum mestečka Konakli: 3 km
  Mesto Alanya: 15 km
  Nákupné možnosti, reštaurácie a bary: cca 450 m od hotela      
Lokalita

Turecko

Turecko

Turecko sa rozprestiera na polostrove Malá Ázia a malá časť, približne 3% celkovej rozlohy, v juhovýchodnej Európe. Krajina zohrala dôležitú úlohu dávno v minulosti. Bol to obchodný uzol medzi Európou a Áziou. Dochádzalo prelínaniu náboženských a kultúrnych stretov kresťanov a islamistov.  Turecko je charakteristické svojím pieskovými plážami s azúrovým morom, ale taktiež pohoria obrastené bujarou zelenou vegetáciou. Turecko je vyhľadávane pre bohaté all inclusive rezorty. Krajina ponúka aj bohatú históriu, kultúrne pamiatky, ale aj neskutočné vodné vyžitie tak ako pre dospelých, tak aj pre deti. Medzi najznámejšej letoviská Turecka z Tureckej riviéry patria Alanya, Belek, Lara, Side, Kemer, z Egejskej riviéry Izmir, Bodrum a Kusadasi.

Alanya

Alanya sa preslávila pieskovou plážou s názvom Kleopatra Beach. Charakteristickou pamiatkou z histórie je hradná pevnosť, týčiaca sa na skalnatom brale nad morom. Z vrchu tejto pevností sa naskytá nádherný výhľad na celý prístav, mesto a pláž. Pevnosť ponúka svojím návštevníkom množstvo cenných pamiatok z rímskych, byzantských osmanský čias. Samotné centrum mesta je živé s veľkým množstvom nákupných, reštauračných príležitostí. 

Side

Inak prezívané letovisko  “staroveká pirátska Pamphylia” sa rozprestiera na polostrove v južnej časti Turecka. Názov Side je v preklade granátové jablko - symbol bohatstva a úrodnosti. Toto letovisko je veľmi bohaté na na pamiatky z doby antiky. Najznámejšie azda možno spomenúť zvyšky chrámov patriace bohom Apollónovi a bohyni Athéne. Dodnes je symbol Side Apollonov chrám.

Belek

Patrí medzi mladé, nové letoviská. Pobrežie tvoria široké pláže s bielym pieskom. Letovisko ponúka široké vyžitie vodných športov. Toto letovisko je pasované za najluxusnejšie na Tureckej riviére. Nachádzajú sa tu rezorty na vysokej úrovni zasadené do borovicových lesíkov, píniovo palmových hájikov.. Letovisko Belek obopína pohorie Taurus.

Kemer

Vyhľadávané letovisko s krátkou dobou transferu od letiska. Pláže sú skôr kamienkové, zato voda je tu azúrová. Letovisko oku lahodiace každému návštevníkovi vďaka nádhernej prírodnej scenérií. Centrum letoviska je udržiavané a posiate nákupnými možnosťami či reštauračnými zariadeniami.

Lara

Letovisko vyhľadávane kvôli veľmi luxusnými rezortom, nádhernej širokej piesočnatej pláže s azúrovou vodou.  Vyberte sa na pláž, kde Vás počká veľmi jemný piesok s príjemným kúpaním a relaxovaním. Lara je záruka kvalitných služieb s pestrými možnosťami dovolenky. Najlepšie hodnotené rezorty ponúkajú exkluzívne služby all inclusive. V tomto letovisku sa nebudete nudiť ani po zotmení. Plážová promenáda ožíva vo večerných hodinách, kde sa núkajú nákupné možnosti s reštauráciami. Lara si získala svojich návštevníkov aj vďaka blízkosti letiska.

Bodrum

Letovisko rozprestierajúce sa medzi Tureckou a Egejskou riviérou. Pasované za najživšie letovisko Turecka vďaka rušnému nočnému životu. Ponúka zachovanú tureckú kultúru kombinovanou s úžasným všesmerovým servisom. Nachádza sa tu ikonický a kúzelný prístav. Letovisko je preslávené plážami s azúrovou vodou.

Izmir

Moderné, rušné a veľmi rýchlo rastúce mesto rozprestierajúce sa na území Malej Ázie. V minulosti zohralo veľmi dôležitú úlohu a bolo poznačené nadvládami rôznych civilizácií. Toto letovisko si vyslúžilo aj prezývku Egejskej perly. Návštevníkov očarí dlhou tiahnucou zátokou pozdĺž celého mesta, posiatou jácht a plachetníc.  Pláže ktoré ponúka toto letovisko majú odlišný charakter od pláži Tureckej riviéry. Piesok je premiešaný viac s kamienkami, zato voda je čistejšia.

Mena:YTL - Turecká líra
Časový posun:+1h
Elektrický prúd:Napätie v elektrickej sieti je 220 V. Adaptér nie je potrebný.
Vakcinácia:Nie je potrebná.
Štátne zriadenie:Parlamentná republika
Jazyky:Turečtina
Hlavné mesto:Ankara 

Letoviská Turecko

8
Cestovateľský magazín

S idem.sk spoznávate svet naživo aj online. V našom magazíne pre vás pravidelne publikujeme inšpirácie na nové destinácie a užitočné cestovateľské tipy.

Nové
Koh Samui: 3. Najväčší ostrov v Thajsku
Koh Samui: 3. Najväčší ostrov v Thajsku

Nádherne čisté tyrkysové more, pokojné nepreplnené pláže s bielym pieskom, sýtozelené palmy siahajúce až nad morskú hladinu, fascinujúca kokosová džungľa, usmiati a priateľskí ľudia, neskutočne chutné a ešte aj lacné jedlo na každom kroku a kedykoľvek ste hladní, ako aj pocit bezpečia, keď sa v noci prechádzate sami po pláži alebo nočnými ulicami.

pred 7 mesiacov 1475 videní | 3 minúty čítania
5 zaujímavostí v Dubaji, ktoré vám vyrazia dych
5 zaujímavostí v Dubaji, ktoré vám vyrazia dych
pred 7 mesiacov 2300 videní | 4 minúty čítania
Santorini nezvláda nápor turistov. Ostrov pripravuje rázne opatrenia
Santorini nezvláda nápor turistov. Ostrov pripravuje rázne opatrenia
pred 8 mesiacov 7824 videní | 4 minúty čítania
Dovolenka vo Vietname: Ktoré miesta navštíviť a čo ochutnať?
Dovolenka vo Vietname: Ktoré miesta navštíviť a čo ochutnať?
pred 8 mesiacov 7213 videní | 10 minúty čítania
Navštíviť Seychely, Maldivy či Maurícius?
Navštíviť Seychely, Maldivy či Maurícius?
pred 8 mesiacov 1599 videní | 5 minúty čítania