Všeobecný popis hotela Amavi:
 

 • O hoteli
  Luxusný hotelový komplex, určený výhradne pre páry, ponúka nadštandardné ubytovacie a rekreačné služby. S jeho elegantným zariadením, prvotriednymi službami a exkluzívnou polohou pri piesočnatej pláži je tento hotel ideálnym miestom pre relaxačný pobyt. Súčasťou hotela je aj špičkové wellness centrum Evera Spa a rozsiahla športová ponuka.
   
 • Poloha
  Hotel sa nachádza približne 1 km od turistického centra a 3 km od historického centra Paphos. Letisko Larnaca je vzdialené 136 km a letisko Paphos len 14 km. V bezprostrednej blízkosti hotela nájdete rôzne obchody, reštaurácie, taverny a bary.
   
 • Ubytovanie
  Komplex ponúka 155 izieb a suít rôznych kategórií vrátane dvojlôžkových izieb, deluxe izieb s výhľadom na more, junior a honeymoon suít. Všetky izby sú vybavené moderným komfortom vrátane klimatizácie, satelitnej TV, minibaru, kávovaru Nespresso a Wi-Fi.
   
 • Zariadenie hotela
  Hotelové vybavenie zahŕňa vstupnú halu s recepciou, hlavnú reštauráciu, tri à la carte reštaurácie a tri bary. Pre relaxáciu a zábavu sú k dispozícii vonkajší bazén, terasa na slnenie, fitness centrum, sauna, jacuzzi a tenisové kurty. K dispozícii je tiež bezplatné Wi-Fi a Bluetooth pripojenie v celom hoteli.
   
 • Možnosti stravovania
  Hotel ponúka možnosti polpenzie a plnej penzie, pričom jedlá sú podávané formou bufetu. K dispozícii sú aj à la carte reštaurácie ponúkajúce široký výber medzinárodných a miestnych špecialít.
   
 • Pláž
  Priamo pri hoteli sa nachádza piesočnatá pláž s možnosťou využitia ležadiel, slnečníkov (za poplatok) a bezplatných plážových osušiek. 
   
 • Okolie
  Hotel je situovaný v pokojnej lokalite blízko turistického a historického centra Paphos, čo umožňuje návštevu miestnych atrakcií a kultúrnych pamiatok. V okolí sú dostupné obchody a reštaurácie poskytujúce bohaté možnosti trávenia voľného času.
   
 • Vzdialenosti od
  Pláže: 0 m
  Letiska Paphos (PFO): 14 km
  Letiska Larnaca: 136 km
  Turistického centra: 1 km
  Historického centra Paphos: 3 km
Lokalita

Cyprus

Cyprus

Ostrov Cyprus je rozdelený na dve časti. Južná časť Cypru, Cyperská republika, je obývaná gréckymi obyvateľmi a je členom Európskej únie od roku 2004. Hlavné mesto Nikózia je rozdelené na dve odlišné kultúrne časti. Južná časť ostrova ponúka známe cyperské letoviská - Ayia Napa, Coral Bay, Larnaca, Limassol, Paphos, Protaras.

Dovolenka na južnom Cypre zaručuje nádherné pláže, čisté  priezračné more a skvelé služby pre rodiny s deťmi. Cyprus ponúka bohatú históriu a zachovalé historicko-kultúrne pamiatky. Aktívny dovolenkári majú na výber z množstva zaujímavých športov a aktivít. Potápanie, golf, jachting, turistika, cyklistika, horolezectvo.
 

Larnaca

Toto príjemné turistické letovisko je dnes považované za vstupnú bránu Cypru. Mesto vzniklo na mieste starovekého strediska Kitia, ktoré založili utečenci z Mykén. Kition bývalo v staroveku dôležité a známe obchodné centrum. S mestom Kitia sú spojené dve významné mená, pochádza odtiaľ zakladateľ stoickej filozofie Zenón, a svoj druhý život tu prežil biblický Lazar, ktorý sa tu stal prvým biskupom a je mu zasvätený najvýznamnejší miestny kostol. Za prehliadku stojí tiež Archeologické a Pieridisovo múzeum, vlastniaca bohatú zbierku keramiky a sošiek. V Larnace žila predtým početná turecká menšina, islamskú históriu dnes pripomína len mešita Džama Kebir. Veľký rozmach zaznamenala Larnaca po roku 1974, kedy bolo vybudované moderné medzinárodné letisko a pri pobreží začala vznikať nová turistická zóna. V dnešnom centre je veľké množstvo reštaurácií, barov a diskoték situovaných predovšetkým na známej pobrežnej promenáde.

Transfer z letiska: približne 15 min.
 

Ayia Napa

Malá rybárska dedinka sa počas posledných rokov zmenila v jedno z najobľúbenejších turistických letovísk Cypru. Množstvo kaviarničiek, reštaurácií, taverien, nespočetné bary, diskotéky a zábava od večera do rána sú charakteristickým rysom dnešného letoviska Ayia Napa. Malebnému historickému centru dominuje kláštor Ayia Napa vybudovaný okolo roku 1500 nášho letopočtu. V budove bývalej radnice je umiestnené múzeum Marine Life Museum, odhaľujúce tajomstvo podmorského života. V letovisku Ayia Napa sa nachádza jedna z najobľúbenejších piesočnatých pláží ostrova, Nissi Beach, a návštevníkov láka svojimi atrakciami tiež známy vodný park Water World.

Transfer z letiska: približne 35 min.
 

Protaras a Paralimni

Obľúbené turistické letoviská patriace medzi najnavštevovanejšie miesta celého ostrova. Obe letoviská na seba nadväzujú tak tesne, že prakticky splývajú v jedno. Táto oblasť je vzdialená cca 10 km od strediska Agia Napa. Centrum Protaras tvoria živé obchodné centrá s množstvom obchodíkov, reštaurácií a taverien s vynikajúcou miestnou kuchyňou. Medzi najkrajšie pláže v tejto lokalite patrí dlhá piesočná pláž Fig Tree Bay s priezračne čistou vodou. Pobrežie v okolí letovísk je veľmi členité, tvoria ho rozmanité útesy, morské jaskyne a romantické malé pláže.

Transfer z letiska: približne 50 min.
 

Mena:Euro
Časový posun:+1h
Elektrický prúd:Napätie v elektrickej sieti je 220 V. Adaptér je potrebný.
Vakcinácia:Nie je potrebná.
Štátne zriadenie:Prezidentská republika
Jazyky:Gréčtina
Hlavné mesto:Nikózia

Letoviská Cyprus

5
Cestovateľský magazín

S idem.sk spoznávate svet naživo aj online. V našom magazíne pre vás pravidelne publikujeme inšpirácie na nové destinácie a užitočné cestovateľské tipy.

Nové
Koh Samui: 3. Najväčší ostrov v Thajsku
Koh Samui: 3. Najväčší ostrov v Thajsku

Nádherne čisté tyrkysové more, pokojné nepreplnené pláže s bielym pieskom, sýtozelené palmy siahajúce až nad morskú hladinu, fascinujúca kokosová džungľa, usmiati a priateľskí ľudia, neskutočne chutné a ešte aj lacné jedlo na každom kroku a kedykoľvek ste hladní, ako aj pocit bezpečia, keď sa v noci prechádzate sami po pláži alebo nočnými ulicami.

pred 9 mesiacov 1832 videní | 3 minúty čítania
5 zaujímavostí v Dubaji, ktoré vám vyrazia dych
5 zaujímavostí v Dubaji, ktoré vám vyrazia dych
pred 9 mesiacov 2709 videní | 4 minúty čítania
Santorini nezvláda nápor turistov. Ostrov pripravuje rázne opatrenia
Santorini nezvláda nápor turistov. Ostrov pripravuje rázne opatrenia
pred 10 mesiacov 8155 videní | 4 minúty čítania
Dovolenka vo Vietname: Ktoré miesta navštíviť a čo ochutnať?
Dovolenka vo Vietname: Ktoré miesta navštíviť a čo ochutnať?
pred 10 mesiacov 7599 videní | 10 minúty čítania
Navštíviť Seychely, Maldivy či Maurícius?
Navštíviť Seychely, Maldivy či Maurícius?
pred 10 mesiacov 1955 videní | 5 minúty čítania