Všeobecný popis hotela Alexander The Great Beach:
 

 • O hoteli
  Hotel Alexander The Great Beach Hotel sa vyznačuje svojou ideálnou polohou priamo pri piesočnatej pláži s modrou vlajkou, len 150 metrov od centra Paphos. Tento 4-hviezdičkový hotel ponúka elegantné izby, rozmanité možnosti stravovania vrátane tematických bufetov a medzinárodnej reštaurácie, ako aj bohaté vybavenie pre relaxáciu a zábavu. Tento popis hotela poskytuje komplexný prehľad o jeho polohe, vybavení, ubytovaní, stravovacích možnostiach a okolí.
   
 • Poloha
  Hotel sa nachádza neďaleko centra mesta Paphos, pri piesočnatej pláži prístupnej po schodoch, výťahu alebo chodníku. V okolí sú obchody, reštaurácie, taverny a rôzne zábavné možnosti. Vzdialenosť od letiska Larnaca je  približne 135 km.
   
 • Ubytovanie
  Hostia majú na výber z rôznych typov izieb, vrátane Deluxe izieb s balkónom a výhľadom na more, Superior izieb pre väčšie pohodlie a Promo izieb s menej výhodnou polohou. Všetky izby sú vybavené klimatizáciou, TV/sat., trezorom, a setom na prípravu kávy a čaju.
   
 • Zariadenie hotela
  Hotel ponúka bohaté vybavenie vrátane 2 vonkajších bazénov, detského bazéna, terasy na slnenie s ležadlami, slnečníkmi a plážovými osuškami zdarma, ako aj bar pri bazéne. Hostia majú k dispozícii aj WiFi v celom hoteli, rôzne športové aktivity, ako tenis, lukostreľba a stolný tenis.
   
 • Možnosti stravovania
  Hostia môžu využiť možnosti polpenzie Plus alebo plnej penzie Plus, ktoré zahŕňajú raňajky, obed a/alebo večeru vo forme bufetu alebo v jednej z 3 a la carte reštaurácií. K dispozícii sú tiež tematické večere a rôzne bary.
   
 • Pláž
  Hotel sa nachádza priamo pri umelo vytvorenej piesočnatej pláži, kde sú pre hostí k dispozícii zdarma ležadlá, slnečníky a plážové osušky.
   
 • Okolie
  Hotel je situovaný v blízkosti mnohých atrakcií, vrátane obchodov, reštaurácií a historických pamiatok. Paphos Archaeological Park a kostol sv. Pavla sú vzdialené len 15 minút chôdze.
   
 • Vzdialenosti od
  Pláže: 0 m
  Najbližšieho letiska (Letisko Larnaca): 135 km
  Golfových ihrísk: 15 km
   

 

Lokalita

Cyprus

Cyprus

Ostrov Cyprus je rozdelený na dve časti. Južná časť Cypru, Cyperská republika, je obývaná gréckymi obyvateľmi a je členom Európskej únie od roku 2004. Hlavné mesto Nikózia je rozdelené na dve odlišné kultúrne časti. Južná časť ostrova ponúka známe cyperské letoviská - Ayia Napa, Coral Bay, Larnaca, Limassol, Paphos, Protaras.

Dovolenka na južnom Cypre zaručuje nádherné pláže, čisté  priezračné more a skvelé služby pre rodiny s deťmi. Cyprus ponúka bohatú históriu a zachovalé historicko-kultúrne pamiatky. Aktívny dovolenkári majú na výber z množstva zaujímavých športov a aktivít. Potápanie, golf, jachting, turistika, cyklistika, horolezectvo.
 

Larnaca

Toto príjemné turistické letovisko je dnes považované za vstupnú bránu Cypru. Mesto vzniklo na mieste starovekého strediska Kitia, ktoré založili utečenci z Mykén. Kition bývalo v staroveku dôležité a známe obchodné centrum. S mestom Kitia sú spojené dve významné mená, pochádza odtiaľ zakladateľ stoickej filozofie Zenón, a svoj druhý život tu prežil biblický Lazar, ktorý sa tu stal prvým biskupom a je mu zasvätený najvýznamnejší miestny kostol. Za prehliadku stojí tiež Archeologické a Pieridisovo múzeum, vlastniaca bohatú zbierku keramiky a sošiek. V Larnace žila predtým početná turecká menšina, islamskú históriu dnes pripomína len mešita Džama Kebir. Veľký rozmach zaznamenala Larnaca po roku 1974, kedy bolo vybudované moderné medzinárodné letisko a pri pobreží začala vznikať nová turistická zóna. V dnešnom centre je veľké množstvo reštaurácií, barov a diskoték situovaných predovšetkým na známej pobrežnej promenáde.

Transfer z letiska: približne 15 min.
 

Ayia Napa

Malá rybárska dedinka sa počas posledných rokov zmenila v jedno z najobľúbenejších turistických letovísk Cypru. Množstvo kaviarničiek, reštaurácií, taverien, nespočetné bary, diskotéky a zábava od večera do rána sú charakteristickým rysom dnešného letoviska Ayia Napa. Malebnému historickému centru dominuje kláštor Ayia Napa vybudovaný okolo roku 1500 nášho letopočtu. V budove bývalej radnice je umiestnené múzeum Marine Life Museum, odhaľujúce tajomstvo podmorského života. V letovisku Ayia Napa sa nachádza jedna z najobľúbenejších piesočnatých pláží ostrova, Nissi Beach, a návštevníkov láka svojimi atrakciami tiež známy vodný park Water World.

Transfer z letiska: približne 35 min.
 

Protaras a Paralimni

Obľúbené turistické letoviská patriace medzi najnavštevovanejšie miesta celého ostrova. Obe letoviská na seba nadväzujú tak tesne, že prakticky splývajú v jedno. Táto oblasť je vzdialená cca 10 km od strediska Agia Napa. Centrum Protaras tvoria živé obchodné centrá s množstvom obchodíkov, reštaurácií a taverien s vynikajúcou miestnou kuchyňou. Medzi najkrajšie pláže v tejto lokalite patrí dlhá piesočná pláž Fig Tree Bay s priezračne čistou vodou. Pobrežie v okolí letovísk je veľmi členité, tvoria ho rozmanité útesy, morské jaskyne a romantické malé pláže.

Transfer z letiska: približne 50 min.
 

Mena:Euro
Časový posun:+1h
Elektrický prúd:Napätie v elektrickej sieti je 220 V. Adaptér je potrebný.
Vakcinácia:Nie je potrebná.
Štátne zriadenie:Prezidentská republika
Jazyky:Gréčtina
Hlavné mesto:Nikózia

Letoviská Cyprus

5
Cestovateľský magazín

S idem.sk spoznávate svet naživo aj online. V našom magazíne pre vás pravidelne publikujeme inšpirácie na nové destinácie a užitočné cestovateľské tipy.

Nové
Koh Samui: 3. Najväčší ostrov v Thajsku
Koh Samui: 3. Najväčší ostrov v Thajsku

Nádherne čisté tyrkysové more, pokojné nepreplnené pláže s bielym pieskom, sýtozelené palmy siahajúce až nad morskú hladinu, fascinujúca kokosová džungľa, usmiati a priateľskí ľudia, neskutočne chutné a ešte aj lacné jedlo na každom kroku a kedykoľvek ste hladní, ako aj pocit bezpečia, keď sa v noci prechádzate sami po pláži alebo nočnými ulicami.

pred 6 mesiacov 1324 videní | 3 minúty čítania
5 zaujímavostí v Dubaji, ktoré vám vyrazia dych
5 zaujímavostí v Dubaji, ktoré vám vyrazia dych
pred 6 mesiacov 2003 videní | 4 minúty čítania
Santorini nezvláda nápor turistov. Ostrov pripravuje rázne opatrenia
Santorini nezvláda nápor turistov. Ostrov pripravuje rázne opatrenia
pred 6 mesiacov 7657 videní | 4 minúty čítania
Dovolenka vo Vietname: Ktoré miesta navštíviť a čo ochutnať?
Dovolenka vo Vietname: Ktoré miesta navštíviť a čo ochutnať?
pred 7 mesiacov 6901 videní | 10 minúty čítania
Navštíviť Seychely, Maldivy či Maurícius?
Navštíviť Seychely, Maldivy či Maurícius?
pred 7 mesiacov 1432 videní | 5 minúty čítania