Paríž, Bretónsko a tajomná Normandia

konečná cena za os.: 507 €
Popis hotela Termíny a ceny

Program zájazdu

1. deň: odchod v neskorých popoludňajších hodinách z ČR a nočný prejazd do Francúzska.

2. deň: ráno príchod do Paríža, program so sprievodcom. Pešia prechádzka okolo známych parížskych pamiatok (Eiffelovka, Invalidovňa, Notre Dame, Víťazný oblúk, Martova poľa i.) Fakultatívne plavba loďou po Seine. Nocľah.

3. deň: po raňajkách krátka zastávka v meste Chartres, fakultatívne možnosť návštevy katedrály, prejazd do mesta Rennes, stredovekého mesta s radom hrazdených domov, odchod do Carnacu - prehliadka najvýznamnejšieho náleziska pravekých pamiatok na svete, oi. s tromi tisíckami menhirov, krátky výlet na zaujímavý polostrov Quiberon. Nocľah.

4. deň: po raňajkách pôjdeme pozdĺž pobrežia so zastávkou v typicky bretónskom mestečku s prístavom Port Louis. Ďalšia zastávka v Pont Aven - "mesto štrnástich mlynov a pätnástich domov", ktoré v 19. storočí priťahovalo rad umelcov (P. Gauguin). Concarneau - prehliadka ďalšieho z typických mestečiek s jeho najvýznamnejšou atrakciou - Ville Close - opevnené mesto. Odchod do Quimper - mestečka s nádhernou Bretónskou atmosférou, presláveného výrobou keramiky s radom hrazdených domov "starého mesta" a katedrálou. Voľno, nocľah.

5. deň: po raňajkách prejazd divokým členitým pobrežím k najzápadnejšiemu výbežku Point du Raz, až 80 metrov nad morom s úchvatnou vyhliadkou na rozorvané skaly a búrlivé more, následne členitým pobrežím s radom typických bretónskych mestečiek, oi. zastávka v Locronan - s elegantnými renesančnými domami a nádhernou kaplnkou , kalváriou a fontánou, prejazd národným parkom d'Armorique k severnému pobrežiu Bretónska, nocľah.

6. deň: po raňajkách odchod do Saint Malo, "mesta korzárov", ktorým mesto vďačí za najväčší rozvoj v priebehu 16.-17. storočia. Prehliadka mesta a hradu s radom historických budov a opevnení, popoludní odchod k Mont St. Michel - prehliadka unikátneho opevneného opátstva, ktoré je jedným zo symbolov Normandie a ktorého vznik spadá až do 10. storočia, prejazd do oblasti vylodenia spojeneckých vojsk. Nocľah.

7. deň: po raňajkách odchod do Bayeux, s katedrálou Notre Dame preslávenou 70 metrov dlhou tapisériou, krátka zastávka v Rouen - mieste rímskej posádky i hlavného mesta Normandského vojvodstva. Prejazd na nocľah.

8. deň: po raňajkách prehliadka Paríža. Pešia prechádzka okolo najznámejších centrálnych pamiatok (Louvre, Champs-Elysées, Víťazný oblúk a iné). V neskorých večerných hodinách odchod späť do ČR.

9. deň: príjazd späť do ČR v ranných hodinách.


Zmena programu je vyhradená

Popis hotela


Paríž • Chartres • Rennes • Carnac • Pont Aven • Point du Raz • Locronan • Saint Malo • Mont St. Michel • Rouen

zobraziť celý popis
Prvé voľné termíny mojej dovolenky