Späť na všetky články
pred 10 mesiacov 2355 videní | 1 minúty čítania

Tieto pláže sa objavujú na Instagrame najčastejšie. Uhádnete, kde sa nachádzajú?

Tieto pláže sa objavujú na Instagrame najčastejšie. Uhádnete, kde sa nachádzajú?
Zistíte, v ktorých krajinách sa tieto fotogenické pláže nachádzajú? Otestujte v našom kvíze.

Medzi najkrajšie miesta, ktoré vyniknú na kvalitnej fotografii, nepochybne patria pláže. Portál globehunters.us podľa použitých hashtagov zostavil zoznam tých, ktoré sa na objavujú najčastejšie na Instragrame. Zistíte, v ktorých krajinách sa tieto fotogenické pláže nachádzajú? Otestujte v našom kvíze.

South Beach láka nielen nadšencov fotografovania, ale na svoje si prídu aj turisti, ktorí majú radi zábavu a nočný život. O jej popularite svedčí aj to, že tu môžete stretnúť bohatých a slávnych ľudí z celého sveta. Neďaleko pláže nájdete historickú štvrť Art Deco s originálnymi farebnými stavbami. Ak viete, kde sa Art Deco nachádza, určite ľahko uhádnete aj lokalitu tejto pláže.

Nissi Beach, jedna z najkrajších pláží letoviska Ayia Napa, sa vďaka azúrovému moru dostala aj do skupiny modrých vlajok. Od mája do októbra sa pláž stáva miestom, kde sa každý víkend organizuje letná párty za účasti miestnych a svetových dídžejov.

Pláž Durdle Door je známa hlavne vďaka rovnomennému prírodnému monumentu, ktorý sa tu nachádza. Nárazom skál do vápenca vznikol “mostík”, ktorý je najfotografovanejším miestom na pobreží Jurassic. Aj to určite dopomáha k tomu, že sa pláž Durdle Door stala na Instagrame taká populárna.

Praia da Rocha, v slovenčine skalnatá pláž, sa stala v 30. rokoch minulého storočia jedným z prvých letovísk v regióne Algarve. V minulosti to bola lokalita, kde si bohaté rodiny stavali svoje vily. Dáme vám aj nápovedu – v blízkosti sa nachádza pevnosť Santa Catarina, z ktorej je na pláž krásny výhľad.

Pláž La Pelosa je jednou z najkrajších pláží v Európe. V jej okolí sa nachádzajú pozostatky strážnej veže zo 16. storočia. Okrem toho je jedinečná aj tým, že je vyhľadávanou destináciou milovníkov potápania. V ktorom európskom štáte by ste La Pelosu hľadali?

Pre lokalitu, v ktorej sa nachádza Venice Beach, je typický rušný život. Dôkazom toho je aj fakt, že priľahlou promenádou sa denne prejde približne 30-tisíc ľudí. Ich pozornosť si okrem piesočnatej pláže získavajú pouliční umelci či obchodíky s rozličným tovarom.

National Geographic zaradil Cannon Beach do stovky najkrajších miest na svete. Na kráse tomuto miestu určite pridáva aj okolitá príroda, ktorá poteší nejedného milovníka hôr a turistiky. Na Instagrame sa označenie #cannonbeach vyskytlo vyše 280-tisíc ráz.

Lanikai v preklade znamená nebeský ocenán, čo značí, že Lanikai Beach je jedno nádherné miesto. Televízia CNN pláž zaradila medzi desať najkrajších na svete. Turisti, ktorí si nezabudnú spraviť na tomto mieste pamätnú fotku, vyhľadávajú pláž pre jej pokojné priezračné vody či koralové útesy, ktoré ocenia najmä milovníci potápania.

Huntington Beach je pomenovanie pláže a zároveň mesta, v ktorom sa nachádza. Lokalita nesie názov podľa železničiarskeho magnáta Henryho Huntingtona. Pláž Huntington je pre svoje vysoké vlny ideálnou destináciou pre surferov. Pobrežie obmýva Tichý oceán, čo vám môže poslúžiť ako nápoveda. :-)

Clearwater Beach je jednou z najkrajších amerických pláží, ktorá má na Instagrame vyše pol milióna označení. Medzi najočakávanejšie udalosti roka na pláži je Uncorked Food & Wine festival. Tušíte, kde to môže byť?

Súvisiace články
pred 1 rokom 29519 videní | 1 minúty čítania
pred 1 rokom 15460 videní | 1 minúty čítania
pred 10 mesiacov 13041 videní | 1 minúty čítania
pred 1 rokom 12669 videní | 1 minúty čítania