Späť na všetky články
pred 1 rokom 4542 videní | 1 minúty čítania

Slepá mapa: Uhádnete názvy obľúbených dovolenkových destinácií podľa miesta na mape?

Slepá mapa: Uhádnete názvy obľúbených dovolenkových destinácií podľa miesta na mape?
Dokážete pomenovať známe dovolenkové destinácie ? Vráťte sa do študentských čias a precvičte si zemepis ako na základnej škole.

Dokážete pomenovať známe dovolenkové destinácie z našej ponuky? Vráťte sa do študentských čias a precvičte si zemepis ako na základnej škole.

Táto prímorská krajina je medzi Slovákmi jedna z najobľúbenejších. Jej výhodou je výborná dostupnosť, pretože sa do nej jednoducho dostanete aj autom. Vyznačuje sa malebnými rybárskymi dedinami, kamienkovými plážami a chutnými jedlami. Poznáte ju?

Slnko na tomto ostrove panuje až 330 dní v roku, čo z neho robí jednu z najideálnejších dovolenkových destinácií, kam môžete vyraziť po celý rok. Okrem výborných podmienok na kúpanie sa s ostrovom spájajú krásne pláže s jemným pieskom a legendy s Afroditou. Zároveň ide o jeden z troch najväčších ostrovov Stredozemného mora.

Táto destinácia má turizmus už zakorenený vo svojej kultúre, o čom svedčí aj jej narastajúca obľuba medzi Slovákmi. Dôvodom sú prírodné krásy dostupné takmer na každom rohu, ale aj vysoká bezpečnosť. Napriek tomu, že ide o arabskú krajinu, je 4. najbezpečnejšou destináciou na svete. Má vlastný Grand Canyon, fjordy aj priateľských domácich. Spoznávate ju?

Do tejto dovolenkovej destinácie sa môžete vybrať aj v zime, pretože aj vtedy tu na vás čaká slnečné počasie a teplé more. K najobľúbenejším vodným aktivitám patrí šnorchlovanie medzi koralovými útesmi a tisíckami druhmi rýb. Viete, o ktorú krajinu ide?

Spojka medzi Európou a Áziou, no okrem rôznorodosti ju charakterizuje orientálnosť v podobe preplnených bazárov a čajovní. Slováci ju však navštevujú hlavne vďaka kvalitným rezortom a plážam v južnej časti krajiny. Ak ste ju ešte nenavštívili, celkom určite ste ochutnali jej kávu.

Vo vyznačenej destinácii vás čaká nezameniteľná atmosféra, priateľské obyvateľstvo, zachovalá príroda a nádherné pieskové pláže. Medzi dovolenkármi je známa aj ako krajina, kde jazdia coco taxíky v tvare kokosového orechu. Ak vám nepomohlo ani to, hádanie vám možno uľahčia pralinky a dym.

S touto krajinou sa spája výborná cenová dostupnosť, ale aj nekonečné možnosti nočnej zábavy. Zaujímavosťou krajiny sú niektoré netradičné zákony, podľa ktorých nemôžete stúpať po bankovkách či dotýkať sa hlavy iných ľudí. Praktiky zvláštne, no destinácia veľmi obľúbená. Poznáte ju?

Výborné podmienky v podobe nepretržite teplého mora, jazda na ťavách po púšti a dobrá cenová dostupnosť. Aj v tomto duchu sa môže niesť vaša dovolenka v krajine, ktorú vidíte na mape, no nepoznáte jej názov. Alebo áno?

Pozeráte sa na druhý najväčší ostrov Stredozemného mora. Patrí Taliansku a má obrovský počet pláží ocenených modrou vlajkou. Tie sú zárukou vysokej kvality, pretože ju získajú iba pláže s výbornou vybavenosťou. Zaujímavosťou tejto destinácie je fakt, že v minulosti bola celá pod vodou. Aj preto ju niektorí vedci označujú za dávnu Atlantídu.

Pestrosť tohto ostrova zabezpečujú biele piesočne pláže, azúrové more a zelené plantáže s ovocím aj korením. Panuje tu tropická klíma, takže kúpanie v mori je celoročnou aktivitou. Ostrov je obývaný vyše 20 000 rokov, čo sa prejavilo aj na jeho kúzelnej atmosfére. Ak by ste ju chceli zažiť, viete, kam musíte vyraziť?

Súvisiace články
pred 1 rokom 29741 videní | 1 minúty čítania
pred 1 rokom 15578 videní | 1 minúty čítania
pred 1 rokom 13444 videní | 1 minúty čítania
pred 1 rokom 12752 videní | 1 minúty čítania