Späť na všetky články
pred 6 mesiacov 635 videní | 4 minúty čítania

Plážové hry, ktoré zabavia dospelých aj deti

Plážové hry, ktoré zabavia dospelých aj deti
Nudíte sa na pláži počas letnej dovolenky? Nebaví vás čítať si? Už vás omrzelo kúpanie, šnorchlovanie a zbieranie mušličiek?

Nudíte sa na pláži počas letnej dovolenky? Nebaví vás čítať si? Už vás omrzelo kúpanie, šnorchlovanie a zbieranie mušličiek? Nezúfajte, na pláži je vždy čo robiť. Aj keď ste už dospelí...

Nemusíte lúštiť krížovky, hrať karty ani šach. Nemusíte dokonca so zrakom upretým do smartfónu, hľadať Pokémonov. Aj na pláži sa môžete venovať športu alebo zábavným hrám, pri ktorých sa rozhýbete aj rovnomerne opálite.

 

Aké športy sa dajú robiť na pláži?

Mnohé hotely v prímorských letoviskách ponúkajú pre svojich návštevníkov okrem jednoduchého prístupu na pláž aj prispôsobené športoviská. Využite nachystanú sieť a zahrajte sa tradičné loptové hry. Nájdite si parťákov na plážový volejbal, hádzanú, či klasickú “školskú klasiku”, vybíjanú či prehadzovanú, prípadne na plážový futbal.

 

Niektoré ubytovacie zariadenia, predovšetkým rodinné hotely, ponúkajú služby animátorov a športových trénerov a organizujú skupinové cvičenia (napr. zumby či jogy) priamo na pláži, alebo v hotelovom bazéne (napr. aqua aerobik). Ak nie ste veľmi na skupinové cvičenia, zabehajte si s dobrou motivačnou hudbou v slúchadlách.
 


 

Ako sa na pláži najviac zabavíte?

Ak si chcete užiť veľa zábavy, zahrajte si na pláži frisbee, beachball/plážový tenis alebo bedminton. A kedy ste si naposledy hádzali bumerang?

Vyskúšajte vodný volejbal a basketbal s nafukovacou vodnou sieťou a špeciálnym košom, ktorý sa udrží na hladine. Len pozor na vlny! Hry vo vode môžete okoreniť ostreľovaním sa z vodnej pištole či vodného kanónu. Vôbec pritom nevadí, že už nemáte 10 rokov...

Nebaví vás vodná klasika? Vyskúšajte menej tradičné plážové hry.

Lakros

Indiánska verzia futbalu, na ktorú buďte potrebovať dve bránky a špeciálne plážové verzie lakrosových pálok, v ktorých nesiete loptičku. Cieľom hry je úspešne ju dostať do súperovej bránky. Táto hra je zábavná a veľa sa pri nej nabeháte.

Petang

Na túto populárnu francúzsku hru budete potrebovať sadu gulí a voľnú plochu veľkosti cca 4x15 m. Najprv sa do priestoru hodí drevená gulička (tzv. košón), do vzdialenosti 6-10 metrov. Dva súperiace tímy sa následne snažia hádzať kovové gule čo najbližšie k derevenej guličke. V každom kole víťazí družstvo, ktoré sa vie lepšie trafiť. Výhodou tejto hry je, že sa hodí pre každý vek a ulahodí aj tým, čo sa veľmi nechcú hýbať a radšej len postávajú s chladeným nealkom v ruke.
 

 

Plážové kuželky

Bowling na pláži? Prečo nie? Špeciálne kuželky, určené na pláž, bývajú vyrobené z neoprénu a piesok ani voda im určite neublížia. Ten, kto zhodí viac kuželiek (a utopí menej kuželiek), vyhráva!

Plážový kroket

Hrá sa podobne ako klasický a je vhodný pre súťažiace dvojice alebo jednotlivcov. Cez bránky sa gule posúvajú k cieľovému kolíku, pomocou špeciálnej drevenej pálky v tvare kladiva. Táto hra je nenáročná (podobne ako plážový golf či minigolf), zvládnu ju deti aj seniori.
 

Zápas s penovými tyčami

Tip pre energické deti a akčnejšie typy. Nácvik bojových športov s veľkými, mäkkými penovými tyčami zlepší vašu kondičku aj náladu a vzhľadom na mäkké “zbrane” si pri ňom určite neublížite.

Radi by ste sa spolu s vašimi deťmi zahrali plážové hry na brehu mora a stále neviete kam ísť? Rozhodnite sa pre niektorú z našich atraktívnych last minute ponúk! Radi vám pomôžeme s výberom. Napíšte nám!

P.S.: Sme v pravom dolnom rohu vašej obrazovky.
 

Užite si pláž s nami!

Súvisiace články
pred 9 mesiacov 2476 videní | 4 minúty čítania
pred 6 mesiacov 1507 videní | 4 minúty čítania
pred 6 mesiacov 635 videní | 4 minúty čítania