Späť na všetky články
pred 1 rokom 2909 videní | 1 minúty čítania

Myslíte si, že dokonale poznáte chorvátske letoviská? Otestujte sa

Myslíte si, že dokonale poznáte chorvátske letoviská? Otestujte sa
Tiež sa zaraďujete medzi tých Slovákov, ktorí radi trávia dovolenky v Chorvátsku? Otestujte sa, ako dobre túto krajinu poznáte.

Jadranské more, ktoré obmýva chorvátsky polostrov, je medzi Slovákmi také obľúbené, až dostalo prívlastok slovenské. Slováci chorvátske destinácie jednoducho zbožňujú a každoročne sa do tejto krajiny vracajú objavovať nové a nové miesta. Tiež sa medzi nich zaraďujete? Otestujte sa, ako dobre poznáte nasledujúce turistami vyhľadávané miesta v Chorvátsku.

Toto čisté prístavné mestečko leží na polostrove Istria a do značnej miery sa spája so svetoznámym tenisovým turnajom. O aké mesto ide?

Toto obľúbené letovisko v Kvarnerskom zálive na Istrii má síce viac zrážok a menej pláží ako letoviská na južnejšej Dalmácii, turistov však láka krásnymi parkmi, zachovanými vilkami, promenádami a kultúrnymi podujatiami. Niektorí toto mesto dokonca prezývajú ako chorvátske Karlovy vary.

Najväčšie mesto Istrie sa môže pochváliť rímskym amfiteátrom z 1. storočia s kapacitou 23-tisíc divákov. Uhádnete, ktoré to je?

Toto rušné prístavné mesto s historickým centrom a naozaj početnými možnosťami ubytovania (cca 95-tisíc lôžok) je najnavštevovanejším letoviskom západnej strany istrijského polostrova. Jednou z najväčších miestnych zaujímavostí je Eufraziova bazilika zo 6. storočia.

Nič viac a nič menej, ako pláž na ostrove Pag, ktorú mnohí nazývajú chorvátskou Ibizou. Uhádnete, o ktorú ide?

Centrum severnej Dalmácie s bohatou históriou, prezývané aj ako malý chorvátsky Rím, má dve zaujímavé novodobé pamiatky. Prvou je morský organ na brehu mora v západnej časti mesta, ktorý tvoria biele schody s rúrkami, vydávajúcimi melódiu pri pohybe vĺn a vetra. Druhou je neďaleký Pozdrav slnku – umelecké dielo, vytvorené do kruhu poukladanými sklenenými doskami s priemerom 22 metrov. O akom meste je reč?

Súčasťou jedného z najkrajších jadranských ostrovov je jedna z najkrajších pláží Jadranu s názvom Zlatni Rat, ktorá leží neďaleko mestečka Bol. Viete, čo je to za ostrov?

Krásne prístavné mesto na juhu Chorvátska patrí k jedným z najzachovalejších stredovekých miest na svete. Charakteristický ráz dodávajú mestu rozsiahle opevnenia zo 7. až 12. storočia. Aj vďaka historickej atmosfére a mnohým stredovekým pevnostiam sa tu nakrúcalo najviac „chorvátskych“ scén svetoznámeho seriálu Game of Thrones. O akom meste hovoríme?

Srdce Jadranu, ktoré lemuje cca 60-kilometrový pás dalmátskeho pobrežia Jadranského mora. Dlhé pláže s bielymi kamienkami, krištáľovo čisté more a v pozadí mohutné štíty masívu Biokovo, najvyššieho pohoria v Dalmácii. Kde sa nachádzame?

Tento národný park, ležiaci v Dalmácii, je jedným z najobľúbenejších prírodných a krasových útvarov v Chorvátsku. Početné jazerá, vodopády a pereje a k tomu kúpanie pod Skardinskými vodopádmi ako zážitok na celý život. Ktorý národný park opisujeme?

Súvisiace články
pred 1 rokom 29715 videní | 1 minúty čítania
pred 1 rokom 15557 videní | 1 minúty čítania
pred 1 rokom 13407 videní | 1 minúty čítania
pred 1 rokom 12737 videní | 1 minúty čítania