Späť na všetky články
pred 1 rokom 10824 videní | 1 minúty čítania

Dokážete správne priradiť typické suveníry k ich domovským krajinám?

Dokážete správne priradiť typické suveníry k ich domovským krajinám?
Uhádnete, pre ktoré krajiny sú typické nasledujúce suveníry? Magnetky a kľúčenky však nečakajte.

Z vašich cestovateľských potuliek si nemusíte odniesť len obyčajné magnetky a kľúčenky. Krajiny po celom svete majú predsa rôzne charakteristické suveníry, ktoré môžu byť naozaj originálnym darčekom. Uhádnete, pre ktoré krajiny sú typické nasledujúce suveníry?

Kožené veci síce kúpite kdekoľvek na svete, ale pre jednu krajinu sú vyslovene typické. Preto by ste si počas jej návštevy určite mali kúpiť kožené rukavice, topánky, opasok či peňaženku, ktoré vám vďaka svojej vysokej kvalite budú slúžiť dlhé roky. Malé butiky s koženými vecami tu napokon nájdete na každom kroku. Aby sme vám napovedali, táto krajina sa preslávila nielen koženými produktmi, ale tiež telenovelami.

Keď sa zamyslíte nad tým, z ktorých krajín si nosia ľudia ako suvenír čokoládu, mnohým z vás určite napadne Belgicko. Populárnym suvenírom z úplne inej krajiny je však aj čokoláda značky Cadbury, ktorú mnohí označujú za najlepšiu na svete. A hoci sa dá dostať v rôznych obchodoch po svete, predsa len, ako suvenír je najlepšia len z jednej krajiny, jej materskej.

Veselé, všetkými farbami hrajúce cukrovinky s názvom makrónky sa v poslednom čase tešia veľkej popularite po celom svete. No predsa len je jedna krajina, z ktorej pochádzajú a pre ktorú sú typické. Uhádnete, ktorá krajina sa preslávila týmito farebnými sladkosťami?

Vynikajúci olivový olej, úžasná olivová kozmetika a neuveriteľne chutné olivy v tých najrôznejších variáciách. Odísť z tejto krajiny bez olivového suveníru by bolo azda takým malým hriechom. Veď olivovými produktmi je predsa len preslávená právom. O akej krajine hovoríme?

Nádherná pestrofarebná a predovšetkým ručne robená keramika v podobe rôznych nádob a misiek, zdobená kvetinovými a geometrickými vzormi, je typickým suvenírom istej africkej krajiny. Pomôckou vám môže byť to, že sa tu nachádza i svetoznáme mestečko Chefchaouen, ktoré sa preslávilo namodro sfarbenými ulicami a domčekmi.

Sýtočervená voňavá mletá paprika, to je suvenír, ktorý poteší každého fanúšika varenia a dobrého jedla. Krajina, ktorá sa pýši vysokou kvalitou tohto produktu, sa pritom od nás nachádza len na skok.

Opäť sa vráťme ku keramike, vzorom a farbám. Tentoraz však typickým suvenírom budú štvorcové keramické obkladačky známe ako „azulejos“, z ktorých je v danej krajine vytvorených množstvo obrazov na stenách budov či kdekoľvek v uliciach. Tieto kachličky sú totiž typickým prvom architektúry hádanej krajiny.

Mať doma originálny medený kávový set, to je naozaj štýlové. Hoci u nás niečo takéto bežne v domácnostiach nevidíte, v krajine, ktorá sa neodmysliteľne spája s pitím kávy, nájdete niečo takéto kdekoľvek. Ak sa teda náhodou ocitnete pri slávnom bazáre v najväčšom meste tohto štátu, určite si jeden takýto set na kávu zaobstarajte. Kde to bude?

Keďže sa na území tejto krajiny nachádza jedno z najbohatších nálezísk jantáru, je úplne prirodzené, že sa tento drahý kameň stal tiež súčasťou typických produktov krajiny. V stovkách miestnych obchodíkov nájdete množstvo krásnych jantárových šperkov, ktoré sú rozhodne jedinečným suvenírom. O akej krajine hovoríme?

Z krajiny, na ktorú sa vás pýtame v našej poslednej otázke, si ľudia často odnášajú pivné suveníry, a to väčšinou v októbri. To sme vám už napovedali dosť. :) V každom prípade, populárnym suvenírom je aj ručne robený pivný pohár, takzvaný „stein“, ktorý sa vyrába z kameniny, porcelánu, cínu a niekedy aj skla. Kde nájdete takéto pekné pivné spomienkové predmety?

Súvisiace články
pred 1 rokom 29507 videní | 1 minúty čítania
pred 1 rokom 15456 videní | 1 minúty čítania
pred 10 mesiacov 13009 videní | 1 minúty čítania
pred 1 rokom 12660 videní | 1 minúty čítania