Späť na všetky články
pred 1 rokom 12743 videní | 1 minúty čítania

Dokážete priradiť ostrovy k štátom, ktorým patria?

Dokážete priradiť ostrovy k štátom, ktorým patria?
Považujete sa za zdatného cestovateľa? Potom určite viete, či Malta patrí Španielsku, Taliansku alebo niekomu úplne inému.

Považujete sa za zdatného cestovateľa? Potom určite viete, či ostrov Malta patrí Španielsku, Taliansku, Grécku alebo niekomu úplne inému. Otestujte sa v našom kvíze a spoznajte zaujímavosti tých najkrajších ostrovov na svete.

Tenerife obmýva studený Atlantický oceán, no napriek tomu patrí k najvyhľadávanejším miestam na dovolenku. Z geopolitického hľadiska patrí Európe, no geograficky sa nachádza v Afrike. Uhádnete, ktorému štátu patrí tento najväčší Kanársky ostrov?

Malta bola kedysi významným obchodným uzlom, no dnes je hlavne vychýrenou dovolenkovou destináciou. To vďaka príjemnej klíme, okúzľujúcim pamiatkam a vynikajúcim jedlám. No dobre, zásluhu na tom môže mať aj preslávené maltské víno. Najbližším susedom tohto ostrova je Sicília. Dokážete podľa toho uhádnuť, ktorej krajine Malta patrí?

Na ostrove Kefalónia to nežije iba vďaka turistickému ruchu, ale aj zemetraseniam. Jedno také zemetrasenie v roku 1953 zničilo skoro celý ostrov – zachovalo sa len jediné mestečko. Napriek tomu je ostrov plný nádhernej prírody. Vysoké pohoria, zelené lesy, pieskové pláže a číre more – to sú veci, ktoré sa s Kefalóniou spájajú najviac. Uhádnete, ktorý štát sa tým môže pýšiť?

Napriek tomu, že ostrov Kos je iba 45 kilometrov dlhý a 10 kilometrov široký, je pre dovolenkárov veľmi lákavý. Síce sa tam nestratíte, zato si to tam náramne užijete. Veď na plážach s jemným bielym pieskom to ani inak nejde. Na svoje si tu prídu tiež milovníci pamiatok a kvalitných služieb. Kam vyrazíte, ak chcete zažiť dovolenku na ostrove Kos?

Teplo počas celého roka a vyše 50 kilometrov pláži. Aj taký je ostrov Boa Vista. Kto sem zavíta, bude si pripadať ako na Sahare, pretože všetok piesok pochádza práve odtiaľ. Hups, asi sme vám pomohli viac než dosť. Ak priletíte na ostrov Boa Vista, pečiatku akej krajiny dostanete do pasu?

Ak sa povie Bali, každý si predstaví zelené kopce a hinduistické chrámy. Ostrov sa v posledných rokoch teší obrovskej popularite a v krajine, ktorej patrí, je dokonca najväčšou turistickou destináciou. Známe sú jeho malebné pláže, ale aj tradičné umenie v podaní spracovania kovu, kože, hudby a tanca. Bali patrí štátu:

Aj keď je ostrov Svätý Bartolomej v Karibiku, oficiálne patrí jednej z európskych krajín. Známy je medzi hollywoodskymi hviezdami, ale aj bežnými návštevníkmi, ktorí vyhľadávajú luxusnú dovolenku. Ostrov sa stal populárnym až po vybudovaní letiska, ktoré patrí medzi najdesivejšie pristávacie plochy na svete. Akej krajiny je tento ostrov súčasťou?

Nespútaná krása okolitej prírody, čisté pláže a priezračné more. Aj keď boli _____ské Panenské ostrovy obývané ešte dávno pred Kristom, objavil ich až Krištof Kolumbus na svojej druhej výprave. Napriek tomu, že sú súčasťou európskej krajiny, platí sa tu americkými dolármi. Vitajte na Panenských ostrovoch, ktoré patria do kolónie jednej z týchto štyroch krajín:

Ak viete, ktorému štátu patria Kanárske ostrovy, potom viete aj to, súčasťou ktorej krajiny je Fuerteventura. Pokiaľ však tento ostrov nepoznáte a patríte k turistom, ktorí obľubujú piesočné pláže, pokojnú atmosféru a niečo nezvyčajné, určite by ste ho mali spoznať. Na prvý pohľad síce pripomína mesačnú krajinu, no ak ho spoznáte bližšie, vykľuje sa z neho raj na Zemi.

Bora Bora je ostrov preslávený jednou z najkrajších lagún. Práve vďaka nej sa zvykne nazývať perlou Polynézie. Obklopujú ho koralové útesy a na jeho pevnine vládne nevšedný pokoj. Ostrov je magnetom pre vyznávačov luxusu. Vyššie ceny sú však stanovené zámerne, aby sa zamedzilo masovému príchodu turistov. Potom by už Bora nebola tým, čím je teraz – jedným z najkrajších ostrovov na svete. Ktorej krajine oficiálne patrí?

Súvisiace články
pred 1 rokom 29727 videní | 1 minúty čítania
pred 1 rokom 15561 videní | 1 minúty čítania
pred 1 rokom 13419 videní | 1 minúty čítania
pred 1 rokom 12743 videní | 1 minúty čítania