Späť na všetky články
pred 11 mesiacov 569 videní | 3 minúty čítania

4 tipy, ako si aktívne užiť dovolenku pri mori

4 tipy, ako si aktívne užiť dovolenku pri mori
Niekomu vyhovuje tráviť celé dni na pláži s knižkou a iní by sa chceli hýbať a dostať do formy, prípadne aj zhodiť nejaké to kilo.

Dovolenka je o relaxe a odpočinku po namáhavom roku v práci a škole. Každý si to však predstavuje inak: niekomu vyhovuje tráviť celé dni na pláži s knižkou a iní by sa chceli hýbať a dostať do formy, prípadne aj zhodiť nejaké to kilo...

Ak patríte do tej druhej skupiny a aktívna dovolenka pri mori je vaša šálka kávy, prinášame vám štyri tipy, ako zmysluplne stráviť voľné letné dni.
 

 

1. Nasadnite na bicykel

Prečo by ste sa mali bicyklovať len na Slovensku, keď si zážitky na dvoch kolesách môžete dopriať aj pri mori? Výborným miestom pre cyklistov je Korzika, s udržiavanými cestami a nádhernou prírodou. Ak nepôjdete vlastnou dopravou, požičajte si bicykel na mieste a vyberte sa do hôr, napríklad na známu horskú trasu GR 20, ktorá má až 160 km. Na svoje si prídu aj aktívni športovci, ktorí sa vyberú do Grécka, na ostrov Korfu, ktorý praje bežcom i cyklistom. Viac sa dočítate v našom staršom blogu. Chcete vedieť, za koľko si v jednotlivých krajinách môžete požičať bicykel v hoteli alebo v požičovni? Preskúmajte našu tabuľku s porovnaním cien.

 

2. Zacvičte si v skupine

Mnohé letoviská a hotely ponúkajú animačné programy pre deti aj pre dospelých. Sledujte náš Facebook a pozrite si videá z našich obľúbených destinácií, kde sa vaše ratolesti vyšantia napríklad na detskej diskotéke a vy si môžete zacvičiť aerobic (alebo aqua aerobic v bazéne), zumbu, vodnú gymnastiku, bodyforming, zatancovať si alebo vyskúšať jogu. Mnohé hotely ponúkajú aj možnosť zahrať si tenis, squash, stolný tenis či plážový volejbal.

 

3. Vyskúšajte vodné športy

Okrem klasického plávania v mori si vo vode viete užiť oveľa viac zábavy a adrenalínu. Niektoré hotely ponúkajú kurzy potápania a požičajú vám vodný bicykel, vodný skúter, vodné lyže či výstroj na windsurfing. Chcete skúsiť moderný wakeboarding? Vyberte sa na Chorvátsky ostrov Krk, ktorý je ako stvorený pre aktívnych športovcov. Viac sa dozviete v našom blogu.

 

4. Vychutnajte si masáže

K aktívnej dovolenke pri mori patrí aj patričný relax v hotelovom wellnesse. Doprajte si pohodu a detox v saune, vo vírivke či na príjemnej masáži, po ktorej sa dokonale uvoľníte. Hotel s kvalitným wellnes centrom v cene je vynikajúcou voľbou pre tých, ktorí radi športujú aj na dovolenke.

 

Ešte stále neviete, kam tento rok vyrazíte? Poraďte sa s nami! Pomôžeme vám vybrať tú správnu destináciu a hotel. Využite náš chat v pravom dolnom rohu vašej obrazovky.

 

Vycestujte s Idem.sk

Súvisiace články
pred 1 rokom 3791 videní | 4 minúty čítania
pred 10 mesiacov 2281 videní | 4 minúty čítania
pred 11 mesiacov 944 videní | 4 minúty čítania