Všeobecný popis hotela RIU Jambo:
 

 • O Hoteli
  Hotel RIU Jambo je situovaný v pokojnom prostredí na severozápadnom pobreží ostrova Zanzibar, známom svojou krásnou plážou s bielym pieskom. Tento hotel kombinuje moderné vybavenie s arabsko-africkým štýlom, poskytujúc jedinečný zážitok s výhľadom na západ slnka. Hotel sa pýši svojím 24 hodinovým all inclusive servisom a je ideálnou voľbou pre tých, ktorí hľadajú relax na exotickom mieste.
   
 • Poloha
  Hotel sa nachádza na nádhernej pláži Nungwi, v severozápadnej časti Zanzibaru. V blízkosti je rybárska dedinka Nungwi, vzdialená asi 3 km, a hlavné mesto Stone Town, ktoré je vzdialené približne 60 km. Medzinárodné letisko na Zanzibare je od hotela vzdialené približne 63 km.
   
 • Ubytovanie
  Hotel RIU Jambo ponúka klimatizované izby rôznych kategórií. Každá izba je zariadená v modernom štýle s prírodnými farbami a vybavená kúpeľňou so sprchou, ventilátorom, sušičom vlasov, telefónom, satelitnou TV, minibarom, rýchlovarnou kanvicou, trezorom a balkónom alebo terasou. Pre hostí je k dispozícii aj Wi-Fi pripojenie.
   
 • Zariadenie Hotela
  Hotel disponuje 468 izbami, vstupnou halou s recepciou, hlavnou reštauráciou s terasou, 3 reštauráciami à la carte, 5 barmi (v lobby, pri bazéne a na pláži), 3 bazénmi, detským bazénom, posilňovňou, wellness centrom a salónom krásy. Hostia majú k dispozícii aj Wi-Fi v celom areáli hotela.
   
 • Možnosti Stravovania
  Hotel ponúka možnosť all inclusive stravovania, ktoré zahŕňa raňajky, obed a večeru formou bufetu, vybrané alkoholické a nealkoholické nápoje miestnej výroby, občerstvenie v lobby bare (otvorený 24 hodín) a bare na pláži, ako aj možnosť večere v troch à la carte reštauráciách (ázijskej, gurmánskej a talianskej).
   
 • Pláž
  Hotel sa pýši krásnou bielou piesočnou plážou priamo pred hotelom. Na pláži sú k dispozícii ležadlá a slnečníky zadarmo, ako aj bar na pláži.
   
 • Okolie
  V okolí hotela sa nachádza rybárska dedinka Nungwi a hlavné mesto Stone Town, ktoré ponúka množstvo kultúrnych a historických atrakcií. Hotel je obklopený tropickou zeleňou, ponúka nádherný výhľad a možnosť vychutnávať si západy slnka.
   
 • Vzdialenosti od
  Pláže: 50 m
  Najbližšieho letiska: 63 km
  Rybárskej dedinky Nungwi: 3 km
  Hlavného mesta Stone Town: 60 km
   
Lokalita

Zanzibar

Zanzibar

Autonómny štát Zanzibar na východnom pobreží Afriky tvorí štát Tanzánia spolu s pevninskou Tanganikou. Zanzibar preslávili biele dlhé piesočnaté pláže s azúrovou vodou Indického oceánu. Miesto dokonalé pre relax, odpočinok, potápanie a šnorchlovanie. Táto krajina ponúka neskutočné more zážitkov.  Pokiaľ chcete navštíviť starobylé mesto v ktorom sa zastavil čas, odporúčame mesto Stone Town. Mesto je zapísané v kultúrnom dedičstve Unesco a dýcha z neho smutná história. Ponúka veľké množstvo pamiatok ako Dom divov, dom Dr. Livingstona, Palace museum, ale aj mestské kľukaté uličky rušného trhu, množstvo mešít, katedrál. Zanzibar ponúka aj kopec fakultatívnych výletov, kde za zmienku stojí spomenúť pôvodné dažďové pralesy, jedny z posledných na území Afriky.

Nungwi a Kendwa

Sú pasované za turistické centrum severného Zanzibaru. Pýšia sa veľmi peknými pieskovými plážami. Ponúkajú tiež bohaté nočné vyžitie s perfektnými reštauráciami. Obľúbené sú tu nočné pozorovania mesiaca a jeho odrazu na hladine mora. Najkrajšia pláž Nungwi sa nachádza na severe ostrova. Kúpanie v mori sa dá vychutnať počas celého dňa, pretože tomto mieste nie je silný príliv a odliv. Táto pláž je je zasadená do miestnej dedinky kde sa nachádzajú hotely, bary, a reštaurácie. Pláž Kendwa sa nachádza kúsok od Nungwi. Pobrežie medzi nimi je ideálne miesto na prechádzky a zbieranie vyplavených mušlí.

Matemwe

Turistické miesto nachádzajúce sa na severovýchod ostrova. Tak ako letoviská Nungwi a Kendwa, aj Matemwe má nádhrenú čisto piesočnatú pláž s azúrovými vodami oceánu. Perfektná poloha tohto letoviska, oproti ostrovu Mnemba, zaručuje tie najlepšie vodné aktivity. Ostrov je presláveným najlepším miestom na potápanie a šnorlchlovanie v Afrike. V tomto letovisku je taktiež slabý vplyv prílivu a odlivu, preto sa okúpete počas celého dňa. 

Mena:TSH - tanzánsky šiling
Časový posun:+1h
Elektrický prúd:Napätie v elektrickej sieti je 220 V. Adaptér je potrebný.
Vakcinácia:Nie je potrebná.
Štátne zriadenie:Prezidentská republika
Jazyky:Svahilčina, angličtina, arabština
Hlavné mesto:Zanzibar

Letoviská Zanzibar

2
Cestovateľský magazín

S idem.sk spoznávate svet naživo aj online. V našom magazíne pre vás pravidelne publikujeme inšpirácie na nové destinácie a užitočné cestovateľské tipy.

Nové
Koh Samui: 3. Najväčší ostrov v Thajsku
Koh Samui: 3. Najväčší ostrov v Thajsku

Nádherne čisté tyrkysové more, pokojné nepreplnené pláže s bielym pieskom, sýtozelené palmy siahajúce až nad morskú hladinu, fascinujúca kokosová džungľa, usmiati a priateľskí ľudia, neskutočne chutné a ešte aj lacné jedlo na každom kroku a kedykoľvek ste hladní, ako aj pocit bezpečia, keď sa v noci prechádzate sami po pláži alebo nočnými ulicami.

pred 8 mesiacov 1597 videní | 3 minúty čítania
5 zaujímavostí v Dubaji, ktoré vám vyrazia dych
5 zaujímavostí v Dubaji, ktoré vám vyrazia dych
pred 8 mesiacov 2475 videní | 4 minúty čítania
Santorini nezvláda nápor turistov. Ostrov pripravuje rázne opatrenia
Santorini nezvláda nápor turistov. Ostrov pripravuje rázne opatrenia
pred 8 mesiacov 7946 videní | 4 minúty čítania
Dovolenka vo Vietname: Ktoré miesta navštíviť a čo ochutnať?
Dovolenka vo Vietname: Ktoré miesta navštíviť a čo ochutnať?
pred 9 mesiacov 7361 videní | 10 minúty čítania
Navštíviť Seychely, Maldivy či Maurícius?
Navštíviť Seychely, Maldivy či Maurícius?
pred 9 mesiacov 1712 videní | 5 minúty čítania