Všeobecný popis hotela Emerald Zanzibar Resort & Spa:

 

 • O hoteli
  Emerald Zanzibar Resort & Spa je nový exkluzívny 5-hviezdičkový hotel s all inclusive službami. Tento rezort ponúka moderné a najväčšie kúpele na Zanzibare, nádherný výhľad na východ slnka a je hrdým členom konceptu "The Leading Hotels of the World". Hotel organizuje výlety na ostrov Mnemba, ktorý je známy pre svoje výborné podmienky na šnorchlovanie a potápanie.
   
 • Poloha
  Hotel sa nachádza na severovýchode ostrova, približne 90 minút od medzinárodného letiska. Je situovaný v nádhernej oblasti známej svojimi bielymi piesočnatými plážami a má unikátnu polohu oproti ostrovu Mnemba.
   
 • Ubytovanie
  Rezort ponúka 250 elegantných izieb v jednoposchodových budovách, ktoré sú zariadené v kombinácii moderného a exotického štýlu. Každá izba má kúpeľňu s toaletou, klimatizáciu, SAT TV, minibar, telefón, trezor a zadarmo Wi-Fi. 
   
 • Zariadenie hotela
  Hotel má vstupnú halu s recepciou, niekoľko reštaurácii a barov, fitnes, tenisové kurty, centrum vodných športov, potápačské centrum, Wi-Fi zadarmo, vonkajší bazén, saunu, vírivku, spoločenskú miestnosť, terasu, bar, kaderníctvo a business centrum.
   
 • Možnosti stravovania
  Hostia majú k dispozícii all inclusive stravovanie, vrátane prístupu k niekoľkým reštauráciám a barom v areáli.
   
 • Pláž
  Hotelová pláž je piesočnatá s bielym pieskom. Návštevníci majú k dispozícii ležadlá, slnečníky a osušky zdarma. Pobrežie je ohraničené oválnym útesom, vyhláseným za chránenú morskú oblasť.
   
 • Okolie
  V okolí hotela sa nachádza miesto Muyuni Beach a Kichwele Forest Reserve. Hotel je situovaný oproti ostrovu Mnemba, známeho pre šnorchlovanie a potápanie.
   
 • Vzdialenosti od
  Pláže: niekoľko krokov
  Medzinárodného letiska Abeid Amani Karume: 56 km
  Miesta Kichwele Forest Reserve: 33 km
  Ostrova Mnemba: cca 40 min lodnou dopravou
   
Lokalita

Zanzibar

Zanzibar

Autonómny štát Zanzibar na východnom pobreží Afriky tvorí štát Tanzánia spolu s pevninskou Tanganikou. Zanzibar preslávili biele dlhé piesočnaté pláže s azúrovou vodou Indického oceánu. Miesto dokonalé pre relax, odpočinok, potápanie a šnorchlovanie. Táto krajina ponúka neskutočné more zážitkov.  Pokiaľ chcete navštíviť starobylé mesto v ktorom sa zastavil čas, odporúčame mesto Stone Town. Mesto je zapísané v kultúrnom dedičstve Unesco a dýcha z neho smutná história. Ponúka veľké množstvo pamiatok ako Dom divov, dom Dr. Livingstona, Palace museum, ale aj mestské kľukaté uličky rušného trhu, množstvo mešít, katedrál. Zanzibar ponúka aj kopec fakultatívnych výletov, kde za zmienku stojí spomenúť pôvodné dažďové pralesy, jedny z posledných na území Afriky.

Nungwi a Kendwa

Sú pasované za turistické centrum severného Zanzibaru. Pýšia sa veľmi peknými pieskovými plážami. Ponúkajú tiež bohaté nočné vyžitie s perfektnými reštauráciami. Obľúbené sú tu nočné pozorovania mesiaca a jeho odrazu na hladine mora. Najkrajšia pláž Nungwi sa nachádza na severe ostrova. Kúpanie v mori sa dá vychutnať počas celého dňa, pretože tomto mieste nie je silný príliv a odliv. Táto pláž je je zasadená do miestnej dedinky kde sa nachádzajú hotely, bary, a reštaurácie. Pláž Kendwa sa nachádza kúsok od Nungwi. Pobrežie medzi nimi je ideálne miesto na prechádzky a zbieranie vyplavených mušlí.

Matemwe

Turistické miesto nachádzajúce sa na severovýchod ostrova. Tak ako letoviská Nungwi a Kendwa, aj Matemwe má nádhrenú čisto piesočnatú pláž s azúrovými vodami oceánu. Perfektná poloha tohto letoviska, oproti ostrovu Mnemba, zaručuje tie najlepšie vodné aktivity. Ostrov je presláveným najlepším miestom na potápanie a šnorlchlovanie v Afrike. V tomto letovisku je taktiež slabý vplyv prílivu a odlivu, preto sa okúpete počas celého dňa. 

Mena:TSH - tanzánsky šiling
Časový posun:+1h
Elektrický prúd:Napätie v elektrickej sieti je 220 V. Adaptér je potrebný.
Vakcinácia:Nie je potrebná.
Štátne zriadenie:Prezidentská republika
Jazyky:Svahilčina, angličtina, arabština
Hlavné mesto:Zanzibar

Letoviská Zanzibar

2
Cestovateľský magazín

S idem.sk spoznávate svet naživo aj online. V našom magazíne pre vás pravidelne publikujeme inšpirácie na nové destinácie a užitočné cestovateľské tipy.

Nové
Koh Samui: 3. Najväčší ostrov v Thajsku
Koh Samui: 3. Najväčší ostrov v Thajsku

Nádherne čisté tyrkysové more, pokojné nepreplnené pláže s bielym pieskom, sýtozelené palmy siahajúce až nad morskú hladinu, fascinujúca kokosová džungľa, usmiati a priateľskí ľudia, neskutočne chutné a ešte aj lacné jedlo na každom kroku a kedykoľvek ste hladní, ako aj pocit bezpečia, keď sa v noci prechádzate sami po pláži alebo nočnými ulicami.

pred 9 mesiacov 1822 videní | 3 minúty čítania
5 zaujímavostí v Dubaji, ktoré vám vyrazia dych
5 zaujímavostí v Dubaji, ktoré vám vyrazia dych
pred 9 mesiacov 2704 videní | 4 minúty čítania
Santorini nezvláda nápor turistov. Ostrov pripravuje rázne opatrenia
Santorini nezvláda nápor turistov. Ostrov pripravuje rázne opatrenia
pred 10 mesiacov 8153 videní | 4 minúty čítania
Dovolenka vo Vietname: Ktoré miesta navštíviť a čo ochutnať?
Dovolenka vo Vietname: Ktoré miesta navštíviť a čo ochutnať?
pred 10 mesiacov 7595 videní | 10 minúty čítania
Navštíviť Seychely, Maldivy či Maurícius?
Navštíviť Seychely, Maldivy či Maurícius?
pred 10 mesiacov 1948 videní | 5 minúty čítania