Všeobecný popis hotela VOI Kiwengwa Resort:

 

 • O hoteli
  Hotel VOI Kiwengwa, charakteristický svojim africkým štýlom, sa nachádza priamo na pobreží východného Zanzibaru, v blízkosti dediny Kiwengwa. Svojou 4-hviezdičkovou kvalitou a prívetivým prostredím poskytuje hosťom pohodlný a nezabudnuteľný pobyt. Hotel VOI Kiwengwa poskytuje ideálne podmienky pre relaxačnú dovolenku pri mori s možnosťou objavovania bohatých kultúrnych a prírodných krás Zanzibaru.
   
 • Poloha
  Tento hotel je situovaný priamo na nádhernom piesočnatom pobreží, ktoré sa tiahne na viac ako 5 kilometroch. Centrum známeho mesta Stone Town, plného historických pamiatok, je vzdialené približne 38 km. Medzinárodné letisko Zanzibar je vzdialené asi 45 km.
   
 • Ubytovanie
  Hotel disponuje 200 izbami, ktoré sú umiestnené v dvojpodlažných vilkách a sú zariadené v atraktívnom africkom štýle. Každá izba je vybavená klimatizáciou, sušičom vlasov, minichladničkou (s denným dopĺňaním vody) a disponuje vlastným balkónom alebo terasou. Ponúkajú sa rôzne typy izieb, vrátane Classic a Comfort izieb, s možnosťou prístelky.
   
 • Zariadenie hotela
  Hotel ponúka širokú škálu vybavenia vrátane vstupnej haly s recepciou, reštaurácie, barov, kaviarne, trezorov (zadarmo pri recepcii), čistiareň, butik, malú knižnicu a bazén s terasou na slnenie vrátane ležadiel a slnečníkov. K dispozícii je aj WiFi v spoločných priestoroch zadarmo.
   
 • Možnosti stravovania
  Hostia si môžu vychutnať all inclusive službu, ktorá zahŕňa bufetové raňajky, obedy a večere, ako aj vybrané alkoholické a nealkoholické nápoje miestnej výroby. Ponúkaný je aj ľahký snack počas dňa.
   
 • Pláž
  Hotel sa môže pochváliť priamym prístupom k piesočnatej pláži, kde sú pre hostí k dispozícii ležadlá a slnečníky zadarmo. Na pláži sa nachádza aj bar, čo umožňuje pohodlné osvieženie priamo pri mori.
   
 • Okolie
  Hotel je obklopený nádhernou záhradou, ktorá sa postupne zvažuje k moru. V blízkosti sa nachádzajú rôzne možnosti pre výlety a objavovanie miestnych atrakcií, vrátane ponuky potápania a iných vodných športov.
   
 • Vzdialenosti od
  Pláže: 0 m
  Letiska: 45 km
  Centra mesta Stone Town: 38 km
   
Lokalita

Zanzibar

Zanzibar

Autonómny štát Zanzibar na východnom pobreží Afriky tvorí štát Tanzánia spolu s pevninskou Tanganikou. Zanzibar preslávili biele dlhé piesočnaté pláže s azúrovou vodou Indického oceánu. Miesto dokonalé pre relax, odpočinok, potápanie a šnorchlovanie. Táto krajina ponúka neskutočné more zážitkov.  Pokiaľ chcete navštíviť starobylé mesto v ktorom sa zastavil čas, odporúčame mesto Stone Town. Mesto je zapísané v kultúrnom dedičstve Unesco a dýcha z neho smutná história. Ponúka veľké množstvo pamiatok ako Dom divov, dom Dr. Livingstona, Palace museum, ale aj mestské kľukaté uličky rušného trhu, množstvo mešít, katedrál. Zanzibar ponúka aj kopec fakultatívnych výletov, kde za zmienku stojí spomenúť pôvodné dažďové pralesy, jedny z posledných na území Afriky.

Nungwi a Kendwa

Sú pasované za turistické centrum severného Zanzibaru. Pýšia sa veľmi peknými pieskovými plážami. Ponúkajú tiež bohaté nočné vyžitie s perfektnými reštauráciami. Obľúbené sú tu nočné pozorovania mesiaca a jeho odrazu na hladine mora. Najkrajšia pláž Nungwi sa nachádza na severe ostrova. Kúpanie v mori sa dá vychutnať počas celého dňa, pretože tomto mieste nie je silný príliv a odliv. Táto pláž je je zasadená do miestnej dedinky kde sa nachádzajú hotely, bary, a reštaurácie. Pláž Kendwa sa nachádza kúsok od Nungwi. Pobrežie medzi nimi je ideálne miesto na prechádzky a zbieranie vyplavených mušlí.

Matemwe

Turistické miesto nachádzajúce sa na severovýchod ostrova. Tak ako letoviská Nungwi a Kendwa, aj Matemwe má nádhrenú čisto piesočnatú pláž s azúrovými vodami oceánu. Perfektná poloha tohto letoviska, oproti ostrovu Mnemba, zaručuje tie najlepšie vodné aktivity. Ostrov je presláveným najlepším miestom na potápanie a šnorlchlovanie v Afrike. V tomto letovisku je taktiež slabý vplyv prílivu a odlivu, preto sa okúpete počas celého dňa. 

Mena:TSH - tanzánsky šiling
Časový posun:+1h
Elektrický prúd:Napätie v elektrickej sieti je 220 V. Adaptér je potrebný.
Vakcinácia:Nie je potrebná.
Štátne zriadenie:Prezidentská republika
Jazyky:Svahilčina, angličtina, arabština
Hlavné mesto:Zanzibar

Letoviská Zanzibar

2
Cestovateľský magazín

S idem.sk spoznávate svet naživo aj online. V našom magazíne pre vás pravidelne publikujeme inšpirácie na nové destinácie a užitočné cestovateľské tipy.

Nové
Koh Samui: 3. Najväčší ostrov v Thajsku
Koh Samui: 3. Najväčší ostrov v Thajsku

Nádherne čisté tyrkysové more, pokojné nepreplnené pláže s bielym pieskom, sýtozelené palmy siahajúce až nad morskú hladinu, fascinujúca kokosová džungľa, usmiati a priateľskí ľudia, neskutočne chutné a ešte aj lacné jedlo na každom kroku a kedykoľvek ste hladní, ako aj pocit bezpečia, keď sa v noci prechádzate sami po pláži alebo nočnými ulicami.

pred 9 mesiacov 1765 videní | 3 minúty čítania
5 zaujímavostí v Dubaji, ktoré vám vyrazia dych
5 zaujímavostí v Dubaji, ktoré vám vyrazia dych
pred 9 mesiacov 2645 videní | 4 minúty čítania
Santorini nezvláda nápor turistov. Ostrov pripravuje rázne opatrenia
Santorini nezvláda nápor turistov. Ostrov pripravuje rázne opatrenia
pred 9 mesiacov 8103 videní | 4 minúty čítania
Dovolenka vo Vietname: Ktoré miesta navštíviť a čo ochutnať?
Dovolenka vo Vietname: Ktoré miesta navštíviť a čo ochutnať?
pred 10 mesiacov 7544 videní | 10 minúty čítania
Navštíviť Seychely, Maldivy či Maurícius?
Navštíviť Seychely, Maldivy či Maurícius?
pred 10 mesiacov 1878 videní | 5 minúty čítania