Všeobecný popis hotela Paloma Pasha:

 

 • O hoteli
  Hotel Paloma Pasha, umiestnený v malebnom prostredí oblasti Özdere, sa pýši svojou jedinečnou polohou pri krásnej piesočnatej pláži, obklopený bujnou zeleňou. Tento pôsobivý rezort ponúka hosťom nezabudnuteľný zážitok s ultra all inclusive konceptom. S ponukou rôznych á la carte reštaurácií, bohatým animačným programom a širokou škálou aktivít pre deti aj dospelých je hotel Paloma Pasha ideálnym miestom pre všetky vekové kategórie, vrátane náročnejších klientov.
   
 • Poloha
  Nachádza sa priamo pri idylickej piesočnatej pláži v Özdere a je vzdialený približne 55 km od letiska v Izmire a len 1,5 km od centra mesta Özdere. Táto výnimočná poloha umožňuje hosťom ľahký prístup k pláži a zároveň ponúka pokojné a relaxačné prostredie uprostred prírody.
   
 • Ubytovanie
  Hotel disponuje 268 izbami, ktoré sú navrhnuté tak, aby splynuli s okolitou prírodou a poskytovali hosťom maximálny komfort. Všetky izby majú klimatizáciu, TV/sat., kúpeľňu s WC a sušičom vlasov, minibar zadarmo, set na prípravu kávy a čaju, trezor zadarmo a balkón alebo terasu. K dispozícii sú izby s výhľadom do záhrady, na more alebo na bazén, vrátane špeciálnych swim-up izieb s priamym prístupom do bazéna a priestrannejších suít.
   
 • Zariadenie hotela
  V hoteli hostia nájdu vstupnú halu s recepciou, hlavnú reštauráciu, tri á la carte reštaurácie, šesť barov, diskotéku, viaceré bazény vrátane bazéna so šmykľavkami a detského bazéna, vnútorný bazén, SPA centrum, fitness, tenisové kurty a ďalšie. Wi-Fi sieť je dostupná zadarmo po celom areáli hotela.
   
 • Možnosti stravovania
  Hotel Paloma Pasha ponúka ultra all inclusive službu, zahŕňajúcu bufetové raňajky, obedy, večere, neskoré raňajky, ľahké občerstvenie počas dňa, polnočné snacky a neobmedzené množstvo nealkoholických a alkoholických nápojov, vrátane vybraných importovaných nápojov. 
   
 • Pláž
  Hotel sa pýši priamym prístupom k súkromnej piesočnatej pláži s dreveným mólo. Pre hostí sú pripravené ležadlá, slnečníky a osušky zadarmo, čo zaručuje pohodlné a bezstarostné vychutnávanie slnečných lúčov.
   
 • Okolie
  Okolie hotela ponúka nádhernú prírodnú scenériu a je vzdialené len krátku prechádzku od centra mesta Özdere, kde sa nachádzajú rôzne obchody a zábavné možnosti. Hotel je tiež skvelým východiskovým bodom pre výlety do okolia.
   
 • Vzdialenosti od
  Pláže: pri pláži
  Letiska: 50 km (Izmir)
  Centra mesta Özdere: 1 km
  Nákupných možností: v hoteli      
Lokalita

Turecko

Turecko

Turecko sa rozprestiera na polostrove Malá Ázia a malá časť, približne 3% celkovej rozlohy, v juhovýchodnej Európe. Krajina zohrala dôležitú úlohu dávno v minulosti. Bol to obchodný uzol medzi Európou a Áziou. Dochádzalo prelínaniu náboženských a kultúrnych stretov kresťanov a islamistov.  Turecko je charakteristické svojím pieskovými plážami s azúrovým morom, ale taktiež pohoria obrastené bujarou zelenou vegetáciou. Turecko je vyhľadávane pre bohaté all inclusive rezorty. Krajina ponúka aj bohatú históriu, kultúrne pamiatky, ale aj neskutočné vodné vyžitie tak ako pre dospelých, tak aj pre deti. Medzi najznámejšej letoviská Turecka z Tureckej riviéry patria Alanya, Belek, Lara, Side, Kemer, z Egejskej riviéry Izmir, Bodrum a Kusadasi.

Alanya

Alanya sa preslávila pieskovou plážou s názvom Kleopatra Beach. Charakteristickou pamiatkou z histórie je hradná pevnosť, týčiaca sa na skalnatom brale nad morom. Z vrchu tejto pevností sa naskytá nádherný výhľad na celý prístav, mesto a pláž. Pevnosť ponúka svojím návštevníkom množstvo cenných pamiatok z rímskych, byzantských osmanský čias. Samotné centrum mesta je živé s veľkým množstvom nákupných, reštauračných príležitostí. 

Side

Inak prezívané letovisko  “staroveká pirátska Pamphylia” sa rozprestiera na polostrove v južnej časti Turecka. Názov Side je v preklade granátové jablko - symbol bohatstva a úrodnosti. Toto letovisko je veľmi bohaté na na pamiatky z doby antiky. Najznámejšie azda možno spomenúť zvyšky chrámov patriace bohom Apollónovi a bohyni Athéne. Dodnes je symbol Side Apollonov chrám.

Belek

Patrí medzi mladé, nové letoviská. Pobrežie tvoria široké pláže s bielym pieskom. Letovisko ponúka široké vyžitie vodných športov. Toto letovisko je pasované za najluxusnejšie na Tureckej riviére. Nachádzajú sa tu rezorty na vysokej úrovni zasadené do borovicových lesíkov, píniovo palmových hájikov.. Letovisko Belek obopína pohorie Taurus.

Kemer

Vyhľadávané letovisko s krátkou dobou transferu od letiska. Pláže sú skôr kamienkové, zato voda je tu azúrová. Letovisko oku lahodiace každému návštevníkovi vďaka nádhernej prírodnej scenérií. Centrum letoviska je udržiavané a posiate nákupnými možnosťami či reštauračnými zariadeniami.

Lara

Letovisko vyhľadávane kvôli veľmi luxusnými rezortom, nádhernej širokej piesočnatej pláže s azúrovou vodou.  Vyberte sa na pláž, kde Vás počká veľmi jemný piesok s príjemným kúpaním a relaxovaním. Lara je záruka kvalitných služieb s pestrými možnosťami dovolenky. Najlepšie hodnotené rezorty ponúkajú exkluzívne služby all inclusive. V tomto letovisku sa nebudete nudiť ani po zotmení. Plážová promenáda ožíva vo večerných hodinách, kde sa núkajú nákupné možnosti s reštauráciami. Lara si získala svojich návštevníkov aj vďaka blízkosti letiska.

Bodrum

Letovisko rozprestierajúce sa medzi Tureckou a Egejskou riviérou. Pasované za najživšie letovisko Turecka vďaka rušnému nočnému životu. Ponúka zachovanú tureckú kultúru kombinovanou s úžasným všesmerovým servisom. Nachádza sa tu ikonický a kúzelný prístav. Letovisko je preslávené plážami s azúrovou vodou.

Izmir

Moderné, rušné a veľmi rýchlo rastúce mesto rozprestierajúce sa na území Malej Ázie. V minulosti zohralo veľmi dôležitú úlohu a bolo poznačené nadvládami rôznych civilizácií. Toto letovisko si vyslúžilo aj prezývku Egejskej perly. Návštevníkov očarí dlhou tiahnucou zátokou pozdĺž celého mesta, posiatou jácht a plachetníc.  Pláže ktoré ponúka toto letovisko majú odlišný charakter od pláži Tureckej riviéry. Piesok je premiešaný viac s kamienkami, zato voda je čistejšia.

Mena:YTL - Turecká líra
Časový posun:+1h
Elektrický prúd:Napätie v elektrickej sieti je 220 V. Adaptér nie je potrebný.
Vakcinácia:Nie je potrebná.
Štátne zriadenie:Parlamentná republika
Jazyky:Turečtina
Hlavné mesto:Ankara 

Letoviská Turecko

8
Cestovateľský magazín

S idem.sk spoznávate svet naživo aj online. V našom magazíne pre vás pravidelne publikujeme inšpirácie na nové destinácie a užitočné cestovateľské tipy.

Nové
Koh Samui: 3. Najväčší ostrov v Thajsku
Koh Samui: 3. Najväčší ostrov v Thajsku

Nádherne čisté tyrkysové more, pokojné nepreplnené pláže s bielym pieskom, sýtozelené palmy siahajúce až nad morskú hladinu, fascinujúca kokosová džungľa, usmiati a priateľskí ľudia, neskutočne chutné a ešte aj lacné jedlo na každom kroku a kedykoľvek ste hladní, ako aj pocit bezpečia, keď sa v noci prechádzate sami po pláži alebo nočnými ulicami.

pred 8 mesiacov 1597 videní | 3 minúty čítania
5 zaujímavostí v Dubaji, ktoré vám vyrazia dych
5 zaujímavostí v Dubaji, ktoré vám vyrazia dych
pred 8 mesiacov 2475 videní | 4 minúty čítania
Santorini nezvláda nápor turistov. Ostrov pripravuje rázne opatrenia
Santorini nezvláda nápor turistov. Ostrov pripravuje rázne opatrenia
pred 8 mesiacov 7946 videní | 4 minúty čítania
Dovolenka vo Vietname: Ktoré miesta navštíviť a čo ochutnať?
Dovolenka vo Vietname: Ktoré miesta navštíviť a čo ochutnať?
pred 9 mesiacov 7361 videní | 10 minúty čítania
Navštíviť Seychely, Maldivy či Maurícius?
Navštíviť Seychely, Maldivy či Maurícius?
pred 9 mesiacov 1712 videní | 5 minúty čítania