Všeobecný popis hotela Le Bleu:  

 

 • O hoteli
  Hotel Le Bleu, posadený na útese nad morom, ponúka nádherné výhľady na západ slnka a jedinečnú kombináciu luxusu, pohodlia a rozmanitých aktivít. Tento vzdušný hotel sa skladá z hlavnej budovy a priľahlých blokov, pričom je ideálnym miestom pre nezabudnuteľný zážitok z dovolenky. Vďaka širokej ponuke denných aktivít a športového vyžitia je vhodný pre rodiny s deťmi aj páry hľadajúce romantiku a zábavu.
   
 • Poloha
  Hotel Le Bleu sa nachádza priamo pri pláži a je vzdialený len 3 km od centra letoviska Kusadasi, známeho svojim čulým nočným životom a nákupnými možnosťami. Zastávka minibusu v blízkosti hotela poskytuje ľahký prístup do centra. Okrem toho hotel leží neďaleko historického mesta Efez (26 km) a aquaparku Adaland (11 km), čo ho robí ideálnym miestom pre objavovanie okolitých atrakcií.
   
 • Ubytovanie
  Hotel ponúka komfortné a elegantne zariadené dvojlôžkové izby s možnosťou prísteliek, ktoré sú vybavené individuálne ovládateľnou klimatizáciou, televízorom, telefónom, Wi-Fi (zadarmo), minibarom (naplneným vodou), vlastným sociálnym zariadením a balkónom. Niektoré izby majú výhľad na more.
   
 • Zariadenie hotela
  Le Bleu poskytuje široké spektrum služieb vrátane vstupnej haly s recepciou, hlavnej reštaurácie, dvoch à la carte reštaurácií (talianska a stredný východ), dvoch barov, diskotéky, SPA centra, obchodov, dvoch bazénov a detských bazénov so šmykľavkami. Pre hostí je k dispozícii aj Wi-Fi pripojenie zadarmo.
   
 • Možnosti stravovania
  Hotel Le Bleu ponúka režim Ultra All inclusive, ktorý zahŕňa raňajky, neskoré raňajky, obedy a večere formou bufetu, ľahké občerstvenie počas dňa, polnočné občerstvenie a neobmedzené množstvo nealkoholických, miestnych alkoholických a vybraných importovaných nápojov.
   
 • Pláž
  Hotel sa nachádza pri piesočnatej pláži s drobnými kamienkami a upraveným plážovým mólom. Hostia majú k dispozícii ležadlá, slnečníky a plážové osušky zadarmo. Pre milovníkov vodných športov sú na pláži dostupné aktivity za poplatok.
   
 • Okolie
  Hotel je obklopený atrakciami, ako je historické mesto Efez a aquapark Adaland. Návštevníci môžu využiť blízkosť k centru Kusadasi pre nákupy, prechádzky a objavovanie nočného života.
   
 • Vzdialenosti od
  Pláže: pri pláži
  Letiska: 70 km (Izmir)
  Centra: 3 km (Kusadasi)
  Nákupných možností: 500 m
  Historického mesta Efez: 26 km
  Aquaparku Adaland: 11 km    
Lokalita

Turecko

Turecko

Turecko sa rozprestiera na polostrove Malá Ázia a malá časť, približne 3% celkovej rozlohy, v juhovýchodnej Európe. Krajina zohrala dôležitú úlohu dávno v minulosti. Bol to obchodný uzol medzi Európou a Áziou. Dochádzalo prelínaniu náboženských a kultúrnych stretov kresťanov a islamistov.  Turecko je charakteristické svojím pieskovými plážami s azúrovým morom, ale taktiež pohoria obrastené bujarou zelenou vegetáciou. Turecko je vyhľadávane pre bohaté all inclusive rezorty. Krajina ponúka aj bohatú históriu, kultúrne pamiatky, ale aj neskutočné vodné vyžitie tak ako pre dospelých, tak aj pre deti. Medzi najznámejšej letoviská Turecka z Tureckej riviéry patria Alanya, Belek, Lara, Side, Kemer, z Egejskej riviéry Izmir, Bodrum a Kusadasi.

Alanya

Alanya sa preslávila pieskovou plážou s názvom Kleopatra Beach. Charakteristickou pamiatkou z histórie je hradná pevnosť, týčiaca sa na skalnatom brale nad morom. Z vrchu tejto pevností sa naskytá nádherný výhľad na celý prístav, mesto a pláž. Pevnosť ponúka svojím návštevníkom množstvo cenných pamiatok z rímskych, byzantských osmanský čias. Samotné centrum mesta je živé s veľkým množstvom nákupných, reštauračných príležitostí. 

Side

Inak prezívané letovisko  “staroveká pirátska Pamphylia” sa rozprestiera na polostrove v južnej časti Turecka. Názov Side je v preklade granátové jablko - symbol bohatstva a úrodnosti. Toto letovisko je veľmi bohaté na na pamiatky z doby antiky. Najznámejšie azda možno spomenúť zvyšky chrámov patriace bohom Apollónovi a bohyni Athéne. Dodnes je symbol Side Apollonov chrám.

Belek

Patrí medzi mladé, nové letoviská. Pobrežie tvoria široké pláže s bielym pieskom. Letovisko ponúka široké vyžitie vodných športov. Toto letovisko je pasované za najluxusnejšie na Tureckej riviére. Nachádzajú sa tu rezorty na vysokej úrovni zasadené do borovicových lesíkov, píniovo palmových hájikov.. Letovisko Belek obopína pohorie Taurus.

Kemer

Vyhľadávané letovisko s krátkou dobou transferu od letiska. Pláže sú skôr kamienkové, zato voda je tu azúrová. Letovisko oku lahodiace každému návštevníkovi vďaka nádhernej prírodnej scenérií. Centrum letoviska je udržiavané a posiate nákupnými možnosťami či reštauračnými zariadeniami.

Lara

Letovisko vyhľadávane kvôli veľmi luxusnými rezortom, nádhernej širokej piesočnatej pláže s azúrovou vodou.  Vyberte sa na pláž, kde Vás počká veľmi jemný piesok s príjemným kúpaním a relaxovaním. Lara je záruka kvalitných služieb s pestrými možnosťami dovolenky. Najlepšie hodnotené rezorty ponúkajú exkluzívne služby all inclusive. V tomto letovisku sa nebudete nudiť ani po zotmení. Plážová promenáda ožíva vo večerných hodinách, kde sa núkajú nákupné možnosti s reštauráciami. Lara si získala svojich návštevníkov aj vďaka blízkosti letiska.

Bodrum

Letovisko rozprestierajúce sa medzi Tureckou a Egejskou riviérou. Pasované za najživšie letovisko Turecka vďaka rušnému nočnému životu. Ponúka zachovanú tureckú kultúru kombinovanou s úžasným všesmerovým servisom. Nachádza sa tu ikonický a kúzelný prístav. Letovisko je preslávené plážami s azúrovou vodou.

Izmir

Moderné, rušné a veľmi rýchlo rastúce mesto rozprestierajúce sa na území Malej Ázie. V minulosti zohralo veľmi dôležitú úlohu a bolo poznačené nadvládami rôznych civilizácií. Toto letovisko si vyslúžilo aj prezývku Egejskej perly. Návštevníkov očarí dlhou tiahnucou zátokou pozdĺž celého mesta, posiatou jácht a plachetníc.  Pláže ktoré ponúka toto letovisko majú odlišný charakter od pláži Tureckej riviéry. Piesok je premiešaný viac s kamienkami, zato voda je čistejšia.

Mena:YTL - Turecká líra
Časový posun:+1h
Elektrický prúd:Napätie v elektrickej sieti je 220 V. Adaptér nie je potrebný.
Vakcinácia:Nie je potrebná.
Štátne zriadenie:Parlamentná republika
Jazyky:Turečtina
Hlavné mesto:Ankara 

Letoviská Turecko

8
Cestovateľský magazín

S idem.sk spoznávate svet naživo aj online. V našom magazíne pre vás pravidelne publikujeme inšpirácie na nové destinácie a užitočné cestovateľské tipy.

Nové
Koh Samui: 3. Najväčší ostrov v Thajsku
Koh Samui: 3. Najväčší ostrov v Thajsku

Nádherne čisté tyrkysové more, pokojné nepreplnené pláže s bielym pieskom, sýtozelené palmy siahajúce až nad morskú hladinu, fascinujúca kokosová džungľa, usmiati a priateľskí ľudia, neskutočne chutné a ešte aj lacné jedlo na každom kroku a kedykoľvek ste hladní, ako aj pocit bezpečia, keď sa v noci prechádzate sami po pláži alebo nočnými ulicami.

pred 9 mesiacov 1822 videní | 3 minúty čítania
5 zaujímavostí v Dubaji, ktoré vám vyrazia dych
5 zaujímavostí v Dubaji, ktoré vám vyrazia dych
pred 9 mesiacov 2704 videní | 4 minúty čítania
Santorini nezvláda nápor turistov. Ostrov pripravuje rázne opatrenia
Santorini nezvláda nápor turistov. Ostrov pripravuje rázne opatrenia
pred 10 mesiacov 8153 videní | 4 minúty čítania
Dovolenka vo Vietname: Ktoré miesta navštíviť a čo ochutnať?
Dovolenka vo Vietname: Ktoré miesta navštíviť a čo ochutnať?
pred 10 mesiacov 7595 videní | 10 minúty čítania
Navštíviť Seychely, Maldivy či Maurícius?
Navštíviť Seychely, Maldivy či Maurícius?
pred 10 mesiacov 1948 videní | 5 minúty čítania