Všeobecný popis hotela EPHESIA HOLIDAY BEACH CLUB:

 

 • O hoteli
  Ephesia Holiday Beach Club je štvorhviezdičkový hotel, ktorý svojim hosťom ponúka luxusné ubytovanie a prvotriedne služby. Hotel je navrhnutý tak, aby poskytoval pohodlie a relaxáciu pre všetky vekové skupiny, a je ideálnym miestom pre rodinnú dovolenku, ako aj pre páry hľadajúce romantiku a kľud.
   
 • Poloha
  Hotel sa nachádza v malebnej oblasti Kusadasi, hneď vedľa jednej z najkrajších pláží v regióne. Svojou polohou poskytuje ideálny mix plážovej zábavy a kultúrnych zážitkov. Nákupné možnosti sú vzdialené len 200 metrov a centrum mesta plné reštaurácií, barov a obchodov je vzdialené 7 km. Hotel je tiež blízko k historickým pamiatkam ako Artemidin chrám v Efese, ktorý je vzdialený 25 km, a Grand Bazár, ktorý je vzdialený 8 km.
   
 • Ubytovanie
  Hotel disponuje 430 izbami, ktoré sú štýlovo zariadené a vybavené všetkým potrebným pre komfortný pobyt. Každá izba má kúpeľňu s WC, sušič vlasov, telefón, klimatizáciu, trezor, televízor so satelitným príjmom, minibar a set na prípravu čaju a kávy. Navyše, sú k dispozícii rôzne typy izieb, vrátane tých s výhľadom na more, s priamym vstupom do bazéna alebo rodinné izby s posuvnými dverami pre väčšie skupiny alebo rodiny.
   
 • Zariadenie hotela
  Ephesia Holiday Beach Club ponúka širokú škálu zariadení, vrátane 4 vonkajších bazénov s bezplatnými osuškami, ležadlami a slnečníkmi, SPA centra, fitness, minigolfu a plážového volejbalu. Pre deti sú pripravené špeciálne detské bazény, miniklub a zábavný park. Hotel tiež ponúka bezplatné WiFi pripojenie v areáli hotela a množstvo barov a reštaurácií, vrátane plážového baru.
   
 • Možnosti stravovania
  Hotel poskytuje službu All Inclusive, čo zahŕňa raňajky, neskoré raňajky, obed a večeru formou bufetu, ako aj rôzne ľahké občerstvenie a nápoje počas dňa. Súčasťou ponuky sú tiež turecké placky, palacinky, zmrzlina a výber čaju a kávy. Pre tých, ktorí hľadajú niečo špeciálne, sú k dispozícii tri a la carte reštaurácie s čínskou, talianskou a tureckou kuchyňou.
   
 • Pláž
  Hotel sa môže pochváliť priamym prístupom k piesočnato-kamienkovej pláži, kde sú pre návštevníkov zadarmo k dispozícii ležadlá, slnečníky a osušky. Navyše je na pláži plážový bar, kde si hostia môžu vychutnať osviežujúce nápoje a snacky.
   
 • Okolie
  Okolie hotela je ideálne pre tých, ktorí chcú preskúmať miestnu kultúru a históriu. Blízko sa nachádza viacero historických a kultúrnych atrakcií, vrátane chrámu Artemidy v Efese a Grand Bazáru. Tiež môžu návštevníci využiť blízkosť centra mesta Kusadasi, kde nájdu množstvo reštaurácií, barov a obchodov.
   
 • Vzdialenosti od
  Pláže: 0 m
  Nákupných možností: 200 m
  Centra mesta: 7 km
  Letiska Izmir: 75 km
  Artemidinho chrámu v Efese: 25 km
  Grand Bazára: 8 km     
Lokalita

Turecko

Turecko

Turecko sa rozprestiera na polostrove Malá Ázia a malá časť, približne 3% celkovej rozlohy, v juhovýchodnej Európe. Krajina zohrala dôležitú úlohu dávno v minulosti. Bol to obchodný uzol medzi Európou a Áziou. Dochádzalo prelínaniu náboženských a kultúrnych stretov kresťanov a islamistov.  Turecko je charakteristické svojím pieskovými plážami s azúrovým morom, ale taktiež pohoria obrastené bujarou zelenou vegetáciou. Turecko je vyhľadávane pre bohaté all inclusive rezorty. Krajina ponúka aj bohatú históriu, kultúrne pamiatky, ale aj neskutočné vodné vyžitie tak ako pre dospelých, tak aj pre deti. Medzi najznámejšej letoviská Turecka z Tureckej riviéry patria Alanya, Belek, Lara, Side, Kemer, z Egejskej riviéry Izmir, Bodrum a Kusadasi.

Alanya

Alanya sa preslávila pieskovou plážou s názvom Kleopatra Beach. Charakteristickou pamiatkou z histórie je hradná pevnosť, týčiaca sa na skalnatom brale nad morom. Z vrchu tejto pevností sa naskytá nádherný výhľad na celý prístav, mesto a pláž. Pevnosť ponúka svojím návštevníkom množstvo cenných pamiatok z rímskych, byzantských osmanský čias. Samotné centrum mesta je živé s veľkým množstvom nákupných, reštauračných príležitostí. 

Side

Inak prezívané letovisko  “staroveká pirátska Pamphylia” sa rozprestiera na polostrove v južnej časti Turecka. Názov Side je v preklade granátové jablko - symbol bohatstva a úrodnosti. Toto letovisko je veľmi bohaté na na pamiatky z doby antiky. Najznámejšie azda možno spomenúť zvyšky chrámov patriace bohom Apollónovi a bohyni Athéne. Dodnes je symbol Side Apollonov chrám.

Belek

Patrí medzi mladé, nové letoviská. Pobrežie tvoria široké pláže s bielym pieskom. Letovisko ponúka široké vyžitie vodných športov. Toto letovisko je pasované za najluxusnejšie na Tureckej riviére. Nachádzajú sa tu rezorty na vysokej úrovni zasadené do borovicových lesíkov, píniovo palmových hájikov.. Letovisko Belek obopína pohorie Taurus.

Kemer

Vyhľadávané letovisko s krátkou dobou transferu od letiska. Pláže sú skôr kamienkové, zato voda je tu azúrová. Letovisko oku lahodiace každému návštevníkovi vďaka nádhernej prírodnej scenérií. Centrum letoviska je udržiavané a posiate nákupnými možnosťami či reštauračnými zariadeniami.

Lara

Letovisko vyhľadávane kvôli veľmi luxusnými rezortom, nádhernej širokej piesočnatej pláže s azúrovou vodou.  Vyberte sa na pláž, kde Vás počká veľmi jemný piesok s príjemným kúpaním a relaxovaním. Lara je záruka kvalitných služieb s pestrými možnosťami dovolenky. Najlepšie hodnotené rezorty ponúkajú exkluzívne služby all inclusive. V tomto letovisku sa nebudete nudiť ani po zotmení. Plážová promenáda ožíva vo večerných hodinách, kde sa núkajú nákupné možnosti s reštauráciami. Lara si získala svojich návštevníkov aj vďaka blízkosti letiska.

Bodrum

Letovisko rozprestierajúce sa medzi Tureckou a Egejskou riviérou. Pasované za najživšie letovisko Turecka vďaka rušnému nočnému životu. Ponúka zachovanú tureckú kultúru kombinovanou s úžasným všesmerovým servisom. Nachádza sa tu ikonický a kúzelný prístav. Letovisko je preslávené plážami s azúrovou vodou.

Izmir

Moderné, rušné a veľmi rýchlo rastúce mesto rozprestierajúce sa na území Malej Ázie. V minulosti zohralo veľmi dôležitú úlohu a bolo poznačené nadvládami rôznych civilizácií. Toto letovisko si vyslúžilo aj prezývku Egejskej perly. Návštevníkov očarí dlhou tiahnucou zátokou pozdĺž celého mesta, posiatou jácht a plachetníc.  Pláže ktoré ponúka toto letovisko majú odlišný charakter od pláži Tureckej riviéry. Piesok je premiešaný viac s kamienkami, zato voda je čistejšia.

Mena:YTL - Turecká líra
Časový posun:+1h
Elektrický prúd:Napätie v elektrickej sieti je 220 V. Adaptér nie je potrebný.
Vakcinácia:Nie je potrebná.
Štátne zriadenie:Parlamentná republika
Jazyky:Turečtina
Hlavné mesto:Ankara 

Letoviská Turecko

8
Cestovateľský magazín

S idem.sk spoznávate svet naživo aj online. V našom magazíne pre vás pravidelne publikujeme inšpirácie na nové destinácie a užitočné cestovateľské tipy.

Nové
Koh Samui: 3. Najväčší ostrov v Thajsku
Koh Samui: 3. Najväčší ostrov v Thajsku

Nádherne čisté tyrkysové more, pokojné nepreplnené pláže s bielym pieskom, sýtozelené palmy siahajúce až nad morskú hladinu, fascinujúca kokosová džungľa, usmiati a priateľskí ľudia, neskutočne chutné a ešte aj lacné jedlo na každom kroku a kedykoľvek ste hladní, ako aj pocit bezpečia, keď sa v noci prechádzate sami po pláži alebo nočnými ulicami.

pred 7 mesiacov 1475 videní | 3 minúty čítania
5 zaujímavostí v Dubaji, ktoré vám vyrazia dych
5 zaujímavostí v Dubaji, ktoré vám vyrazia dych
pred 7 mesiacov 2298 videní | 4 minúty čítania
Santorini nezvláda nápor turistov. Ostrov pripravuje rázne opatrenia
Santorini nezvláda nápor turistov. Ostrov pripravuje rázne opatrenia
pred 8 mesiacov 7823 videní | 4 minúty čítania
Dovolenka vo Vietname: Ktoré miesta navštíviť a čo ochutnať?
Dovolenka vo Vietname: Ktoré miesta navštíviť a čo ochutnať?
pred 8 mesiacov 7213 videní | 10 minúty čítania
Navštíviť Seychely, Maldivy či Maurícius?
Navštíviť Seychely, Maldivy či Maurícius?
pred 8 mesiacov 1599 videní | 5 minúty čítania