Všeobecný popis hotela Crystal Flora Beach: 

 

 • O hoteli
  Crystal Comfort Flora Beach je obľúbený prázdninový rezort, ktorý sa pýši svojou rozlohou 53 000 m². Skladá sa z hlavnej budovy a viacerých trojposchodových viliek, umiestnených v rozsiahlej záhrade s bazénmi. Hotel ponúka komfortné ubytovanie a širokú škálu služieb, vrátane SPA centra, konferenčnej miestnosti, diskotéky, obchodov a športových aktivít. Hotel Crystal Comfort Flora Beach poskytuje vynikajúcu polohu, komfortné ubytovanie, širokú škálu služieb a aktivít vhodných pre všetky vekové skupiny, čím je ideálnym miestom pre relaxačnú dovolenku.
   
 • Poloha
  Hotel Crystal Comfort Flora Beach Resort sa nachádza v pokojnom letovisku Beldibi, priamo pri piesočnato-kamienkovej pláži. Centrum mestečka Beldibi je vzdialené 2,5 km, Kemer 14,5 km a Antalya 30 km. V blízkosti sú nákupné možnosti a reštaurácie. Medzinárodné letisko v Antalyi je vzdialené 45 km. Pri hoteli sa nachádza aj autobusová zastávka, zabezpečujúca ľahký prístup do okolitých miest. 
   
 • Ubytovanie
  Hotel ponúka rôzne typy izieb - dvojlôžkové, jednolôžkové, rodinné, s oddelenými spálňami, a izby pre hendikepovaných hostí. Vybavenie izieb zahŕňa kúpeľňu s WC, klimatizáciu, TV, telefón, wifi zadarmo, trezor zadarmo a minibar doplňovaný denne nealko nápojmi. Väčšina izieb má balkón alebo terasu, pričom ich veľkosť sa pohybuje od 19 m² do 40 m².
   
 • Zariadenie hotela
  Hotel ponúka izby umiestnené v bungalovoch, hlavnú reštauráciu, 4 á la carte reštaurácie (talianska, turecká, rybia, barbeque), snack bary, bary, SPA centrum, práčovňu, obchody, požičovňu áut a bicyklov, lekára, kaderníka a ďalšie služby. K dispozícii sú 2 bazény, 2 detské bazény, šmykľavky, terasa na slnenie, ležadlá, slnečníky a osušky zadarmo. Wifi pripojenie je k dispozícii v celom areáli hotela.
   
 • Možnosti stravovania
  Ultra All Inclusive program zahŕňa raňajky, obed a večeru formou bufetu, nočné občerstvenie, popoludňajšie občerstvenie, cukráreň, zmrzlinu, Gözleme (turecké palacinky) a hamburgery. Hostia môžu využiť raz za týždeň večeru v jednej zo 4 á la carte reštaurácií. K dispozícii sú miestne alkoholické a nealkoholické nápoje.
   
 • Pláž
  Hotel sa nachádza priamo pri piesočnatej pláži ocenenej modrou vlajkou. Pre hostí sú k dispozícii ležadlá, slnečníky, osušky zadarmo a pavilóny za poplatok. Na pláži sa nachádza aj bar.
   
 • Okolie
  Hotel je obklopený nákupnými možnosťami, reštauráciami a barmi. V blízkosti sú ďalšie letoviská a mestá, kam je možné sa dostať taxíkom alebo miestnymi minibumi. V okolí je možné navštíviť rôzne turistické atrakcie.
   
 • Vzdialenosti od
  Centra mesta: 7 km
  Pláže: 0 m
  Najbližšieho letiska: 45 km
   

 

 

 

 

    

Lokalita

Turecko

Turecko

Turecko sa rozprestiera na polostrove Malá Ázia a malá časť, približne 3% celkovej rozlohy, v juhovýchodnej Európe. Krajina zohrala dôležitú úlohu dávno v minulosti. Bol to obchodný uzol medzi Európou a Áziou. Dochádzalo prelínaniu náboženských a kultúrnych stretov kresťanov a islamistov.  Turecko je charakteristické svojím pieskovými plážami s azúrovým morom, ale taktiež pohoria obrastené bujarou zelenou vegetáciou. Turecko je vyhľadávane pre bohaté all inclusive rezorty. Krajina ponúka aj bohatú históriu, kultúrne pamiatky, ale aj neskutočné vodné vyžitie tak ako pre dospelých, tak aj pre deti. Medzi najznámejšej letoviská Turecka z Tureckej riviéry patria Alanya, Belek, Lara, Side, Kemer, z Egejskej riviéry Izmir, Bodrum a Kusadasi.

Alanya

Alanya sa preslávila pieskovou plážou s názvom Kleopatra Beach. Charakteristickou pamiatkou z histórie je hradná pevnosť, týčiaca sa na skalnatom brale nad morom. Z vrchu tejto pevností sa naskytá nádherný výhľad na celý prístav, mesto a pláž. Pevnosť ponúka svojím návštevníkom množstvo cenných pamiatok z rímskych, byzantských osmanský čias. Samotné centrum mesta je živé s veľkým množstvom nákupných, reštauračných príležitostí. 

Side

Inak prezívané letovisko  “staroveká pirátska Pamphylia” sa rozprestiera na polostrove v južnej časti Turecka. Názov Side je v preklade granátové jablko - symbol bohatstva a úrodnosti. Toto letovisko je veľmi bohaté na na pamiatky z doby antiky. Najznámejšie azda možno spomenúť zvyšky chrámov patriace bohom Apollónovi a bohyni Athéne. Dodnes je symbol Side Apollonov chrám.

Belek

Patrí medzi mladé, nové letoviská. Pobrežie tvoria široké pláže s bielym pieskom. Letovisko ponúka široké vyžitie vodných športov. Toto letovisko je pasované za najluxusnejšie na Tureckej riviére. Nachádzajú sa tu rezorty na vysokej úrovni zasadené do borovicových lesíkov, píniovo palmových hájikov.. Letovisko Belek obopína pohorie Taurus.

Kemer

Vyhľadávané letovisko s krátkou dobou transferu od letiska. Pláže sú skôr kamienkové, zato voda je tu azúrová. Letovisko oku lahodiace každému návštevníkovi vďaka nádhernej prírodnej scenérií. Centrum letoviska je udržiavané a posiate nákupnými možnosťami či reštauračnými zariadeniami.

Lara

Letovisko vyhľadávane kvôli veľmi luxusnými rezortom, nádhernej širokej piesočnatej pláže s azúrovou vodou.  Vyberte sa na pláž, kde Vás počká veľmi jemný piesok s príjemným kúpaním a relaxovaním. Lara je záruka kvalitných služieb s pestrými možnosťami dovolenky. Najlepšie hodnotené rezorty ponúkajú exkluzívne služby all inclusive. V tomto letovisku sa nebudete nudiť ani po zotmení. Plážová promenáda ožíva vo večerných hodinách, kde sa núkajú nákupné možnosti s reštauráciami. Lara si získala svojich návštevníkov aj vďaka blízkosti letiska.

Bodrum

Letovisko rozprestierajúce sa medzi Tureckou a Egejskou riviérou. Pasované za najživšie letovisko Turecka vďaka rušnému nočnému životu. Ponúka zachovanú tureckú kultúru kombinovanou s úžasným všesmerovým servisom. Nachádza sa tu ikonický a kúzelný prístav. Letovisko je preslávené plážami s azúrovou vodou.

Izmir

Moderné, rušné a veľmi rýchlo rastúce mesto rozprestierajúce sa na území Malej Ázie. V minulosti zohralo veľmi dôležitú úlohu a bolo poznačené nadvládami rôznych civilizácií. Toto letovisko si vyslúžilo aj prezývku Egejskej perly. Návštevníkov očarí dlhou tiahnucou zátokou pozdĺž celého mesta, posiatou jácht a plachetníc.  Pláže ktoré ponúka toto letovisko majú odlišný charakter od pláži Tureckej riviéry. Piesok je premiešaný viac s kamienkami, zato voda je čistejšia.

Mena:YTL - Turecká líra
Časový posun:+1h
Elektrický prúd:Napätie v elektrickej sieti je 220 V. Adaptér nie je potrebný.
Vakcinácia:Nie je potrebná.
Štátne zriadenie:Parlamentná republika
Jazyky:Turečtina
Hlavné mesto:Ankara 

Letoviská Turecko

8
Cestovateľský magazín

S idem.sk spoznávate svet naživo aj online. V našom magazíne pre vás pravidelne publikujeme inšpirácie na nové destinácie a užitočné cestovateľské tipy.

Nové
Koh Samui: 3. Najväčší ostrov v Thajsku
Koh Samui: 3. Najväčší ostrov v Thajsku

Nádherne čisté tyrkysové more, pokojné nepreplnené pláže s bielym pieskom, sýtozelené palmy siahajúce až nad morskú hladinu, fascinujúca kokosová džungľa, usmiati a priateľskí ľudia, neskutočne chutné a ešte aj lacné jedlo na každom kroku a kedykoľvek ste hladní, ako aj pocit bezpečia, keď sa v noci prechádzate sami po pláži alebo nočnými ulicami.

pred 7 mesiacov 1475 videní | 3 minúty čítania
5 zaujímavostí v Dubaji, ktoré vám vyrazia dych
5 zaujímavostí v Dubaji, ktoré vám vyrazia dych
pred 7 mesiacov 2300 videní | 4 minúty čítania
Santorini nezvláda nápor turistov. Ostrov pripravuje rázne opatrenia
Santorini nezvláda nápor turistov. Ostrov pripravuje rázne opatrenia
pred 8 mesiacov 7824 videní | 4 minúty čítania
Dovolenka vo Vietname: Ktoré miesta navštíviť a čo ochutnať?
Dovolenka vo Vietname: Ktoré miesta navštíviť a čo ochutnať?
pred 8 mesiacov 7213 videní | 10 minúty čítania
Navštíviť Seychely, Maldivy či Maurícius?
Navštíviť Seychely, Maldivy či Maurícius?
pred 8 mesiacov 1600 videní | 5 minúty čítania