Všeobecný popis hotela BALMY BEACH RESORT:  

 

 • O hoteli
  Hotel Balmy Beach Resort je luxusný štvorhviezdičkový rezort situovaný v krásnom prostredí. Hotel je určený pre hostí nad 18 rokov a je ideálnym miestom pre tých, ktorí hľadajú pokojné a relaxačné prostredie pre svoju dovolenku.
   
 • Poloha
  Rezort sa nachádza v blízkosti mestečka Kemer, čo umožňuje hosťom preskúmať pôvabné okolie a miestne atrakcie. Okrem toho je hotel výhodne umiestnený len niekoľko krokov od nádhernej pláže Beldibi Plaji, čo poskytuje priamy prístup k pieskovo-kamienkovej pláži.
   
 • Ubytovanie
  Rezort disponuje 148 luxusnými izbami rôznych kategórií. Hostia si môžu vybrať medzi štandardnými izbami s výhľadom na krajinu, more alebo s bočným výhľadom na more, deluxe izbami a deluxe suitami. Špeciálnym lákadlom sú Balmy Garden Swim Up izby a Balmy Signature Swim Up izby, ktoré umožňujú priamy vstup do bazéna. Všetky izby sú komfortne vybavené a poskytujú moderné zariadenie pre pohodlný pobyt.
   
 • Zariadenie hotela
  Hotel Balmy Beach Resorte je vybavený všetkým, čo potrebujete pre dokonalú dovolenku. Okrem toho, že si môžete užiť krásnu pláž, rezort ponúka aj zábavné prvky pre všetkých, ktorí hľadajú vzrušenie. Samozrejmosťou je aj dostupná Wi-Fi sieť pre pohodlné pripojenie na internet.
   
 • Možnosti stravovania
  Hotel Balmy Beach Resort Kemer ponúka luxury ultra all inclusive stravovanie, ktoré zahŕňa raňajky, obedy a večere formou bufetu. Hostia si môžu vychutnať čerstvú pomarančovú šťavu počas raňajok a výber z diétnych menu. Okrem toho je k dispozícii kútik so zdravou stravou, bezlepková strava a popoludňajšie snacky. Hotel tiež poskytuje široký výber alkoholických a nealkoholických nápojov a minibar v izbách, ktorý je denne dopĺňaný. Za príplatok si hostia môžu vychutnať niektoré importované a prémiové alkoholické nápoje, fľaškové nápoje, špeciálne vína a šampanské. Samozrejmosťou je aj izbová služba.
   
 • Pláž
  Pláž sa nachádza priamo pri hoteli a ponúka pieskovo-kamienkový povrch. Hostia môžu využívať slnečníky, ležadlá a plážové osušky zadarmo. Pre tých, ktorí preferujú viac súkromia, sú k dispozícii pavilóny za poplatok. Na pláži je tiež možnosť osviežiť sa v bare priamo na brehu mora, čo pridáva k celkovému pohodliu a relaxácii.
   
 • Okolie
  Okolie hotela je plné prírodných krás a miestnych atrakcií. V blízkosti sa nachádza 5M Migros a Akvárium Antalya, ktoré sú ideálnymi miestami na objavovanie miestnej kultúry a histórie. Hostia môžu využiť aj letisko Antalya, ktoré je vzdialené len 40 km od hotela a poskytuje pohodlný prístup pre cestujúcich.
   
 • Vzdialenosti od
  Pláž: priamo pri hoteli
  Letisko Antalya: 40 km
  5M Migros: 21 km
  Akvárium Antalya: 22 km
Lokalita

Turecko

Turecko

Turecko sa rozprestiera na polostrove Malá Ázia a malá časť, približne 3% celkovej rozlohy, v juhovýchodnej Európe. Krajina zohrala dôležitú úlohu dávno v minulosti. Bol to obchodný uzol medzi Európou a Áziou. Dochádzalo prelínaniu náboženských a kultúrnych stretov kresťanov a islamistov.  Turecko je charakteristické svojím pieskovými plážami s azúrovým morom, ale taktiež pohoria obrastené bujarou zelenou vegetáciou. Turecko je vyhľadávane pre bohaté all inclusive rezorty. Krajina ponúka aj bohatú históriu, kultúrne pamiatky, ale aj neskutočné vodné vyžitie tak ako pre dospelých, tak aj pre deti. Medzi najznámejšej letoviská Turecka z Tureckej riviéry patria Alanya, Belek, Lara, Side, Kemer, z Egejskej riviéry Izmir, Bodrum a Kusadasi.

Alanya

Alanya sa preslávila pieskovou plážou s názvom Kleopatra Beach. Charakteristickou pamiatkou z histórie je hradná pevnosť, týčiaca sa na skalnatom brale nad morom. Z vrchu tejto pevností sa naskytá nádherný výhľad na celý prístav, mesto a pláž. Pevnosť ponúka svojím návštevníkom množstvo cenných pamiatok z rímskych, byzantských osmanský čias. Samotné centrum mesta je živé s veľkým množstvom nákupných, reštauračných príležitostí. 

Side

Inak prezívané letovisko  “staroveká pirátska Pamphylia” sa rozprestiera na polostrove v južnej časti Turecka. Názov Side je v preklade granátové jablko - symbol bohatstva a úrodnosti. Toto letovisko je veľmi bohaté na na pamiatky z doby antiky. Najznámejšie azda možno spomenúť zvyšky chrámov patriace bohom Apollónovi a bohyni Athéne. Dodnes je symbol Side Apollonov chrám.

Belek

Patrí medzi mladé, nové letoviská. Pobrežie tvoria široké pláže s bielym pieskom. Letovisko ponúka široké vyžitie vodných športov. Toto letovisko je pasované za najluxusnejšie na Tureckej riviére. Nachádzajú sa tu rezorty na vysokej úrovni zasadené do borovicových lesíkov, píniovo palmových hájikov.. Letovisko Belek obopína pohorie Taurus.

Kemer

Vyhľadávané letovisko s krátkou dobou transferu od letiska. Pláže sú skôr kamienkové, zato voda je tu azúrová. Letovisko oku lahodiace každému návštevníkovi vďaka nádhernej prírodnej scenérií. Centrum letoviska je udržiavané a posiate nákupnými možnosťami či reštauračnými zariadeniami.

Lara

Letovisko vyhľadávane kvôli veľmi luxusnými rezortom, nádhernej širokej piesočnatej pláže s azúrovou vodou.  Vyberte sa na pláž, kde Vás počká veľmi jemný piesok s príjemným kúpaním a relaxovaním. Lara je záruka kvalitných služieb s pestrými možnosťami dovolenky. Najlepšie hodnotené rezorty ponúkajú exkluzívne služby all inclusive. V tomto letovisku sa nebudete nudiť ani po zotmení. Plážová promenáda ožíva vo večerných hodinách, kde sa núkajú nákupné možnosti s reštauráciami. Lara si získala svojich návštevníkov aj vďaka blízkosti letiska.

Bodrum

Letovisko rozprestierajúce sa medzi Tureckou a Egejskou riviérou. Pasované za najživšie letovisko Turecka vďaka rušnému nočnému životu. Ponúka zachovanú tureckú kultúru kombinovanou s úžasným všesmerovým servisom. Nachádza sa tu ikonický a kúzelný prístav. Letovisko je preslávené plážami s azúrovou vodou.

Izmir

Moderné, rušné a veľmi rýchlo rastúce mesto rozprestierajúce sa na území Malej Ázie. V minulosti zohralo veľmi dôležitú úlohu a bolo poznačené nadvládami rôznych civilizácií. Toto letovisko si vyslúžilo aj prezývku Egejskej perly. Návštevníkov očarí dlhou tiahnucou zátokou pozdĺž celého mesta, posiatou jácht a plachetníc.  Pláže ktoré ponúka toto letovisko majú odlišný charakter od pláži Tureckej riviéry. Piesok je premiešaný viac s kamienkami, zato voda je čistejšia.

Mena:YTL - Turecká líra
Časový posun:+1h
Elektrický prúd:Napätie v elektrickej sieti je 220 V. Adaptér nie je potrebný.
Vakcinácia:Nie je potrebná.
Štátne zriadenie:Parlamentná republika
Jazyky:Turečtina
Hlavné mesto:Ankara 

Letoviská Turecko

8
Cestovateľský magazín

S idem.sk spoznávate svet naživo aj online. V našom magazíne pre vás pravidelne publikujeme inšpirácie na nové destinácie a užitočné cestovateľské tipy.

Nové
Koh Samui: 3. Najväčší ostrov v Thajsku
Koh Samui: 3. Najväčší ostrov v Thajsku

Nádherne čisté tyrkysové more, pokojné nepreplnené pláže s bielym pieskom, sýtozelené palmy siahajúce až nad morskú hladinu, fascinujúca kokosová džungľa, usmiati a priateľskí ľudia, neskutočne chutné a ešte aj lacné jedlo na každom kroku a kedykoľvek ste hladní, ako aj pocit bezpečia, keď sa v noci prechádzate sami po pláži alebo nočnými ulicami.

pred 8 mesiacov 1483 videní | 3 minúty čítania
5 zaujímavostí v Dubaji, ktoré vám vyrazia dych
5 zaujímavostí v Dubaji, ktoré vám vyrazia dych
pred 8 mesiacov 2321 videní | 4 minúty čítania
Santorini nezvláda nápor turistov. Ostrov pripravuje rázne opatrenia
Santorini nezvláda nápor turistov. Ostrov pripravuje rázne opatrenia
pred 8 mesiacov 7834 videní | 4 minúty čítania
Dovolenka vo Vietname: Ktoré miesta navštíviť a čo ochutnať?
Dovolenka vo Vietname: Ktoré miesta navštíviť a čo ochutnať?
pred 8 mesiacov 7245 videní | 10 minúty čítania
Navštíviť Seychely, Maldivy či Maurícius?
Navštíviť Seychely, Maldivy či Maurícius?
pred 8 mesiacov 1609 videní | 5 minúty čítania