Všeobecný popis hotela Baia Salima Kemer: 

 

 • O hoteli
  Hotel Baia Salima Kemer je miestom, kde si môžete vychutnať luxusnú dovolenku v prírodnom prostredí s bohatým zariadením a vynikajúcimi službami. Tento rezort je ideálnou voľbou pre nezabudnuteľnú rodinnú dovolenku. Svojím luxusným vybavením a pestrým zážitkom ponúka nezabudnuteľný pobyt pre všetkých návštevníkov. Hotel je situovaný v obľúbenej oblasti Terecká riviéra a ponúka prístup k pieskovo-kamienkovej pláži.
   
 • Poloha
  Hotel sa nachádza v letovisku Beldibi, ktoré je obľúbeným cieľom na Tereckej riviére. Tento päťhviezdičkový hotelový komplex sa nachádza v nádhernom tropickom prostredí, obklopený luxusnou záhradou, veľkým bazénom a vlastnou plážou. Je ideálnym miestom pre tých, ktorí túžia po relaxácii v prírode.
   
 • Ubytovanie
  V hoteli nájdete príjemne zariadené 2-lôžkové izby s možnosťou prístelky. Každá izba disponuje vlastnou kúpeľňou s WC a sušičom na vlasy, klimatizáciou, SAT TV, minibarom, setom na prípravu kávy a čaju, telefónom, bezplatným Wi-Fi pripojením, trezorom a pohovkou. Niektoré izby majú balkón alebo terasu, kde si môžete vychutnať krásny výhľad.
   
 • Zariadenie hotela
  Hotel ponúka bohaté zariadenie a služby pre svojich hostí, vrátane hlavnej reštaurácie, à la carte reštaurácie, kaviarne, baru pri bazéne, plážového baru, snack baru, cukrárne, disko baru, nákupnej pasáže a SPA centra so saunou, hammamom a salónom krásy. Pre hostí je k dispozícii rozľahlý vonkajší bazén, bazén s aktivitami a aquapark s 9 šmykľavkami. Okrem toho tu nájdete miniklub, detské ihrisko, tenisový kurt, plážový volejbal, boccia a fitnescentrum. Pre zábavu detí aj dospelých je pripravený bohatý animačný program.
   
 • Možnosti stravovania
  Hotel ponúka program ultra all inclusive, ktorý zahŕňa raňajky, obedy, večere formou bufetu, snacky počas dňa, kávu, čaj a zákusky, a neobmedzené množstvo vybraných miestných alkoholických a nealkoholických nápojov. Na večeri je pre pánov vyžadované nosiť dlhé nohavice.
   
 • Pláž
  Rezort má vlastnú pieskovo-kamienkovú pláž, ktorá je pripravená na pohodlný oddych. Hostia môžu využívať ležadlá a slenčníky zadarmo a centrum vodných športov za poplatok. Na pláži sa nachádza aj bar, krorý ponúka osviežujúce nápoje.
   
 • Okolie
  Okolie hotela Baia Salima Kemer je plné prírodných krás, a tiež je v blízkosti mesta Kemer, ktoré je vzdialené 14 km. Medzinárodné letisko v Antalyi je vzdialené 45 km, čo zabezpečuje pohodlnú dostupnosť.
   
 • Vzdialenosti od
  Pláže: priamo pri pláži
  Letiska Antalyia: 45 km
  Mesta Kemer: 14 km
   
Lokalita

Turecko

Turecko

Turecko sa rozprestiera na polostrove Malá Ázia a malá časť, približne 3% celkovej rozlohy, v juhovýchodnej Európe. Krajina zohrala dôležitú úlohu dávno v minulosti. Bol to obchodný uzol medzi Európou a Áziou. Dochádzalo prelínaniu náboženských a kultúrnych stretov kresťanov a islamistov.  Turecko je charakteristické svojím pieskovými plážami s azúrovým morom, ale taktiež pohoria obrastené bujarou zelenou vegetáciou. Turecko je vyhľadávane pre bohaté all inclusive rezorty. Krajina ponúka aj bohatú históriu, kultúrne pamiatky, ale aj neskutočné vodné vyžitie tak ako pre dospelých, tak aj pre deti. Medzi najznámejšej letoviská Turecka z Tureckej riviéry patria Alanya, Belek, Lara, Side, Kemer, z Egejskej riviéry Izmir, Bodrum a Kusadasi.

Alanya

Alanya sa preslávila pieskovou plážou s názvom Kleopatra Beach. Charakteristickou pamiatkou z histórie je hradná pevnosť, týčiaca sa na skalnatom brale nad morom. Z vrchu tejto pevností sa naskytá nádherný výhľad na celý prístav, mesto a pláž. Pevnosť ponúka svojím návštevníkom množstvo cenných pamiatok z rímskych, byzantských osmanský čias. Samotné centrum mesta je živé s veľkým množstvom nákupných, reštauračných príležitostí. 

Side

Inak prezívané letovisko  “staroveká pirátska Pamphylia” sa rozprestiera na polostrove v južnej časti Turecka. Názov Side je v preklade granátové jablko - symbol bohatstva a úrodnosti. Toto letovisko je veľmi bohaté na na pamiatky z doby antiky. Najznámejšie azda možno spomenúť zvyšky chrámov patriace bohom Apollónovi a bohyni Athéne. Dodnes je symbol Side Apollonov chrám.

Belek

Patrí medzi mladé, nové letoviská. Pobrežie tvoria široké pláže s bielym pieskom. Letovisko ponúka široké vyžitie vodných športov. Toto letovisko je pasované za najluxusnejšie na Tureckej riviére. Nachádzajú sa tu rezorty na vysokej úrovni zasadené do borovicových lesíkov, píniovo palmových hájikov.. Letovisko Belek obopína pohorie Taurus.

Kemer

Vyhľadávané letovisko s krátkou dobou transferu od letiska. Pláže sú skôr kamienkové, zato voda je tu azúrová. Letovisko oku lahodiace každému návštevníkovi vďaka nádhernej prírodnej scenérií. Centrum letoviska je udržiavané a posiate nákupnými možnosťami či reštauračnými zariadeniami.

Lara

Letovisko vyhľadávane kvôli veľmi luxusnými rezortom, nádhernej širokej piesočnatej pláže s azúrovou vodou.  Vyberte sa na pláž, kde Vás počká veľmi jemný piesok s príjemným kúpaním a relaxovaním. Lara je záruka kvalitných služieb s pestrými možnosťami dovolenky. Najlepšie hodnotené rezorty ponúkajú exkluzívne služby all inclusive. V tomto letovisku sa nebudete nudiť ani po zotmení. Plážová promenáda ožíva vo večerných hodinách, kde sa núkajú nákupné možnosti s reštauráciami. Lara si získala svojich návštevníkov aj vďaka blízkosti letiska.

Bodrum

Letovisko rozprestierajúce sa medzi Tureckou a Egejskou riviérou. Pasované za najživšie letovisko Turecka vďaka rušnému nočnému životu. Ponúka zachovanú tureckú kultúru kombinovanou s úžasným všesmerovým servisom. Nachádza sa tu ikonický a kúzelný prístav. Letovisko je preslávené plážami s azúrovou vodou.

Izmir

Moderné, rušné a veľmi rýchlo rastúce mesto rozprestierajúce sa na území Malej Ázie. V minulosti zohralo veľmi dôležitú úlohu a bolo poznačené nadvládami rôznych civilizácií. Toto letovisko si vyslúžilo aj prezývku Egejskej perly. Návštevníkov očarí dlhou tiahnucou zátokou pozdĺž celého mesta, posiatou jácht a plachetníc.  Pláže ktoré ponúka toto letovisko majú odlišný charakter od pláži Tureckej riviéry. Piesok je premiešaný viac s kamienkami, zato voda je čistejšia.

Mena:YTL - Turecká líra
Časový posun:+1h
Elektrický prúd:Napätie v elektrickej sieti je 220 V. Adaptér nie je potrebný.
Vakcinácia:Nie je potrebná.
Štátne zriadenie:Parlamentná republika
Jazyky:Turečtina
Hlavné mesto:Ankara 

Letoviská Turecko

8
Cestovateľský magazín

S idem.sk spoznávate svet naživo aj online. V našom magazíne pre vás pravidelne publikujeme inšpirácie na nové destinácie a užitočné cestovateľské tipy.

Nové
Koh Samui: 3. Najväčší ostrov v Thajsku
Koh Samui: 3. Najväčší ostrov v Thajsku

Nádherne čisté tyrkysové more, pokojné nepreplnené pláže s bielym pieskom, sýtozelené palmy siahajúce až nad morskú hladinu, fascinujúca kokosová džungľa, usmiati a priateľskí ľudia, neskutočne chutné a ešte aj lacné jedlo na každom kroku a kedykoľvek ste hladní, ako aj pocit bezpečia, keď sa v noci prechádzate sami po pláži alebo nočnými ulicami.

pred 7 mesiacov 1475 videní | 3 minúty čítania
5 zaujímavostí v Dubaji, ktoré vám vyrazia dych
5 zaujímavostí v Dubaji, ktoré vám vyrazia dych
pred 7 mesiacov 2298 videní | 4 minúty čítania
Santorini nezvláda nápor turistov. Ostrov pripravuje rázne opatrenia
Santorini nezvláda nápor turistov. Ostrov pripravuje rázne opatrenia
pred 8 mesiacov 7823 videní | 4 minúty čítania
Dovolenka vo Vietname: Ktoré miesta navštíviť a čo ochutnať?
Dovolenka vo Vietname: Ktoré miesta navštíviť a čo ochutnať?
pred 8 mesiacov 7213 videní | 10 minúty čítania
Navštíviť Seychely, Maldivy či Maurícius?
Navštíviť Seychely, Maldivy či Maurícius?
pred 8 mesiacov 1599 videní | 5 minúty čítania