Všeobecný popis hotela Delphin Palace:  

 

 • O hoteli
  Delphin Palace je luxusný hotelový komplex najvyššej kategórie, umiestnený v prestížnej oblasti Lara, len 15 km od centra Antalye, kde sa nachádza bohatý nočný život a množstvo nákupných príležitostí. Hotel sa pýši svojou krásnou piesočnato-kamienkovou plážou, širokou škálou voľnočasových aktivít, aquaparkom a zábavou v lunaparku. S jeho vynikajúcimi službami, unikátnym zázemím a niekoľkými reštauráciami, ktoré poskytujú jedinečné gastronomické zážitky, je ideálny pre náročných klientov aj rodiny s deťmi.
   
 • Poloha
  Hotel Delphin Palace sa nachádza priamo pri pláži v oblasti Lara, vzdialenej necelých 15 km od centra mesta Antalya. Táto lokalita poskytuje priamy prístup k piesočnato-kamienkovej pláži a zároveň je v blízkosti mnohých nákupných možností a rušného nočného života.
   
 • Ubytovanie
  Ubytovanie v Delphin Palace zahŕňa širokú škálu izieb a suít, vrátane štandardných izieb, izieb s bočným výhľadom na more, izieb s priamym výhľadom na more, rodinných izieb so dvoma spálňami a Junior Suít. Všetky izby sú vybavené centrálnou klimatizáciou, televíziou so satelitným príjmom, minibarom, vlastným sociálnym zariadením a balkónom. Pre hostí je k dispozícii aj trezor a set na prípravu kávy a čaju.
   
 • Zariadenie hotela
  Hotel Delphin Palace ponúka bohaté zariadenie vrátane vstupnej haly s recepciou, hlavnej a 7 á la carte reštaurácií, 5 barov, diskotéky, kina, mini klubu, kaderníctva a konferenčnej miestnosti. Pre relaxáciu sú k dispozícii vnútorný bazén, 2 detské bazény, 2 vonkajšie bazény s ležadlami a slnečníkmi zadarmo, šmykľavky a tobogan. Wi-Fi je dostupná na recepcii zadarmo, zatiaľ čo pripojenie na internet v iných častiach hotela je spoplatnené.
   
 • Možnosti stravovania
  Hotel Delphin Palace poskytuje služby ULTRA All inclusive, ktoré zahŕňajú raňajky, neskoré raňajky, obedy, večere vo forme bufetu, ľahké občerstvenie počas dňa, polnočné občerstvenie a neobmedzené množstvo nealkoholických, miestnych alkoholických a vybraných importovaných nápojov. Hostia majú tiež možnosť navštíviť 7 á la carte reštaurácií.
   
 • Pláž
  Pláž pri hoteli Delphin Palace je piesočnato-kamienková, s dostupnými ležadlami, slnečníkmi a plážovými osuškami zadarmo. Pre pohodlie hostí je priamo na pláži bar, ktorý poskytuje osviežujúce nápoje a občerstvenie.
   
 • Okolie
  Okolie hotela Delphin Palace je ideálne pre tých, ktorí chcú preskúmať miestne atrakcie. Hotel sa nachádza blízko centra Antalye, kde sa naskytujú možnosti na nákupy a zábavu. V blízkosti sú aj rôzne kultúrne a historické pamiatky, ktoré stojí za to navštíviť.
   
 • Vzdialenosti od
  Pláže: 0 m (priamo pri pláži)
  Letiska: 10 km (Antalya)
  Centra: 15 km (Antalya)
  Nákupných možností: 100 m   
Lokalita
Počasie
Priemerné teploty
vzduch voda
Priemerné počasie
v čase dovolenky
34 °C 28 °C
Jan

13 °C

18 °C

Feb

15 °C

17 °C

Mar

17 °C

17 °C

Apr

21 °C

18 °C

May

25 °C

21 °C

Jun

30 °C

25 °C

Jul

34 °C

28 °C

Aug

34 °C

30 °C

Sep

31 °C

28 °C

Oct

26 °C

26 °C

Nov

20 °C

23 °C

Dec

15 °C

20 °C

Turecko

Turecko

Turecko sa rozprestiera na polostrove Malá Ázia a malá časť, približne 3% celkovej rozlohy, v juhovýchodnej Európe. Krajina zohrala dôležitú úlohu dávno v minulosti. Bol to obchodný uzol medzi Európou a Áziou. Dochádzalo prelínaniu náboženských a kultúrnych stretov kresťanov a islamistov.  Turecko je charakteristické svojím pieskovými plážami s azúrovým morom, ale taktiež pohoria obrastené bujarou zelenou vegetáciou. Turecko je vyhľadávane pre bohaté all inclusive rezorty. Krajina ponúka aj bohatú históriu, kultúrne pamiatky, ale aj neskutočné vodné vyžitie tak ako pre dospelých, tak aj pre deti. Medzi najznámejšej letoviská Turecka z Tureckej riviéry patria Alanya, Belek, Lara, Side, Kemer, z Egejskej riviéry Izmir, Bodrum a Kusadasi.

Alanya

Alanya sa preslávila pieskovou plážou s názvom Kleopatra Beach. Charakteristickou pamiatkou z histórie je hradná pevnosť, týčiaca sa na skalnatom brale nad morom. Z vrchu tejto pevností sa naskytá nádherný výhľad na celý prístav, mesto a pláž. Pevnosť ponúka svojím návštevníkom množstvo cenných pamiatok z rímskych, byzantských osmanský čias. Samotné centrum mesta je živé s veľkým množstvom nákupných, reštauračných príležitostí. 

Side

Inak prezívané letovisko  “staroveká pirátska Pamphylia” sa rozprestiera na polostrove v južnej časti Turecka. Názov Side je v preklade granátové jablko - symbol bohatstva a úrodnosti. Toto letovisko je veľmi bohaté na na pamiatky z doby antiky. Najznámejšie azda možno spomenúť zvyšky chrámov patriace bohom Apollónovi a bohyni Athéne. Dodnes je symbol Side Apollonov chrám.

Belek

Patrí medzi mladé, nové letoviská. Pobrežie tvoria široké pláže s bielym pieskom. Letovisko ponúka široké vyžitie vodných športov. Toto letovisko je pasované za najluxusnejšie na Tureckej riviére. Nachádzajú sa tu rezorty na vysokej úrovni zasadené do borovicových lesíkov, píniovo palmových hájikov.. Letovisko Belek obopína pohorie Taurus.

Kemer

Vyhľadávané letovisko s krátkou dobou transferu od letiska. Pláže sú skôr kamienkové, zato voda je tu azúrová. Letovisko oku lahodiace každému návštevníkovi vďaka nádhernej prírodnej scenérií. Centrum letoviska je udržiavané a posiate nákupnými možnosťami či reštauračnými zariadeniami.

Lara

Letovisko vyhľadávane kvôli veľmi luxusnými rezortom, nádhernej širokej piesočnatej pláže s azúrovou vodou.  Vyberte sa na pláž, kde Vás počká veľmi jemný piesok s príjemným kúpaním a relaxovaním. Lara je záruka kvalitných služieb s pestrými možnosťami dovolenky. Najlepšie hodnotené rezorty ponúkajú exkluzívne služby all inclusive. V tomto letovisku sa nebudete nudiť ani po zotmení. Plážová promenáda ožíva vo večerných hodinách, kde sa núkajú nákupné možnosti s reštauráciami. Lara si získala svojich návštevníkov aj vďaka blízkosti letiska.

Bodrum

Letovisko rozprestierajúce sa medzi Tureckou a Egejskou riviérou. Pasované za najživšie letovisko Turecka vďaka rušnému nočnému životu. Ponúka zachovanú tureckú kultúru kombinovanou s úžasným všesmerovým servisom. Nachádza sa tu ikonický a kúzelný prístav. Letovisko je preslávené plážami s azúrovou vodou.

Izmir

Moderné, rušné a veľmi rýchlo rastúce mesto rozprestierajúce sa na území Malej Ázie. V minulosti zohralo veľmi dôležitú úlohu a bolo poznačené nadvládami rôznych civilizácií. Toto letovisko si vyslúžilo aj prezývku Egejskej perly. Návštevníkov očarí dlhou tiahnucou zátokou pozdĺž celého mesta, posiatou jácht a plachetníc.  Pláže ktoré ponúka toto letovisko majú odlišný charakter od pláži Tureckej riviéry. Piesok je premiešaný viac s kamienkami, zato voda je čistejšia.

Mena:YTL - Turecká líra
Časový posun:+1h
Elektrický prúd:Napätie v elektrickej sieti je 220 V. Adaptér nie je potrebný.
Vakcinácia:Nie je potrebná.
Štátne zriadenie:Parlamentná republika
Jazyky:Turečtina
Hlavné mesto:Ankara 

Letoviská Turecko

8
Cestovateľský magazín

S idem.sk spoznávate svet naživo aj online. V našom magazíne pre vás pravidelne publikujeme inšpirácie na nové destinácie a užitočné cestovateľské tipy.

Nové
Koh Samui: 3. Najväčší ostrov v Thajsku
Koh Samui: 3. Najväčší ostrov v Thajsku

Nádherne čisté tyrkysové more, pokojné nepreplnené pláže s bielym pieskom, sýtozelené palmy siahajúce až nad morskú hladinu, fascinujúca kokosová džungľa, usmiati a priateľskí ľudia, neskutočne chutné a ešte aj lacné jedlo na každom kroku a kedykoľvek ste hladní, ako aj pocit bezpečia, keď sa v noci prechádzate sami po pláži alebo nočnými ulicami.

pred 9 mesiacov 1817 videní | 3 minúty čítania
5 zaujímavostí v Dubaji, ktoré vám vyrazia dych
5 zaujímavostí v Dubaji, ktoré vám vyrazia dych
pred 9 mesiacov 2699 videní | 4 minúty čítania
Santorini nezvláda nápor turistov. Ostrov pripravuje rázne opatrenia
Santorini nezvláda nápor turistov. Ostrov pripravuje rázne opatrenia
pred 10 mesiacov 8148 videní | 4 minúty čítania
Dovolenka vo Vietname: Ktoré miesta navštíviť a čo ochutnať?
Dovolenka vo Vietname: Ktoré miesta navštíviť a čo ochutnať?
pred 10 mesiacov 7593 videní | 10 minúty čítania
Navštíviť Seychely, Maldivy či Maurícius?
Navštíviť Seychely, Maldivy či Maurícius?
pred 10 mesiacov 1944 videní | 5 minúty čítania