Všeobecný popis hotela Delphin Imperial:

 

 • O hoteli
  Luxusný hotel Delphin Imperial sa nachádza v oblasti Lara a ponúka svojim hosťom široký výber reštaurácií, pohodlne zariadené izby a celkový luxus areálu. Jeho komplex pri piesočnatej pláži je ideálny pre náročných klientov hľadajúcich komfort. Hotel má pre svojich hostí pripravených 798 izieb rozmiestnených na 9 poschodiach, panoramatické výťahy, rôzne bary, 10 a la carte reštaurácií, mini nákupné centrum, bowling, internetovú kaviareň a iné.
   
 • Poloha
  Prestížny hotel sa nachádza v oblasti Lara, priamo na pobreží Stredozemného mora. Je ideálne situovaný pre tých, ktorí hľadajú relaxáciu na súkromnej pláži, ako aj pre hostí, ktorí chcú objavovať miestne atrakcie. Hotel je vzdialený 15 km od živého centra mesta Antalya, čo poskytuje príležitosť na návštevu miestnych obchodov, reštaurácií a kultúrnych pamiatok. Medzinárodné letisko Antalya je od hotela vzdialené len 10 km.
   
 • Ubytovanie
  Hostia majú k dispozícii priestranné dvojlôžkové izby typu Superior s možnosťou prísteliek, vybavené kúpeľňou, centrálnou klimatizáciou, LCD TV-Sat, minibarom, Wi-Fi pripojením, sušičom vlasov, telefónom, trezorom a balkónom. Sú tiež dostupné izby s výhľadom na more a rodinné izby pre 4-5 osôb.
   
 • Zariadenie hotela
  Hotel disponuje vstupnou halou s recepciou, lobby barom, rôznymi barmi, hlavnou reštauráciou, a la carte reštauráciami, cukrárňou, mini nákupným centrom, bowlingom, internetovou kaviarňou, vonkajšími bazénmi, vnútorným bazénom, bazénom so šmykľavkami, bazénom pre deti, konferenčnou sálou, spa a wellness centrom a kinom. Hotel ponúka aj Wi-Fi pripojenie, tobogany a služby ako izbový servis, živá hudba, lunapark a videoherňu.
   
 • Možnosti stravovania
  Ultra all inclusive program zahrňuje raňajky, obedy, večere v hlavnej reštaurácii, neskoré raňajky, palacinky, zmrzlinu, wafle, kumpir, toasty, snacky, polnočné občerstvenie a neobmedzenú konzumáciu miestnych a vybraných zahraničných alkoholických a nealkoholických nápojov. K dispozícii sú aj a la carte reštaurácie a rôzne bary.
   
 • Pláž
  Hotel sa nachádza pri rozľahlej piesočnatej pláži, kde sú pre hostí pripravené ležadlá, slnečníky a plážový bar bez poplatku.
   
 • Okolie
  V blízkosti hotela sú rôzne nákupné možnosti, vrátane mini nákupného centra v hoteli. Okolie ponúka bohaté možnosti na prechádzky a objavovanie miestnych atrakcií.
   
 • Vzdialenosti od
  Pláže: pri pláži
  Letiska: 10 km Antalya
  Centra: 15 km Antalya
  Nákupných možností: v hoteli      
Lokalita
Počasie
Priemerné teploty
vzduch voda
Priemerné počasie
v čase dovolenky
34 °C 28 °C
Jan

13 °C

18 °C

Feb

15 °C

17 °C

Mar

17 °C

17 °C

Apr

21 °C

18 °C

May

25 °C

21 °C

Jun

30 °C

25 °C

Jul

34 °C

28 °C

Aug

34 °C

30 °C

Sep

31 °C

28 °C

Oct

26 °C

26 °C

Nov

20 °C

23 °C

Dec

15 °C

20 °C

Turecko

Turecko

Turecko sa rozprestiera na polostrove Malá Ázia a malá časť, približne 3% celkovej rozlohy, v juhovýchodnej Európe. Krajina zohrala dôležitú úlohu dávno v minulosti. Bol to obchodný uzol medzi Európou a Áziou. Dochádzalo prelínaniu náboženských a kultúrnych stretov kresťanov a islamistov.  Turecko je charakteristické svojím pieskovými plážami s azúrovým morom, ale taktiež pohoria obrastené bujarou zelenou vegetáciou. Turecko je vyhľadávane pre bohaté all inclusive rezorty. Krajina ponúka aj bohatú históriu, kultúrne pamiatky, ale aj neskutočné vodné vyžitie tak ako pre dospelých, tak aj pre deti. Medzi najznámejšej letoviská Turecka z Tureckej riviéry patria Alanya, Belek, Lara, Side, Kemer, z Egejskej riviéry Izmir, Bodrum a Kusadasi.

Alanya

Alanya sa preslávila pieskovou plážou s názvom Kleopatra Beach. Charakteristickou pamiatkou z histórie je hradná pevnosť, týčiaca sa na skalnatom brale nad morom. Z vrchu tejto pevností sa naskytá nádherný výhľad na celý prístav, mesto a pláž. Pevnosť ponúka svojím návštevníkom množstvo cenných pamiatok z rímskych, byzantských osmanský čias. Samotné centrum mesta je živé s veľkým množstvom nákupných, reštauračných príležitostí. 

Side

Inak prezívané letovisko  “staroveká pirátska Pamphylia” sa rozprestiera na polostrove v južnej časti Turecka. Názov Side je v preklade granátové jablko - symbol bohatstva a úrodnosti. Toto letovisko je veľmi bohaté na na pamiatky z doby antiky. Najznámejšie azda možno spomenúť zvyšky chrámov patriace bohom Apollónovi a bohyni Athéne. Dodnes je symbol Side Apollonov chrám.

Belek

Patrí medzi mladé, nové letoviská. Pobrežie tvoria široké pláže s bielym pieskom. Letovisko ponúka široké vyžitie vodných športov. Toto letovisko je pasované za najluxusnejšie na Tureckej riviére. Nachádzajú sa tu rezorty na vysokej úrovni zasadené do borovicových lesíkov, píniovo palmových hájikov.. Letovisko Belek obopína pohorie Taurus.

Kemer

Vyhľadávané letovisko s krátkou dobou transferu od letiska. Pláže sú skôr kamienkové, zato voda je tu azúrová. Letovisko oku lahodiace každému návštevníkovi vďaka nádhernej prírodnej scenérií. Centrum letoviska je udržiavané a posiate nákupnými možnosťami či reštauračnými zariadeniami.

Lara

Letovisko vyhľadávane kvôli veľmi luxusnými rezortom, nádhernej širokej piesočnatej pláže s azúrovou vodou.  Vyberte sa na pláž, kde Vás počká veľmi jemný piesok s príjemným kúpaním a relaxovaním. Lara je záruka kvalitných služieb s pestrými možnosťami dovolenky. Najlepšie hodnotené rezorty ponúkajú exkluzívne služby all inclusive. V tomto letovisku sa nebudete nudiť ani po zotmení. Plážová promenáda ožíva vo večerných hodinách, kde sa núkajú nákupné možnosti s reštauráciami. Lara si získala svojich návštevníkov aj vďaka blízkosti letiska.

Bodrum

Letovisko rozprestierajúce sa medzi Tureckou a Egejskou riviérou. Pasované za najživšie letovisko Turecka vďaka rušnému nočnému životu. Ponúka zachovanú tureckú kultúru kombinovanou s úžasným všesmerovým servisom. Nachádza sa tu ikonický a kúzelný prístav. Letovisko je preslávené plážami s azúrovou vodou.

Izmir

Moderné, rušné a veľmi rýchlo rastúce mesto rozprestierajúce sa na území Malej Ázie. V minulosti zohralo veľmi dôležitú úlohu a bolo poznačené nadvládami rôznych civilizácií. Toto letovisko si vyslúžilo aj prezývku Egejskej perly. Návštevníkov očarí dlhou tiahnucou zátokou pozdĺž celého mesta, posiatou jácht a plachetníc.  Pláže ktoré ponúka toto letovisko majú odlišný charakter od pláži Tureckej riviéry. Piesok je premiešaný viac s kamienkami, zato voda je čistejšia.

Mena:YTL - Turecká líra
Časový posun:+1h
Elektrický prúd:Napätie v elektrickej sieti je 220 V. Adaptér nie je potrebný.
Vakcinácia:Nie je potrebná.
Štátne zriadenie:Parlamentná republika
Jazyky:Turečtina
Hlavné mesto:Ankara 

Letoviská Turecko

8
Cestovateľský magazín

S idem.sk spoznávate svet naživo aj online. V našom magazíne pre vás pravidelne publikujeme inšpirácie na nové destinácie a užitočné cestovateľské tipy.

Nové
Koh Samui: 3. Najväčší ostrov v Thajsku
Koh Samui: 3. Najväčší ostrov v Thajsku

Nádherne čisté tyrkysové more, pokojné nepreplnené pláže s bielym pieskom, sýtozelené palmy siahajúce až nad morskú hladinu, fascinujúca kokosová džungľa, usmiati a priateľskí ľudia, neskutočne chutné a ešte aj lacné jedlo na každom kroku a kedykoľvek ste hladní, ako aj pocit bezpečia, keď sa v noci prechádzate sami po pláži alebo nočnými ulicami.

pred 9 mesiacov 1786 videní | 3 minúty čítania
5 zaujímavostí v Dubaji, ktoré vám vyrazia dych
5 zaujímavostí v Dubaji, ktoré vám vyrazia dych
pred 9 mesiacov 2670 videní | 4 minúty čítania
Santorini nezvláda nápor turistov. Ostrov pripravuje rázne opatrenia
Santorini nezvláda nápor turistov. Ostrov pripravuje rázne opatrenia
pred 9 mesiacov 8123 videní | 4 minúty čítania
Dovolenka vo Vietname: Ktoré miesta navštíviť a čo ochutnať?
Dovolenka vo Vietname: Ktoré miesta navštíviť a čo ochutnať?
pred 10 mesiacov 7562 videní | 10 minúty čítania
Navštíviť Seychely, Maldivy či Maurícius?
Navštíviť Seychely, Maldivy či Maurícius?
pred 10 mesiacov 1905 videní | 5 minúty čítania