Všeobecný popis hotela Concorde De Luxe Resort: 

 

 • O hoteli
  Hotel Concorde De Luxe Resort sa nachádza pri krásnej piesočnatej pláži s ocenením Modrá vlajka, symbolom najkvalitnejších pláží sveta. Tento rezort, inšpirovaný legendárnym lietadlom Concorde, ponúka nekonečné možnosti zábavy a odpočinku pre všetky vekové kategórie na rozlohe 62 000 m2. V rezorte sa nachádzajú vnútorné aj vonkajšie bazény vrátane aquaparku so šmykľavkami, 13 barov a niekoľko reštaurácií. Jeho výhodná poloha blízko Antalye umožňuje kombinovať relax na dovolenke s návštevou historických pamiatok.
   
 • Poloha
  Rezort je situovaný v pokojnom prostredí mimo mesta, na pláži Lara v Antalyi v Turecku, vzdialený 16 km od centra a len 10 km od letiska. Táto lokalita ponúka ideálne miesto pre relaxačnú dovolenku s možnosťou navštíviť blízke historické a kultúrne atrakcie.
   
 • Ubytovanie
  Hotel poskytuje 401 klimatizovaných izieb s balkónom, ktoré sú moderně zariadené a vybavené TV, bezplatným Wi-Fi pripojením a priestrannými kúpeľňami s panoramatickým výhľadom na Stredozemné more. Hosťom sú k dispozícii rôzne typy izieb vrátane Deluxe izieb, rodinných izieb Duplex s výhľadom na more a Junior Deluxe Suít.
   
 • Zariadenie hotela
  Hotel ponúka bohaté vybavenie vrátane vstupnej haly s recepciou, hlavnej reštaurácie, viacerých a la carte reštaurácií, 13 barov a snack barov, kaviarne, bezplatného Wi-Fi pripojenia, vnútorného a štyroch vonkajších bazénov s ležadlami a slnečníkmi zadarmo, aquaparku so šmykľavkami, detského bazéna, diskotéky, miniklubu, kaderníctva a čistiarne.
   
 • Možnosti stravovania
  Stravovacie možnosti v hoteli zahŕňajú All Inclusive službu s raňajkami, neskorými raňajkami, obedmi a večerami formou bufetu, počas dňa ľahké občerstvenie, neobmedzené množstvo nealkoholických a alkoholických nápojov miestnej i importovanej produkcie. Ponuka zahŕňa aj možnosť využitia a la carte reštaurácií.
   
 • Pláž
  Hotel sa nachádza priamo na piesočnatej pláži, kde sú pre hostí pripravené ležadlá a slnečníky zadarmo. Plážové prostredie dopĺňa vysoký štandard služieb vrátane možnosti zapožičania plážových uterákov.
   
 • Okolie
  V bezprostrednom okolí hotela sa nachádzajú nákupné možnosti len 700 metrov od rezortu. Pre návštevníkov, ktorí chcú preskúmať širšie okolie, je blízko centrum Antalye, vzdialené 25 km, ponúkajúce bohatú kultúru a historické pamiatky.
   
 • Vzdialenosti od
  Pláže: priamo pri pláži
  Letiska: 15 km (Antalya)
  Centra: 25 km (Antalya)
  Nákupných možností: 700 m    
Lokalita
Počasie
Priemerné teploty
vzduch voda
Priemerné počasie
v čase dovolenky
34 °C 28 °C
Jan

13 °C

18 °C

Feb

15 °C

17 °C

Mar

17 °C

17 °C

Apr

21 °C

18 °C

May

25 °C

21 °C

Jun

30 °C

25 °C

Jul

34 °C

28 °C

Aug

34 °C

30 °C

Sep

31 °C

28 °C

Oct

26 °C

26 °C

Nov

20 °C

23 °C

Dec

15 °C

20 °C

Turecko

Turecko

Turecko sa rozprestiera na polostrove Malá Ázia a malá časť, približne 3% celkovej rozlohy, v juhovýchodnej Európe. Krajina zohrala dôležitú úlohu dávno v minulosti. Bol to obchodný uzol medzi Európou a Áziou. Dochádzalo prelínaniu náboženských a kultúrnych stretov kresťanov a islamistov.  Turecko je charakteristické svojím pieskovými plážami s azúrovým morom, ale taktiež pohoria obrastené bujarou zelenou vegetáciou. Turecko je vyhľadávane pre bohaté all inclusive rezorty. Krajina ponúka aj bohatú históriu, kultúrne pamiatky, ale aj neskutočné vodné vyžitie tak ako pre dospelých, tak aj pre deti. Medzi najznámejšej letoviská Turecka z Tureckej riviéry patria Alanya, Belek, Lara, Side, Kemer, z Egejskej riviéry Izmir, Bodrum a Kusadasi.

Alanya

Alanya sa preslávila pieskovou plážou s názvom Kleopatra Beach. Charakteristickou pamiatkou z histórie je hradná pevnosť, týčiaca sa na skalnatom brale nad morom. Z vrchu tejto pevností sa naskytá nádherný výhľad na celý prístav, mesto a pláž. Pevnosť ponúka svojím návštevníkom množstvo cenných pamiatok z rímskych, byzantských osmanský čias. Samotné centrum mesta je živé s veľkým množstvom nákupných, reštauračných príležitostí. 

Side

Inak prezívané letovisko  “staroveká pirátska Pamphylia” sa rozprestiera na polostrove v južnej časti Turecka. Názov Side je v preklade granátové jablko - symbol bohatstva a úrodnosti. Toto letovisko je veľmi bohaté na na pamiatky z doby antiky. Najznámejšie azda možno spomenúť zvyšky chrámov patriace bohom Apollónovi a bohyni Athéne. Dodnes je symbol Side Apollonov chrám.

Belek

Patrí medzi mladé, nové letoviská. Pobrežie tvoria široké pláže s bielym pieskom. Letovisko ponúka široké vyžitie vodných športov. Toto letovisko je pasované za najluxusnejšie na Tureckej riviére. Nachádzajú sa tu rezorty na vysokej úrovni zasadené do borovicových lesíkov, píniovo palmových hájikov.. Letovisko Belek obopína pohorie Taurus.

Kemer

Vyhľadávané letovisko s krátkou dobou transferu od letiska. Pláže sú skôr kamienkové, zato voda je tu azúrová. Letovisko oku lahodiace každému návštevníkovi vďaka nádhernej prírodnej scenérií. Centrum letoviska je udržiavané a posiate nákupnými možnosťami či reštauračnými zariadeniami.

Lara

Letovisko vyhľadávane kvôli veľmi luxusnými rezortom, nádhernej širokej piesočnatej pláže s azúrovou vodou.  Vyberte sa na pláž, kde Vás počká veľmi jemný piesok s príjemným kúpaním a relaxovaním. Lara je záruka kvalitných služieb s pestrými možnosťami dovolenky. Najlepšie hodnotené rezorty ponúkajú exkluzívne služby all inclusive. V tomto letovisku sa nebudete nudiť ani po zotmení. Plážová promenáda ožíva vo večerných hodinách, kde sa núkajú nákupné možnosti s reštauráciami. Lara si získala svojich návštevníkov aj vďaka blízkosti letiska.

Bodrum

Letovisko rozprestierajúce sa medzi Tureckou a Egejskou riviérou. Pasované za najživšie letovisko Turecka vďaka rušnému nočnému životu. Ponúka zachovanú tureckú kultúru kombinovanou s úžasným všesmerovým servisom. Nachádza sa tu ikonický a kúzelný prístav. Letovisko je preslávené plážami s azúrovou vodou.

Izmir

Moderné, rušné a veľmi rýchlo rastúce mesto rozprestierajúce sa na území Malej Ázie. V minulosti zohralo veľmi dôležitú úlohu a bolo poznačené nadvládami rôznych civilizácií. Toto letovisko si vyslúžilo aj prezývku Egejskej perly. Návštevníkov očarí dlhou tiahnucou zátokou pozdĺž celého mesta, posiatou jácht a plachetníc.  Pláže ktoré ponúka toto letovisko majú odlišný charakter od pláži Tureckej riviéry. Piesok je premiešaný viac s kamienkami, zato voda je čistejšia.

Mena:YTL - Turecká líra
Časový posun:+1h
Elektrický prúd:Napätie v elektrickej sieti je 220 V. Adaptér nie je potrebný.
Vakcinácia:Nie je potrebná.
Štátne zriadenie:Parlamentná republika
Jazyky:Turečtina
Hlavné mesto:Ankara 

Letoviská Turecko

8
Cestovateľský magazín

S idem.sk spoznávate svet naživo aj online. V našom magazíne pre vás pravidelne publikujeme inšpirácie na nové destinácie a užitočné cestovateľské tipy.

Nové
Koh Samui: 3. Najväčší ostrov v Thajsku
Koh Samui: 3. Najväčší ostrov v Thajsku

Nádherne čisté tyrkysové more, pokojné nepreplnené pláže s bielym pieskom, sýtozelené palmy siahajúce až nad morskú hladinu, fascinujúca kokosová džungľa, usmiati a priateľskí ľudia, neskutočne chutné a ešte aj lacné jedlo na každom kroku a kedykoľvek ste hladní, ako aj pocit bezpečia, keď sa v noci prechádzate sami po pláži alebo nočnými ulicami.

pred 9 mesiacov 1832 videní | 3 minúty čítania
5 zaujímavostí v Dubaji, ktoré vám vyrazia dych
5 zaujímavostí v Dubaji, ktoré vám vyrazia dych
pred 9 mesiacov 2710 videní | 4 minúty čítania
Santorini nezvláda nápor turistov. Ostrov pripravuje rázne opatrenia
Santorini nezvláda nápor turistov. Ostrov pripravuje rázne opatrenia
pred 10 mesiacov 8155 videní | 4 minúty čítania
Dovolenka vo Vietname: Ktoré miesta navštíviť a čo ochutnať?
Dovolenka vo Vietname: Ktoré miesta navštíviť a čo ochutnať?
pred 10 mesiacov 7599 videní | 10 minúty čítania
Navštíviť Seychely, Maldivy či Maurícius?
Navštíviť Seychely, Maldivy či Maurícius?
pred 10 mesiacov 1955 videní | 5 minúty čítania