Všeobecný popis hotela Baia Lara:  

 

 • O hoteli
  Baia Lara je moderný luxusný hotelový komplex s vynikajúcimi službami. Ponúka svojim hosťom luxusné ubytovanie, bohaté zariadenie a výborné stravovacie možnosti priamo pri Stredozemnom mori. Nachádza sa priamo pri širokej pieskovej pláži s pozvoľným vstupom do mora, len pár minút jazdy od medzinárodného letiska v Antalyi. Je ideálnym miestom pre relaxáciu a zábavu pre celú rodinu.  
   
 • Poloha
  Hotelový komplex sa nachádza v známej turistickej destinácii Antalya na pobreží Stredozemného mora a je súčasťou Tureckej riviéry. Samotné centrum významného mesta a prístavu Antalya je vzdialené asi 17 kilometrov od hotela. Medzinárodné letisko leží asi 15 kilometrov od hotela.
   
 • Ubytovanie
  Baia Lara ponúka komfortne zariadené 2-lôžkové izby s možnosťou 2 prísteliek. Každá izba je vybavená kúpeľňou s WC a sušičom na vlasy, LCD SAT TV, DVD prehrávačom, telefónom, klimatizáciou, trezorom, setom na prípravu kávy a čaju a minibarom. Každá izba má balkón alebo francúzsky balkón s príjemným výhľadom na more alebo do okolia. Bezplatné Wi-Fi pripojenie je k dispozícii a na vyžiadanie sú dostupné aj rodinné izby.
   
 • Zariadenie hotela
  Hotel disponuje bohatým zariadením, vrátane hlavnej reštaurácie s terasou, 3 á la carte reštauráciami, pizza stánkom, 3 barmi, diskotékou, obchodným centrom, SPA centrom s množstvom procedúr, vonkajším bazénom, olympijským bazénom, vnútorným bazénom, Aqua vežou s 9 šmýkľavkami, detským bazénom, detským ihriskom, miniklubom, kinom a fitnescentrom. 
   
 • Možnosti stravovania
  V rámci programu all inclusive sú raňajky, obedy a večere podávané formou bufetu. Počas dňa sú k dispozícii aj ľahké občerstvenia a v časovom rozmedzí stanovenom hotelom sú rozlievané nealkoholické a miestne alkoholické nápoje. Lobby bar je otvorený 24 hodín denne.
   
 • Pláž
  Hotelová pláž je nádherná piesočnatá pláž s pozvoľným vstupom do mora. Hostia majú voľný prístup k ležadlám a slnečníkom na pláži. Okrem toho je možnosť využiť centrum vodných športov za poplatok.
   
 • Okolie
  V okolí hotela Baia Lara nájdete nádherné pláže a príležitosti k vodným športom. Mesto Antalya a jeho prístav s bohatou históriou sú dostupné len krátkou jazdou autom. Okolie je tiež vhodné na preskúmanie miestnej kultúry a prírodných krás Tureckej riviéry.
   
 • Vzdialenosti od
  Pláže: priamo pri pláži
  Letiska: 15 km
  Mesta Antalya: 17 km
   
Lokalita
Počasie
Priemerné teploty
vzduch voda
Priemerné počasie
v čase dovolenky
25 °C 21 °C
Jan

13 °C

18 °C

Feb

15 °C

17 °C

Mar

17 °C

17 °C

Apr

21 °C

18 °C

May

25 °C

21 °C

Jun

30 °C

25 °C

Jul

34 °C

28 °C

Aug

34 °C

30 °C

Sep

31 °C

28 °C

Oct

26 °C

26 °C

Nov

20 °C

23 °C

Dec

15 °C

20 °C

Turecko

Turecko

Turecko sa rozprestiera na polostrove Malá Ázia a malá časť, približne 3% celkovej rozlohy, v juhovýchodnej Európe. Krajina zohrala dôležitú úlohu dávno v minulosti. Bol to obchodný uzol medzi Európou a Áziou. Dochádzalo prelínaniu náboženských a kultúrnych stretov kresťanov a islamistov.  Turecko je charakteristické svojím pieskovými plážami s azúrovým morom, ale taktiež pohoria obrastené bujarou zelenou vegetáciou. Turecko je vyhľadávane pre bohaté all inclusive rezorty. Krajina ponúka aj bohatú históriu, kultúrne pamiatky, ale aj neskutočné vodné vyžitie tak ako pre dospelých, tak aj pre deti. Medzi najznámejšej letoviská Turecka z Tureckej riviéry patria Alanya, Belek, Lara, Side, Kemer, z Egejskej riviéry Izmir, Bodrum a Kusadasi.

Alanya

Alanya sa preslávila pieskovou plážou s názvom Kleopatra Beach. Charakteristickou pamiatkou z histórie je hradná pevnosť, týčiaca sa na skalnatom brale nad morom. Z vrchu tejto pevností sa naskytá nádherný výhľad na celý prístav, mesto a pláž. Pevnosť ponúka svojím návštevníkom množstvo cenných pamiatok z rímskych, byzantských osmanský čias. Samotné centrum mesta je živé s veľkým množstvom nákupných, reštauračných príležitostí. 

Side

Inak prezívané letovisko  “staroveká pirátska Pamphylia” sa rozprestiera na polostrove v južnej časti Turecka. Názov Side je v preklade granátové jablko - symbol bohatstva a úrodnosti. Toto letovisko je veľmi bohaté na na pamiatky z doby antiky. Najznámejšie azda možno spomenúť zvyšky chrámov patriace bohom Apollónovi a bohyni Athéne. Dodnes je symbol Side Apollonov chrám.

Belek

Patrí medzi mladé, nové letoviská. Pobrežie tvoria široké pláže s bielym pieskom. Letovisko ponúka široké vyžitie vodných športov. Toto letovisko je pasované za najluxusnejšie na Tureckej riviére. Nachádzajú sa tu rezorty na vysokej úrovni zasadené do borovicových lesíkov, píniovo palmových hájikov.. Letovisko Belek obopína pohorie Taurus.

Kemer

Vyhľadávané letovisko s krátkou dobou transferu od letiska. Pláže sú skôr kamienkové, zato voda je tu azúrová. Letovisko oku lahodiace každému návštevníkovi vďaka nádhernej prírodnej scenérií. Centrum letoviska je udržiavané a posiate nákupnými možnosťami či reštauračnými zariadeniami.

Lara

Letovisko vyhľadávane kvôli veľmi luxusnými rezortom, nádhernej širokej piesočnatej pláže s azúrovou vodou.  Vyberte sa na pláž, kde Vás počká veľmi jemný piesok s príjemným kúpaním a relaxovaním. Lara je záruka kvalitných služieb s pestrými možnosťami dovolenky. Najlepšie hodnotené rezorty ponúkajú exkluzívne služby all inclusive. V tomto letovisku sa nebudete nudiť ani po zotmení. Plážová promenáda ožíva vo večerných hodinách, kde sa núkajú nákupné možnosti s reštauráciami. Lara si získala svojich návštevníkov aj vďaka blízkosti letiska.

Bodrum

Letovisko rozprestierajúce sa medzi Tureckou a Egejskou riviérou. Pasované za najživšie letovisko Turecka vďaka rušnému nočnému životu. Ponúka zachovanú tureckú kultúru kombinovanou s úžasným všesmerovým servisom. Nachádza sa tu ikonický a kúzelný prístav. Letovisko je preslávené plážami s azúrovou vodou.

Izmir

Moderné, rušné a veľmi rýchlo rastúce mesto rozprestierajúce sa na území Malej Ázie. V minulosti zohralo veľmi dôležitú úlohu a bolo poznačené nadvládami rôznych civilizácií. Toto letovisko si vyslúžilo aj prezývku Egejskej perly. Návštevníkov očarí dlhou tiahnucou zátokou pozdĺž celého mesta, posiatou jácht a plachetníc.  Pláže ktoré ponúka toto letovisko majú odlišný charakter od pláži Tureckej riviéry. Piesok je premiešaný viac s kamienkami, zato voda je čistejšia.

Mena:YTL - Turecká líra
Časový posun:+1h
Elektrický prúd:Napätie v elektrickej sieti je 220 V. Adaptér nie je potrebný.
Vakcinácia:Nie je potrebná.
Štátne zriadenie:Parlamentná republika
Jazyky:Turečtina
Hlavné mesto:Ankara 

Letoviská Turecko

8
Cestovateľský magazín

S idem.sk spoznávate svet naživo aj online. V našom magazíne pre vás pravidelne publikujeme inšpirácie na nové destinácie a užitočné cestovateľské tipy.

Nové
Koh Samui: 3. Najväčší ostrov v Thajsku
Koh Samui: 3. Najväčší ostrov v Thajsku

Nádherne čisté tyrkysové more, pokojné nepreplnené pláže s bielym pieskom, sýtozelené palmy siahajúce až nad morskú hladinu, fascinujúca kokosová džungľa, usmiati a priateľskí ľudia, neskutočne chutné a ešte aj lacné jedlo na každom kroku a kedykoľvek ste hladní, ako aj pocit bezpečia, keď sa v noci prechádzate sami po pláži alebo nočnými ulicami.

pred 8 mesiacov 1483 videní | 3 minúty čítania
5 zaujímavostí v Dubaji, ktoré vám vyrazia dych
5 zaujímavostí v Dubaji, ktoré vám vyrazia dych
pred 8 mesiacov 2322 videní | 4 minúty čítania
Santorini nezvláda nápor turistov. Ostrov pripravuje rázne opatrenia
Santorini nezvláda nápor turistov. Ostrov pripravuje rázne opatrenia
pred 8 mesiacov 7834 videní | 4 minúty čítania
Dovolenka vo Vietname: Ktoré miesta navštíviť a čo ochutnať?
Dovolenka vo Vietname: Ktoré miesta navštíviť a čo ochutnať?
pred 8 mesiacov 7245 videní | 10 minúty čítania
Navštíviť Seychely, Maldivy či Maurícius?
Navštíviť Seychely, Maldivy či Maurícius?
pred 8 mesiacov 1609 videní | 5 minúty čítania