Všeobecný popis hotela Scoglio Della Galea Village & Spa:

 

 • O hoteli
  Hotel Scoglio Della Galea Village & Spa, štvorhviezdičkový rezort, vás privíta v modernom a kvalitnom komplexe situovanom priamo nad Tyrhénskym morom. Tento terasovitý rezort ponúka jedinečnú kombináciu nádherného výhľadu na more a pohodlného prístupu k pláži. Ideálne miesto pre milovníkov prírody a romantikov, ponúkajúce kalabrijskú aj medzinárodnú kuchyňu.
   
 • Poloha
  Hotel sa nachádza v idylickej dedinke Santa Maria di Ricardi, blízko zálivu Capo Vaticano. Vzdialenosť k mestečku Tropea je približne 15 km a letisko Lamezia Terme je vzdialené okolo 65 km. Jeho unikátna poloha priamo nad morom zaručuje krásny výhľad a priamy prístup k pláži.
   
 • Ubytovanie
  Ubytovanie v hoteli Scoglio Della Galea Village & Spa ponúka moderné izby v rôznych budovách, s možnosťou prísteliek a špeciálne rodinné izby. Každá izba je vybavená telefónom, minichladničkou, TV, trezorom, individuálne nastaviteľnou klimatizáciou, vlastným príslušenstvom (kúpeľňa, WC, sušič na vlasy) a balkónom alebo terasou.
   
 • Zariadenie hotela
  Hotel poskytuje široký výber zariadenia vrátane vstupnej haly s recepciou, hlavnej reštaurácie, dvoch bazénových komplexov s panoramatickým výhľadom na more, detského bazénu, barov pri bazéne a na pláži, wellness centra a minimarketu. K dispozícii je aj Wi-Fi pripojenie a hotelový vláčik medzi hotelom a plážou.
   
 • Možnosti stravovania
  Stravovanie v hoteli je poskytované formou All inclusive, zahŕňajúce raňajky, obedy a večere vo forme švédskych stolov, vrátane nápojov a vybraných alkoholických a nealkoholických nápojov v baroch. Ľahké občerstvenie je k dispozícii v popoludňajších hodinách.
   
 • Pláž
  Pláž hotela ponúka pozvoľný vstup do mora, s čiastočne kamenistým a čiastočne piesočnatým dnom. Hostia majú k dispozícii slnečníky a ležadlá zadarmo, plážové osušky sú dostupné za vratný depozit. Taktiež je tu bar na pláži, poskytujúci možnosť obeda a večere za poplatok.
   
 • Okolie
  Okolie hotela je bohaté na prírodné krásy a historické pamiatky. Blízkosť dedinky Santa Maria di Ricardi a mestečka Tropea ponúka príležitosti na prechádzky a objavovanie lokálnej kultúry.
   
 • Vzdialenosti od
  Pláž: cca 10-250 m (v závislosti od ubytovacej jednotky)
  Letisko Lamezia Terme: cca 65 km
  Mestečko Tropea: približne 15 km     
Lokalita
Taliansko

Taliansko

Taliansko

Taliansko je veľkým lákadlom, disponujúcim veľkým množstvom čarovných miest, pôsobivých hôr, pekných pláží. Taliansko má aj nádherné ostrovy.  Vyhľadávanými destináciami pre letnú dovolenku v Taliansku sú oblasti Kalábrie, alebo ostrova Sardínie. Tieto destinácie ponúkajú nádherné pláže vhodné pre rodiny s deťmi s množstvom relaxu a zábavy.

Nevšedným zážitkom je návšteva ostrova Sicílie. Sicília je najväčší ostrov Stredozemného mora a zároveň domovom talianskej mafie. Tento ostrov je bohatý na kultúrne a historické pamiatky, kostoly, chrámy a známe pláže.

Kalábria

označovaná ako “špička talianskej čižmy” - najjužnejší výbežok Apeninského polostrova. Nádherné piesočnaté pláže s krištáľovým modrým morom sa striedajú so skalnatým pobrežím.  Kalábria je bohatá na tradície a kultúru. Pláže Kalábrie patria medzi najkrajšie európske pláže. Sú čisté a málo preplnené. Najznámejšie sú Groticelle, Nicotera, Capo Vaticano, Belveder Nord. Morské dno skrýva krásne pestrofarebné koráli ale aj vraky lodí z druhej svetovej vojny.

Sardínia

Pobrežie Sardínie je lemované striedavo skalnatými úsekmi s nádhernými piesočnatými plážami. Vyslúžila si taktiež pomenovanie “ostrov tisícich pláží”.  Najobľúbenejšia plážová destinácia je Costa Smeralda na severovýchode ostrova. Tichšia oblasť je Golfo Aranci, ktorá ponúka možnosti rybárčenia, potápania, pozorovania delfínov v smaragdovom mori zálivu Olbia. Východ a juhovýchod Sardínie ponúka nádherné pláže zálivoch Orosei Tortoli. Pláž Marina di Orosei je posiata mušlí, more tu je však strmé a hlboké. Plytké vody a azúrovú vodu s veľmi jemným pieskom ponúka pláž Cala Ginepro. Pokiaľ vyhľadávate dlhé pláže, ideálnou voľbou je časť La Caletta. Pobrežie je lemované zelenými borovicami. Táto pláž je vyhľadávana aj pre dobré podmienky surfovania a kitesurfingu.

Mena:Euro
Časový posun:Bez posunu
Elektrický prúd:Napätie v elektrickej sieti je 220 V. Adaptér nie je potrebný.
Vakcinácia:Nie je potrebná.
Štátne zriadenie:Parlamentná republika
Jazyky:Taliančina
Hlavné mesto:Rím

Letoviská Taliansko

11
Cestovateľský magazín

S idem.sk spoznávate svet naživo aj online. V našom magazíne pre vás pravidelne publikujeme inšpirácie na nové destinácie a užitočné cestovateľské tipy.

Nové
Koh Samui: 3. Najväčší ostrov v Thajsku
Koh Samui: 3. Najväčší ostrov v Thajsku

Nádherne čisté tyrkysové more, pokojné nepreplnené pláže s bielym pieskom, sýtozelené palmy siahajúce až nad morskú hladinu, fascinujúca kokosová džungľa, usmiati a priateľskí ľudia, neskutočne chutné a ešte aj lacné jedlo na každom kroku a kedykoľvek ste hladní, ako aj pocit bezpečia, keď sa v noci prechádzate sami po pláži alebo nočnými ulicami.

pred 8 mesiacov 1585 videní | 3 minúty čítania
5 zaujímavostí v Dubaji, ktoré vám vyrazia dych
5 zaujímavostí v Dubaji, ktoré vám vyrazia dych
pred 8 mesiacov 2462 videní | 4 minúty čítania
Santorini nezvláda nápor turistov. Ostrov pripravuje rázne opatrenia
Santorini nezvláda nápor turistov. Ostrov pripravuje rázne opatrenia
pred 8 mesiacov 7937 videní | 4 minúty čítania
Dovolenka vo Vietname: Ktoré miesta navštíviť a čo ochutnať?
Dovolenka vo Vietname: Ktoré miesta navštíviť a čo ochutnať?
pred 9 mesiacov 7346 videní | 10 minúty čítania
Navštíviť Seychely, Maldivy či Maurícius?
Navštíviť Seychely, Maldivy či Maurícius?
pred 9 mesiacov 1699 videní | 5 minúty čítania