Všeobecný popis hotela Club Esse Palmasera:

 

 • O hoteli
  Elegantný hotelový rezort Club Esse Palmasera je skutočným klenotom, ktorý sa pýši svojou výnimočnou polohou na útese nad malebnou plážou s ružovým pieskom. Hotel, situovaný v zátoke Cala Gonone na pobreží Golfo di Orosei, je ideálnym miestom pre tých, ktorí hľadajú luxus, pohodlie a nádherné výhľady. Jeho štýlové a komfortné zariadenie spolu s bohatými stravovacími možnosťami a rozmanitosťou aktivít z neho robia vynikajúcu voľbu pre rodiny aj páry.
   
 • Poloha
  Hotel sa nachádza na atraktívnom mieste útesu nad nádhernou plážou. Centrum mestečka Cala Gonone s reštauráciami, obchodmi, prístavom a barmi je vzdialené len 800 metrov. Známa piesočnatá pláž Cala Luna je od hotela vzdialená 6 km, pričom je dostupná aj loďou.
   
 • Ubytovanie
  Hotel ponúka štýlovo zariadené dvojlôžkové izby s možnosťou prístelky, situované v hlavnej budove alebo v štýlových vilkách a bungalovoch v hotelovej záhrade. Izby sú vybavené všetkým potrebným vrátane klimatizácie, satelitnej TV, minibaru a balkónu alebo terasy.
   
 • Zariadenie hotela
  Rezort disponuje priestrannou vstupnou halou s recepciou, WiFi pripojením, reštauráciou, barmi (vrátane baru na pláži), diskotékou, veľkým vonkajším bazénom s morskou vodou, detským bazénom, wellness a beauty centrom, športoviskami a parkoviskom. Hostia môžu využívať aj rozmanité animačné programy pre deti a dospelých.
   
 • Možnosti stravovania
  Hotel poskytuje all inclusive služby, zahŕňajúce bohaté bufetové raňajky, obedy a večere, ako aj ľahké občerstvenie a neobmedzené množstvo rozlievaných alkoholických a nealkoholických nápojov.
   
 • Pláž
  Krásna dlhá piesčitá pláž s pozvolným vstupom do mora sa nachádza priamo pod hotelom. K dispozícii sú slnečníky a ležadlá zadarmo, a hostia majú možnosť využiť hotelový minibus pre jednoduchší prístup k pláži.
   
 • Okolie
  Okolie hotela ponúka množstvo atrakcií vrátane nákupných a zábavných možností v mestečku Cala Gonone, návštevu svetoznámej pláže Cala Luna, ako aj možnosť vychutnať si krásu pobrežia Golfo di Orosei.
   
 • Vzdialenosti od
  Pláže: priamo pri hoteli
  Centra mestečka Cala Gonone: 800 m
  Pláže Cala Luna: 6 km
  Medzinárodného letiska v Olbii: 105 km    
Lokalita
Taliansko

Taliansko

Taliansko

Taliansko je veľkým lákadlom, disponujúcim veľkým množstvom čarovných miest, pôsobivých hôr, pekných pláží. Taliansko má aj nádherné ostrovy.  Vyhľadávanými destináciami pre letnú dovolenku v Taliansku sú oblasti Kalábrie, alebo ostrova Sardínie. Tieto destinácie ponúkajú nádherné pláže vhodné pre rodiny s deťmi s množstvom relaxu a zábavy.

Nevšedným zážitkom je návšteva ostrova Sicílie. Sicília je najväčší ostrov Stredozemného mora a zároveň domovom talianskej mafie. Tento ostrov je bohatý na kultúrne a historické pamiatky, kostoly, chrámy a známe pláže.

Kalábria

označovaná ako “špička talianskej čižmy” - najjužnejší výbežok Apeninského polostrova. Nádherné piesočnaté pláže s krištáľovým modrým morom sa striedajú so skalnatým pobrežím.  Kalábria je bohatá na tradície a kultúru. Pláže Kalábrie patria medzi najkrajšie európske pláže. Sú čisté a málo preplnené. Najznámejšie sú Groticelle, Nicotera, Capo Vaticano, Belveder Nord. Morské dno skrýva krásne pestrofarebné koráli ale aj vraky lodí z druhej svetovej vojny.

Sardínia

Pobrežie Sardínie je lemované striedavo skalnatými úsekmi s nádhernými piesočnatými plážami. Vyslúžila si taktiež pomenovanie “ostrov tisícich pláží”.  Najobľúbenejšia plážová destinácia je Costa Smeralda na severovýchode ostrova. Tichšia oblasť je Golfo Aranci, ktorá ponúka možnosti rybárčenia, potápania, pozorovania delfínov v smaragdovom mori zálivu Olbia. Východ a juhovýchod Sardínie ponúka nádherné pláže zálivoch Orosei Tortoli. Pláž Marina di Orosei je posiata mušlí, more tu je však strmé a hlboké. Plytké vody a azúrovú vodu s veľmi jemným pieskom ponúka pláž Cala Ginepro. Pokiaľ vyhľadávate dlhé pláže, ideálnou voľbou je časť La Caletta. Pobrežie je lemované zelenými borovicami. Táto pláž je vyhľadávana aj pre dobré podmienky surfovania a kitesurfingu.

Mena:Euro
Časový posun:Bez posunu
Elektrický prúd:Napätie v elektrickej sieti je 220 V. Adaptér nie je potrebný.
Vakcinácia:Nie je potrebná.
Štátne zriadenie:Parlamentná republika
Jazyky:Taliančina
Hlavné mesto:Rím

Letoviská Taliansko

10
Cestovateľský magazín

S idem.sk spoznávate svet naživo aj online. V našom magazíne pre vás pravidelne publikujeme inšpirácie na nové destinácie a užitočné cestovateľské tipy.

Nové
Koh Samui: 3. Najväčší ostrov v Thajsku
Koh Samui: 3. Najväčší ostrov v Thajsku

Nádherne čisté tyrkysové more, pokojné nepreplnené pláže s bielym pieskom, sýtozelené palmy siahajúce až nad morskú hladinu, fascinujúca kokosová džungľa, usmiati a priateľskí ľudia, neskutočne chutné a ešte aj lacné jedlo na každom kroku a kedykoľvek ste hladní, ako aj pocit bezpečia, keď sa v noci prechádzate sami po pláži alebo nočnými ulicami.

pred 9 mesiacov 1785 videní | 3 minúty čítania
5 zaujímavostí v Dubaji, ktoré vám vyrazia dych
5 zaujímavostí v Dubaji, ktoré vám vyrazia dych
pred 9 mesiacov 2670 videní | 4 minúty čítania
Santorini nezvláda nápor turistov. Ostrov pripravuje rázne opatrenia
Santorini nezvláda nápor turistov. Ostrov pripravuje rázne opatrenia
pred 9 mesiacov 8123 videní | 4 minúty čítania
Dovolenka vo Vietname: Ktoré miesta navštíviť a čo ochutnať?
Dovolenka vo Vietname: Ktoré miesta navštíviť a čo ochutnať?
pred 10 mesiacov 7562 videní | 10 minúty čítania
Navštíviť Seychely, Maldivy či Maurícius?
Navštíviť Seychely, Maldivy či Maurícius?
pred 10 mesiacov 1905 videní | 5 minúty čítania