Všeobecný popis hotela Rixos Bab Al Bahr:

 

 • O Hoteli
  Hotel Rixos Bab Al Bahr, patriaci k známej hotelovej sieti Rixos, sa vyznačuje svojou vynikajúcou polohou priamo na pláži na umelo vybudovanom ostrove Al Marjan. Tento luxusný hotelový komplex je ideálny pre rodiny s deťmi aj páry a ponúka štýlové ubytovanie, rozmanité stravovacie možnosti a bohaté vybavenie.
   
 • Poloha
  Hotel sa nachádza na umelo vybudovanom ostrove Al Marjan. V blízkosti hotela je nákupné centrum Al Hamra Mall a centrum strediska je vzdialené približne 30 minút jazdy. Ďalšie nákupné centrum Manar Mall je od hotela vzdialené cca 20 minút.
   
 • Ubytovanie
  Hotel poskytuje elegantne zariadené izby s nádherným výhľadom na záliv, bazén alebo na Ras Al Khaimah. Každá izba má kúpeľňu, pohodlné sedenie, LCD TV, minibar, trezor zadarmo a bezplatnú Wi-Fi. K dispozícii sú rôzne typy izieb vrátane Deluxe, Premium a rodinných izieb.
   
 • Zariadenie hotela
  Hotel disponuje zaujímavou architektúrou s troma budovami v tvare pyramíd, nákupnou arkádou, wellness centrami, nočným klubom, vonkajšími bazénmi a rôznymi animačnými programami. Ponúka tiež bezplatný shuttle bus do Al Hamra Mall a Wi-Fi zdarma v celom areáli.
   
 • Možnosti stravovania
  Hostia môžu využívať ultra all inclusive služby vrátane raňajok, obedov a večerí v hlavnej reštaurácii Seven Heights, ako aj možnosti stravovania v rôznych a la carte reštauráciách. K dispozícii je aj bar pri bazéne a lobby lounge.
   
 • Pláž
  Hotel sa nachádza pri 345 m dlhej piesočnatej pláži s pozvoľným vstupom do mora, kde sú k dispozícii ležadlá, slnečníky a osušky zadarmo. Na pláži sú dva bary a v ponuke sú aj vodné športy a plážové aktivity.
   
 • Okolie
  Okolie hotela ponúka nákupné možnosti v Al Hamra Mall a Manar Mall, ako aj golfové ihrisko Al Hamra Golf Club. 
   
 • Vzdialenosti od
  Pláže: pri pláži
  Letiska: 75 km od Dubaja, 38 km od Ras Al Khaimah
  Centra: 25 km
  Nákupných možností: v hoteli / 4,6 km Al Hamra Mall
   
Lokalita

Spojené arabské emiráty

Spojené arabské emiráty

Spojené arabské emiráty boli v dávnej histórií preslávené pirátmi a obchodníkmi s perlami. Od týchto čias sa vyšvihli medzi krajiny sveta s poprednou ekonomikou. V krajine by ste márne čakali na priemernosť. Naopak, Spojené arabské emiráty sa neustále snažia prekonávať aj samých seba. Preto je pre túto krajinu charakteristická predpona “naj”.  Najväčší, najvyšší, najluxusnejší.  Spojené arabské emiráty vedia však ohúriť aj fascinujúcou púšťou s piesočnatými dunami, belavými plážami s azúrovým morom.

Najkrajšie miesta v Spojených arabských emirátoch sú skvelou príležitosťou ako prežiť dokonalú dovolenku. Stačí si len vybrať.

Dubai

Dnešný Dubaj je synonymom bohatstva, luxusu a prepychu. Dubaj predstavuje originálnu architektúru, najmodernejšie stavby sveta a najvyšší mrakodrap Burj Al Khalifa, najluxusnejšie hotely, neprekonateľné nákupy na exotických trhoviskách alebo v moderných nákupných centrách, krásne dlhé pláže, aquaparky a množstvo zábavy. Dubaj svojou ponukou uspokojí aj najnáročnejšieho turistu.

Sharjah

Emirát Sharjah je významnou kultúrnou metropolou Spojených arabských emirátov. V meste Sharjah sa nachádza mnoho múzeí a umeleckých galérií. Tento emirát je symbolom islamskej viery. Emirát neumožňuje predaj ani servírovanie alkoholických nápojov, výnimku nemajú ani medzinárodné hotely.

Vzdialenosť od Dubaja: približne 15 km
 

Ajman

Tradičným zamestnaním obyvateľov Ajmanu bol odpradávna rybolov. Dodnes môžete vidieť pri pobreží početné rybárske loďky a pokochať sa úlovkami rybárov na miestnych trhoviskách. Turisti ocenia v emiráte Ajman dlhé piesočné pláže a priezračne čisté more.

Ideálne miesto pre odpočinok v pokojnom prostredí.

Vzdialenosť od Dubaja: približne 25 km
 

Ras Al Khaimah

Rýchlo sa rozvíjajúci emirát Ras Al Khaimah predstavuje ideálne miesto pre výbornú rodinnú dovolenku, predovšetkým vďaka modernej turistickej výstavbe a majstrovským golfovým ihriskám. V emiráte sa nachádza unikátna lokalita Khatt známa svojimi liečivými minerálnymi prameňmi.

Vzdialenosť od Dubaja: približne 90 km
 

Fujairah

Emirát, ktorému sa hovorí Východné pobrežie. Vďaka dlhým plážam s bielym pieskom, priezračnému moru a Hajarským horám je tento emirát Fujairah považovaný za jednu z najkrajších oblastí s ideálnymi podmienkami pre potápanie a šnorchlovanie. Vynikajúce miesto pre pokojnú dovolenku v nádhernom prostredí.

Vzdialenosť od Dubaja: cca 150 km
 

Mena:AED - Dirham SAE
Časový posun:+2h
Elektrický prúd:Napätie v elektrickej sieti je 220 V. Adaptér je potrebný.
Vakcinácia:Nie je potrebná.
Štátne zriadenie:Absolútna monarchia
Jazyky:Arabčina
Hlavné mesto:Dubaj

Letoviská Spojené arabské emiráty

6
Cestovateľský magazín

S idem.sk spoznávate svet naživo aj online. V našom magazíne pre vás pravidelne publikujeme inšpirácie na nové destinácie a užitočné cestovateľské tipy.

Nové
Koh Samui: 3. Najväčší ostrov v Thajsku
Koh Samui: 3. Najväčší ostrov v Thajsku

Nádherne čisté tyrkysové more, pokojné nepreplnené pláže s bielym pieskom, sýtozelené palmy siahajúce až nad morskú hladinu, fascinujúca kokosová džungľa, usmiati a priateľskí ľudia, neskutočne chutné a ešte aj lacné jedlo na každom kroku a kedykoľvek ste hladní, ako aj pocit bezpečia, keď sa v noci prechádzate sami po pláži alebo nočnými ulicami.

pred 9 mesiacov 1822 videní | 3 minúty čítania
5 zaujímavostí v Dubaji, ktoré vám vyrazia dych
5 zaujímavostí v Dubaji, ktoré vám vyrazia dych
pred 9 mesiacov 2704 videní | 4 minúty čítania
Santorini nezvláda nápor turistov. Ostrov pripravuje rázne opatrenia
Santorini nezvláda nápor turistov. Ostrov pripravuje rázne opatrenia
pred 10 mesiacov 8153 videní | 4 minúty čítania
Dovolenka vo Vietname: Ktoré miesta navštíviť a čo ochutnať?
Dovolenka vo Vietname: Ktoré miesta navštíviť a čo ochutnať?
pred 10 mesiacov 7595 videní | 10 minúty čítania
Navštíviť Seychely, Maldivy či Maurícius?
Navštíviť Seychely, Maldivy či Maurícius?
pred 10 mesiacov 1948 videní | 5 minúty čítania