Všeobecný popis hotela Radisson Resort Ras Al Khaimah:

 

 • O hoteli
  Hotel Radisson Resort Ras Al Khaimah Marjan Island je špičkovým prírastkom do reťazca svetoznámych hotelov Radisson. Tento luxusný hotel, situovaný na umelo vybudovanom ostrove Marjan Island, poskytuje hosťom vysoký štandard ubytovania a služieb, vrátane možností stravovania na princípe All Inclusive, kvalitného wellness a aktívnych možností pre trávenie voľného času. S ohľadom na rodiny s deťmi hotel ponúka špeciálne vybavenie, ako je detský bazén so šmykľavkami a detské ihrisko, čo robí z neho ideálnu voľbu pre návštevníkov všetkých vekových kategórií. 
   
 • Poloha
  Hotel sa pýši výnimočnou polohou priamo pri piesočnatej pláži na Marjan Island, s ľahkým prístupom k vodným radovánkam a prekrásnym výhľadom na more. Neďaleko hotela sa nachádza aj obchodné centrum Al Hamra Mall, ktoré je vzdialené len krátku jazdu. Pozoruhodná je i blízkosť k rôznym atrakciám a centru Ras Al Khaimah.
   
 • Ubytovanie
  Ubytovacie možnosti v hoteli Radisson Resort sú rozmanité a zahŕňajú štandardné izby, izby s výhľadom na more a Superior izby bez balkóna, avšak s rozšíreným priestorom zahŕňajúcim spálňu a obývaciu časť. Každá izba je vybavená moderným zariadením, ako sú klimatizácia, televízia, bezplatný Wi-Fi prístup, minibar, trezor a kompletné sociálne zariadenie.
   
 • Zariadenie hotela
  Interiér hotela očarí vstupnou halou s recepciou, pričom k dispozícii je široká škála zariadení vrátane hlavnej reštaurácie, reštaurácií a la carte, viacerých barov vrátane snack baru a baru pri bazéne, obchodu so suvenírmi a konferenčnej miestnosti. Pre milovníkov vody sú tu dva vonkajšie bazény a SPA centrum. Zdarma dostupná Wi-Fi je samozrejmosťou.
   
 • Možnosti stravovania
  Hotel ponúka rozmanité možnosti stravovania. Raňajky sa podávajú formou bufetu, polpenzia zahŕňa aj večere bufetového typu a All Inclusive služba zabezpečuje okrem jedál tiež nealkoholické a vybrané alkoholické nápoje dostupné počas celého dňa. Snack bary na pláži a pri bazéne ponúkajú ľahké občerstvenie a nápoje, zaisťujúc pohodlie hosťom odpočívajúcim na slnku.
   
 • Pláž
  Hotel má bezprostredný prístup k pláži, kde sú k dispozícii ležadlá, slnečníky a plážové osušky zadarmo pre všetkých hostí. Pre plné pohodlie je pri pláži umiestnený aj bar, ktorý poskytuje občerstvenie a nápoje priamo v srdci plážovej atmosféry.
   
 • Okolie
  V blízkosti hotela sa nachádza množstvo turistických atrakcií, vrátane golfového ihriska a Al Hamra Mall pre nákupné zážitky. 
   
 • Vzdialenosti od
  Pláže: pri pláži
  Letiska: 33 km Ras Al Khaimah, 76 km Dubaj
  Centra: 36 km Ras Al Khaimah, 90 km Dubaj
  Nákupných možností: 3 km Al Hamra Mall
  Golfového ihriska: 8 km
   
Lokalita

Spojené arabské emiráty

Spojené arabské emiráty

Spojené arabské emiráty boli v dávnej histórií preslávené pirátmi a obchodníkmi s perlami. Od týchto čias sa vyšvihli medzi krajiny sveta s poprednou ekonomikou. V krajine by ste márne čakali na priemernosť. Naopak, Spojené arabské emiráty sa neustále snažia prekonávať aj samých seba. Preto je pre túto krajinu charakteristická predpona “naj”.  Najväčší, najvyšší, najluxusnejší.  Spojené arabské emiráty vedia však ohúriť aj fascinujúcou púšťou s piesočnatými dunami, belavými plážami s azúrovým morom.

Najkrajšie miesta v Spojených arabských emirátoch sú skvelou príležitosťou ako prežiť dokonalú dovolenku. Stačí si len vybrať.

Dubai

Dnešný Dubaj je synonymom bohatstva, luxusu a prepychu. Dubaj predstavuje originálnu architektúru, najmodernejšie stavby sveta a najvyšší mrakodrap Burj Al Khalifa, najluxusnejšie hotely, neprekonateľné nákupy na exotických trhoviskách alebo v moderných nákupných centrách, krásne dlhé pláže, aquaparky a množstvo zábavy. Dubaj svojou ponukou uspokojí aj najnáročnejšieho turistu.

Sharjah

Emirát Sharjah je významnou kultúrnou metropolou Spojených arabských emirátov. V meste Sharjah sa nachádza mnoho múzeí a umeleckých galérií. Tento emirát je symbolom islamskej viery. Emirát neumožňuje predaj ani servírovanie alkoholických nápojov, výnimku nemajú ani medzinárodné hotely.

Vzdialenosť od Dubaja: približne 15 km
 

Ajman

Tradičným zamestnaním obyvateľov Ajmanu bol odpradávna rybolov. Dodnes môžete vidieť pri pobreží početné rybárske loďky a pokochať sa úlovkami rybárov na miestnych trhoviskách. Turisti ocenia v emiráte Ajman dlhé piesočné pláže a priezračne čisté more.

Ideálne miesto pre odpočinok v pokojnom prostredí.

Vzdialenosť od Dubaja: približne 25 km
 

Ras Al Khaimah

Rýchlo sa rozvíjajúci emirát Ras Al Khaimah predstavuje ideálne miesto pre výbornú rodinnú dovolenku, predovšetkým vďaka modernej turistickej výstavbe a majstrovským golfovým ihriskám. V emiráte sa nachádza unikátna lokalita Khatt známa svojimi liečivými minerálnymi prameňmi.

Vzdialenosť od Dubaja: približne 90 km
 

Fujairah

Emirát, ktorému sa hovorí Východné pobrežie. Vďaka dlhým plážam s bielym pieskom, priezračnému moru a Hajarským horám je tento emirát Fujairah považovaný za jednu z najkrajších oblastí s ideálnymi podmienkami pre potápanie a šnorchlovanie. Vynikajúce miesto pre pokojnú dovolenku v nádhernom prostredí.

Vzdialenosť od Dubaja: cca 150 km
 

Mena:AED - Dirham SAE
Časový posun:+2h
Elektrický prúd:Napätie v elektrickej sieti je 220 V. Adaptér je potrebný.
Vakcinácia:Nie je potrebná.
Štátne zriadenie:Absolútna monarchia
Jazyky:Arabčina
Hlavné mesto:Dubaj

Letoviská Spojené arabské emiráty

6
Cestovateľský magazín

S idem.sk spoznávate svet naživo aj online. V našom magazíne pre vás pravidelne publikujeme inšpirácie na nové destinácie a užitočné cestovateľské tipy.

Nové
Koh Samui: 3. Najväčší ostrov v Thajsku
Koh Samui: 3. Najväčší ostrov v Thajsku

Nádherne čisté tyrkysové more, pokojné nepreplnené pláže s bielym pieskom, sýtozelené palmy siahajúce až nad morskú hladinu, fascinujúca kokosová džungľa, usmiati a priateľskí ľudia, neskutočne chutné a ešte aj lacné jedlo na každom kroku a kedykoľvek ste hladní, ako aj pocit bezpečia, keď sa v noci prechádzate sami po pláži alebo nočnými ulicami.

pred 9 mesiacov 1816 videní | 3 minúty čítania
5 zaujímavostí v Dubaji, ktoré vám vyrazia dych
5 zaujímavostí v Dubaji, ktoré vám vyrazia dych
pred 9 mesiacov 2699 videní | 4 minúty čítania
Santorini nezvláda nápor turistov. Ostrov pripravuje rázne opatrenia
Santorini nezvláda nápor turistov. Ostrov pripravuje rázne opatrenia
pred 10 mesiacov 8148 videní | 4 minúty čítania
Dovolenka vo Vietname: Ktoré miesta navštíviť a čo ochutnať?
Dovolenka vo Vietname: Ktoré miesta navštíviť a čo ochutnať?
pred 10 mesiacov 7593 videní | 10 minúty čítania
Navštíviť Seychely, Maldivy či Maurícius?
Navštíviť Seychely, Maldivy či Maurícius?
pred 10 mesiacov 1943 videní | 5 minúty čítania