Všeobecný popis hotela Oceanic Khorfakkan Resort & Spa:

 

 • O Hoteli
  Tento 4-hviezdičkový rezort sa nachádza v malebnom pobrežnom mestečku Khorfakkan, ktoré leží v podhorí pôsobivých Hajar hôr v emiráte Sharjah. Hostia môžu využiť súkromnú pláž, obklopenú čerstvou zeleňou, a užívať si idylický únik z každodenného života. Hotel je obľúbený vďaka svojmu útulnému prostrediu, priateľskému personálu a širokej ponuke aktivít vrátane rôznych vodných športov a poznávacích výletov do krásnej zátoky Khorfakkan.
   
 • Poloha
  Rezort sa pýši svojou výnimočnou polohou priamo v pobrežnom mestečku Khorfakkan, s možnosťou prechádzky na promenáde vedúcej do centra mesta plného obchodíkov a reštaurácií za približne 15 minút. Je umiestnený v malebnom prostredí Hajar hôr a ponúka hosťom prístup k súkromnej odľahlej pláži.
   
 • Ubytovanie
  Hotel ponúka štandardné izby typu Deluxe a izby s čiastočným výhľadom na more. Všetky izby sú vybavené klimatizáciou, LCD TV, Wi-Fi pripojením, minibarom (za poplatok), setom na prípravu čaju a kávy a vlastným sociálnym zariadením. Izby s čiastočným výhľadom na more poskytujú rovnaké základné vybavenie.
   
 • Zariadenie hotela
  Rezort ponúka množstvo zariadenia vrátane vstupnej haly s recepciou, hlavnej reštaurácie, reštaurácie s obsluhou, baru, kaviarne a Wi-Fi pripojenia. K dispozícii sú tiež bazén, detský bazén, detské ihrisko, business centrum, obchod so suvenírmi a zmenáreň.
   
 • Možnosti stravovania
  Hostia môžu využiť raňajky podávané formou bufetu, polpenziu zahŕňajúcu raňajky a večere, alebo SOFT All Inclusive, ktoré zahŕňa raňajky, obedy, večere, ľahké občerstvenie počas dňa a neobmedzené množstvo rozlievaných nealkoholických nápojov miestnej výroby.
   
 • Pláž
  Hostia majú prístup k súkromnej piesočnatej pláži, kde sú zdarma k dispozícii ležadlá a slnečníky. 
   
 • Okolie
  Rezort sa nachádza v krásnom prírodním prostredí obklopenom zeleňou a vodou, ideálnom pre tých, ktorí hľadajú únik z mesta a chcú si užiť prírodu.
   
 • Vzdialenosti od
  Pláže: 0 m (hotel sa nachádza priamo pri pláži)
  Letiska: 126 km (Dubaj), 89 km (Ras Al Khaimah)
  Centra mesta: 2.5 km
  Nákupných možností: 2.5 km
Lokalita

Spojené arabské emiráty

Spojené arabské emiráty

Spojené arabské emiráty boli v dávnej histórií preslávené pirátmi a obchodníkmi s perlami. Od týchto čias sa vyšvihli medzi krajiny sveta s poprednou ekonomikou. V krajine by ste márne čakali na priemernosť. Naopak, Spojené arabské emiráty sa neustále snažia prekonávať aj samých seba. Preto je pre túto krajinu charakteristická predpona “naj”.  Najväčší, najvyšší, najluxusnejší.  Spojené arabské emiráty vedia však ohúriť aj fascinujúcou púšťou s piesočnatými dunami, belavými plážami s azúrovým morom.

Najkrajšie miesta v Spojených arabských emirátoch sú skvelou príležitosťou ako prežiť dokonalú dovolenku. Stačí si len vybrať.

Dubai

Dnešný Dubaj je synonymom bohatstva, luxusu a prepychu. Dubaj predstavuje originálnu architektúru, najmodernejšie stavby sveta a najvyšší mrakodrap Burj Al Khalifa, najluxusnejšie hotely, neprekonateľné nákupy na exotických trhoviskách alebo v moderných nákupných centrách, krásne dlhé pláže, aquaparky a množstvo zábavy. Dubaj svojou ponukou uspokojí aj najnáročnejšieho turistu.

Sharjah

Emirát Sharjah je významnou kultúrnou metropolou Spojených arabských emirátov. V meste Sharjah sa nachádza mnoho múzeí a umeleckých galérií. Tento emirát je symbolom islamskej viery. Emirát neumožňuje predaj ani servírovanie alkoholických nápojov, výnimku nemajú ani medzinárodné hotely.

Vzdialenosť od Dubaja: približne 15 km
 

Ajman

Tradičným zamestnaním obyvateľov Ajmanu bol odpradávna rybolov. Dodnes môžete vidieť pri pobreží početné rybárske loďky a pokochať sa úlovkami rybárov na miestnych trhoviskách. Turisti ocenia v emiráte Ajman dlhé piesočné pláže a priezračne čisté more.

Ideálne miesto pre odpočinok v pokojnom prostredí.

Vzdialenosť od Dubaja: približne 25 km
 

Ras Al Khaimah

Rýchlo sa rozvíjajúci emirát Ras Al Khaimah predstavuje ideálne miesto pre výbornú rodinnú dovolenku, predovšetkým vďaka modernej turistickej výstavbe a majstrovským golfovým ihriskám. V emiráte sa nachádza unikátna lokalita Khatt známa svojimi liečivými minerálnymi prameňmi.

Vzdialenosť od Dubaja: približne 90 km
 

Fujairah

Emirát, ktorému sa hovorí Východné pobrežie. Vďaka dlhým plážam s bielym pieskom, priezračnému moru a Hajarským horám je tento emirát Fujairah považovaný za jednu z najkrajších oblastí s ideálnymi podmienkami pre potápanie a šnorchlovanie. Vynikajúce miesto pre pokojnú dovolenku v nádhernom prostredí.

Vzdialenosť od Dubaja: cca 150 km
 

Mena:AED - Dirham SAE
Časový posun:+2h
Elektrický prúd:Napätie v elektrickej sieti je 220 V. Adaptér je potrebný.
Vakcinácia:Nie je potrebná.
Štátne zriadenie:Absolútna monarchia
Jazyky:Arabčina
Hlavné mesto:Dubaj

Letoviská Spojené arabské emiráty

5
Cestovateľský magazín

S idem.sk spoznávate svet naživo aj online. V našom magazíne pre vás pravidelne publikujeme inšpirácie na nové destinácie a užitočné cestovateľské tipy.

Nové
Koh Samui: 3. Najväčší ostrov v Thajsku
Koh Samui: 3. Najväčší ostrov v Thajsku

Nádherne čisté tyrkysové more, pokojné nepreplnené pláže s bielym pieskom, sýtozelené palmy siahajúce až nad morskú hladinu, fascinujúca kokosová džungľa, usmiati a priateľskí ľudia, neskutočne chutné a ešte aj lacné jedlo na každom kroku a kedykoľvek ste hladní, ako aj pocit bezpečia, keď sa v noci prechádzate sami po pláži alebo nočnými ulicami.

pred 7 mesiacov 1455 videní | 3 minúty čítania
5 zaujímavostí v Dubaji, ktoré vám vyrazia dych
5 zaujímavostí v Dubaji, ktoré vám vyrazia dych
pred 7 mesiacov 2256 videní | 4 minúty čítania
Santorini nezvláda nápor turistov. Ostrov pripravuje rázne opatrenia
Santorini nezvláda nápor turistov. Ostrov pripravuje rázne opatrenia
pred 7 mesiacov 7800 videní | 4 minúty čítania
Dovolenka vo Vietname: Ktoré miesta navštíviť a čo ochutnať?
Dovolenka vo Vietname: Ktoré miesta navštíviť a čo ochutnať?
pred 8 mesiacov 7184 videní | 10 minúty čítania
Navštíviť Seychely, Maldivy či Maurícius?
Navštíviť Seychely, Maldivy či Maurícius?
pred 8 mesiacov 1573 videní | 5 minúty čítania