Všeobecný popis hotela Miramar Al Aqah Beach Resort:

 

 • O hoteli
  Miramar Al Aqah Beach Resort je luxusný päťhviezdičkový hotel, ktorý sa môže pochváliť výnimočnou polohou na východnom pobreží Spojených arabských emirátov. Hostí privíta arabskou architektúrou, 200 metrov dlhou piesočnatou plážou a výhľadom na pohorie Hajar a Indický oceán. Svojim návštevníkom poskytuje prvotriedne služby, širokú ponuku animačných a voľnočasových programov, všetko v nádhernom prostredí ideálnom pre relaxačnú dovolenku.
   
 • Poloha
  Hotel je situovaný medzi majestátnym pohorím Al Hajar a krištáľovo čistými vodami Ománskeho zálivu, ponúka nádherný výhľad a priamu dostupnosť k pláži.
   
 • Ubytovanie
  Izby typu Superior a Deluxe sú moderné a pohodlné, vybavené klimatizáciou, satelitnou TV, bezplatným Wi-Fi pripojením, minibarom a vlastným sociálnym zariadením. Deluxe izby majú navyše drevenou zástenou oddelenú spálňu.
   
 • Zariadenie hotela
  Hostia môžu využívať vstupnú halu s recepciou, hlavnú a ďalšie tri reštaurácie s obsluhou, tri bary, zmenáreň, obchody a bazén s detskou časťou. Bezplatná Wi-Fi, ležadlá, slnečníky a plážové osušky sú samozrejmosťou, rovnako ako detský klub.
   
 • Možnosti stravovania
  Resort ponúka rôzne možnosti stravovania vrátane raňajok, polpenzie a All Inclusive alebo ULTRA All Inclusive s neobmedzeným množstvom nápojov a ľahkým občerstvením počas dňa.
   
 • Pláž
  Pláž je vybavená ležadlami a slnečníkmi zadarmo a hotel sa pýši priamou polohou na pláži, kde si hostia môžu vychutnať bar na pláži a rôzne vodné aktivity.
   
 • Okolie
  Hotel sa nachádza blízko rôznych atrakcií, nákupných možností a centra mesta.
   
 • Vzdialenosti od
  Pláže: pri pláži
  Letiska: 145 km od Dubaja, 72 km od Ras Al Khaimah
  Centra: 48 km Fujairah
  Nákupných možností: 25 km Shareif Mall
   
Lokalita

Spojené arabské emiráty

Spojené arabské emiráty

Spojené arabské emiráty boli v dávnej histórií preslávené pirátmi a obchodníkmi s perlami. Od týchto čias sa vyšvihli medzi krajiny sveta s poprednou ekonomikou. V krajine by ste márne čakali na priemernosť. Naopak, Spojené arabské emiráty sa neustále snažia prekonávať aj samých seba. Preto je pre túto krajinu charakteristická predpona “naj”.  Najväčší, najvyšší, najluxusnejší.  Spojené arabské emiráty vedia však ohúriť aj fascinujúcou púšťou s piesočnatými dunami, belavými plážami s azúrovým morom.

Najkrajšie miesta v Spojených arabských emirátoch sú skvelou príležitosťou ako prežiť dokonalú dovolenku. Stačí si len vybrať.

Dubai

Dnešný Dubaj je synonymom bohatstva, luxusu a prepychu. Dubaj predstavuje originálnu architektúru, najmodernejšie stavby sveta a najvyšší mrakodrap Burj Al Khalifa, najluxusnejšie hotely, neprekonateľné nákupy na exotických trhoviskách alebo v moderných nákupných centrách, krásne dlhé pláže, aquaparky a množstvo zábavy. Dubaj svojou ponukou uspokojí aj najnáročnejšieho turistu.

Sharjah

Emirát Sharjah je významnou kultúrnou metropolou Spojených arabských emirátov. V meste Sharjah sa nachádza mnoho múzeí a umeleckých galérií. Tento emirát je symbolom islamskej viery. Emirát neumožňuje predaj ani servírovanie alkoholických nápojov, výnimku nemajú ani medzinárodné hotely.

Vzdialenosť od Dubaja: približne 15 km
 

Ajman

Tradičným zamestnaním obyvateľov Ajmanu bol odpradávna rybolov. Dodnes môžete vidieť pri pobreží početné rybárske loďky a pokochať sa úlovkami rybárov na miestnych trhoviskách. Turisti ocenia v emiráte Ajman dlhé piesočné pláže a priezračne čisté more.

Ideálne miesto pre odpočinok v pokojnom prostredí.

Vzdialenosť od Dubaja: približne 25 km
 

Ras Al Khaimah

Rýchlo sa rozvíjajúci emirát Ras Al Khaimah predstavuje ideálne miesto pre výbornú rodinnú dovolenku, predovšetkým vďaka modernej turistickej výstavbe a majstrovským golfovým ihriskám. V emiráte sa nachádza unikátna lokalita Khatt známa svojimi liečivými minerálnymi prameňmi.

Vzdialenosť od Dubaja: približne 90 km
 

Fujairah

Emirát, ktorému sa hovorí Východné pobrežie. Vďaka dlhým plážam s bielym pieskom, priezračnému moru a Hajarským horám je tento emirát Fujairah považovaný za jednu z najkrajších oblastí s ideálnymi podmienkami pre potápanie a šnorchlovanie. Vynikajúce miesto pre pokojnú dovolenku v nádhernom prostredí.

Vzdialenosť od Dubaja: cca 150 km
 

Mena:AED - Dirham SAE
Časový posun:+2h
Elektrický prúd:Napätie v elektrickej sieti je 220 V. Adaptér je potrebný.
Vakcinácia:Nie je potrebná.
Štátne zriadenie:Absolútna monarchia
Jazyky:Arabčina
Hlavné mesto:Dubaj

Letoviská Spojené arabské emiráty

6
Cestovateľský magazín

S idem.sk spoznávate svet naživo aj online. V našom magazíne pre vás pravidelne publikujeme inšpirácie na nové destinácie a užitočné cestovateľské tipy.

Nové
Koh Samui: 3. Najväčší ostrov v Thajsku
Koh Samui: 3. Najväčší ostrov v Thajsku

Nádherne čisté tyrkysové more, pokojné nepreplnené pláže s bielym pieskom, sýtozelené palmy siahajúce až nad morskú hladinu, fascinujúca kokosová džungľa, usmiati a priateľskí ľudia, neskutočne chutné a ešte aj lacné jedlo na každom kroku a kedykoľvek ste hladní, ako aj pocit bezpečia, keď sa v noci prechádzate sami po pláži alebo nočnými ulicami.

pred 9 mesiacov 1822 videní | 3 minúty čítania
5 zaujímavostí v Dubaji, ktoré vám vyrazia dych
5 zaujímavostí v Dubaji, ktoré vám vyrazia dych
pred 9 mesiacov 2704 videní | 4 minúty čítania
Santorini nezvláda nápor turistov. Ostrov pripravuje rázne opatrenia
Santorini nezvláda nápor turistov. Ostrov pripravuje rázne opatrenia
pred 10 mesiacov 8153 videní | 4 minúty čítania
Dovolenka vo Vietname: Ktoré miesta navštíviť a čo ochutnať?
Dovolenka vo Vietname: Ktoré miesta navštíviť a čo ochutnať?
pred 10 mesiacov 7595 videní | 10 minúty čítania
Navštíviť Seychely, Maldivy či Maurícius?
Navštíviť Seychely, Maldivy či Maurícius?
pred 10 mesiacov 1948 videní | 5 minúty čítania