Všeobecný popis hotela Fairmont Fujairah:

 

 • O hoteli
  Hotel Fairmont Fujairah Beach Resort predstavuje luxus moderného štýlu, ktorý sa nachádza v Spojených arabských emirátoch. Tento 5-hviezdičkový hotel je ukrytý medzi údoliami veľkolepého pohoria Al Hajar pozdĺž pobrežia Dibby, druhého najväčšieho mesta v emiráte Fujairah, s orientáciou na Indický oceán. Hosťom ponúka neopakovateľný zážitok s príležitosťou objavovať prirodzenú krásu okolitej prírody a blízke archeologické miesta.
   
 • Poloha
  Umiestnenie hotela je výnimočné vďaka jeho polohe medzi majestátnymi horami a pobrežnou líniou, čo poskytuje hosťom príležitosť na prieskum okolitej prírody a kultúry.
   
 • Ubytovanie
  Hotel má 180 luxusných izieb a apartmánov s výhľadom na more alebo priľahlú súkromnú marínu. Každá izba je vybavená klimatizáciou, SAT TV, minibarom, varnou kanvicou a vlastným sociálnym zariadením, zatiaľ čo King izby majú veľkú manželskú posteľ, Twin izby ponúkajú dve postele s možnosťou ubytovať dve deti.
   
 • Zariadenie hotela
  V rámci hotelových priestorov nájdeme recepciu, lobby bar, hlavnú a ďalšie dve a la carte reštaurácie, bistro a kaviareň, čajovňu, dva bazény a detský bazénik, detský klub, wellness centrum, Wi-Fi zadarmo, konferenčné miestnosti, kaderníctvo, obchod a služby ako izbová služba, pranie a žehlenie bielizne, stráženie detí – všetko za poplatok.
   
 • Možnosti stravovania
  Ponuka stravovania zahŕňa all-inclusive služby s raňajkami, obedom a večerou podávanými formou bufetu, ľahkým občerstvením počas dňa a neobmedzeným množstvom nápojov. Hostia musia mať formálne oblečenia počas večere.
   
 • Pláž
  Hotel sa pýši privátnou piesočnatou plážou s barom, kde sú pre hostí pripravené ležadlá, slnečníky a plážové osušky zadarmo.
   
 • Okolie
  V blízkosti hotela sa nachádza centrum vodných športov, nákupné možnosti sú vzdialené 60 km a pre hostí je zabezpečená pohodlná doprava požičovňou áut a neďalekou autobusovou zastávkou.
   
 • Vzdialenosti od
  Pláže: 0 m (hotel priamo pri pláži)
  Centra mesta: 45 km
  Letiska Dubai (DXB): 147 km
  Letiska Ras Al Khaimah (RKT): 62 km
  Nákupného centra Fujairah: 60 km

 
 

Lokalita

Spojené arabské emiráty

Spojené arabské emiráty

Spojené arabské emiráty boli v dávnej histórií preslávené pirátmi a obchodníkmi s perlami. Od týchto čias sa vyšvihli medzi krajiny sveta s poprednou ekonomikou. V krajine by ste márne čakali na priemernosť. Naopak, Spojené arabské emiráty sa neustále snažia prekonávať aj samých seba. Preto je pre túto krajinu charakteristická predpona “naj”.  Najväčší, najvyšší, najluxusnejší.  Spojené arabské emiráty vedia však ohúriť aj fascinujúcou púšťou s piesočnatými dunami, belavými plážami s azúrovým morom.

Najkrajšie miesta v Spojených arabských emirátoch sú skvelou príležitosťou ako prežiť dokonalú dovolenku. Stačí si len vybrať.

Dubai

Dnešný Dubaj je synonymom bohatstva, luxusu a prepychu. Dubaj predstavuje originálnu architektúru, najmodernejšie stavby sveta a najvyšší mrakodrap Burj Al Khalifa, najluxusnejšie hotely, neprekonateľné nákupy na exotických trhoviskách alebo v moderných nákupných centrách, krásne dlhé pláže, aquaparky a množstvo zábavy. Dubaj svojou ponukou uspokojí aj najnáročnejšieho turistu.

Sharjah

Emirát Sharjah je významnou kultúrnou metropolou Spojených arabských emirátov. V meste Sharjah sa nachádza mnoho múzeí a umeleckých galérií. Tento emirát je symbolom islamskej viery. Emirát neumožňuje predaj ani servírovanie alkoholických nápojov, výnimku nemajú ani medzinárodné hotely.

Vzdialenosť od Dubaja: približne 15 km
 

Ajman

Tradičným zamestnaním obyvateľov Ajmanu bol odpradávna rybolov. Dodnes môžete vidieť pri pobreží početné rybárske loďky a pokochať sa úlovkami rybárov na miestnych trhoviskách. Turisti ocenia v emiráte Ajman dlhé piesočné pláže a priezračne čisté more.

Ideálne miesto pre odpočinok v pokojnom prostredí.

Vzdialenosť od Dubaja: približne 25 km
 

Ras Al Khaimah

Rýchlo sa rozvíjajúci emirát Ras Al Khaimah predstavuje ideálne miesto pre výbornú rodinnú dovolenku, predovšetkým vďaka modernej turistickej výstavbe a majstrovským golfovým ihriskám. V emiráte sa nachádza unikátna lokalita Khatt známa svojimi liečivými minerálnymi prameňmi.

Vzdialenosť od Dubaja: približne 90 km
 

Fujairah

Emirát, ktorému sa hovorí Východné pobrežie. Vďaka dlhým plážam s bielym pieskom, priezračnému moru a Hajarským horám je tento emirát Fujairah považovaný za jednu z najkrajších oblastí s ideálnymi podmienkami pre potápanie a šnorchlovanie. Vynikajúce miesto pre pokojnú dovolenku v nádhernom prostredí.

Vzdialenosť od Dubaja: cca 150 km
 

Mena:AED - Dirham SAE
Časový posun:+2h
Elektrický prúd:Napätie v elektrickej sieti je 220 V. Adaptér je potrebný.
Vakcinácia:Nie je potrebná.
Štátne zriadenie:Absolútna monarchia
Jazyky:Arabčina
Hlavné mesto:Dubaj

Letoviská Spojené arabské emiráty

5
Cestovateľský magazín

S idem.sk spoznávate svet naživo aj online. V našom magazíne pre vás pravidelne publikujeme inšpirácie na nové destinácie a užitočné cestovateľské tipy.

Nové
Koh Samui: 3. Najväčší ostrov v Thajsku
Koh Samui: 3. Najväčší ostrov v Thajsku

Nádherne čisté tyrkysové more, pokojné nepreplnené pláže s bielym pieskom, sýtozelené palmy siahajúce až nad morskú hladinu, fascinujúca kokosová džungľa, usmiati a priateľskí ľudia, neskutočne chutné a ešte aj lacné jedlo na každom kroku a kedykoľvek ste hladní, ako aj pocit bezpečia, keď sa v noci prechádzate sami po pláži alebo nočnými ulicami.

pred 7 mesiacov 1454 videní | 3 minúty čítania
5 zaujímavostí v Dubaji, ktoré vám vyrazia dych
5 zaujímavostí v Dubaji, ktoré vám vyrazia dych
pred 7 mesiacov 2255 videní | 4 minúty čítania
Santorini nezvláda nápor turistov. Ostrov pripravuje rázne opatrenia
Santorini nezvláda nápor turistov. Ostrov pripravuje rázne opatrenia
pred 7 mesiacov 7799 videní | 4 minúty čítania
Dovolenka vo Vietname: Ktoré miesta navštíviť a čo ochutnať?
Dovolenka vo Vietname: Ktoré miesta navštíviť a čo ochutnať?
pred 8 mesiacov 7184 videní | 10 minúty čítania
Navštíviť Seychely, Maldivy či Maurícius?
Navštíviť Seychely, Maldivy či Maurícius?
pred 8 mesiacov 1573 videní | 5 minúty čítania