Všeobecný popis hotela The Retreat Palm Dubai - MGallery by Sofitel:

 

 • O hoteli
  Hotel The Retreat Palm Dubai je prvým päťhviezdičkovým rodinným wellness rezortom v Dubaji, ktorý bol oficiálne uznaný ako wellness hotel štátnym oddelením pre turizmus a obchod v Dubaji. Rezort je navrhnutý na dokonalú rovnováhu medzi holistickým blahobytom a dynamickou energiou Dubaja, bez podávania alkoholických nápojov pre čistú a detoxikačnú dovolenku.
   
 • Poloha
  Nachádza sa na východnom pobreží umelého ostrova Palm Jumeirah, iba 30 minút od dvoch hlavných dubajských letísk, s nádherným výhľadom na panorámu mesta a blízko najväčšieho vodného parku Aquaventure.
   
 • Ubytovanie
  Hostia sa môžu ubytovať v štandardných izbách s balkónom, klimatizáciou, televízorom, minibarom, súpravou na prípravu čaju a kávy, trezorom a bezplatným Wi-Fi pripojením. Je možné si priplatiť za izby s bočným alebo priamym výhľadom na more.
   
 • Zariadenie hotela
  Hotel ponúka vstupnú halu s recepciou, bezplatné Wi-Fi pripojenie, lobby bar, reštauráciu, infinity bazén s bezplatnými ležadlami, slnečníkmi a osuškami, bazénový bar, detský bazén, detský klub, wellness centrum, turecké kúpele, saunu, posilňovňu, jacuzzi a tenisový klub.
   
 • Možnosti stravovania
  K dispozícii sú raňajky, polpenzia (raňajky a večere) a soft all inclusive možnosti s časmi a miestami určenými hotelom, vrátane zdraviu prospešných gastronomických konceptov a organických produktov.
   
 • Pláž
  Hotel má vlastnú piesočnatú pláž s pozvoľným vstupom do mora a barom, kde sú ležadlá a slnečníky poskytované zadarmo.
   
 • Okolie
  Blízkosť Aquaventure parku a množstva reštaurácií, kaviarní a obchodov v okolí ponúka hosťom mnoho možností pre trávenie voľného času.
   
 • Vzdialenosti od
  pláže: pri pláži
  letiska: 30 km od Dubai International Airport a 100 km od Al Maktoum International Airport
  centra: 20 km od centra Dubaja a 10 km od najbližšieho centra
  nákupných možností: 500 m
Lokalita

Spojené arabské emiráty

Spojené arabské emiráty

Spojené arabské emiráty boli v dávnej histórií preslávené pirátmi a obchodníkmi s perlami. Od týchto čias sa vyšvihli medzi krajiny sveta s poprednou ekonomikou. V krajine by ste márne čakali na priemernosť. Naopak, Spojené arabské emiráty sa neustále snažia prekonávať aj samých seba. Preto je pre túto krajinu charakteristická predpona “naj”.  Najväčší, najvyšší, najluxusnejší.  Spojené arabské emiráty vedia však ohúriť aj fascinujúcou púšťou s piesočnatými dunami, belavými plážami s azúrovým morom.

Najkrajšie miesta v Spojených arabských emirátoch sú skvelou príležitosťou ako prežiť dokonalú dovolenku. Stačí si len vybrať.

Dubai

Dnešný Dubaj je synonymom bohatstva, luxusu a prepychu. Dubaj predstavuje originálnu architektúru, najmodernejšie stavby sveta a najvyšší mrakodrap Burj Al Khalifa, najluxusnejšie hotely, neprekonateľné nákupy na exotických trhoviskách alebo v moderných nákupných centrách, krásne dlhé pláže, aquaparky a množstvo zábavy. Dubaj svojou ponukou uspokojí aj najnáročnejšieho turistu.

Sharjah

Emirát Sharjah je významnou kultúrnou metropolou Spojených arabských emirátov. V meste Sharjah sa nachádza mnoho múzeí a umeleckých galérií. Tento emirát je symbolom islamskej viery. Emirát neumožňuje predaj ani servírovanie alkoholických nápojov, výnimku nemajú ani medzinárodné hotely.

Vzdialenosť od Dubaja: približne 15 km
 

Ajman

Tradičným zamestnaním obyvateľov Ajmanu bol odpradávna rybolov. Dodnes môžete vidieť pri pobreží početné rybárske loďky a pokochať sa úlovkami rybárov na miestnych trhoviskách. Turisti ocenia v emiráte Ajman dlhé piesočné pláže a priezračne čisté more.

Ideálne miesto pre odpočinok v pokojnom prostredí.

Vzdialenosť od Dubaja: približne 25 km
 

Ras Al Khaimah

Rýchlo sa rozvíjajúci emirát Ras Al Khaimah predstavuje ideálne miesto pre výbornú rodinnú dovolenku, predovšetkým vďaka modernej turistickej výstavbe a majstrovským golfovým ihriskám. V emiráte sa nachádza unikátna lokalita Khatt známa svojimi liečivými minerálnymi prameňmi.

Vzdialenosť od Dubaja: približne 90 km
 

Fujairah

Emirát, ktorému sa hovorí Východné pobrežie. Vďaka dlhým plážam s bielym pieskom, priezračnému moru a Hajarským horám je tento emirát Fujairah považovaný za jednu z najkrajších oblastí s ideálnymi podmienkami pre potápanie a šnorchlovanie. Vynikajúce miesto pre pokojnú dovolenku v nádhernom prostredí.

Vzdialenosť od Dubaja: cca 150 km
 

Mena:AED - Dirham SAE
Časový posun:+2h
Elektrický prúd:Napätie v elektrickej sieti je 220 V. Adaptér je potrebný.
Vakcinácia:Nie je potrebná.
Štátne zriadenie:Absolútna monarchia
Jazyky:Arabčina
Hlavné mesto:Dubaj

Letoviská Spojené arabské emiráty

6
Cestovateľský magazín

S idem.sk spoznávate svet naživo aj online. V našom magazíne pre vás pravidelne publikujeme inšpirácie na nové destinácie a užitočné cestovateľské tipy.

Nové
Koh Samui: 3. Najväčší ostrov v Thajsku
Koh Samui: 3. Najväčší ostrov v Thajsku

Nádherne čisté tyrkysové more, pokojné nepreplnené pláže s bielym pieskom, sýtozelené palmy siahajúce až nad morskú hladinu, fascinujúca kokosová džungľa, usmiati a priateľskí ľudia, neskutočne chutné a ešte aj lacné jedlo na každom kroku a kedykoľvek ste hladní, ako aj pocit bezpečia, keď sa v noci prechádzate sami po pláži alebo nočnými ulicami.

pred 8 mesiacov 1585 videní | 3 minúty čítania
5 zaujímavostí v Dubaji, ktoré vám vyrazia dych
5 zaujímavostí v Dubaji, ktoré vám vyrazia dych
pred 8 mesiacov 2462 videní | 4 minúty čítania
Santorini nezvláda nápor turistov. Ostrov pripravuje rázne opatrenia
Santorini nezvláda nápor turistov. Ostrov pripravuje rázne opatrenia
pred 8 mesiacov 7937 videní | 4 minúty čítania
Dovolenka vo Vietname: Ktoré miesta navštíviť a čo ochutnať?
Dovolenka vo Vietname: Ktoré miesta navštíviť a čo ochutnať?
pred 9 mesiacov 7346 videní | 10 minúty čítania
Navštíviť Seychely, Maldivy či Maurícius?
Navštíviť Seychely, Maldivy či Maurícius?
pred 9 mesiacov 1699 videní | 5 minúty čítania