Všeobecný popis hotela Rove Dubai Marina:

 

 • O hoteli
  Hotel Rove Dubai Marina, zakotvený v srdci pulzujúcej Dubajskej Mariny, je synonymom modernej elegancie a pohodlia. Poskytuje dokonalý východiskový bod pre prieskum rozmanitých zážitkov, ktoré Dubaj ponúka – od umenia cez pláže až po nakupovanie a adrenalínové aktivity. S funkčným interiérovým dizajnom a lokálne kurátorskými pop-art exponátmi je hotel nielen miestom pobytu, ale aj centrom inovácií a zábavy.
   
 • Poloha
  Hotel je situovaný v prostredí palmami lemovaného pobrežia Dubajskej Mariny, kde je možné na promenáde sledovať západ slnka. Hotel si obľúbia aj obchodní cestujúci vzhľadom na blízkosť Media City, Dubai Internet City a Jebel Ali Freezone.
   
 • Ubytovanie
  Hostia sú ubytovaní v štandardných izbách, ktoré poskytujú výhľad na mesto a sú vybavené klimatizáciou, televízorom a bezplatným Wi-Fi pripojením. Izby zahŕňajú aj trezor, set na prípravu čaju a kávy a vlastné sociálne zariadenie s kompletným vybavením vrátane sušiča vlasov.
   
 • Zariadenie hotela
  Vstupná hala s recepciou, reštaurácie ponúkajúce širokú paletu arabských, indických, ázijských a európskych jedál. Pre relaxáciu je k dispozicii bazén a pre udržanie kondície posilňovňa.
   
 • Možnosti stravovania
  Hotel Rove ponúka široký výber stravovacích možností, od raňajok po plnú penziu, všetko podávané formou bufetu, čím uspokojí rozličné chute svojich hostí.
   
 • Pláž
  Verejná piesočnatá pláž Jumeirah Beach Residence je vzdialená 300m od hotela a je dostupná krátkou prechádzkou.  Pláž je vybavená slnečníkmi a ležadlami, ktoré sú dostupné za poplatok, a navyše sa tu nachádza aj plážový bar pre dokonalý zážitok pri pobreží.
   
 • Okolie
  V bezprostrednej blízkosti hotela sa nachádza JBR promenáda, Dubai Marina Mall, Bluewaters Island s ruským kolesom Ain Dubai a Dubai Tram. Pre milovníkov vzrušenia je tu tiež Palm Jumeirah a možnosť tandemového zoskoku Skydive Dubai.
   
 • Vzdialenosti od
  Pláže: 300 m
  Letiska: 40 km (Dubaj), 140 km (Ras Al Khaimah)
  Centra: 0.5 km (miestne), 25 km (Dubaj)
  Nákupných možností: 100 m
   
Lokalita

Spojené arabské emiráty

Spojené arabské emiráty

Spojené arabské emiráty boli v dávnej histórií preslávené pirátmi a obchodníkmi s perlami. Od týchto čias sa vyšvihli medzi krajiny sveta s poprednou ekonomikou. V krajine by ste márne čakali na priemernosť. Naopak, Spojené arabské emiráty sa neustále snažia prekonávať aj samých seba. Preto je pre túto krajinu charakteristická predpona “naj”.  Najväčší, najvyšší, najluxusnejší.  Spojené arabské emiráty vedia však ohúriť aj fascinujúcou púšťou s piesočnatými dunami, belavými plážami s azúrovým morom.

Najkrajšie miesta v Spojených arabských emirátoch sú skvelou príležitosťou ako prežiť dokonalú dovolenku. Stačí si len vybrať.

Dubai

Dnešný Dubaj je synonymom bohatstva, luxusu a prepychu. Dubaj predstavuje originálnu architektúru, najmodernejšie stavby sveta a najvyšší mrakodrap Burj Al Khalifa, najluxusnejšie hotely, neprekonateľné nákupy na exotických trhoviskách alebo v moderných nákupných centrách, krásne dlhé pláže, aquaparky a množstvo zábavy. Dubaj svojou ponukou uspokojí aj najnáročnejšieho turistu.

Sharjah

Emirát Sharjah je významnou kultúrnou metropolou Spojených arabských emirátov. V meste Sharjah sa nachádza mnoho múzeí a umeleckých galérií. Tento emirát je symbolom islamskej viery. Emirát neumožňuje predaj ani servírovanie alkoholických nápojov, výnimku nemajú ani medzinárodné hotely.

Vzdialenosť od Dubaja: približne 15 km
 

Ajman

Tradičným zamestnaním obyvateľov Ajmanu bol odpradávna rybolov. Dodnes môžete vidieť pri pobreží početné rybárske loďky a pokochať sa úlovkami rybárov na miestnych trhoviskách. Turisti ocenia v emiráte Ajman dlhé piesočné pláže a priezračne čisté more.

Ideálne miesto pre odpočinok v pokojnom prostredí.

Vzdialenosť od Dubaja: približne 25 km
 

Ras Al Khaimah

Rýchlo sa rozvíjajúci emirát Ras Al Khaimah predstavuje ideálne miesto pre výbornú rodinnú dovolenku, predovšetkým vďaka modernej turistickej výstavbe a majstrovským golfovým ihriskám. V emiráte sa nachádza unikátna lokalita Khatt známa svojimi liečivými minerálnymi prameňmi.

Vzdialenosť od Dubaja: približne 90 km
 

Fujairah

Emirát, ktorému sa hovorí Východné pobrežie. Vďaka dlhým plážam s bielym pieskom, priezračnému moru a Hajarským horám je tento emirát Fujairah považovaný za jednu z najkrajších oblastí s ideálnymi podmienkami pre potápanie a šnorchlovanie. Vynikajúce miesto pre pokojnú dovolenku v nádhernom prostredí.

Vzdialenosť od Dubaja: cca 150 km
 

Mena:AED - Dirham SAE
Časový posun:+2h
Elektrický prúd:Napätie v elektrickej sieti je 220 V. Adaptér je potrebný.
Vakcinácia:Nie je potrebná.
Štátne zriadenie:Absolútna monarchia
Jazyky:Arabčina
Hlavné mesto:Dubaj

Letoviská Spojené arabské emiráty

6
Cestovateľský magazín

S idem.sk spoznávate svet naživo aj online. V našom magazíne pre vás pravidelne publikujeme inšpirácie na nové destinácie a užitočné cestovateľské tipy.

Nové
Koh Samui: 3. Najväčší ostrov v Thajsku
Koh Samui: 3. Najväčší ostrov v Thajsku

Nádherne čisté tyrkysové more, pokojné nepreplnené pláže s bielym pieskom, sýtozelené palmy siahajúce až nad morskú hladinu, fascinujúca kokosová džungľa, usmiati a priateľskí ľudia, neskutočne chutné a ešte aj lacné jedlo na každom kroku a kedykoľvek ste hladní, ako aj pocit bezpečia, keď sa v noci prechádzate sami po pláži alebo nočnými ulicami.

pred 9 mesiacov 1817 videní | 3 minúty čítania
5 zaujímavostí v Dubaji, ktoré vám vyrazia dych
5 zaujímavostí v Dubaji, ktoré vám vyrazia dych
pred 9 mesiacov 2699 videní | 4 minúty čítania
Santorini nezvláda nápor turistov. Ostrov pripravuje rázne opatrenia
Santorini nezvláda nápor turistov. Ostrov pripravuje rázne opatrenia
pred 10 mesiacov 8148 videní | 4 minúty čítania
Dovolenka vo Vietname: Ktoré miesta navštíviť a čo ochutnať?
Dovolenka vo Vietname: Ktoré miesta navštíviť a čo ochutnať?
pred 10 mesiacov 7593 videní | 10 minúty čítania
Navštíviť Seychely, Maldivy či Maurícius?
Navštíviť Seychely, Maldivy či Maurícius?
pred 10 mesiacov 1944 videní | 5 minúty čítania