Všeobecný popis hotela Rove City Walk:

 

 • O hoteli
  Hotel Rove City Walk vám ponúka nezabudnuteľný zážitok v srdci dynamického prostredia City Walk, kde sa moderný životný štýl stretáva s kozmopolitnou atmosférou. Jeho exkluzívna poloha poskytuje bezproblémový prístup k najlepším atrakciám Dubaja vrátane Burj Khalifa a nespočetného množstva obchodných a zábavných možností.
   
 • Poloha
  Hotel Rove City Walk sa nachádza na strategickom mieste pri Sheikhu Zayed Road, kľúčovej tepne Dubaja. Táto poloha poskytuje dokonalý východiskový bod pre návštevu mnohých zaujímavostí, vrátane letiska, Dubai Marina a Jumeirah pláže, a umožňuje ľahký prístup k luxusnému nákupnému centru a slnečným plážam v Jumeirah.
   
 • Ubytovanie
  Ubytovanie v hoteli Rove City Walk poskytuje návštevníkom klimatizované izby s pohľadom na pulzujúce mesto. Každá izba má vlastnú kúpeľňu so všetkým potrebným, vrátane sušiča na vlasy, a pre spojenie so svetom je k dispozícii satelitná televízia a bezplatné Wi-Fi pripojenie.
   
 • Zariadenie hotela
  V hoteli nájdete priestrannú vstupnú halu s recepciou, kde môžete relaxovať a naplánovať si svoj deň. Pre jedinečné gastronomické zážitky je tu reštaurácia a pre pohodové večery bar. Ak máte radi zábavu, hotel ponúka herňu s rôznymi arkádovými hrami a stolnými hrami, ako aj vonkajší bazén pre osvieženie. K dispozícii je tiež bezplatné parkovisko a práčovňa pre vaše pohodlie.
   
 • Možnosti stravovania
  Hostia môžu začať deň bohatými raňajkami podávanými formou bufetu. Pre tých, ktorí si vyberú polpenziu alebo plnú penziu, sú k dispozícii aj večere a obedy, ktoré sa tiež podávajú formou bufetu.
   
 • Pláž
  Pláž La Mer je vzdialená iba 5 km od hotela a hostia sa sem môžu dostať vďaka bezplatnému shuttle busu poskytovaného hotelom. Na pláži je možné si za poplatok prenajať ležadlá a slnečníky a pre tých, ktorí by si radi dopriali osvieženie, je tu bar na pláži.
   
 • Okolie
  Hotel Rove City Walk sa môže pochváliť bezprostrednou blízkosťou k množstvu atrakcií vrátane City Walk, kde nájdete rôzne luxusné obchody, Green Planet, a Coca-Cola Arenu pre rôzne kultúrne a hudobné podujatia. Okrem toho sú tu rôzne výstavy a trhy, ktoré uspokoja filmových nadšencov, gurmánov a milovníkov prírody.
   
 • Vzdialenosti
  Letisko: Dubaj - 14 km
  Pláž: La Mer beach - 2,9 km
  Nákupné centrum: Dubai Mall - 3 km

   
Lokalita

Spojené arabské emiráty

Spojené arabské emiráty

Spojené arabské emiráty boli v dávnej histórií preslávené pirátmi a obchodníkmi s perlami. Od týchto čias sa vyšvihli medzi krajiny sveta s poprednou ekonomikou. V krajine by ste márne čakali na priemernosť. Naopak, Spojené arabské emiráty sa neustále snažia prekonávať aj samých seba. Preto je pre túto krajinu charakteristická predpona “naj”.  Najväčší, najvyšší, najluxusnejší.  Spojené arabské emiráty vedia však ohúriť aj fascinujúcou púšťou s piesočnatými dunami, belavými plážami s azúrovým morom.

Najkrajšie miesta v Spojených arabských emirátoch sú skvelou príležitosťou ako prežiť dokonalú dovolenku. Stačí si len vybrať.

Dubai

Dnešný Dubaj je synonymom bohatstva, luxusu a prepychu. Dubaj predstavuje originálnu architektúru, najmodernejšie stavby sveta a najvyšší mrakodrap Burj Al Khalifa, najluxusnejšie hotely, neprekonateľné nákupy na exotických trhoviskách alebo v moderných nákupných centrách, krásne dlhé pláže, aquaparky a množstvo zábavy. Dubaj svojou ponukou uspokojí aj najnáročnejšieho turistu.

Sharjah

Emirát Sharjah je významnou kultúrnou metropolou Spojených arabských emirátov. V meste Sharjah sa nachádza mnoho múzeí a umeleckých galérií. Tento emirát je symbolom islamskej viery. Emirát neumožňuje predaj ani servírovanie alkoholických nápojov, výnimku nemajú ani medzinárodné hotely.

Vzdialenosť od Dubaja: približne 15 km
 

Ajman

Tradičným zamestnaním obyvateľov Ajmanu bol odpradávna rybolov. Dodnes môžete vidieť pri pobreží početné rybárske loďky a pokochať sa úlovkami rybárov na miestnych trhoviskách. Turisti ocenia v emiráte Ajman dlhé piesočné pláže a priezračne čisté more.

Ideálne miesto pre odpočinok v pokojnom prostredí.

Vzdialenosť od Dubaja: približne 25 km
 

Ras Al Khaimah

Rýchlo sa rozvíjajúci emirát Ras Al Khaimah predstavuje ideálne miesto pre výbornú rodinnú dovolenku, predovšetkým vďaka modernej turistickej výstavbe a majstrovským golfovým ihriskám. V emiráte sa nachádza unikátna lokalita Khatt známa svojimi liečivými minerálnymi prameňmi.

Vzdialenosť od Dubaja: približne 90 km
 

Fujairah

Emirát, ktorému sa hovorí Východné pobrežie. Vďaka dlhým plážam s bielym pieskom, priezračnému moru a Hajarským horám je tento emirát Fujairah považovaný za jednu z najkrajších oblastí s ideálnymi podmienkami pre potápanie a šnorchlovanie. Vynikajúce miesto pre pokojnú dovolenku v nádhernom prostredí.

Vzdialenosť od Dubaja: cca 150 km
 

Mena:AED - Dirham SAE
Časový posun:+2h
Elektrický prúd:Napätie v elektrickej sieti je 220 V. Adaptér je potrebný.
Vakcinácia:Nie je potrebná.
Štátne zriadenie:Absolútna monarchia
Jazyky:Arabčina
Hlavné mesto:Dubaj

Letoviská Spojené arabské emiráty

6
Cestovateľský magazín

S idem.sk spoznávate svet naživo aj online. V našom magazíne pre vás pravidelne publikujeme inšpirácie na nové destinácie a užitočné cestovateľské tipy.

Nové
Koh Samui: 3. Najväčší ostrov v Thajsku
Koh Samui: 3. Najväčší ostrov v Thajsku

Nádherne čisté tyrkysové more, pokojné nepreplnené pláže s bielym pieskom, sýtozelené palmy siahajúce až nad morskú hladinu, fascinujúca kokosová džungľa, usmiati a priateľskí ľudia, neskutočne chutné a ešte aj lacné jedlo na každom kroku a kedykoľvek ste hladní, ako aj pocit bezpečia, keď sa v noci prechádzate sami po pláži alebo nočnými ulicami.

pred 9 mesiacov 1765 videní | 3 minúty čítania
5 zaujímavostí v Dubaji, ktoré vám vyrazia dych
5 zaujímavostí v Dubaji, ktoré vám vyrazia dych
pred 9 mesiacov 2644 videní | 4 minúty čítania
Santorini nezvláda nápor turistov. Ostrov pripravuje rázne opatrenia
Santorini nezvláda nápor turistov. Ostrov pripravuje rázne opatrenia
pred 9 mesiacov 8103 videní | 4 minúty čítania
Dovolenka vo Vietname: Ktoré miesta navštíviť a čo ochutnať?
Dovolenka vo Vietname: Ktoré miesta navštíviť a čo ochutnať?
pred 10 mesiacov 7544 videní | 10 minúty čítania
Navštíviť Seychely, Maldivy či Maurícius?
Navštíviť Seychely, Maldivy či Maurícius?
pred 10 mesiacov 1878 videní | 5 minúty čítania